Miks värvipsühholoogia peaks mõjutama teie veebikujundust

Tutvuge värviteadusega veebidisaini kohta & kuidas teie veebisaidi / kaubamärgi jaoks valitud värvid võivad teie kasutajate mõtteid ja tegevusi psühholoogiliselt mõjutada.

Värviteaduse kasutamine veebidisainis

Kuskil käitumispsühholoogia laias maastikus on keeruline ja näiliselt meelevaldne teadus värvipsühholoogia. Ehkki selle valdkonna teadusuuringuid ei saa indiviidi subjektiivse ja isikliku mõju tõttu nimetada täppisteadusteks, mängib värv kahtlemata sügavat rolli meie käitumises, arusaamades ja harjumustes, kui see on seotud ettevõtte kaubamärgiga.

KAS SA TEADSID? Tarbijad võtab vähem kui 90 sekundit teha otsus toote kohta ja 62–90% selle otsuse aluseks on ainult värv!

Nüüd peaks olema selge, et teie kaubamärki hinnatakse halastamatult üsna sõna otseses mõttes ühe silmapilguga, peamiselt värvide tõttu, mille valisite oma ettevõtet esindama. Seejärel peab teie veebisait kuvama värvipaleti, milles võetakse hoolikalt arvesse seda, kuidas kasutajad teie kaubamärki tajuvad. Värvipsühholoogia võib olla võimas vahend, kuidas muuta seda taju ja motiveerida tegutsema. Näiteks võib mõni nutikas värvi kasutamine mõjutada teie kasutajate sirvimisotsuseid, mis põhinevad konversioonimääradel ja nende navigeerimise lihtsusel teie saidil.

Üldine värvimuutus mõjutab meie ettekujutust

Vaatame nüüd valgusspektrit ja vaatame, kuidas iga värvi eristavad omadused võivad mõjutada kasutaja psühholoogiat erinevalt.

Punane

Punase värvipsühholoogia veebidisainis

Punane on värv, mis inspireerib kiireloomulisus, erksus, kirg, ja ellujäämine. Eriti lääne kultuuris hoiatab punane värv inimesi eluliste hoiatustega; see saadab häirekellad; see juhib tähelepanu. Pole siis üllatus, et punane on üks tõhusamaid värve, mida ergutamiseks kasutada – nüüd! Kui kogu veebisait ei ole juba punane (üldiselt pole seda soovitatav), siis silmatorkava punase tooni elemendi panemine ükskõik kuhu teie lehele tõmbab kindlasti kasutaja tähelepanu sellele.

Kasulikke näpunäiteid

 • Teadaolevalt suurendab pulssi. Kasutage vastutustundlikult.
 • Kasutatakse impulsiivsete ostjate veenmiseks. „Punase sildi” kliirensimüük tekitab kiireloomulisust.
 • Suurendab söögiisu. Kasutatakse restoranides ja toidutööstuse veebisaitidel.
 • Värvus Netflix ja Youtube– ilmselt seetõttu, et see stimuleerib kasutajat proaktiivselt rohkem sisu vaatama, samas kui tagasihoidlikumal värvil oleks vastupidine mõju.
 • Pole hea valik lennufirmadele, rahandusele või teistele ettevõtetele, kus usaldus ja meelerahu on olulised.

Oranž

Oranži värvipsühholoogia veebidisainis

Oranž ühendab punase kiireloomulisuse kollase rõõmsameelsusega, mille tulemuseks on värvus entusiastlik, lõbus, lohutav, ja enesekindel. Oranži kasutamine on hea valik tegevusele kutsumise nuppude või mis tahes tähelepanu nõudvate elementide jaoks – võib-olla paremal viisil kui punane, kuna see on sõbralikum ja kutsuvam.

Kasulikke näpunäiteid

 • Loob lõbutsemise, põnevuse ja lapseliku imetunde. Kasutatakse sageli spordi ja mängude valdkonnas. Vaata ka Nickelodeon!
 • Inspireerib usku tegevusele kutsumise nuppudesse.
 • Soovitab taskukohasust ja kokkuhoidu. Kasutavad sellised ettevõtted nagu Maksa vähem, Amazon, Kodudepoo, ja Nimehekk.

Kollane

Kollase värvipsühholoogia veebidisainis

Kollaseks nimetatakse sageli kõige õnnelikum värvi. See kutsub esile põnevust, sõbralikkus, ja optimismi. Kollane tõstab inimese meeleolu ja pakub inspiratsiooni. Psühholoogide sõnul seostavad inimesed õnnelikke mälestusi sageli kollase värviga, nii et mõned ettevõtted kasutavad seda värvi rõõmsate tunnete ärakasutamiseks..

Kasulikke näpunäiteid

 • Kasutatakse paljudes imikutoodetes, kuna uuringud näitavad, et see on esimene värviline imik, kellele imikud reageerivad.
 • Päikese värv. Seotud paljude õhuliste ja energiliste brändidega.
 • Kasutage säästlikult: ärevustunde tekitamiseks on teadaolevalt liiga palju kollast värvi.
 • Teatud kollastes toonides võib tahtmatult tekkida iiveldus …

Roheline

Veebidisainis rohelise värvipsühholoogia

Roheline on värv, mis inspireerib rahulikkus, tasakaal, rikkus, ja ühendus loodus. Kui teie kaubamärk asub keskkonna-, loodussõbralikus või orgaanilises valdkonnas, on roheline teie jaoks ilmne valik. Huvitav on see, et rohelist kasutatakse valdavalt ka tehnikamaailmas. Raha ja rahaasjadega seostatakse tumedamaid toone. Vikerkaare täpses keskpunktis on roheline nii loogilise kui ka emotsionaalse harmoonia; seetõttu on see äärmiselt mitmekülgne värv.

Kasulikke näpunäiteid

 • Kasutatakse kauplustes klientide lõõgastumiseks ja rahustamiseks.
 • Inspireerib loovust.
 • Võrreldes teiste värvidega on väga vähe negatiivseid konnotatsioone.
 • Esindab kasvu ja õitsengut, tehes sellest finantssektori jaoks ilmse valiku.

Sinine

Veebidisainis sinise värvipsühholoogia

Võib-olla kõige populaarsem värv meie ühiskonnas, sinine sisendab tootlikkus, usaldada, ja rahulikkus. Kui punane süvendab meeli füüsilise kiireloomulisusega, siis sinine mõjutab vaimset seisundit rohkem rahu ja rahulikkusega. See on mitteinvasiivne värv, nii et see ei ohusta ülepaisutamist ega ebameeldivust, nagu mõned heledamad värvid võivad olla. Sinine loob usalduse ja kindlustunde ning seetõttu kasutatakse seda peamiselt finantseerimisasutustes, ettevõtetes või valdkondades, kus läbipaistvus on oluline.

Kasulikke näpunäiteid

 • Kõige rohkem meeldinud värv – isegi neile, kes on värvipimedad!
 • Kasutatakse töökohal tootlikkuse suurendamiseks.
 • Ei soovitata toiduks, kuna see vähendab söögiisu.
 • Kasutage seda öeldes: „Aeglustage. Lõdvestu. Kõik on lahe. ”

Lilla

Lilla värvipsühholoogia veebidisainis

Lilla värv kutsub esile müsteerium, kujutlusvõime, keerukus, ja edu. Paljudes kultuurides seostatakse seda sageli vaimsuse ja maagiaga, aga ka honorari ja luksusega. Paljud luksuslikud esemed, näiteks ehted ja ilutooted, kasutavad lillat oma elegantsi ja klassilisuse – ning ka selleks, et kohandada seda naiselikule publikule. Lilla inspireerib uut mõtlemist ja loovust; näete, et seda kasutavad ettevõtted, kes hindavad tarkust, kujutlusvõimet ja enesevaatlust.

Kasulikke näpunäiteid

 • Üks naiste kõige rohkem meeldinud värve; üks meeste seas kõige vähem meeldinud värve.
 • Inspireerib rikkust, muutes selle veel üheks eeliseks värviks finantssektoris.
 • See pole tegevusele kutsuvate elementide suurepärane motivaator – kasutajad mõtlevad lõpuks nupule klõpsamise asemel universumi üle mõtiskledes.

Roosa

Roosa värvipsühholoogia veebidisainis

Roosa on harva kasutatav värv, mis loob kaastunne, romantism, ja nooruslikkus. Vähemalt lääne kultuuris on roosa meeste poolt peaaegu täielikult ära hellitatud; sel põhjusel kasutatakse seda eranditult naiselikumates kaubamärkides. Roosa on emotsionaalne värv, mida kasutatakse sageli romantika ja mängulisuse ergutamiseks. Selle turgutav kvaliteet teeb sellest hea valiku terapeutidele, heategevusorganisatsioonidele või lastele mõeldud toodetele.

Kasulikke näpunäiteid

 • Suurepärane valik dekadentlike toitude jaoks, näiteks kommid, koogikesed, jäätis või šokolaadid.
 • Sihib konkreetselt naiselikku publikut.
 • Loob rahustava ja hoolitseva atmosfääri.
 • Kasutage säästlikult: liiga palju roosat võib kuivada ja tekitada ebaküpsuse tunde.

Must

Musta värvi psühholoogia veebidisainis

Värvi täielik puudumine, must sisendab autoriteet, vägi, elegants, ja tõsidus. Must teeb julge avalduse ja seetõttu tuleb seda kasutada ettevaatusega. Liiga suur osa sellest võib olla ülepaisutatud või anda negatiivse varjundi. Selle suur kontrast teiste värvidega, eriti valgega, muudab selle taustal mitmekülgseks, et juhtida tähelepanu muudele elementidele. Must lisab luksust ja rafineeritust ning seetõttu kasutavad seda kaubamärgid, mis sobivad ainult kõige rikkamatele klientidele.

Kasulikke näpunäiteid

 • Kasutavad kaubamärgid, mis uhkeldavad ainuõigusega luksuses. Vaata Gucci, Chanel, Lamborghini, ja Jaguar.
 • Hea valik tipptasemel rõivaste ja klanitud tehnoloogiatoodete jaoks.
 • Pole hea valik toidu, rahanduse ega tervishoiu jaoks.

Valge

Valge värvipsühholoogia veebidisainis

Valge on kõigi värvide kombinatsioon täies intensiivsuses, luues visuaalse taju täiuslikkus, puhtus, lihtsus, ja loovus. Ausalt, kas valgega võib tõesti valesti minna? Paljud veebisaidid kasutavad rohkesti valget värvi, kuna on mõttekas täita alad tühimikuga, et paigutus oleks hingav. Valge võib esile kutsuda elegantsi ja elegantsi, mida kasutatakse kaubamajades ja e-poe poodides, et luua trendikas ja keerukas õhkkond (mõelge Apple).

Kasulikke näpunäiteid

 • Valge on tühi kiltkivi; see inspireerib värskeid ideid ja uusi algusi.
 • Kujundusest loobumiseks kasutage valget värvi ja pöörake tähelepanu ainult oma tootele või sisule.
 • Selle abil saate oma veebisaidil ülerahvastatud alasid avada.
 • Liiga palju valget värvi võib tekitada eraldatuse või tüdimuse.

Värvi kasutamine teisenduste jaoks

Muidugi peab kindlasti olema põhjus, miks kogu see tähelepanu pöörata oma veebisaidile sobivate värvide valimisele. Kuigi maitseka värvipaleti esteetilisel veetlusel on oma koht üldises kasutajakogemuses, on värvipsühholoogia tegelik eesmärk motiveerida tegevust ja suurendage konversiooni.

Mõistes, miks teatud värvid inspireerivad teistest suuremaid tulemusi, saate selle teabe abil oma veebisaidi kujunduse ja visuaalse hierarhia kavandada, et maksimeerida kasutajatega suhtlemist. Enda teadmiste omandamine nõuab sageli katsetamist erinevate värvidega ja katsetamist, et näha, millised neist paremini toimivad, kuid lõpuks peate siiski tunne oma publikut parimate tulemuste saamiseks.

Mõelge, millist teenust teie bränd pakub ja millist tüüpi tarbijale teie kohandate. Kas teie kaubamärk on suunatud impulsiivsetele shopaholiikidele või sobib see pigem ettevaatlikele, kokkuhoidlikele ostjatele? Kas usaldus ja usaldus on teie brändi missiooni olulised nurgakivid või hoolitseb teie klientuur rohkem lõbu ja põnevuse pärast? Kõiki neid tegureid saab seostada oma värviga, nii et teie brändi värviskeemi saaks tõhusalt kindlaks määrata tema enda väärtused ja kasutajabaas.

Sooline eelistus

Teie vaatajaskonna ilmne näitamine on seotud selle sooga ning pole üllatav, et mehed ja naised erinevad oma värvieelistuste osas. Üldiselt, naised eelistavad pigem pehmemaid värve ja toone, gravitatsiooni suunas sinine, lilla, ja roheline. Mehed üldiselt meeldivad julgemad värvid ja toonid, eelistades sinine, roheline, ja must.

A uuringuprojekt Joe Hallocki läbi viidud huvitavaid leide soo eelistuste osas:

Meeste ja naiste lemmikvärvidMeeste ja naiste lemmikvärvid. Kujutise allikas.
Meeste ja naiste kõige vähem lemmikvärvidMeeste ja naiste kõige vähem lemmikvärvid. Kujutise allikas.

Mul pole aimugi, miks maailm sinist nii väga armastab, kuid see näib olevat üsna kindel panus, mille abil saate paljud inimesed õnnelikuks, kui lisate selle kuhugi oma veebisaidile. Ka vaene oranž…

Kas teatud värvid on tõepoolest tõhusamad kui teised?

A / B testimisega kipuvad turundusagentuurid detailides eksima. Veebisaitidel värvimuutustega eksperimenteerimise ja konversioonimäärade erinevuste mõõtmise juhtumianalüüside kaudu tormavad paljud turundajad väitega, et teatud värvid on lihtsalt kasutajate suurendamisel teistest tõhusamad. See viib julged deklaratsioonid nagu “suur oranž nupp”, on tegevusele kutsuvate nuppude tulevik – justkui oleks mõni muu värv ja igavesti madalaim kui kõigeväeline BOB.

Lugematud ettevõtted uhkeldavad ekstaatilised tulemused värvide muutmisest konversioonide suurendamiseks. Nii sageli kuuleme jahmatavaid väiteid nagu “müük kasvas 175%, vahetades rohelise nupu kollase vastu!” Kuid kas tohutu eduvahetuse eest on vastutav pelgalt värvivahetus – või on ka muid psühholoogilisi tegureid??

Värvipsühholoogia muundamise näideAlgne roheline CTA-nupp saidil VegasSlotsOnline.com vahetati välja kollaseks, mis nende väitel suurendas konversiooni 175%.

Ülaltoodud näidet vaadates tundub pisut lühinägelik hüpata üles ja tunnistada kollase värvi imelisi võimeid ettevõtetele kõikjal. Oleks viga arvata, et see lihtne värvimuutus võib anda Interneti-lehekülgedele universaalseid tulemusi, kasutades endiselt rohelisi nuppe. Kuigi teie valitud konkreetsel värvil on alati oma tähtsus, on oluline jälgida ka konteksti, milles neid värve kasutatakse.

Kontrast teeb vahet

Kontrastsus võib mõjutada kasutaja tajumist sama palju kui värvitoon. Vaadake uuesti ülaltoodud näidet ja proovige järeldada, miks motiveerib kollane nupp rohelisega võrreldes suuremat kasutaja tegevust. Ribareklaami rohelise tausta – ja võib-olla kogu veebisaidi kogu värvipaleti – põhjal kaob roheline CTA-nupp ainult ühetaolisuses. Tundub, et see on lihtsalt lisakoopia, mis ei paku midagi tähelepanu haaravat ja annab käsu „Hei! Klõpsake mind! ” Kuldkollane toon on selles kontekstis ideaalne valik: see paaristub hästi rohelise taustaga ja, mis kõige tähtsam, haarab kasutaja silmad ja ahvatleb neid kursorit selle kohal osutama.

Kui me oleme mõnda aega samas värvitoonis imendunud, otsivad meie silmad loomulikult vastupidine värv kui visuaalne paus. Need täiendavad värvid paistavad üksteisest silma suurima kontrastiga ja seega on need kõige tõhusamad veebitekstide puhul, näiteks CTA-nupud põhiteksti kõrval. Seetõttu on mõistlik kaaluda oma veebisaidi värvilahenduse kontrastsust – selle asemel, et pimesi järgida mõne teise brändi eeskuju nende hämmastavate värvide muutmise tulemustega.

Kiire näpunäide: Meie silmad lähevad kõigepealt kõige eredamale värvile. Sinine, roheline ja sinine on taanduvad, kui asetada soojemate värvide (näiteks kollane, oranž või punane) kõrvale. Kasutage äranägemist, kui soovite teatud värvi kasutaja tähelepanu juhtida.

Järeldus

Teie veebisaidi värvid räägivad palju teie brändi väärtuste ja klientuuri kohta. Valige õiged ja saate paremat konversiooni ning kasutaja interaktiivsust. Valige aga valed ja võite oma publiku isoleerida või jätta nad segaseks ja passiivseks. Värviskeemi üle otsustamine on midagi enamat kui lihtsalt kenade värvide valimine. Iga värvi taga on sügavad psühholoogilised ja alateadlikud tähendused – ja mõnes mõttes võivad need mõjutada teie vaatajaskonda veelgi suuremal määral kui teie toote või teenuse kvaliteet.

Kui sisu on kuningas, on värv kindlasti kuninganna.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me