Miks SEO kiirus on oluline?

Lehe kiirus on Google’i mõõdetud tegur, mis mõjutab teie paremusjärjestust. Siit saate teada, kuidas testida & parandage oma veebisaidi lehe kiirust, et veebis paremini nähtav oleks.


Lehe kiirus on SEO jaoks oluline

Paljud inimesed arvavad, et otsimootori optimeerimine on keskendunud peamiselt teie sisus õigete märksõnade kasutamisele ja lingide loomisele, et viia oma veebisait otsingumootorite paremusjärjestuse (peamiselt Google) tippu. Tegelikult on tegelikult suur hulk tegureid ja sageli vaadeldakse lehtede kiirust. Google arvestab teie veebisaidi laadimisaega oma algoritmis ja kasutab seda tegurina teie koha määramiseks otsingutulemustes. Alates 2010. aastast on ettevõte seadnud lehekiiruse prioriteediks ja on oma seisukohast rääkinud. Siiski võib teie lehe kiiruse tundmine ja selle parendamise nimel liikuda ihaldatud tippu.

Vaadates Suurt pilti

Google’i jaoks on lehe kiirus oluline selle eesmärgi jaoks, milleks on Interneti tervikuna täiustamine. Seda seetõttu, et ettevõte mõistab lehe kiiruse mõju lehevaatamistele ja saidi külastajate arvule. Google küsis kord kasutajatelt, kas nad soovivad, et ühel lehel kuvataks 10 või 30 tulemust. Nad valisid ülekaalukalt viimase, mis tundus omal ajal hea mõte – välja arvatud see, et kui Google selle muudatuse tegi, vähenes liiklus 20 protsenti. Miks? 30 tulemusega lehtede laadimine võttis pool sekundit kauem aega. Tundub, et pole suurt asja, kuid lehe kiiruse osas loeb pool sekundit.

Veel ühe näitena saidi kiiruse mõjust külastajatele näitas Akamai ja Gomez.com tehtud uuring, et veebikasutajad eeldavad, et saidid laadivad 2 sekundi või vähem. Kui seda ei laadita 3 sekundi jooksul, siirduvad nad tõenäoliselt teisele saidile. Google’i vaatevinklist tähendab see, et kiirema laadimiskiirusega saitidele pääsetakse juurde sagedamini ja need on seega asjakohasemad – seega lisatakse saidi kiirus edetabeli algoritmi.

Lehe kiirus veebis: teie lehe kiiruse testimine

Õnneks hoolib Google lehekiirusest nii palju, et 2011. aastal lõid nad tööriista nimega Lehekiirus veebis mis võimaldab ettevõtetel oma lehe kiirust testida. Saadaval kui: veebipõhine tööriist ja Chrome’i laiend, Page Speed ​​Online annab teie saidi laadimiskiirusele üldskoori 100-st. Pärast analüüsi pakub Google teile ka kasulikke soovitusi teie lehe kiiruse parandamiseks. Neid hinnatakse kõrge, keskmise ja madala prioriteediga parandusteks ning jagatakse mobiili- ja lauaarvutite kategooriatesse. Need võivad olla üsna tehnilised, nii et soovite oma tulemusi oma veebiarendajaga jagada, et näha, millised parandused on kõige teostatavamad.

Parem kasutajakogemus = rohkem müüki

Oma veebisaidi kiiruse suurendamine parandab ka teie lehtede külastajate üldist kasutajakogemust. Laadimisaeg on äärmiselt oluline tegur selle määramisel, kui palju ja kui sageli kasutajad teie saiti külastavad.

Lehe kiirus mõjutab teie müüki ja klientide hoidmist. Näiteks, Radware läbi viidud juhtumianalüüs näitas, et 51 protsenti USA veebipoodlejatest ei vii ostu lõpule, kui sait on liiga aeglane. Samamoodi veel üks Kummaline silmus näitas, et vaid ühe sekundi pikkune viivitus võib teile maksta 7 protsenti müügist. Teie ettevõtte huvides on oma lehe võimalikult kiire laadimine.

Usaldusväärne veebimajutaja tähendab kiiremat lehekiirust

Teie saidi kiirus sõltub palju teie veebi serveri kiirusest. Kõik veebimajutajad pole võrdsed. Odava hosti valimine võib lühiajaliselt olla hea mõte, säästes alguses raha, kuid pikas perspektiivis võib see teile maksma minna. Valitud host peaks saama teie saidi kõigi elementidega hakkama suure lehe laadimiskiirusega.

Meie värskeim uuring kiireimate veebihostide kohta leidis, et InMotion Hosting pakkus lehe kiiruse osas suurimat kliendirahulolu. Ettevõttel on oma andmekeskused, mis asuvad strateegiliselt igal USA rannikul, muutes InMotioni hallatavad saidid kiiremaks kogu riigis. Lisaks on nende serverites SSD (Solid State Drive) salvestusruum, mis pakub andmete kohest otsimist ja välkkiiret kiirust.

Muud lehekiirust mõjutavad tegurid

Kui teil on suurepärane veebimajutusteenus, kuid teil on endiselt probleeme oma saidi laadimiskiirusega, on mõned levinumad põhjused, mida teie veebiarendajad võivad uurida. Võib-olla on probleem number üks pildi optimeerimine. Kui teie PNG- ja JPG-piltidel on lisaandmeid või need ei sisalda DEFLATE-kompressorit, laaditakse need aeglasemalt. Muud levinud põhjused hõlmavad liigseid reklaame, ebatõhusat koodi, kohmakaid kujundusteemasid, liigseid vidinaid ja pistikprogramme ning pistikprogramme ja rakendusi, mis ei ühildu teatud brauseritega.

Teie lehe paremusjärjestuse määramisel on palju tegureid. Teie saidi kiirus on selline, mida ei tohiks tähelepanuta jätta. Saidi kiiruse parandamine ei vii teie lehte mitte ainult otsingutulemuste tippu, vaid muudab ka selle, et inimesed saavad teie saiti rohkem kasutada. Mida parem on teie saidi kasutatavus, seda tõenäolisemalt nad teie saidil püsivad ja seda paremad võimalused on teil müük teha. Kas see pole SEO mõte kõigepealt?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me