Miks peaksite kasutama Google Tag Managerit?

Ülevaade Google Tag Managerist – mis see on, miks peaksite seda kasutama ja kuidas alustada.


Miks peaksite kasutama Google Tag Manager?
Nendel päevadel võtab üha rohkem inimesi Google Tag Managerit oma eelistatud viisina saidi jälgimise seadistamiseks. Selles artiklis anname ülevaate sellest, mis on Google Tag Manager, miks peaksite seda kasutama ja kuidas alustada.

Mis täpselt on Google Tag Manager?

Google Tag Manager on tasuta siltide haldussüsteem, mis võimaldab teil hallata kõiki oma veebisaidi silte ühest veebiliidesest, lisades oma saidile ühe koodilõigu. Kuid enne kui asume kaugemale Tag Managerisse, laseb tagi rääkida.

Sildid on koodilõigud, mille lisate oma veebisaidile, et mõista kasutaja käitumist, jälgida veebireklaamide kampaaniaid või mõõta saidi liiklust. Levinumad turundussüsteemid, mis paluvad teil oma saidile silte lisada, hõlmavad järgmist:

 • Google Analytics – Google Analyticsi sildid jälgivad veebisaidi külastamist ja kasutajate seotust teie saidi üksustega, näiteks nuppude, vormide ja muuga.
 • Google AdWords – Google AdWordsi sildid mõõdavad, kas kasutajad, keda reklaamite, on teie kavandatud toimingud lõpule viinud (nt ostu sooritamine või teabe küsimine).
 • Facebooki reklaam – Sarnaselt Google AdWordsi siltidega hindavad Facebooki sildid seda, kui palju teie Facebooki kampaaniate kasutajaid teie soovitud kohapealseid toiminguid lõpule viis.
 • AdRolli uuesti turundamine – Uuesti turundamise sildid, nagu näiteks AdRoll, panevad külastaja brauseritesse küpsise, nii et reklaamite oma veebisaidi külastajatele kogu veebis, jäädes meelde.

Kõigi nende eraldi siltide haldamine võib olla keeruline ja segane. Näita Google Tag Manager’i suurepärasust! Selle asemel, et paluda arendajal oma saidile veebisaidi silte lisada või ise koodiga segadusse minna, võite lihtsalt hüpata visuaalselt intuitiivsesse Google Tag Manager’i liidesesse ja häälestada sildid vaid mõne hiireklõpsuga. Jah palun!

Miks peaksite seda kasutama??

 1. Paindlikkus – nagu eespool öeldud, on Tag Manageri põhiväärtus see, et saate oma veebisaidi silte kiiresti ja hõlpsalt värskendada, vabastades teid ettevõttest põnevamate asjade kallal.!
 2. Pistik & Esita – sildihaldur sisaldab mitmeid eelvalmis malle, sealhulgas silte Google Analyticsi, AdWordsi konversioonide, uuesti turundamise ja muude reklaamivõrkude jaoks.
 3. Sündmuste kuulajad – sündmuste kuulajad muudavad teie saidi Google Analyticsi sündmuste (nt lingi klõpsud, nuppude klõpsud ja vormide esitamine) jälgimise lihtsaks.
 4. Vältige koondamist – aja jooksul on saitidel lihtne koguda palju silte erinevatest allikatest. Google Tag Manager hoiab kõik teie sildid ühes kohas.
 5. Versioonide ja protsesside juhtimine – sildihaldur võimaldab teil luua siltide hetkeolukorra hetktõmmiseid, nii et kui midagi läheb viltu, saate alati eelmisele versioonile tagasi pöörduda.

Näited siltide kohta, mida saate Google Tag Manager abil seadistada

 • Google Analytics
 • Google Analyticsi sündmused (paar näidet on lingil klõpsud, nuppude klõpsud ja videote esitamine)
 • AdWordsi konversioonipiksel
 • DoubleClicki Floodlighti sildid
 • Google’i uuesti turundamine
 • Kohandatud HTML
 • Kohandatud pildisildid

Kui neist teile ei piisa, on allpool Google Tag Manageri ekraanipilt, mis tõstab esile mõned peamised sildid, mida teil on lubatud oma saidile lisada..

Goolge Tag Manager'is on lubatud populaarsemad sildid

Kes ei vaja Google Tag Managerit?

Kui vastate mõlemale järgmisele tingimusele, võite tõenäoliselt Google Tag manager’i vahele jätta:

 1. Google Analyticsi põhivajadused – teil on Google Analyticsi põhikonfiguratsioon ja te ei pea jälgima ühtegi kohandatud sündmust, vormistama edastusi, linkima klikke ja külastama mitut domeeni.
 2. Ärge kasutage mitmete pakkujate silte –ei tee te väljaspool Google Analyticsit ühtegi kohapealset jälgimist.

Nii Google Analyticsi põhipaigaldus kui ka Google Tag Manager nõuavad, et lisate oma saidile ühe koodilõigu, nii et kui te ei plaani oma saidile muud koodi lisada, võite tõenäoliselt Google Tag Manager’i vahele jätta. Kui aga teate, et peate lõpuks lisama veel silte või kohandama oma Google Analyticsi silti, on Google Tag Manager tõenäoliselt teie parim panus.

Kuidas installite Google Tag Manager??

Nüüd, kui olete veendunud, et Google Tag Manager sobib teile, on siin kõrgetasemeline ülevaade sellest, mida peate alustamiseks tegema. Selles näites näitame, kuidas luua Google Tag Manageri konto, installida see oma saidile ja seadistada Google Analyticsi põhijälgimine.

1. samm: looge Google Tag Manageri konto kell google.com/tagmanager

Looge Google Tag Manager konto

2. samm: haarake Google Tag Manager konteineri kood ja kleepige see pärast avamist oma saidil

kopeerige Google Tag Manager konteineri kood

3. samm: valige sildi tüüp soovite jälgida ja sisestada kõik olulised üksikasjad.

Kui olete lisanud sildi tüübi valinud, küsib sildihaldur teilt märgendiga seotud asjakohaseid üksikasju. Google Analyticsi puhul küsib ta teilt oma konto ID-d, et ta teaks kuhu jälgimisandmeid saata.

Valige sildi tüüp, mida soovite jälgida

4. samm: lisage a vallandamise reegel Google Tag Managerile teatada, millal silt peaks käivituma.

Lisage tulistamisreegel

5. samm: avaldage oma sildid!

Kui olete oma sildid loonud, peate vajutama ainult punast avaldamisnuppu ja teie jälgimiskoodid on aktiivsed.

Avaldage oma sildid

See selleks. Mida sa siis ootad? Hakake neid silte haldama!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me