Miks kasutada sisu edastamise võrku (CDN)?

Sisu edastamise võrkude (CDN) juhend – mis need on, kuidas nad töötavad ja miks teie veebisait kiireks laadimiseks sellist vajab & tõhusalt.


Sisu edastamise võrkude juhend

Kujutage ette, et surfate veebis … kus iga veebileht laaditi kohe, kui vaataja brauser seda taotles, ja mitte ühe millisekundi ooteajaga. Kuigi see pole veel võimalik, on tekkimas tehnoloogiaid, mis aitavad meil mõne sammu lähemale jõuda. A sisu edastamise võrk, või CDN lühidalt öeldes on üks neist sammudest selle eesmärgi saavutamiseks. Selles artiklis selgitan, mis on CDN, kuidas CDN-mudelit võrreldakse traditsioonilise veebimajutusmudeliga, arutada oma veebisaidi CDN-i kasutamise plusse ja miinuseid ning seejärel näidata teile, kuidas oma veebisaiti alustada CDN-iga.

CDN on kogu maailmas geograafiliselt hajutatud veebiserverite süsteem, mida kasutatakse teie veebisaidi sisu lõpptarbijatele tõhusamaks teenindamiseks.

Klõpsake Tweet

Kuidas CDN töötab??

CDN-il on potentsiaali teie veebisaidi laadimisaega märkimisväärselt vähendada. Põhimõtteliselt on see kogu maailmas geograafiliselt hajutatud veebiserverite süsteem, mida kasutatakse teie veebisaidi sisu lõpptarbijatele tõhusamaks teenindamiseks. Kui kasutaja laadib teie veebisaidi sisu, teenindab sisu kõige tõhusam server (st kasutajale kõige lähemal asuv server). See aitab teie veebisaidi sisu laadimisaegu märkimisväärselt parandada. Tõmbe-CDN (kõige populaarsem CDN-tüüp) loeb teie praeguse veebimajutusteenuse pakkujaga teie failid algsest salvestuskohast ja vahemällu salvestatakse seejärel automaatselt serveritesse üle kogu maailma (vt allpool), et teie veebisait laadiks kiiremini.

CDN-i toimimise põhiskeem.

Traditsiooniline veebimajutus ilma CDN-iga

Traditsioonilise veebimajutusmudeli korral hostitakse kõiki teie veebisaidi faile (HTML, CSS, pildid jne) ühest kohast maailmas – põhimõtteliselt kõikjal, kus teie veebimajutusteenuse pakkuja andmekeskus asub. Kui lõppkasutajad teie veebisaidile pääsevad, laaditakse saidi sisu alati sellest ühest asukohast. Oluline on siinkohal märkida, et see mudel teenindab kõiki teie faile ühest kohast maailmas. Seetõttu on sellel mitu negatiivset mõju:

Kiirused vähenevad üle vahemaa

Oletame, et teie veebimajutusteenuse pakkuja andmekeskus asub Texases. Iga kord, kui kasutaja soovib teie veebisaiti laadida, saadetakse Texase andmekeskusesse päring. Edastuskiirus kipub vähenema, seda kaugemale kasutaja asub teie serverist geograafiliselt, kuna failid peavad minema kaugemale. Mida kaugemal kasutaja andmekeskusest asub, seda kauem võtab teie veebisaidi laadimine aega. Jätkates näitega: Texase veebisaidi kasutaja saab andmekeskuse läheduse tõttu laadida teie veebisaidi kiiremini kui Hiina kasutaja..

Piiratud edastuskiirused

Mõelge olukorrale, kus kõik kasutajad proovivad teie veebisaiti üheaegselt laadida. Nii nagu teie personaalarvutis on piiranguid, kui kiiresti saab faile üle võrgu edastada (läbilaskevõime), on serveritel ka piirangud, kui kiiresti nad faile edastada saavad. Kas teie praegune veebimajutus on selliseks liikluse teravdamiseks valmis? Eriti kaaluge jagatud hostimise lahendusi, kus edastuskiirusi pole täpsustatud. Nendes ja muudes keskkondades võivad edastuskiirused olla üsna piiratud, mis võib teie veebisaidi liikluse suurenemise korral märkimisväärselt mõjutada jõudlust. Nendel põhjustel võib liikluse kasv suurendada teie veebisaidi laadimisaegu, kuna veebisaidi sisu saadetakse korraga kõigile lõppkasutajatele.

CDN-i hostimismudeli positiivsed tagajärjed

CDN-mudeli abil saame ületada traditsioonilise veebimajutusmudeli negatiivsed tagajärjed. See loob mitmeid positiivseid tagajärgi, näiteks:

Sisu laadimine mitmest asukohast oma veebisaidi kiirendamiseks

Pidage meeles, et mida kaugemal kasutaja asub teie hostiteenuse pakkuja andmekeskusest, seda kauem võtab teie veebisaidi laadimine aega, kuna faile tuleb edastada kaugemale. CDN edastab sisu domeenist servaserver see on igale lõppkasutajale kõige lähemal või kõige tõhusam, sõltuvalt sellest, kus nad asuvad maailmas. Näiteks kui keegi Hiinas laadib teie veebisaidi, võib CDN laadida teie veebisaidi sisu koopia automaatselt Hiinas asuvast serverist. Kui keegi peaks teie saidile pääsema Inglismaalt, võidakse teie veebisaidi laadimiseks selle konkreetse kasutaja jaoks kasutada hoopis Inglismaa serverit. CDN määrab automaatselt, milline server on iga lõppkasutaja jaoks kõige tõhusam valik.

Traditsioonilise hostimismudeli ja CDN-mudeli skeem.

Hajutatud failide ülekandmine suurema liikluse tagamiseks

Nagu varem mainitud, sisaldavad serverid piiranguid, kui palju andmeid saab nende kaudu korraga edastada. CDN aitab parandada teie veebisaidi laadimisaega, kui mitu kasutajat proovivad sellele korraga juurde pääseda. Arvestades CDN-i töö olemust, tegeleb teie veebisaidi üheaegsete taotlustega tõenäoliselt komisjon mitu serverid erinevates piirkondades üle maailma, olenevalt sellest, kust päringud pärinevad. Sel moel ei ujutata ühte konkreetset serverit kõigi kasutajate taotlustega. CDN-teenuse pakkujad rakendavad ka muid protseduure, et tagada teie failide tõhus laadimine ka keset liiklust.

DDoS leevendamine ja kaitse

DDoS-rünnak on siis, kui teie server on üle ujutatud teie veebisaidi ebaseaduslike taotlustega eesmärgiga teie sait krahhida või põhjustada ülemäärase ülekandmise tõttu suuremat ribalaiustasu. Teie CDN-teenuse pakkuja pakub tõenäoliselt DDoS-i tuvastamise ja leevendamise mehhanisme, mis aitavad parandada teie veebisaidi toimivust ja tööaega keset DDoS-i rünnakut.

Millised on CDN-i kasutamise puudused?

CDN-id on tavaliselt tasulised

CDN-teenuse pakkujad võtavad sageli tasu selle järgi, kui palju sisu te edastate. Seetõttu varieeruvad teie kuukulud kuude lõikes. Teie praegune veebimajutusteenuste pakkuja võib juba sisaldada teie praeguse hostimispaketi osana igakuist ülekannet teatud summas; seetõttu peate kaaluma, kas CDN-i lisakulud on teie ettevõtte veebipõhise olemasolu jaoks mõistlikud. Pange tähele, et push CDN-teenuse pakkujad võtavad sageli ka salvestusruumi eest tasu (vt allpool).

Pilvele ülemineku maksmine teile maksma läheb, kaaluge järgmist stsenaariumi. Ütleme, et teie veebisaidi suurus on 1 MB ja teie CDN-teenuse pakkuja võtab tasud 0,085 dollarit / GB üleandmine. 10 000 kasutaja kogu teie veebisaidile juurdepääsu hind on: ((1/1024) × 10 000) ÷ 0,085 = 114 senti või 1,14 dollarit 10 000 päringu kohta.

Nagu näete, pole see sugugi ennekuulmatu kulu. Enamik CDN-pakkumisi loeb teie praeguse hostingu pakkuja juures teie failid nende salvestuskohast, mis on lisakulu. See algserver võib olla failisalvestussüsteem, näiteks Amazon S3, või see võib olla teie praegune hostiteenuse pakkuja. Kui teie veebisait sisaldab dünaamilist sisu, peate ikkagi säilitama hostimislahenduse, mis suudab seda tüüpi faile töödelda.

Kuna CDN-lahendused on sageli tasulised, võib DDoS-i rünnak olla rahaliselt ebasoodne – seda tüüpi rünnakutest põhjustatud failide edastamise järsk suurenemine tooks teie ettevõttele rohkem kulusid. Nagu juba varem räägitud, tegelevad CDN-i pakkujad seda tüüpi rünnakute tuvastamise ja leevendamisega.

Sisu muutmise tõhusaks vahemällu salvestamiseks vajavad nad lisakonfiguratsiooni

Pidage meeles, et CDN töötab teie veebisaidi sisu koopiate vahemällu salvestamise kaudu kogu maailmas. Enamik veebisaite sisaldab siiski sisu, mis muutub sõltuvalt konkreetsele veebisaidile pääsenud kasutajale või muudele kriteeriumidele (konkreetse kasutaja tervitussõnumid, ostukorvid jms). Seda tüüpi sisu pole kogu maailmas vahemälu jaoks nii triviaalne, kuna seda värskendatakse pidevalt ühe taotluse alusel. Voogesitusfailid on veel üks sisu vorm, mille CDN-is kasutamiseks tuleb pöörata erilist tähelepanu. Lisateavet leiate allpool.

Muud CDN-kaalutlused

Failide vahemälu värskendamine failide värskendamisel

Kui peate mõnda oma faili värskendama tõmbe-CDN-i abil, peavad kõik kogu maailma vahemällu salvestatud koopiad ka aeguma, nii et neid värskendatakse järgmisel taotlusel. Selle juhtumiseks peate võib-olla ootama vaikimisi kehtivusaega (mis erineb pakkujast) või sundima vahemällu salvestatud faile viivitamatult kehtetuks tunnistama. Ehkki failide värskendamine võib hõlmata seda täiendavat sammu, ei värskendata teie veebisaidi staatilisi faile tõenäoliselt liiga sageli.

Veenduge, et harva juurdepääsetavate failide jaoks on piisav aegumistähtaeg

CD-plaadi tõmbamise lahendused ei pea tingimata sisaldama teie failide koopiaid igas servaserveris – seda käsitletakse üksikasjalikumalt allpool. Kui juba pole faili vahemällu salvestatud versiooni, tuleb see fail originaalserverist tõmmata. See on rohkem probleem suuremate failide, näiteks videote jaoks, kuna seda tüüpi failide laadimine päritolusserverist võib mõjuda üsna märkimisväärselt. Mõni lahendus sellele probleemile on vahemällu salvestatud faili aegumistähtaja pikendamine (kui võimalik), nii et faili ei ole vaja originaalserverist nii sageli värskendada, või suurte failide talletamine push CDN-lahenduses (vt. allpool).

Staatiline ja dünaamiline sisu

Veebisaidid sisaldavad kahte peamist andmetüüpi – staatiline ja dünaamiline sisu. Enamik veebisaidil kuvatavast sisust (st ilme, kujutised, videod, CSS- ja JavaScripti failid jne) on sageli staatiline sisu.. Staatiline sisu ei muutu kunagi (välja arvatud juhul, kui laadite lähtefaili uuesti üles). Näiteks ei muutu teie ettevõtte logo välimus sõltumata sellest, kes teie veebisaiti külastab või mitu korda lehte uuesti laadite.. Dünaamiline sisu muutub sõltuvalt sellest, kes andmeid nõuab või muid kriteeriume. Näiteks kui John logib sisse oma pangakontole, näeb ta tema saldosid. Kui David sisse logib, pole saldod siiski samad, mida Joe näeb. Teise näitena näete pärast WordPressi juhtpaneeli sisselogimist sellist sõnumit nagu “Howdy, John!”. Seda peetakse ka dünaamiliseks sisuks, kuna see muutub sõltuvalt sellest, kes on sisse logitud. Sisu, mis muutub sõltuvalt kasutajast või muudest kriteeriumidest, loetakse dünaamiliseks sisuks.

Kuidas CDN saab staatilist, dünaamilist ja voogesitavat sisu??

Siinkohal jõuame olulise küsimuseni: “Milliseid faile saab CDN-is talletada?” Kuna staatilised failid jäävad tavaliselt samaks, sõltumata sellest, kes teie veebisaiti laadib, sobivad need CDN-i kaudu kogu maailmas vahemällu salvestamiseks, kuna faile värskendatakse harva. Dünaamilise sisu (s.o ostukorv) osas pole sageli ühtegi faili, mida saaks kogu maailmas vahemällu salvestada, kuna see muutub sageli iga kasutaja jaoks või muude kriteeriumide järgi. CDN-teenuse pakkujad rakendavad aga dünaamilise sisu laadimise tõhustamiseks lahendusi, näiteks leiavad kiireima marsruudi kasutaja ja teie serveri vahel. Paljud CDN-i pakkujad on rakendanud ka lahendusi nii reaalajas kui ka tellitava meedia voogesitamiseks CDN-i kaudu.

Kuidas alustada CDN-i kasutamist??

Praegu mõtled sa tõenäoliselt: „Olen ​​veendunud, et minu ettevõtte veebisait vajab CDN-i! Kuidas ma ülemineku saan? ” Vastus sõltub kasutatava CDN-lahenduse tüübist. Mõned veebimajutusteenuste pakkujad pakuvad CDN-ide hõlpsa lubamise oma juhtpaneeli kaudu. Muud seadistused nõuavad täiendavaid samme.

Lisage CDN-kiht kogu oma veebisaidile

See suvand on väikeettevõtete omanike jaoks üks lihtsamaid. Kõik kasutajate taotlused teie veebisaidi sisule juurdepääsu saamiseks filtreeritakse kõigepealt süsteemi kaudu, mida haldab CDN-teenuse pakkuja. Staatiline sisu laaditakse CDN-ist, samas kui dünaamiline sisu laaditakse otse teie olemasolevast serverist (või võib dünaamilise sisu laadimisaja parandamiseks kasutada tehnikat, nagu varem arutatud). CDN-i kaudu failide levitamiseks rakendatakse tõepoolest CDN-i kulisside taga. CloudFlare on üks selline ettevõte, mis pakub seda tüüpi CDN-lahendusi. Mõned ettevõtted, näiteks CloudFlare, pakuvad lisaks teie CDN-ile ka teie veebisaidi jõudluse parandamiseks muid lisaseadmeid.

Seadistamine: Seda tüüpi CDN-süsteemi seadistamise peamine samm on teie veebisaidi DNS-i kirjete värskendamine, osutades CDN-kihile. Seejärel suunab CDN-kiht päringud vastavalt vajadusele teie lähteiserverisse. Peate alles hoidma oma praeguse hostimislahenduse, et CDN saaks sealt faile tõmmata.

Tõmmake CDN

See CDN-i häälestamine toimib sellega, et tõmbab faile päritolusserverist, et neid vajadusel kogu maailmas vahemällu salvestada. Kui kasutaja esimest korda faili (s.o uut või aegunud faili) taotleb, peab CDN-server lugema faili teie päritoluserverilt (st teie praeguse hostiteenuse pakkujalt). Seejärel salvestab servaserver faili puhverdatud versiooni. Faili tulevased taotlused tulevad otse servaserverist (selle asemel, et originaalserverist tõmmata), kuni fail aegub. Pärast aegumist tuleb fail uuesti päritolusserverist värskendada ja vahemällu salvestada.

Seadistamine: Te täpsustate CDN-is levitatavate failide asukoha originaalserveris. Seejärel tõmbab CDN vajadusel failid lähteserverist. Samuti peate värskendama oma veebisaidil olevate failide linke CDN-i lõpp-punktini või värskendama oma DNS-i sätteid, et osutada CDN-ile.

Lükake CDN

Tõuke-CDN võimaldab kasutajatel oma failid ise CDN-i üles laadida ja seejärel jaotatakse failid kohe üles laaditud servaserveritesse. Failid on juba salvestatud igas servaserveris, ilma et neid oleks vaja päritoluserverist tõmmata. See on vähem levinud võimalus; siiski on see kasulik suurte meediumifailide levitamiseks, kuna meediumikoopiaid hoitakse alati servaserverites.

Seadistamine: Laadige oma failid üles CDN-teenuse pakkujasse. Samuti peate värskendama oma veebisaidil olevate failide linke CDN-i lõpp-punktini või värskendama oma DNS-i sätteid, et osutada CDN-ile.

Kas peaksin lahkuma oma veebimajutusteenuste pakkujast?

Ei. Isegi pärast CDN-lahenduse ostmist peate tavaliselt jääma veebimajutusteenuse pakkuja juurde. Pidage meeles, et CDN-d kasutatakse sisu vahemällu salvestamiseks; kui teie veebisait sisaldab dünaamilist sisu, peate selle sisu töötlemiseks siiski säilitama oma praeguse hostimislahenduse.

Järeldus

CDN-id on elujõuline lahendus teie veebisaidi efektiivsuse suurendamiseks, vähendades kasutajatele failide edastamiseks kuluvat aega. See suurendab tõenäoliselt klientide hoidmist teie veebisaidil ja võib-olla isegi parandab teie otsingutulemite paremusjärjestust. CDN-id vähendavad ka faili taotluste koormust teie praegusel hostimisseadistusel, mis võib aidata suurte liiklusmahtude käsitlemisel. Kuid CDN on sageli suurenenud kuludega. Teie veebisait väärib jõudluse parandamist, mida CDN võiks pakkuda, kuid kasu peab ületama võimalikud kulud ja muud kompromissid..

Kas olete oma veebisaidi jaoks kasutanud CDN-i? Andke meile allolevates kommentaarides teada, mida arvate CDN-ide kohta!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me