Kuidas valida oma ettevõttele suurepärane domeeninimi

Otsustades & oma ettevõtte domeeninime registreerimine võtab aega & peab kajastama teie kaubamärki. Siit leiate 9 näpunäidet suurepärase uue domeeninime valimiseks.


Domeeninime valimine

Õige sõnumi saatmiseks ja veendumaks, et teie veebisait saab väärilised tabamused, on oluline valida õige domeeninimi (ja see, mis sobib hästi teie brändi ja vaatajaskonnaga).

Võib-olla mõtlete te “, aga kindlasti on mu domeeninimi sama, mis minu ettevõttel?”

Vastus sellele on jah ja ei. Jah, teie domeeninimi peab kajastama teie ettevõtet ja sellega vastavusse viima, kuid sellele on vaja natuke rohkem mõelda..

Siin on 9 nõuannet, mille olen kokku pannud, et aidata teil valida suurepärast domeeninime, mis töötab endiselt teie ettevõtte heaks!

1. näpunäide. Hoidke eemal märksõnade täppidega domeenidest

90-ndate ja 2000-ndate aastate alguses oli Internet täidetud märksõnadega täidetud domeeninimedega, näiteks „EasyChickenRecipes.com” – sisuliselt koosnesid need märksõnadest, mida inimesed otsisid Google’ist.

Täna, märksõnaga rasketel domeenidel pole nii palju jõudu kui vanasti. Selle asemel soovite vihjata sellele, mida teete, ilma et saaksite kõiki 90ndaid.

Täidetud märksõnade kasutamine domeeninimedes SEO jaoksStatistika selle kohta, kuidas märksõnade kasutamine domeeninimedes on alates 2008. aastast langenud. Kujutise allikas.

Niisiis, kui haldate veebisaiti, mis pakub tuhandeid lihtsaid kanaretsepte, võiksite märksõna-raskete EasyChickenRecipes.com asemel minna saidile ChickenChef.com..

Inimesed saavad öelda, mis see on (kana), kuid sellel on natuke iseloomu ja isiksust.

2. nõuanne: tehke see brandable

Mõelge oma kaubamärgile ja millist “kogemust” soovite oma publikul saada – kas soovite saata lõbusat ja muretut vibratsiooni? Või midagi tõsisemat ja korporatiivsemat? Arvestage seda oma nime valimisel ja veenduge, et teie domeen kajastaks teie kaubamärki.

Kui juhite Tai kodutööstust ja soovite saata lõbusat, nooruslikku sõnumit, võite valida „MoonriseThaiTakeaway.com” asemel „EatThaiTonight.com”..

KAS SA TEADSID? Kõige kallim domeeninimi, mida eales müüdud, on insurance.com, mis müüs 35,6 miljonit dollarit aastal 2010.

3. nõuanne: mõelge tulevikule

Kus näete oma äri tulevikus suundumas?? Ärge tehke seda viga, kui loote domeeninime trendikatest sõnadest, mis kuue kuu pärast moest lähevad.

Selle asemel veenduge, et valite midagi püsivat ja seda, mis võib teie äriga koos areneda. Näiteks kui olete turundusagentuur, kas laienete tulevikus veebidisaini teenustele? Veenduge, et teie domeeninimi annaks teie ettevõttele ruumi kasvada.

4. nõuanne. Hoidke lühike

Lisaks sellele, et veenduksite, et teie domeen on kaubamärgis, peate selle ka lühikeseks jääma, et see oleks meeldejääv. Kellelgi pole aega viiesõnalist domeeni meelde jätta, eriti kui see kõik on koondatud ühte pikka loetamatu lausesse.

Populaarsete veebisaitide domeeninimede pikkusKõige populaarsematel veebisaitidel on lühemad nimed. Kujutise allikas.

Kui teie ärinimi on pikk, kaaluge selle lühendamist või algustähtede lisamist, et hoida oma domeen lühikese ja kirevana.

Vihje 5: vältige numbreid & Sümbolid

Samuti ei soovi te numbrite ja sümbolite lisamisega inimesi segadusse ajada.

Ideaalis soovite, et teie domeen hõlmaks kõiki tähti ainult ühes reas, ilma et oleks midagi nende eraldamiseks.

Kui teie ärinimi on „John’s Hairdressers”, kuid teie domeen on „johns-hairdressers.com”, võite palju inimesi unustada „-” ja minna valesse kohta.

6. nõuanne. Kontrollige loetavust & Õigekiri

Viimasest punktist jätkates soovite veenduda, et teie domeeninimi ei sisalda ühtegi keerulist kirjapilti, mis võiks inimesi üles ajada.

Teie domeeninimi peaks õigekirja ja loetavuse osas olema intuitiivne. Inimesed ei näe teie domeeni lihtsalt selle allakirjutamise ajal, peate võib-olla selle isiklikult välja ütlema või telefoni teel hääletama..

Te ei soovi, et peaksite seda ikka ja jälle üle vaatama, ning soovite kaaluda, kuidas see välja kirjutades välja näeb (kas see O näeb välja näiteks 0).

7. nõuanne. Kontrollige, kas .Com on saadaval

Kõige tavalisem domeeni lõpp on .com, kuid see ei tähenda, et see oleks ainus saadaolev lõpp.

Tegelikult võite nüüd panna lõppu kõik, mida soovite, nii et teil võib olla Tai.Takeaway selle asemel ThaiTakeaway.com!

Tasub meeles pidada, et enamik inimesi sisestab .com-i intuitiivselt, seega kontrollige, kas .com on saadaval ka siis, kui otsustate valida mõne muu valiku, lihtsalt et inimesed ei jõuaks mõnele teisele saidile, kui nad tahavad. ole oma peal.

KAS SA TEADSID? Neid on kokku 1519 tippdomeeni (seisuga november 2016) ja .com TLD moodustab 50% kõigist registreeritud domeeninimedest.

8. nõuanne. Kontrollige, kas suhtluskanalid on saadaval?

On väga tõenäoline, et soovite pärast domeeni seadistamist oma ettevõtte jaoks kindlustada mõned sotsiaalmeedia käepidemed, nii et võiksite enne domeeni ostmist proovida kontrollida, kas sobivad käepidemed on saadaval.

Kontrollige Twitterit, Facebooki, Instagrami ja muid sotsiaalmeedia kanaleid, mida soovite kasutada, et näha, kas keegi on teie soovitud nime juba nabaneerinud.

9. nõuanne. Kontrollige autoriõigusi

Nii et olete kõik need sammud läbi teinud ja olete leidnud domeeni nime, mis kajastab täielikult teie ettevõtet, millesse olete valmis sukelduda.

Kuid hoidke minut aega. Enne kui liigute ja klõpsake nuppu osta, veenduge, et selle ümber pole autoriõigusi ja et pole sarnaseid kaubamärke kasutavaid sarnaseid kaubamärke, millega teie vaatajaskond võib segi minna.

Ehkki soovite valida domeeni, mis vastab teie ettevõttele ja selle eesmärkidele, tahate siiski veenduda, et see on ainulaadne ja meeldejääv ning seetõttu mitte nagu ükski teine ​​seal tegutsev.

Samuti ei soovi te tulevikus sattuda ebameeldivatesse kohtuprotsessidesse, kui alustate domeeni nimega, mis on liiga sarnane mõne teise kaubamärgiga.

Järeldus

Domeeninime valimine ei tohiks olla asi, mida teete viieteistkümne minutiga.

See on asi, mis võtab palju mõtteid ja kaalutlusi, kuna sageli on see esimene asi, mida inimesed näevad, kui teie ettevõtet tutvustatakse..

Võite arvata, et teie domeeninimi on lihtsalt otsinguribale kantav tähesari, kuid tegelikult annab see teie ettevõtte kohta palju rohkem kui arvate. See näitab, mis asi teil on ja millist ettevõtet juhite. Samuti soovite muuta inimeste leidmise teie jaoks lihtsaks, nii et asjade lühikese, sisutiheda ja hõlpsasti arusaadava hoidmine on ülioluline.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map