Kuidas teha märksõna uuringuid teie SEO strateegia jaoks

Algajate juhend SEO märksõnade uurimiseks. Siit saate teada, kuidas teha märksõna uurimist & nende kasulike näpunäidete ja tööriistade abil oma veebisaidi analüüs.


Kuidas teha SEO uurimistööks märksõnauuringuid

Märksõna uurimine loob sõnade loendi, mille jaoks soovite otsingumootorites järjestada 1. koha. Sa lihtsalt plaanid, mitte ei tee midagi. Nii nagu arhitekt loob projekti, et tagada hoone projekteerimine inimestele, kes seda kasutavad, tagab märksõnade uurimine, et õiged inimesed leiavad teie veebisaidi üles ja kasutavad seda.

Kuidas uurida märksõnu?

Allpool toodud 2 toimingu täitmiseks kulub 1–2 tundi – mõtlema & uurimistöö

1. samm. Mõelge

Minu kümneaastase kogemuse kohaselt ei raiska selle sammu vahele jätnud ettevõtete omanikud mitte ainult tuhandeid dollareid aastas, üritades valede märksõnade järjekorda seada, vaid nende veebisaidi liiklus ei kasva kunagi. Proovige seda harjutust pliiatsi abil & paber. Pole arvutit. Kirjutage vastused neile küsimustele:

 • Milleks tahan teada saada?
 • Kuidas ma kirjeldaksin seda, mida ma kellegagi teen?
 • Mis on minu kaubamärgid??
 • Mis on minu toodete / teenuste nimed??
 • Mida minu konkurendid oma toodeteks / teenusteks nimetavad?
 • Mis teeb minu toote / teenuse teistsuguseks?
 • Millised on sarnased teenused / tooted, mis EI ole konkurendid?
 • Millised on minu kõige kasumlikumad teenused / tooted?

Miks seda harjutust teha? See aitab teil keskenduda sellele, mida teie ettevõte tegelikult teeb, mitte ainult “märksõnade loendile”. Nii saate hiljem koostada asjakohaste märksõnade loendi. Lõpptulemus on see, et kulutate rohkem aega sellele, mis teile raha teenib, ja vältige tarbetuid uhkeid jälitusi.

Näiteks kui müüte orgaanilist mett, soovite teada saada kohaliku pereettevõtte järgi, mis müüb toormahla, mis on palju tervisele kasulik. Mitte ainult mee nr 1 edetabelis.

Looge kategooriaid

Rühmitage oma vastused kategooriatesse. See pole teie viimane märksõnade loend. Tegelikult ärge isegi keskenduge “märksõnade” kirjutamisele. Rühmitage lihtsalt kokku see, mille kirjutasite. Proovige oma vastuseid lühendada fraasideks ja lühemateks sõnadeks. Näiteks kui olete Alabamas kohalik mesindustalu, mis müüb mett, võib see välja näha järgmine:Mõelge kategooriate loomise näitele

 • Meie pere: perekonnanimi, perekonnanimede nimed, meie lugu, säästev põllumajandus, kohalik
 • Meie mesilased: Perekonnanimi Mesilased, aretades paremat mesilast, aretame itaalia mesilaste asemel Venemaalt pärit mesilasi, looduslik viis mesilaste aretamiseks, mesilasvaha
 • Meie kallis: 100% naturaalne puhas mesi, meie mesi on orgaaniline, pastöriseerimata, värve pole lisatud, maitset pole lisatud, kogu mesi pärineb kohapeal Alabamast, pakume toorest mett, meie mesi on pärit kogu Alabamast, nii et see maitseb erinevalt, me ei lisa kunagi midagi meie kulla juurde
 • Kasu tervisele:  toores mesi suurendab teie glükogeeni taset, toores mesi aitab reguleerida veresuhkru taset, suures koguses häid baktereid nagu laktobatsillid

2. samm. Uurimine

Järgmine on uurida ja muuta teie kirjutatud sõnad / fraasid nn seemnesõnadeks. Nii nagu väike seeme suudab toota tuhandeid oksi, oksi, lehti, puuvilju ja suurt tugevat pagasiruumi, võib ühe sõnaga tekkida 1000 sarnast märksõna.

Seemne märksõnade näide

Koostage seemnesõnade loend

See samm hõlmab meie äri kirjeldavate sõnade / fraaside muutmist seemnesõnade loendiks. Ülaltoodud näite järgi oli üheks kategooriaks “Meie kallis”. Oleme rühmitanud sõnad / fraasid sellesse loendisse:

 • 100% looduslik puhas mesi
 • meie mesi on orgaaniline
 • värvi pole lisatud
 • maitset pole lisatud
 • kogu mesi on pärit alabamast
 • pakume toorest mett
 • meie mesi on pärit kogu Alabamast, nii et see maitseb erinevalt
 • me ei lisa kunagi midagi meega

Lõpptulemus on teisendada ülaltoodud loetelu allpool olevateks märksõnadeks:

 • kallis
 • looduslik mesi
 • puhas mesi
 • orgaaniline mesi
 • toores mesi
 • kallis alabama
 • mettalu

Selle lõpptulemuse saavutamiseks võite muidugi kasutada oma tervet mõistust. Nagu näites, on lihtne lühendada sõna “meie mesi on mahe” seemnesõnaks “mahe mesi”. Peale selle kasutage seemnesõnade loomiseks järgmisi 3 soovitust:

Tippige fraas Google’i

Märksõnade uurimine Google'is

Ülaltoodud näites oli üks äritegevust kirjeldav fraas “100% looduslik puhas mesi”. Vaadake ülaltoodud ekraanipilti, kust seda fraasi otsitakse. Milliseid sõnu kasutab veebisait, mis asub Google’is 1. kohal? Naturaalne mesi, puhas mesi, toores mesi. See aitab teil luua oma seemne märksõnad.

Uurige oma konkurente

Meie näites on Alabamas üks konkurent Hewett’s Honey. Vaata ekraanipilti. Pange tähele, et Hewett’s Honey kasutab neid märksõnu: toores, orgaaniline, puhas kohalik mesi. See aitab jällegi teil oma seemnete märksõnu väga kiiresti üles ehitada.

Konkurendi märksõna uurimine Google'is

Avastage seotud märksõnu

Kui otsite lehe allosas Google’is märksõna, otsitakse jaotist „Seotud otsingud”. See loend aitab teil leida ka märksõnu. Meie näites oli üks fraas, mis kirjeldas ettevõtet: „kogu mesi tuleb kohapeal Alabamast”. Enamikus soovitatud otsinguterminites kasutatakse ühte märksõna: kohalik mesi.

Google'iga seotud otsingusõnad

Kiire näpunäide: Kasutage tasuta tööriista nimega Soovle kiiresti uurida seotud märksõnu kõigis otsingumootorites korraga.

Kui järgite neid samme, leiate 80% oma seemnesõnadest; vähemalt kõige olulisemad. Selle saavutamiseks ei vajanud te märksõna uurimistööriistu. Te ei pidanud SEO-firmat palkama. Tegelikult, kui siin peatuksite, oleks teil piisavalt märksõnade uurimist, et luua väga SEO-sõbralik veebisait.

Looge märksõnade loend

Nüüd on aeg oma märksõnaloend üles ehitada. Seal on palju tasuta & tasulised tööriistad selleks. Iga tööriista kaheastmeline protsess on järgmine:

 1. Sisestage märksõna (nt Alabama Honey)
 2. Vaadake, milliseid muid sõnu / fraase inimesed selle märksõna abil Google’i kirjutavad (st kust osta puhast Alabama mett?)

Soovitan kasutada Mozi märksõnade uurija.  Saate teha kaks tasuta otsingut päevas või lihtsalt registreeruda tasuta 30-päevaseks prooviversiooniks. See näitab teile, mitu korda kuus inimesed otsivad iga märksõna järgi.

Kiire näpunäide: Kasutage Google’i tasuta märksõnade plaanija alternatiivse uurimisvahendina. Lihtsalt registreerute ja teesklete, et loote reklaami, siis lubab Google teil tööriista tasuta kasutada.

Tasuta tööriistad täpsemate märksõnade uurimiseks:

Siin on nimekiri parimatest märksõnade uurimise tööriistadest:

 1. Hankige märksõnaideid: Google’i märksõnade plaanija, Bingi märksõna tööriist, Bingi luureriist, io (50% tasuta), ubersuggest.io
 2. Leidke märksõnad, mis juba genereerivad teie saidile liiklust: Google’i otsingukonsool (väga head mahlased andmed), Bingi veebimeistri tööriistad
 3. Seotud märksõnad: Soovle, Google’i korrelatsioon (sisestage üksikud sõnad)
 4. Küsimused, millesse inimesed Google’i kirjutavad: VastusPublik (vinge tööriist)
 5. Hooajalised märksõna trendid: Google Trends

Jätkates loendit, siin on mõned täpsemad tasulised tööriistad:

 1. Hankige märksõnaideid: Mozi märksõnade uurija (30-päevane prooviversioon), SEMRush (tasuta 14-päevane prooviversioon), WordTracker (7-päevane tasuta prooviperiood), LongTailPro (tasuta 7-päevane prooviversioon), Ahrefs märksõnade uurija (tasuta 14-päevane prooviversioon), kwfinder (odavam alternatiiv tasuta versiooniga), Ferzy (saadaval on ka piiratud tasuta versioon)
 2. Uurimiskonkurendid: SpyFu (30-päevane raha tagasi garantii)
 3. Exploreri artiklite pealkirjad: BuzzSumo (14-päevane prooviversioon)

Kuidas kasutate märksõnade uurimise tööriistu??

Kujutame ette, et soovite teada saada, millised otsinguterminid inimesed Google’i kirjutavad, mis sisaldavad sõnu „Alabama kallis.Selle märksõna sisestamine märksõnade uurimise tööriistaks näitab teile rohkem kui 1000 seotud märksõna, mille inimesed Google’i kirjutavad ja mitu korda neid otsitakse. Nüüd saate tõesti luua suure märksõnade loendi kõigist teie ettevõttega seotud otsinguterminitest (s.o iga sisesõna).

Mulle meeldib alustada minu ettevõttega seotud märksõnade rühmitamist rühmadesse. Näiteks:

 • Õppimise märksõnad: alabama meehinnad, alabama meemesilased, puhas alabama mesi, kohaliku alabama mesi, alabama mesilaste kasvandused, alabama mesinike kataloog, alabama meemesilaste seadus, Birminghami kohaliku mee, puhta alabama mee odenville
 • Märksõnade ostmine (mesi): osta orgaanilise mee alabama, orgaanilise mee tarnijad, alabama mee tootjad, kust osta alabama mett, lahtiselt mett müügiks alabama, kust osta puhast alabama mett, kohalikku mett huntsville al, kust osta kohalikku mett Birminghamis al, kohalikku mett aastasden alabama
 • Märksõnade (mesilaste) ostmine: müügil alabama mesilased

Miks rühmitada märksõnu õppeks vs märksõnade ostmine?

Kui keegi otsib märksõna „alabama meehinnad”, soovib ta teavet. Nad pole veel ostmiseks valmis. Miks see on oluline? Kui plaanite oma veebisaidi iga lehte, soovite kasutada teiste märksõnade müügilehtede märksõnade ostmiseks märksõnade ostmiseks märksõnade ostmist; nagu blogipostituses. See on väga oluline kontseptsioon, kui soovite 1. kohal olla ja oma toodet / teenust tegelikult müüa.

Näiteks võite kirjutada ajaveebi postituse teemal „2017. aasta meehinnad Alabamas”. Selles ajaveebipostituses vastate nende küsimusele, näidates neile kõiki Alabamas kehtivaid meehindu; sealhulgas teie äri, millel on lihtsalt Alabamas kellegi odavaim hind.

Kui suurt märksõnaloendit peaksin koostama?

Kaasa kõik märksõnad, mis on seotud teie ettevõttega. Põhimõtteliselt võib märksõnade nimekiri olla ilma piiranguteta. Kuid kui olete väikeettevõtte või kohalik ettevõte, sisaldab see nimekiri tavaliselt 50-200 märksõna.

Kas peaksin oma loendisse lisama sarnaseid märksõnu??

Ma ei. Kas peate näiteks lisama „müügil alabama mesilased” ja „alameamas müügil olevad mesilased”. Ei. Miks? See pole oluline. Google saab tavaliselt aru samadest fraasidest. Kui reastate ühte märksõna, siis tõenäoliselt teist.

Kiire näpunäide: Märksõnad on olulised, kuid ärge unustage kirjutada oma lehe sisu inimestele, mitte otsingumootoritele.

Kas peaksin lisama ainult lühikesi märksõnu, mida kõik otsivad?

Ei. Teie nimekirjas peaks olema lühikesi, keskmisi ja pikki märksõnu. Lühikesed märksõnad on 1–3 sõna pikad. Pikad (turundajad nimetavad neid pika saba märksõnadeks) on tavaliselt vanemad kui 5 aastat. Miks? Esiteks on lühikesi märksõnu väga raske järjestada, pika sabaga märksõnu on Google’i esimesel lehel palju lihtsam järjestada. Teiseks ei otsi inimesed ainult sõna „kohalik mesi”. Vaadake allpool olevat pilti sellest, mida veel otsivad inimesed, kui kirjutate sõna „kohalik mesi”.

vastusepakkumised.com märksõna ideed

Tegelikult öeldakse, et 70% otsingutest on pika sabaga märksõnad vastavalt SEOMOZile. Kas see pole lihtsalt mõttekas? Ostsin hiljuti kasutatud auto. Volkswagen Polo. Ma ei kirjutanud kunagi Google’ile: “osta kasutatud Volkswagen Polo”. Kuid ma sisestasin 100 küsimust, mis mul olid supermini autode kohta.

Mõte? Ükskõik, mida müüte, soovite olla veebisait, mis vastab sadadele küsimustele, mida inimesed teie toote / teenuse kohta küsivad. Samuti soovite saada paremusjärjestuse märksõnade järgi, mille inimesed sisestavad, kui nad on ostuvalmis. Tavaliselt ei saa konkureerivate “märksõnade ostmisel” edetabelit koostada, kui sa ei loeta sadu “märksõnade õppimiseks”.

Nii et meie kohaliku mesinduse näitel. Kui ettevõte tegeleb märksõna uurimisega, on märksõna fraas „erinevus orgaanilise mee ja puhta mee vahel“ sama oluline kui „orgaaniline mesi“ või „puhas mesi“.

Järeldus

Lõpuks pole teie veebisaidi või ajaveebi jaoks märksõnade loomine väga keeruline. Kui kõigepealt peatute ja mõtlete, võtab see vaid paar tundi. Kui mäletate sellest artiklist ühte punkti, tuleks enne märksõnade uurimist peatuda ja mõelda. Planeerimine on siin märksõna.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map