Kuidas muuta oma olemasolevad kliendid müüjateks

Siit saate teada, kuidas saada vanadelt uusi kliente. Siit saate teada, kuidas muuta olemasolevad kliendid mõne peamise tehnika abil oma enimmüüjateks.


Olemasolevate klientide muutmine müüjateks

Mis tahes ettevõtte number üks eesmärk on saada rohkem kliente – kuna ilma klientideta pole teil ettevõtet.

Kuid suur viga, mida paljud ettevõtted teevad, on keskendudes ainult uute klientide saamisele. Nad proovivad uute müügivihjete genereerimiseks kõike, mis nende võimuses, olgu selleks siis sotsiaalmeedia, SEO või traditsioonilised reklaamimeetodid, kuid unustavad ühe tõeliselt olulise ja eduka tehnika.

Õige kohtlemise korral võivad teie kliendid olla teie suurimad müüjad.

Tänapäeval pole tarbijad nii passiivsed kui vanasti, ja neile avaldavad üha vähem muljet traditsioonilised turundusmeetodid, mida tohutud turundusosakonnad üles raputavad.

Selle asemel soovivad nad luua ühenduse kaubamärgiga ja osta midagi autentset, mistõttu kuulavad nad suurema tõenäosusega teie teisi kliente kui välja töötatud kampaaniaid, mille olete ise välja mõelnud.

Olgu, tore, sa mõtled. Kuid kuidas ma saan oma kliente oma tooteid müüma?

Kui olete pakkunud suurepärast teenust või toodet, on oluline oma kliente ka edaspidi kaasa haarata ja kohelda neid nagu lojaalseid, kes nad on. Siin on mõned viisid, kuidas seda teha.

1. Seadistage soovituskampaania

Need on praegu kõik raev. Teate tehingut – kui viitate sõbrale, saate 10-dollarise voucheri või mõne muu tasu.

saatekirjakampaania näideDropboxi suunamisprogramm on suurepärane näide, mis suurendas olemasolevaid kasutades uusi kliente 3900%.

Dropboxi saateprogramm on üks kuulsamaid näiteid selle kohta, miks saatekirjakampaaniad on suurepärased rohkemate toodete müümiseks. Pärast kampaania avaldamist kasvas 15 kuu jooksul 100 000 registreeritud kasutajalt 4 miljoni registreerunud kasutajani – a 3900% kasv, kui soovite külma ja kõva protsenti.

KAS SA TEADSID? 65% uuest ärist tuleb suunamiste kaudu.

Miks siis suunamiskampaaniad toimivad??

Noh, vastavalt a uuring Nielsen, 92% tarbijatest usaldab tuttavatelt inimestelt saadud pöördumisi ja inimesed ostavad sõbra poolt suunates midagi neli korda suurema tõenäosusega.

Suusõnaline turundus on endiselt üks edukamaid turundusvorme, kuna inimesed kuulavad tõenäolisemalt oma sõpru kui turundusosakondi.

2. Kasutaja loodud sisu

Kasutajate loodud sisu on teie klientide või kasutajate loodud sisu. See võib olla näiteks fotod teatud sotsiaalmeedia hashtagis või ülevaated saitidel nagu TripAdvisor.

Oma klientidel pole lihtne luua kasutaja loodud sisu, kuid see ei pea olema ka raske.

Paljud kaubamärgid korraldavad võistlusi, kus kasutajatel palutakse esitada foto kindla hashtagi all või jagada oma tootega kogemusi, et midagi muud võita.

Kasutaja loodud sisu näideStarbucksi 2014. aasta kampaania #WhiteCupContest on suurepärane näide kasutajate loodud sisust, mis julgustab kliente oma disainilahendusi jagama ja bränditeadlikkust suurendama. Kujutise allikas

2014. aastal käivitas Starbucks oma kampaania #WhiteCupContest, kus nad palusid klientidel kujundada oma tass ja edastada see sotsiaalmeedias hashtagi all. Võidutöö pandi tassidele.

Nagu näete, on kasutaja loodud sisu jaoks suur asi see, et selle loomine ei pea midagi maksma. Inimestele meeldib asjadest osa võtta (nimetage seda inimeste konkureerivaks olemuseks) ja pakkudes auhinda, pakute täiendavat stiimulit.

KAS SA TEADSID? 86% ettevõtetest kasutab kasutaja loodud sisu oma turundusstrateegia osana.

Arvustused on ka suurepärane võimalus oma kliente müüjate rolli suruda. Uuringute kohaselt tunneb 71% tarbijatest toote ostmist mugavamalt pärast kasutaja loodud arvustuste uurimist. See seostub jällegi suusõnalise turunduse eduka olemusega, sest inimesed kuulavad pigem seda, mida teisel kliendil öelda on, kui seda, mida turundusosakond on kenasti kokku pannud.

Miks kasutaja loodud sisu töötab??

On üldteada, et inimestele meeldib enne ostmist proovida, kuid enamiku asjadega on see võimatu – välja arvatud muidugi juhul, kui proovite seda praktiliselt kellegi teise kaudu.

Tarbijad saavad eelnevatelt ostjatelt kogu vajaliku teabe, et teha teadlik ostuotsus. Kasutajate loodud sisu on tegelikult nii edukas, et 93% tarbijatest on sellest ostuotsuse tegemisel abiks.

3. Extra miili läbimine

Täiendava miili läbimine töötab alati. Mõelge sellele nii: mitu korda olete saanud firmalt üllatuskingituse või väikese erilise puudutuse, mis pani teid sellest oma sõpradele, perekonnale ja jälgijatele rääkima?

Näete, asi on selles, et tõenäolisemalt teeme kellegi heaks midagi, kui nad teevad kõigepealt midagi meie heaks. Niisiis, kui bränd pakub täiendavat kingitust või super-duper klienditeenindust, peaksime tundma, et peaksime minema minema, et inimestele sellest teada anda.

Võtame näiteks Fireboxi, kes lisas tellimustesse väikeseid lisasid nagu väikesed pakid hapukomme. See üllatas kliente ja nad leidsid, et selle tulemuseks on täiendavad Tweets ja Facebooki värskendused.

Miks täiendava miili läbimine töötab??

Lisaks tõsiasjale, et on oluline kohelda oma kliente alati nagu nad on erilised, siis täiendava miili läbimine töötab, sest siis lähevad kliendid teie jaoks täiendava miili.

Odavad kaubad, mis ei maksa teile ettevõttena palju, on kliendi jaoks uudsed ja julgustavad teda mainima, et teistele inimestele kogemusi pakkuda.

4. E-posti turunduse jõud

E-posti turundust ei tohiks ettevõtluses alahinnata. Teil on otsene joon klientide postkastide pühasse ruumi, mis annab teile võimaluse luua suhteid ja ühendust.

See on võti, kui soovite muuta ostjad müüjateks ja on palju võimalusi, kuidas oma e-kirju kasutada, et julgustada oma kliente oma tooteid sõpradele, perekonnale ja jälgijatele tutvustama..

E-kirjad pole mitte ainult lojaalsuskampaaniate jaoks suurepärased ( 2015. aasta turunduse uuring, lojaalsuse suurendamise e-posti kampaaniad tulid välja kui üks edukamaid e-kirju, mille saadate (72% turundajatest hindab neid eriti efektiivseteks), kuid need pakuvad teile ka võimaluse muuta oma kliendid müüjateks.

Kuidas sa seda teed? Kui lisate väärtuslikku ja raha säästvat sisu, mida tellijad soovivad edastada oma sõpradele ja perele.

Miks meiliturundus töötab??

Te peaksite niikuinii oma klientidele ja tellijatele meilisõnumeid saatma, kuid kui soovite oma klientide müüjateks muutmise protsessi käivitada, mõelge välja kampaania, mille saate üles seada ja mida nad saavad jagada oma sõprade ja perega ning sellest kasu saada..

Inimesed tahavad aktiivselt jagada asju, mis nende sõpradele ja perele meeldivad, sest see paneb nad endasse hästi suhtuma.

5. Paku esmakordse ostja allahindlust

Nagu e-turunduse puhul, tähendab esmakordsetele ostjatele allahindluse pakkumine klientidele, kes on juba teie käest ostnud, seda tõenäolisemalt oma sõprade ja perega jagada.

Kuna pakute ühekordset allahindlust, ei pääse teilt juba ostnud kliendid sellele uuesti juurde. See ei tähenda, et nad selle unustaksid. Tegelikult hoopis vastupidi. Nad tahavad rääkida oma sõpradele ja perekonnale allahindlusest, et ka inimesed, keda nad tunnevad ja armastavad, saaksid selle alla kasutada.

Miks esmakordse ostja allahindluse pakkumine töötab?

Vastu intuitiivne tundub esmakordse ostja allahindluse pakkumine, kui soovite, et inimesed, kes on juba teid ostnud, müüksid teie tooteid, eks?

Sarnaselt e-posti kaudu pakutavatele lojaalsuskampaaniatele meeldib ka inimestele jagada oma sõprade ja perega asju, mis muudavad nad hea välimuse. Seega, kui nad saavad perekonnanõudes tuua teile 50% soodustust, mida pakute uutele klientidele, siis saavad nad sellest, kuna neist saavad lemmik pereliikmed.

Oma klientide vahetamine ostjatelt müüjatele

Eespool oleme arutanud mitmeid erinevaid viise, kuidas saate oma kliente ostjatelt müüjatele viia, lihtsalt pannes reklaamivõime nende kätte.

Kuid enne kui seda tegema hakkate, peate oma ettevõtte üles seadma viisil, et kliendid sooviksid seda jagada ja olla teie edu osa.

Nende hulka kuulub ka järgmiste toimingute tagamine:

  1. Kas teil on suurepärane toode – näete vaeva, et kliendid midagi müüksid, kui nad on ostuga pettunud või kui teie toode pole see, mida nad otsisid.
  2. Pange inimesed tundma osa millestki – on üks põhjus, miks Apple on nii edukas. See loob oma toodete ümber kogukonna – tegelikult nii palju, et seda kirjeldatakse mõnikord kultusena. Kui inimesed tunnevad, et nad on osa millestki, reklaamivad nad seda tõenäolisemalt teistele.
  3. Pakkuge suurepärast klienditeenindust – soovite, et kogu ostukogemus oleks teie klientide jaoks hämmastav. See mitte ainult ei taga teie klientidele tõenäoliselt enamat tagasi tulekut, vaid tähendab ka seda, et nad suunavad teid suurema tõenäosusega sõbra juurde.
  4. Ole autentne – inimesed ostavad kaubamärkidelt, mida nad usaldavad, mis tähendab, et peate andma oma klientidele autentse kogemuse, mis loob ühenduse ja austuse.

Ehkki võite kulutada palju aega uute ja põnevate viiside leidmiseks, et saada rohkem kliente, ärge jätke kahe silma vahele kõige väärtuslikumat tööriista, mis teil juba on – inimesi, kes on juba teie käest ostnud ja saavad kinnitada, et teie toode on fantastiline.

Kui annate müügijõu oma klientide kätte, koputate suusõnalise turunduse maailma ja kohandate seda uue tarbija ajastuga; kus nad on aktiivsed, mitte passiivsete turundusnõude asemel.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me