Kuidas kasutada lugude jutustamist unustamatute veebisaitide loomiseks

Siit saate teada, kuidas traditsioonilisi jutuvestmise tehnikaid saab oma veebidisaini integreerida, et maksimeerida konversiooni ja kasutajate kaasamist.


Teie veebisaidi jutuvestmine

See on iidne suhtlusvorm, mis on sama vana kui inimkond ise, ajatu ajaviide, mis jääb iga tuntud ühiskonna üheks määratlevaks tunnuseks. Enne filme, muusikat, raamatuid või isegi kunsti edastati meie suurimad ideed jutuvestmise suulise traditsiooni kaudu. Suure loo jõudu ei saa alahinnata. Lugu liigutab meid, inspireerib, paneb meid naerma, nutma, rõõmustama ja mõtisklema oma sõnumi üle kaua pärast seda, kui lugu on jutustatud.

Jutuvestmine paneb meid tundma end põhimõtteliselt inimesena. Olenemata sellest, kui kaugele tehnoloogiaplatvormid arenevad, tõmbame meid lugude juurde.

Klõpsake Tweet

Nii et pole üllatav, et turundustööstus on selle igavesti tõhusa veenmisvahendi külge hakanud. Kõik tänapäevased tippbrändid kasutavad jutuvestmist oma klientide teavitamisel, luues reklaamikampaaniaid, mis (nad loodavad) jäävad teie teadvuse esirinnas. Iga kord, kui lülitate sisse televiisori, raadio või loete toote pakendit, on võimatu, et lugu ei hakka seda imetlema!

Kuidas on lood veebisaitide jutuvestmisega? Kuna meedium on suhteliselt alles lapsekingades, pole paljud veebidisainerid veel mõelnud jutuvestmise oma töösse kaasamise olulisust. Iga hea veebisait peaks siiski toimima ettevõtte kaubamärgi laiendusena – see tähendab jutuvestmistehnikate kasutamist igal võimalusel, et mõjutada teie elutähtsat veebiturgu. Lühidalt: integreerides jutuvestmise oma veebisaidile, saate maksimeerida kasutajate kaasatust väga põnevatel ja tõhusatel viisidel.

Miks peaks teie veebisait sisaldama lugude jutustamist

Ehkki narratiivi kõige sagedamini eeldatav eesmärk on rangelt meelelahutus, on jutuvestmine tegelikult hämmastav tööriist ideede edastamiseks. Keerukaid probleeme ja ilmalikke andmeid saab jaotada kergemini seeditavateks (ja põnevateks) lõikudeks, kui neid pakutakse köitva visuaali, huumorimeele abil või viisil, mis kutsub esile emotsionaalse reaktsiooni. Sõnum ei ole mitte ainult vastuvõetud selgem, vaid ka vaatajaskond säilitab selle tähenduse palju pikema aja jooksul.

KAS SA TEADSID? Psühholoogilised uuringud on näidanud, et lugu mõjutab inimeste hoiakuid ja harjumusi oluliselt rohkem kui muud kirjutamisvormid. Teisesse maailma toimetamine jätab vaatajaskonna emotsionaalselt avatud ja vastuvõtlikuks jutuvestja indutseeritud hüpnoosile. Hmm ….

Mõelge, mis on mis tahes veebisaidi peamine eesmärk. Enamikul juhtudel on selle eesmärk motiveerida kasutajat võtma mingis vormis ettevõtet toetavaid toiminguid. Hea loo loitsu all lasevad kasutajad oma intellektuaalse kaitse alla ja lasevad end puhtalt emotsioonidest ajendada; kui see juhtub, osalevad nad meelsamini aktiivselt veebisaidi kavandatud kasutamises. Selle toetuseks on olemas teaduslikud tõendid: A Princetoni uuring näitas, et nii loo saatja kui ka vastuvõtja ajud sünkroniseeruvad, mis võimaldab ideid, mõtteid ja emotsioone siirdada soovi korral. Milline võimalus on nupu „Osta kohe” libistamiseks!

Jutuvestmine soodustab ka usaldada oma kaubamärgis. Emotsionaalselt kaasahaarav materjal loob suhte oma publikuga, kes hoiab teid kõrgemalt lugu, kuna olete nendega rääkinud sügavamal, tähendusrikkamal tasemel. Bränd, mis võib haarata inimeste südameid, valitseb alati kõrgeimana. Boonuspunktid, kui saate neid naerma ajada!

Hea loo elemendid

Esiteks ei saa te olla täielikku lugu ilma alguse, keskel ja lõputa. Meie jaoks olulistel eesmärkidel tähendab see sisuliselt seda, et teie veebisaidi taga olev lugu sisaldab a Seadistamine, mingis vormis Konflikt, ja a Resolutsioon.

Seadistamine

See on algushetk, kui jutuvestja kaldub oma vaatajaskonna poole ja sosistab: “Kuule, kas sa tahad midagi imelist kuulda?”

Seadistamine on koht, kus me jääme uudishimu. Turunduse mõttes tähendab see ärritust tähelepanu ja huvi. Andke oma publikule kohe midagi, mis seab kahtluse alla nende elu status quo. Lubage neile, et kui nad jäävad teie veebisaidile ja kogevad seda, jalutavad nad oma elu mõne aspekti veelgi rikkamaks.

Kiire näpunäide: Kasuta Kangelaspilt või Ribareklaam edastada olulist teavet lühidalt ja arusaadavalt.

Konflikt

Konfliktideta pole lugu; vastasel juhul oleks see lihtsalt sündmuste monotoonne loetlemine. Ehkki konflikt on narratiivi oluline alustala, toimib see veebisaitide jaoks pisut teistmoodi. Tulude teenimiseks ei pea te ilmtingimata pingeid suurendama, kuid loomulikult on teie veebisaidil võimalus sihtida oma publiku lootusi, unistusi ja hirme ning kohandada kogemusi vastavalt. See on segamise turunduspõhimõte emotsionaalne soov toote või teenuse jaoks.

Selleks, et seda tõhusalt teha, peate teadma, kuidas pääseda oma publiku pähe ja mõistma, mis ajendab teda tegutsema. Millist keelt te kasutate, mis sunnib raamatupidaja turgu konsultatsiooni kavandama? Kuidas see keel tervise- ja heaolu treeneri jaoks erineda võiks? Milline visuaal ja värviskeem jätavad parima mulje? Eelkõige, kuidas kavatsete tagada, et kasutajad kogeksid teie loo suhtes emotsionaalset reaktsiooni, kus ainus viis nende soovi rahuldamiseks on teie veebisaidi kaudu otsene tegevus? Vaatame mõnda viisi, kuidas seda natuke saavutada.

Resolutsioon

Iga lugu peab viima lõpliku järelduseni ja iga samm teel ehitatakse selle viimase hetkeni. Teie enda otsustada, mis see teie enda veebisaidi jaoks on, ja siis selle haripunkti toetuseks hoolikalt planeerida oma saidi kõiki elemente..

Mõelge resolutsioonile kui omale eesmärk. See on teie veebisaidi olemasolu peamine edasiviiv jõud. Kõik viib algkursuseni tegevus: uudiskirja tellimine, kohtumise kavandamine, uue toote ostmine jne. Kui kõik sellele punktile eelnevad sammud olid õigustatud ja emotsionaalselt ausad, on lahendus nii rahuldav kui ka vältimatu.

Kiire näpunäide: A Kutse tegevusele nupp või riba on eesmärgi saavutamiseks populaarne meetod. Tavaliselt on lihtne kontaktvorm, kohtumiste ajakava või otsene allalaadimine – need paigutatakse sageli veebilehe alaossa või kogu sisu sobivatesse pausidesse, kui võimalus seda nõuab..

Veel tükki lugu

Siin on mõned muud levinud elemendid, mis moodustavad tervikliku ja rahuldava loo:

 • Tegelased – Need võivad olla teie ettevõtte võtmeisikud, kelle isiklik lugu mõjutab teie veebisaidi üldist sõnumit, ettevõtte maskott või olete ehk leidnud viisi oma vaatajaskonna kui tegelaskuju integreerimiseks. Mõlemal juhul peab teie loo tuum keerlema ​​inimese ümber, kellega publik on hõlpsasti tuvastatav, sest tegelased on meie jutustuse aknaks.
 • Süžee – Pidage meeles, et te ei prügi ainult paadikoormaid teavet oma vaatajaskonnale. Keegi ei pööra tähelepanu. Selle asemel peate leidma võimaluse oma sõnumi esitamiseks viisil, mis viib inimesi teekonnale. Parimad proovitükid avaldavad oma saladused alles viimasel võimalikul hetkel, hoides publikut pidevas ootuses. Kasutage seda sama taktikat, et hoida kasutajad piisavalt huvitatud, et kerida oma veebisaidi lõpuni või kogu oma sait lõpuni välja sirutada..
 • Emotsioon – Mida soovite, et teie publik tunneks? Neid peetakse sageli kuueks inimese peamiseks emotsiooniks: õnn, kurbus, hirm, viha, üllatus või vastikus. Teie enda otsustada, millised neist emotsioonidest teie veebisaidi lugu esile peavad kutsuma; kui teete, pange tähele, et teie saidi iga tükk töötab selle tunde teenimiseks.
 • Teema – Proovige mõelda oma veebisaidi põhieesmärgiks teemale. Kas kavatsete teatavatel põhjustel teadlikkust tõsta? Võib-olla soovite tõestada, et ka kallihinnalised rõivad võivad olla taskukohased? Kui emotsioonid segavad südant, ärgitab teema intellekti. Parimad lood jätavad meile millegi üle järele mõelda. Kas poleks hämmastav, kui veebisait saaks sama teha?

Jutuvestmise põhimõtted - reegel kolmCopywriting agentuur Kolme reegel viib kasutajad interaktiivsete efektide ja võimsa sõnumside abil kaasa ümbritsevale jutuvestmisele.

Jutuvestmise põhimõtete rakendamine veebidisainis

Nüüd, kui teate elemente, millest lugu koosneb, on aeg rakendada neid sobivates kohtades. Põhimõtteliselt on veebidisainis kolm eristatavat valdkonda, mis moodustavad iga saidi kunstilise väärtuse või funktsionaalsuse; teie võimaluse loo jutustamiseks leiate saidilt sisu, kujundus või kasutaja kogemus (UX).

Sisu

Kõige ilmsem lugu jutuvestmiseks võib leida saidi tekstist. Siin saate lugu otse vahetada, kasutades nutikat koopiat, mis kajastab teie brändi isikupära ja väärtusi. Iga lõik, pealkiri, nupp, menüüelement ja üksik sõna on võimalus ühendada oma vaatajaskond sõnumiga, mille välja paned.

Pidage meeles, et veebisaidid erinevad raamatutest või filmidest selle poolest, et keegi võib igal ajal sisse hüpata ja kogeda lugu korrast ära. Keskse teema juurde jäämine aitab tagada ühtse kogemuse. Kui kõik teie ajaveebi postitused järgivad kõikehõlmavat teemat, saab lugeja teie brändist kohe aru, kui nad on otsimootori tulemuste kaudu komistanud ühe artikli. Tehes ka iga lehe hõlpsalt üksteisega ühendatavaks, saavad kasutajad loos navigeerida soovi korral ja täita tükid, kui nad lähevad.

Kujundus & Visuaalid

Kõik head jutuvestjad nõustuvad, et kõige tõhusam viis publiku kaasamiseks on show, ei ütle. Kuna uuringud näitasid, et visuaale töödeldakse 60 000 korda kiiremini kui sõnu, on teie veebisaidi tugev kujundus kohalolekuks mõistlik.

Teie veebisaidi ilme ütleb teie brändi kohta palju. Mõned peamised tegurid, kuidas saate taju esteetika kaudu mõjutada, hõlmavad järgmist:

 • Värv – Brändi jaoks valitud värvid võivad mõjutada tugevalt teie kasutajate käitumist, meeleolu ja psühholoogiat. Igal värvil on oma emotsionaalne seotus, nii et mõistmine, kuidas oma veebisaidile sobivaid valida, võib mängida olulist rolli publiku suunamisel teie loo resolutsioonile / eesmärgile. Põhjalikuma teabe saamiseks lugege selle teema kohta meie värvipsühholoogia artiklit.
 • Tüpograafia – Fondi valik on üks lihtsamaid ja otseseimaid panuseid veebisaidi karakterisse. Kuna umbes 95% kogu veebist on tekst, on lihtne aru saada, miks on selle teksti reaalne väljanägemine suurim võimalus tooni ja isiksuse edasiandmiseks. Lisateave veebisaidi tüpograafia valimise kohta.
 • Pildid – Suurepärased pildid muudavad suurepärase kujunduse – hull, eks? Ehkki ilusad pildid on alati toredad, on meil tegelikult see, kui nad toetavad või laiendavad saidi sisu. Kas nad räägivad oma lugu, nii et kasutaja saab koguda kõike, mida nad peavad teie brändi kohta teadma, ilma et peaksite ühtegi sõna lugema? Kui saate ühe pildi abil edastada sama tuhande sõna väärtuses sisu, siis unustage tekst ja minge pilti otsima.
 • Video – Siin kehtivad samad reeglid, ainult videol on nüüd moodsa veebi kohal uus kuningas. Kui uurimistöö Arvatakse, et üheminutiline video võrdub 1,8 miljoni kirjutatud sõnaga. Ma usun, et video on jutuvestmise tipp, süntees kõigist muudest vormidest – ja sellele on kindlasti nõudlus. Pange oma kaamerad veerema!
 • Valge ruum – Teete tugevaid disainivalikuid isegi disaini puudumisel. Valged tühimikud räägivad oma lugu. Nad võivad lahku minna või tähelepanu juhtida olulise sisu osadele. Valge ruum aitab silmi suunata ja inspireerib loomulikku voolu ühest elemendist teise. Andke oma loo jaoks hingamisruum, vastasel juhul võib teie publik väsinud korraga liiga paljudest.

Jutuvestmise peamised põhimõtted - visuaalse interaktsiooni näideBellroy näitab visuaalide ja interaktsioonide kaudu, kuidas nende toode teie rahakotti märkimisväärselt vähendab. See on turundus, mis on nii meeldejääv kui ka lõbus kogeda.

Kasutaja kogemus

Igal jutuvestmise vormil on vähemalt üks element, mis kuulub eranditult sellele meediumile. Näiteks on filmi redigeerimise protsess ainulaadne ainult kino puhul – ükski teine ​​kunstiliik ei võimalda jutuvestmist kaadrite lõikamisel ja segamisel järjestikuses järjekorras.

Kasutajakogemus (lühidalt UX) on veebidisaini ainulaadne jutuvestmise vorm.

Kaasaegsed veebitehnoloogiad võimaldavad kasutada mõnda huvitavat jutuvestmise meetodit – mõni neist on revolutsiooniline, mõni kogemuslik, kuid kõik põnev. Siin on vaid käputäis viise, kuidas kasutada jutuvestmise kasutajakogemust:

Interaktiivsus

Väikese interaktiivse õitsengu kasutamine kogu saidil on pikk tee isiksuse loomiseks ja kasutajate huvi säilitamiseks. See võib olla väike asi, näiteks mitu millisekundit hõljumisefekt peaks kestma. See võib olla märgatavam efekt, näiteks kerimispõhised animatsioonid, näiteks pilt, mis avaneb vastavalt sellele, kui kaugele kasutaja on lehte kerinud. See võib olla teie näos, nagu hüpikaknad, mis ilmuvad, kui kasutaja proovib akna sulgeda. Veeb on täis kasutajaga suhtlemist ja selle loomingulise rakendamise potentsiaal on piiritu.

Suurandmete näite lihtsustamineGosquared jagab suure hulga andmeid ja andmeid Londoni olümpiamängude kohta huvitaval ja hõlpsasti seeditaval viisil.

Tagasiside ja tähistajad

Veebisaidil vormi esitamisel on tore teada, et teie aeg ja pingutused ei olnud asjatud. Vormi edukat saatmist kinnitav lihtne vastussõnum on väike žest, mis annab kasutajatele meelerahu. See kehtib eriti siis, kui tegemist on rahavahetusega.

Reaalajas tagasiside pakub peent, kuid rahuldust pakkuvat kõne- ja reageerimisvõimalust jutuvestmisele. Kui kasutaja klõpsab mõnel nupul oleval elemendil, on üllatavalt rõõm, kui nupp reageerib paisutamise, kahanemise või värvi muutmise teel. Lisamõte, mis niimoodi interaktiivsusesse läheb, muudab navigeerimise lõbusamaks. Apple on iOS-iga selles valdkonnas erandlik.

Tagasiside tähistaja näideSlaveryfootprint.org saab reaalajas tagasiside ja kerimispõhiste animatsioonide tõttu kogu maailmas tugeva sõnumi, olles samal ajal tohutult rahul navigeerimisega.

Parallaksi kerimine

Parallaksi kerimine on populaarne uus tööriist, mis võimaldab eri elementide kihtidel liikuda, suhelda ja muuta kasutaja kerimise põhjal. See võib luua teie visuaale hämmastava sügavustunnetuse ja uue keelekümbluskihi (täpp pole ette nähtud) – see põhineb kasutaja sisendil.

Parallaksi kerimine võib olla lugude jutustamisel võimas abivahend, andes teie narratiivile interaktiivse koomiksiraamatut meenutava kvaliteediga. Visuaalsed elemendid ja sõnad on dramaatiliseks efektiks suurendatud – samuti on üsna sõltuvust tekitav nende animatsioonide taasesitamine, kerides lehte üles ja alla.

Parallaksi kerimise näideParallax.js näitab vaimusilmset näidet parallaksi kerimise võimalusest.

Gamifikatsioon

Nagu videomängud, on ka kasutajad veebis sirvimisega aktiivsed; nende otsused ja tegevused mõjutavad otseselt kogemuse tulemusi. Mängimine on uus trend, mille eesmärk on muuta veebisaite või rakendusi pigem mängude mängimiseks. See ei tähenda tingimata ainult PAC-MANi HTML5-keelde tõlkimist; see puudutab põhjalikku kaalumist ja rakendamist selles, kuidas kasutaja tegevustel on teie veebisaidi loole otsene põhjus ja tagajärg.

UNICEF ja ING Direct on välja töötatud geniaalne veebisait see lugu räägib koletisest, mis takistab lastel arenguriikide koolides käimast. Narratiivi teatud hetkel antakse teile võimalus teha annetus nende laste abistamiseks. Loo tulemus sõltub sellest, millise valiku teete. See on veebisaidi vorm „Valige oma seiklus“!

Järeldus

Kuum teema turunduses on tänapäeval seotud lugude jutustamise kasutamisega vaatajaskonnaga suhtlemiseks. Oleme näinud, et jutuvestmine võib toimuda mitmel kujul – ega piirdu üksnes kangelase traditsioonilise populaarse kirjanduse teekonnaga. Põnevate arengutega veebitehnoloogias ja tarbijate kasvava nõudluse järele uute uute sisuvõimaluste järele on nüüd tähtsam kui kunagi varem kaaluda, kuidas saaks teie veebisait kasutada jutuvestmist oma eeliseks.

Kas soovite olla lihtsalt teine ​​veebisait? Või loodate oma kasutajate kujutlusvõimet hõivata, juhtida neid emotsionaalsele teekonnale, mis äratab soovi, ja viia need siis rahuldava lahenduseni koos selgete ja lihtsate toimingutega, mis teie ettevõtet toetavad?

Teisisõnu: kas te pole kunagi hea loo kogemusi nautinud? Mina ka mitte. Kui teie veebisait suudab head lugu kududa, on teie publik igavesti väärtustav.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map