Kuidas arendada oma ajaveebi sisustrateegiat

Blogid vajavad sisustrateegia kava. Siit saate teada, kuidas töötada välja sisustrateegia, mis aitab teil neid viit lihtsat sammu sihipäraselt avaldada.


Kuidas luua oma ajaveebi sisustrateegia

Nii et olete otsustanud, et teie ettevõte vajab ajaveebi, et aidata oma turundustegevuses. Tore! Kuid enne oma esimese postituse kirjutamist on midagi, mida peaksite kõigepealt tegema: pange kokku sisestrateegia.

Kindel sisustrateegia omamine võib olla erinevus hea ajaveebi ja suurepärase ajaveebi vahel – see, mis tõmbab otsinguliiklust sisse ja teisendab. Strateegia olemasolu mitte ainult aitab teil välja töötada, mida avaldada, vaid aitab teil ka püstitada eesmärke, paremini mõista oma sihtrühma ja toota artikleid, mis kajastavad teie lugejaid ja loovad teie mainet.

ARVESSE seda: Organisatsioonid, millel on dokumenteeritud strateegia, on sisuturunduse kõigis aspektides tõhusamad ja vähem väljakutseid pakkuvad, võrreldes nendega, kellel on ainult sõnaline strateegia või puudub strateegia üldse, vastavalt sisuturunduse instituudile. Neist, kellel on kirjalik strateegia, 60% peab oma ettevõtet tõhusaks, samas kui ainult 32% suulise strateegiaga inimestest väidab, et see on efektiivne.

Isiklikult kõlab see statistika minu jaoks. Olen ajanud asjatundlikult blogi alates 2012. aastast ja alles siis, kui võtsin aega uurimiseks ja sisustrateegia koostamiseks, hakkasin saavutama kindlaid tulemusi. Nüüd ei raiska ma enam aega valede postituste kirjutamisele, kuna mõistan oma publikut, mul on korraldatud ja järjepidev toimetuskalender ning – mis kõige tähtsam – kirjutan sihikindlalt, kuna olen seadnud selged eesmärgid.

5 peamist sammu sisustrateegia väljatöötamiseks

Selles artiklis jagan teiega viit peamist sammu, mida ma olen ajaveebide haldamisel valinud. Selle postituse lõpuks on teil vajalikud teadmised ja tööriistad, et saaksite oma tõhusa ajaveebi sisestrateegia loomise plaani kirjutada..

1. Seadke SMART Goals & Mõistage oma ajaveebi eesmärki

Oleme kindlaks teinud, et soovite blogi luua, kuid mis on teie ajaveebi eesmärk?

Sisutrateegia loomise esimene samm on eesmärkide seadmine. Selgete eesmärkide omamine annab teie ajaveebile eesmärgi ja aitab teil tähtsuse järjekorda seada ülesanded, mis selle edu jaoks üles seavad.

Mis puutub eesmärkide seadmisse, siis olen suur SMART eesmärkide fänn. SMART-eesmärgid viivad eesmärkide seadmisse struktuuri ja jälgitavuse, tagades, et teie eesmärgid on tõenäolisemalt saavutatavad.

Selleks, et eesmärk oleks SMART, peab see olema konkreetne, mõõdetav, saavutatav, asjakohane ja õigeaegne. Siit saate suurepärase näite Tasakaal:

Lai eesmärk: Ma tahan oma ettevõtet kasvatada.

Sisustrateegia SMART-eesmärgid

Spetsiifiline: Omandan oma konsultatsiooniettevõtteks kolm uut klienti.

Mõõdetav: Mõõdan oma edusamme selle järgi, kui palju uusi kliente ma juurde teen, säilitades samas oma praeguse kliendibaasi.

Saavutatav: Küsin praegustelt klientidelt suunamisi, käivitan sotsiaalmeedia turunduskampaania ja suhtlen kohalike ettevõtetega.

Asjakohane: Täiendavate klientide lisamine oma ettevõttesse võimaldab mul oma ettevõtet laiendada ja suurendada oma tulusid.

Ajapõhine: Mul on kahe kuu jooksul kolm uut klienti.

SMART eesmärk:

Omandan kahe kuu jooksul oma konsultatsiooniettevõtteks kolm uut klienti, küsides suunamisi, käivitades sotsiaalmeedia turunduskampaania ja tehes koostööd kohalike ettevõtetega. See võimaldab mul laiendada oma ettevõtet ja suurendada oma tulusid.

Mõelge nüüd, mida soovite oma ajaveebiga saavutada. Võib-olla soovite meelitada orgaanilist liiklust, genereerida müügivihjeid ja suurendada konversioonide arvu? Või soovite harida või hoida oma kliente kursis teie toote või teenuse uusimate uute funktsioonidega? Või isegi looge oma kaubamärgi maine ja usaldusväärselt?

Ükskõik, mis teie üldeesmärk võib olla, kirjutage see laiaulatusliku eesmärgina nagu ülalpool ja kirjutage see siis uuesti SMART-eesmärgina. Mitte ainult ei anna teie eesmärkide kirjapanemine teile selgust, vaid annab teile ka midagi märkme alla märkimiseks ja oma arvutisse kleepimiseks nendeks pikkadeks öödeks, kui kannatate kirjaniku blokeeringu all ja mõtlete, miks nad teid pidasid, esimene koht!

KIIRE BLOGITAMISE NIPP: 6–13 sõna ja 60 või väiksema tähemärgiga tiitlid meelitavad liiklust kõige rohkem ja ühtlasemalt.

2. Saage aru, kes on teie vaatajaskond

Järgmine samm on oma vaatajaskonna välja selgitamine ja mõistmine, kes on teie ajaveebi sihtrühm. Asjad nagu:

 • Demograafiline? Vanus, sugu, asukoht jne.
 • Mida nad teevad? Arendajad, disainerid, turundajad jne.
 • Milliseid veebisaite nad külastavad? Kes on teie potentsiaalsed konkurendid?
 • Milliseid sotsiaalseid kanaleid nad kasutavad? Twitter, Facebook, Instagram jne.
 • Keda nad austavad ja kuulavad? Miks on nende mõjutajad??
 • Mis on nende valupunktid? Mis probleeme neil on, mida saaksite aidata lahendada?

Seda loendit silmas pidades peate looma kasutaja isikud. Kasutaja isiksused on väljamõeldud, üldistatud tegelased, mis hõlmavad teie ideaalse ajaveebi lugejate erinevaid vajadusi, eesmärke ja käitumisharjumusi.

Facebook annab ülevaate analüütilistest andmetestGoogle Analyticsi ja Facebooki statistika andmed aitavad teil saada ülevaate oma demograafilistest andmetest, näiteks sellest, kust külastajad / jälgijad on pärit, ning nende vanusest ja soost.

Miks luua isiksusi? Kui soovite, et inimesed teie sisu loeksid, peate looma potentsiaalsetele lugejatele kasuliku sisu. Oluline on alati meeles pidada: “Kas minu publik saab sellest artiklist kasu ja lahendab nende valupunktid?”

Oma isiksuste määratlemiseks mõelge, millist tüüpi inimest võiksite oma blogi lugeda. Millist tööd nad teevad? Millises firmas nad töötavad? Mis on nende eesmärgid ja väljakutsed? Milline sisu aitab neil eesmärke saavutada?

Üldreeglina on kõige parem tulla vähemalt kolme isikuga. Isikute loomise kohta saate lisateavet, eriti kui soovite luua suurettevõtte ajaveebi, vaadake seda põhjalikku juhendit Bufferi inimeste poolt.

3. Kas teie märksõna uurimine

Kui soovite, et inimesed leiaksid teie ajaveebi orgaaniliselt otsingu kaudu, peate hõlmama teemasid, mida teie nišš otsib.

Nii et kõigepealt peate oma niši tundma õppima. Lähedalt. Näiteks kui soovite blogida tugi- ja teadmistebaasi toodete kohta, alustage nende terminite otsimisega saidist Google AdWordsi märksõnade plaanija. Mida rohkem teadmisi saate koguda selle kohta, mida teie potentsiaalne vaatajaskond otsib, seda tõhusamalt saate luua sisu, mille teie vaatajaskond otsingus avastab.

Järgmisena looge loend seemnesõnadest, mis on teie vaatajaskonna jaoks populaarsed. Need märksõnad peaksid olema konkreetsed, nii et midagi sellist nagu „Tugi“ ei toimi. Selle asemel on „WordPressi tugi” täpsem ja selles nišis võiks teil olla „WordPressi tugiteenuste plugin” või „WordPressi tugiteadmiste baas”..

Neid seemne märksõnu kasutades saate seejärel koostada ajaveebiartiklite loendi, et saaksite alustada oma tööd ja edendada oma SEO-d. Näiteks:

 • WordPressi 10 parimat pistikprogrammi
 • 12 parimat WordPressi teabebaasi pistikprogrammi
 • Kuidas oma WordPressi saidil teadmistebaasi üles seada

4. Kirjutage hämmastav sisu

Kui teie märksõnad on paigas ja mõned postituse ideed taskus, saate seda nüüd kasutada hämmastava sisu kirjutamiseks.

Kõik käsitlevad kirjutamist erinevalt. Mõnele inimesele meeldib lihtsalt kirjutama hakata ja vaadata, mis juhtub. Mulle isiklikult meeldib struktuur. Mulle meeldib, et mul on enne alustamist kindel idee ja ülevaade sellest, mida tahan kirjutada. Siin on minu protsess:

 1. Tulge välja idee ideega: Idee peaks vastama teie sihtrühmale. Proovige otsida oma idee ja vaadake, mida teie konkurendid on avaldanud. Kui saate nende kirjutatu paremaks muuta, on tore! Kui ei, siis tehke mõni teine ​​idee.
 2. Tehke oma uurimistööd: Uurige oma teemat väljastpoolt. Tavaliselt avan palju sakke ja loon linkide loendi ning omistan alati teie kasutatava teabe – ärge kunagi kopeerige.
 3. Kirjutage suurepärane pealkiri: Teie pealkirjad peaksid käsitlema lugejate jaoks peamist valupunkti. Veenduge, et see oleks alla 60 tähemärgi pikk ja sisaldaks teie kõige olulisemaid märksõnu.
 4. Planeerige oma postituse struktuur: Koostage täpploend erinevatest jaotistest, mille soovite oma postitusse lisada.
 5. Kirjutage oma tutvustus: Teie postituse esimene rida peaks sisaldama postituse kõige olulisemat teavet. Näiteks kui teie postitus on seotud WordPressi parimate teadmistebaasi pistikprogrammidega, võiksite kirjutada: „Kas otsite WordPressi jaoks suurepärast teadmistebaasi pistikprogrammi? Oleme teinud teie heaks raske töö ja koostanud selle parimate tasuta pistikprogrammide loendi. ” Ülejäänud sissejuhatuses tuleks kokku võtta, mida ülejäänud postituses käsitlete.
 6. Kirjutage oma postitus: Kasutage ülaltoodud struktuuri abil ülejäänud postitust. Leian, et iga jaotise täpploendite kirjutamine aitab mul mõtteid korrastada, et saaksin neid siis laiendada täislauseteks.

Kiire näpunäide: 43% inimestest tunnistab ajaveebipostituste koorimist. Nii et pange oma ajaveeb silma hästi läbimõeldud pealkirjade, videote ja muude visuaalsete tööriistadega, et muuta teie artikli kõige olulisemad tükid märgatavaks ja meelde jätta.

5. Seadistage toimetuskalender

Kalender, mis aitab teil õigel teel püsida, pole midagi – rääkimata sellest, et Google armastab järjepidevust.

Armastan nimekirjade koostamist ja kalendri – eriti toimetuskalendri – olemasolu on selle loomulik pikendus. Kalendri olemasolu võimaldab teil saada kena linnu silmaga ülevaate sellest, mis toimub ja mida olete juba avaldanud, vaid näitab kiiresti ka seda, kus teie avaldamise ajakavas on lünki.

Seal on mõned suurepärased tasuta tööriistad Trello ja Toimetuskalendri pistikprogramm WordPressi jaoks (mõlemat kasutan isiklikult). Kui olete pärast tööriista, millel on natuke rohkem oomphi, proovige CoSchedule. See sisaldab lahedaid lisafunktsioone, nagu näiteks sotsiaalse meedia integreerimine, meeskonna töövood ja analüüs.

Järeldus

Nüüd, kui olete relvastatud teadmistega, mida vajate ajaveebi sisustrateegia loomiseks, peate tegema ainult oma ajaveebi ja kirjutama! Pidage meeles, et organisatsioonid, kellel on ajaveebistrateegia, on sisuturunduses tõhusamad kui need, millel on suuline strateegia või puudub üldse strateegia.

Õnn oma uue ajaveebi käivitamisel!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map