Kas peaksin minema üle Google AMP-le (kiirendatud mobiililehed)?

Plussid & miinused, mis aitavad teil otsustada, kas peaksite oma saidil kiirendatud mobiililehti rakendama või mitte – väikeettevõtte vaatevinklist.


Google AMP (kiirendatud mobiililehed) plussid ja miinused

Kiirendatud mobiililehtede (AMP) projekt on Google’i toetatud avatud standard, mille eesmärk on muuta veeb mobiilikasutajate jaoks praktiliselt koheseks. See on juba kasutusel ja paljud suured kirjastajad, näiteks Forbes, Washington Post, & CNN – on juba üle läinud AMP-le. Aga kuidas on lood väikeettevõtete ja nende veebisaitidega? Kas AMP on teie saidil tõesti rakendamist väärt? Kas see on praktiline? Mis on plussid & miinused?

Kui olete arutanud selle üle, kas minna üle AMP-le või mitte, aitab see artikkel teil otsustada, mida teha.

Suur küsimus – kas ma peaksin oma saidil AMP-d rakendama?

Lühike vastus on “jah, peaksite.” Aga võib-olla mitte nüüd …

Päris küsimus pole selles, kas peaksite saama või ei peaks, vaid millal peaksite selle saama. AMP on endiselt üsna uus ja selle korrektseks rakendamiseks on vaja mõnda tööd. Rakendusetapp võib olla ressursikulukas, võib vajada arendajat (kui te pole asjatundlik inimene) ega tööta paljudes olemasolevates sisuhaldussüsteemides liiga hästi. Seetõttu võivad erinevad ettevõtted, veebisaidid ja sisutüübid nõuda AMP suunas liikumiseks erinevat ajakava.

LASAKE MINU SELGITADA: Kiirus on oluline, et kasutajakogemust täiustada. AMP ei ole mõeldud ainult suurte veebisaitide jaoks … Kiirem laadimisaeg võib märkimisväärselt kasu tuua ükskõik millisele veebisaidile, nii väikesele kui ka suurele. Väikeste ettevõtete jaoks AMP-le üleminek on seotud kulude, raskuste ja kiireloomulisusega. Enamik väikeettevõtete saite ei vaja seda mõnda aega, kuid lõpuks siiski & peaksid keskenduma AMP rakendamisele nii kiiresti kui võimalik.

Millised on plussid & Miinused AMP?

Sellega seoses laskem üksikasjalikumalt uurida, miks peaksite AMP-le üle minema, arutades samal ajal ka mõningaid varjukülgi / tagasilööke, mida võite vahetamise ajal silmitsi seista. Siin on mõned plussid & miinused, mis aitavad teil kindlaks teha, kas AMP-i on otstarbekas kasutada kohe või oodata hilisemat kuupäeva:

AMP peamised plussid

 • AMP on avatud lähtekoodiga. See võimaldab kogukonnal oma põhimõtteid ja rakendamist pidevalt täiustada ja kohandada. Arendajatel on ka lihtsam raamistikuga töötada.
 • AMP võimaldab kiiremaid lehtede laadimisaegu, vastavalt kuni 85% Google ja AMP projekt ressursse, parandades märkimisväärselt kasutajakogemust.
 • AMP annab tõenäoliselt kõrgemad otsingupositsioonid tänu oma mõjule lehe kiirusele, mis on Google’i jaoks oluline kriteerium, tuginedes selle mõjule kasutajakogemuse paranemisele.
 • AMP on suunatud mobiilikasutajatele ja suur arv veebisaidi külastajaid pääseb nüüd sisule oma mobiilseadmete kaudu. See on oluline kõigi veebiettevõtete jaoks, kuna enamus teie vaatajaid on nüüd mobiilsed.
 • AMP-i veebisaitidel on potentsiaalselt suurenenud klikkimise määr (CTR) otsingutulemustes, kuna need ilmuvad sageli karusellil (tulemused „Parimad lood”) ja on Google’is selgelt tähistatud spetsiaalse märgiga. Näete näidet sellest:
  Saidid, mille AMP on loetletud
 • AMP-d saab rakendada olemasolevas WordPressis, Drupal, & Joomla saidid tänu äsja lisatud pistikprogrammidele / moodulitele / laiendustele. Sellegipoolest võib sellegipoolest olla mõni probleem (mida ma hiljem mainin).

AMP peamised miinused

 • AMP nõuab teatavaid tehnilisi teadmisi (peate võib-olla isegi arendaja palkama) ning selle rakendamiseks on vaja natuke aega ja ressursse.
 • AMP nõuab optimeerimisega seotud jõupingutusi ja tähelepanu kolmandate osapoolte ressurssidele. Näiteks laaditakse väline sisu palju hiljem kui ülejäänud leht, mille tulemuseks on nn koordinatsiooniprobleem. Seda nähtust käsitletakse sageli erineval viisil või märgistatakse erinevate nimede all. Reklaamisisu osas tegeleb see praegu AMP projektiga, mille lahendus on A4A.
 • Saidiehitajad ja sisuhaldussüsteemid pole AMP-ks üldiselt valmis. Paljud populaarsed platvormid nagu SiteBuilder, Squarespace ja Wix ei toeta praegu AMP-d ja peate kauem ootama, kuni nad seda teevad.
 • AMP takistab teil välise CSS-i ja JavaScripti kasutamist, toetades ainult AMP JS-i (vt AMP projekti sait ja GitHubi hoidla ametliku dokumentatsiooni jaoks). See võib nõuda olemasoleva malli või teema kallal üsna palju tööd.
 • AMP ei pruugi vanemate brauseritega (Edge’i ja Chrome’i, Firefoxi, Safari, Opera, uusimate versioonide toetatud) täielikult ühilduda, isegi kui see on mõeldud laiaulatusliku ühilduvusega töötamiseks ja parandused võetakse vastu brauserites, mille turuosa on üle 1%. Ükski toetamata brauser ei pruugi lehte teie kavandatud viisil visualiseerida, tekitades potentsiaalselt ettearvamatu käitumise.

AMP praktilisus väikeettevõtetele

Ehkki AMP-i rakendamine on arendajatele suhteliselt lihtne, on see keerukam väikeettevõtete omanike jaoks, kes haldavad oma saiti. Nagu ma eespool mainisin, vajate teatavat tehnilise oskusteabe taset. Kui soovite AMP-d proovida, on selle rakendamiseks kaks üldist viisi:

Seda otse kodeerida

See on kõige keerulisem meetod. Kui suudate oma veebisaidi koodi redigeerida ja teil on suhteliselt hea arusaam HTMList, CSSist ja JavaScriptist, peaks AMP-ga alustamine olema teostatav. Lihtsalt vaadake üle Githubi hoidla ja ametlik projekti leht annab teile suurepärase alguse.

Sisuhaldussüsteemi kasutamine

Ainult mõned CMS-i platvormid pakuvad praegu AMP tuge. Väärib märkimist, et WordPress on tõenäoliselt kõige lihtsam ja levinum, kuid Joomla & Drupal ka teisi kehtivaid lahendusi.

WordPress, Drupal, & Joomla

Kui kasutate WordPressi, saate selle lihtsalt installida AMP pistikprogramm. Pärast aktiveerimist tõlgitakse postitused AMP-i. Sarnaselt Drupalile Drupali AMP moodul võimaldab muuta sõlmelehti AMP-ks. Joomla jaoks saate kasutada wbAMP. Kõigil juhtudel võite märgata, et saidi kujunduse mõnda aspekti ei säilitata või mõnda komponenti on valesti muudetud. Kui see juhtub, vajate kahjuks CSS-i ja JavaScripti elementide täpsemat kohandamist, mis võib põhjustada arendaja palkamise nende parandamiseks..

LASAKE MINU SELGITADA: AMP võib olla praktiline paljude WordPressi, Drupali või Joomla kasutavate väikeettevõtete jaoks. Kui kõik läheb hästi, võib juurutamine olla nii lihtne kui pistikprogrammi / mooduli / laienduse installimine. Klapi poolel võib see vajada põhjalikku kohandamist. Teiste platvormide puhul peate võib-olla ootama AMP toetamist või investeerima ressursse arendaja palkamisse.

Lõplikud mõtted

Kiirus on oluline iga veebiettevõtte jaoks, olgu see siis suur või väike. Google AMP eesmärk on panna veebisaidid mobiilikasutajatele laadima peaaegu koheselt ja see on midagi, mida soovite oma veebisaidi jaoks rakendada. Ehkki paljude väikeste ettevõtete jaoks pole rakendamine praegu praktiline, peaksite kavandama üleminekut AMP-le nii kiiresti kui võimalik. Praegu on teil veel aega ja võite oodata, kuidas areng edeneb.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me