Järgmise veebimajutaja asukoha määramine

Miks on teie veebimajutaja andmekeskuse asukoht oluline ja kuidas leida veebisaidi parema toimivuse tagamiseks serveri asukoha põhjal veebimajutus.


veebimajutuse serveri asukoht

Enamik inimesi mõtleb taevas hõljuvale hiiglaslikule pilvele, kui nad ette kujutavad, kus veebisaiti hoitakse, kuid teie veebisait asub tegelikult füüsilises asukohas. Veebimajutuse pakkuja salvestab teie veebisaidi serverisse, mis asub andmekeskuses. Ükskõik kus see andmekeskus geograafiliselt asub, asub ka teie veebisait.

Pilk InMotion Hostingi andmekeskusessePilk InMotion Hostingi andmekeskusesse Los Angeleses, Californias, kus veebisaite füüsiliselt säilitatakse.

Selles artiklis käsitleme, miks andmekeskuse asukoht on oluline, kuidas vahemaa võib mõjutada teie veebisaidi kiirust ja milline veebimajutusteenuse pakkuja on teie geograafilise asukoha jaoks parim.

Miks peaksin hoolima, kus mu veebisaiti hoitakse?

Teie veebisaidi geograafiline asukoht on oluline tegur veebimajutuse kui lühemad vahemaad panustama kiiremad kiirused. Ehkki tegureid on arvukalt, on andmekeskuse geograafiline asukoht üks olulisemaid tegureid, mis mõjutab teie veebisaidi ülekandmist külastaja arvutisse. Kui külastajad asuvad teie hostiettevõtte andmekeskusele geograafiliselt lähemal, laaditakse teie veebisait kiiremini. Kui nad asuvad sellest kaugemal, peab teie veebisait läbima suurema vahemaa Internetis, mis nõuab rohkem võrkudevahelist “humalat”, mis põhjustab selle saidi aeglasema laadimise. Oletagem näiteks, et teie veebisaiti majutatakse New Yorgis. New Yorgi külastaja saab teie veebisaidi laadida kiiremini kui Californias asuv külastaja lihtsalt seetõttu, et nad asuvad andmekeskuse läheduses.

Kuidas vahemaa mõjutab kiirust??

Teie veebisait kantakse veebiserverist külastaja arvutisse omavahel ühendatud võrkude kaudu, mida me ühiselt nimetame Internetiks. Esimene võrk, mida teie veebisait peab läbima, on teie veebisaidi enda andmekeskuste võrk. Pärast seda suunatakse ja edastatakse teie veebisait kõige tõhusamate võrkude kaudu Interneti kaudu, et jõuda külastaja isiklikku võrku ja lõpuks külastaja isiklikku arvutisse..

Ehkki enamik võrke kasutab kiudoptilist kaabeldus, mis suudab andmeid edastada valguse kiirusel (vaakumis umbes 186 282 miili sekundis), on palju vahemaaga seotud tegureid, mis seda kiirust oluliselt halvendavad. Kiud ise on murdumisnäitajaga ja kaabli karedad / ebakorrapärased pinnad võivad põhjustada valguse hajumist, mis kõik loomulikult vähendab kiirust, eriti kaugetel vahemaadel. Kuid ikkagi reisib see üsna kiiresti! Kehtib üldreegel, et iga 1000 kaabli kilomeetri kohta on viivitust 10 millisekundit. Pole suur asi. Suurim probleem on repiiterite ja ruuterite ning kõigi erinevate võrkude komponentide kiirus, mida andmed peavad läbima. Siin ilmneb tõeline kitsaskoht ja miks võib vahemaa kiirust märkimisväärselt mõjutada.

Kiire märkus: Andmekeskuse asukohaga seotud toimivusefektid on kõige olulisemad suuremate failide, näiteks meediumite (pildid, filmid jne) korral..

Valige oma sihtrühmale lähedal olev andmekeskus

Ehkki paljud inimesed ei mõtle sellel ajal sellele mõtlemisele, on asukoht veebimajutaja valimisel oluline tegur. Valige üks, mille andmekeskus asub teie sihtrühmale lähedal, olenemata sellest, kus te ettevõtte omanikuna asute.

Tuntud veebimajutajate andmekeskuste geograafiline asukoht

Nagu ülaltoodud pildilt näete, on kõigil neil veebihostidel andmekeskused, mis asuvad erinevates kohtades ja on selles piirkonnas kiireimad. Näiteks on InMotioni hostimine mõistlik valik, kui teie külastajad on koondunud Lõuna-Californias või Virginia lähedal idarannikul. Bluehost on mõistlik valik külastajatele, kes asuvad Utahis ja selle ümbruses, kus HostGator on kõige parem Texase lähedal asuvatele külastajatele. Pange tähele, et A2-hostimine on Michigani piirkonnas asuvatele külastajatele mõistlik valik. Lisateavet veebimajutaja valimise kohta leiate meie loendist parimatest veebimajutusettevõtetest.

Kiire näpunäide: Pange tähele, et hostiettevõtte teatatud peakontorilinn ei asu alati samas linnas, kus asub nende andmekeskus. Näiteks haldavad paljud USA hostid andmekeskusi ka Euroopas ja Aasias. Veenduge, et tegelik andmekeskus asuks teie sihtrühma lähedal olevas piirkonnas, olenemata sellest, kus asub veebimajutusettevõtte peakontor.

Mõned ettevõtted pakuvad ka sisu edastamise võrku (CDN), süsteemi, mis puhverdab teie veebisaidi mitmele serverile üle kogu maailma. Teie veebisaidi sisu tõmbamiseks kasutatakse iga külastaja kõige tõhusamat serverit (st lähimat serverit). CDN-ide kohta saate rohkem lugeda siit.

Asukoht pole veel kõik

Peaksime arvestama, et teie veebisaidi kiiruse osas pole asukoht ilmselgelt kõik. Teie veebisaidi teenindamise kiirust mõjutavad ka mitmesugused muud tegurid:

  • Serveri spetsifikatsioonid (näiteks RAM-i maht ja protsessori töötlemisvõimsus)
  • Veebimajutus tüüp & plaan (nt jagatud, VPS ja spetsiaalne)
  • Draivi kiirus serveris (paljud hostid pakuvad nüüd SSD-sid)
  • Teie tegelik veebisait & kuidas see on kodeeritud
  • Teie saidi meediumikogus
  • Andmebaasi tervis
  • Tihendamine (või selle puudumine)
  • Puhverdus kasutatakse, kui seda on
  • Kasutatav sisu edastamise võrk (CDN), kui see on olemas

Kiire märkus: Andmekeskuse valimine on ainult üks samm veebisaidi kiirendamise protsessis; laadimisaega mõjutavad paljud muud tegurid.

Järeldus

Andmekeskused on veebisaitide teenindamise ahelas väga oluline lüli ja halvasti paiknev võib märkimisväärselt mõjutada teie veebisaidi kiirust ja klientide hoidmist. Valige veebimajutusettevõte, mis kasutab teie klientidele kõige lähemat kvaliteetset andmekeskust. Kuid andmekeskuse asukoht pole veel kõik. Vaadake kindlasti meie artiklit aeglase veebisaidi parandamise kohta.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me