Google’i pingviinialgoritmi algajate juhend

Kõik, mida peate teadma Google Penguini kohta ja miks on Penguin otsingumootori optimeerimise jaoks nii oluline.


Google'i Penguini algoritmi juhend

“Pingviin” pole sõna, mida tavaliselt seostatakse hirmu ja ärevusega – mis on ju õrnem kui pingviin? Kui muidugi ei räägi te otsimootori optimeerimisest (SEO). SEO-s muudab sõna “pingviin” inimesed sageli rahutuks.

Seda seetõttu, et SEO-s on “Penguin” Google’i algoritm. Esmakordselt 2012. aasta aprillis välja antud Penguin oli mõeldud saitide karistamiseks, kasutades manipuleerivate linkide skeemid otsingu paremusjärjestuse kunstlikuks suurendamiseks.

Pingviinide nüansirikas ja keeruline sündmus Interneti ajaloos. Sellepärast olengi siin. Ma destilleerin keeruka kraami kergelt mõistetavaks. Tutvustan teile, miks Penguin oli vajalik ja millist mõju avaldas see Internetis üldiselt.

Miks Google lõi Penguini?

Et mõista, miks Google Penguini lõi, peate natuke teadma nende pideva rämpsposti vastu võitlemise kohta. Ja asjaolu, et Google ei olnud alati võitnud.

Esiteks (peaaegu) keegi ei naudi rämpsposti. Rämpspost sai aga populaarseks, kuna see töötas. Lingi rämpspost on üldiselt määratletud kui hulga – sadade või tuhandete – linkide loomine teistel veebisaitidel, et manipuleerida otsimootori algoritmidega, mis kasutavad linke usalduse ja volituse signaalina. Need lingid pole mõeldud inimestele, vaid ainult otsingumootoritele. Need on madala kvaliteediga ja näivad inimsilmale rämpsuks.

Kahjuks parandas lingirämpspost 2012. aastal saitide paremusjärjestust Google’i otsingutulemustes. Nii et inimesed hakkasid loomulikult spämmivaid linke, et kas konkurentidest edasi pääseda või vähemalt sammu pidada.

Lingi rämpsposti nii hea toimimine raskendas lingi rämpsposti ribavagunil hüppamist. SEO-tööstuse vähem asjatundlikud liikmed võtsid kasutusele igasuguse rämpsutaktika, alates shoehorning-linkidest kuni ajaveebikommentaarideni kuni tervete saitide võrgustike loomiseni, mille ainus eesmärk oli luua linke tagasi kliendi saitidele..

Google’i jaoks ilmnesid ebaolulistel saitidel populaarsete märksõnade otsimine, mis tõukas tootelehed teabe kohale, mis võib kasutajatele tegelikult kasulikuks osutuda. See kajastub Google’is halvasti, esitades tulemusi, mis ei andnud otsingumootorit kasutavatele inimestele väärtust.

Nende tulemuste raju manipuleerimine toetas Google’i nurka. Pärast seda oli nende ettevõttele eksistentsiaalne oht – see seadis ohtu nende põhitoote. Suurem osa Google’i tuludest saadakse otsingu kaudu ja halvad otsingutulemused seavad nende ettevõtte ohtu.

See oli Google’i jaoks kohutav olukord. Kui rivaalide otsingumootor oleks selle rämpsposti vanuse ajal üles tõusnud, oleks meil võinud olla veel üks verb Internetis otsimiseks.

Muidugi oli Google selle käitumisega võidelnud juba selle loomisest alates, st sel hetkel peaaegu kümme aastat. Nad on pärast linke ja märksõnade lisamist juba 2003. aastast peale käinud, näiteks varasemate värskendustega Cassandra ja Florida. Nad olid lahti rullitud Jagger 2005. aastal taktika, näiteks tasuliste ja vastastikuste linkide käsitlemiseks. Google uurib pidevalt nende otsingu algoritmi, määrates nende vaatamisväärsused mis tahes probleemile, mis on sel ajal kõige pakilisem.

2012. aastal polnud Google’il suurem probleem kui rämpsposti linkimine. Lingi rämpspost püsis suures osas – kuna see ikkagi töötas. Nende otsingutulemuste üle kontrolli omandamiseks laskis Google 26. aprillil 2012 lahti pingviin.

Mida teeb Penguin?

Pingviin on loodud manipuleerivate linkide tavade karistamiseks.

Alates Google’i teade pingviinist:

„Ehkki me ei saa konkreetseid signaale avaldada, kuna me ei taha anda inimestele võimalust oma otsingutulemusi mängida ja halvendada kasutajate kogemusi, on meie veebimeistrite nõuanne keskenduda kvaliteetsete saitide loomisele, mis loovad hea kasutajakogemuse ja kasutage agressiivse veebisämpspostitaktika kasutamise asemel valge mütsi SEO-meetodeid. ”

Google’i eesmärk oli karistada lehti, mis järjestatakse kunstlikult manipuleerivate linkide kaudu.

Siin on näide sellest teadaandest selle kohta, mida Google kavatses nuusutada:

Lingi rämpsposti näide

Pange tähele manipuleerivaid seoseid märksõna rikaste ankuritekstidega.

See näide postitus on keerutatud sisu, sõna salat, märksõna täidisega, täpse vastega ankruteksti prügi. See ei paku lugejale mingit väärtust ja oli vaieldamatult üles ehitatud otsinguga manipuleerimiseks. Lingid pole isegi sisu suhtes ebaolulised, kuna puudub sisu, millest rääkida. Selle eesmärk on välja näha tegelik süntaks ja lollitada otsimootoreid, et tuvastada see asjakohase teabena.

Google ei avalda täpselt, kuidas nende otsingu algoritm töötab (kuigi nad on juba kümmekond aastat väitnud, et pööravad tähelepanu enam kui 200 järjestamise tegurile), kuid Penguin tegi selgeks, et neil on igasuguse manipuleerimise suhtes nulltolerants, eriti kui tegemist on linke.

Ka pingviin ei lasknud pingereas mitte ainult saite. Nad jätsid saidid peaaegu läbi kogu otsingu. See puudutas ainult umbes 3% päringutest (lisateavet selle kohta, mida see tähendab siin), kuid arvestades, et aastas tehakse üle triljoni Google’i otsingu, on see ikkagi hiiglaslik arv. Tuhanded saidid said karistuse, mis tehti suurema osa veebist praktiliselt nähtamatuks.

Peaaegu iga SEO tundis kedagi Penguini sattunud veebisaidist. See raputas SEO-tööstust viisil, mida ühelgi Google’i algoritmil pole varem ega pärast seda.

Penguini järelmõju

Pingviin oli algo uuenduste aatomipomm.

Penguin on oma olemuselt äärmiselt karistav ja see tabab kõiki linkide rämpspostiga tegelevaid isikuid, mis esmakordsel vabastamisel olid levinud. Google oleks võinud Penguini kavandada üksnes rämpsposti devalveerimiseks, lõigates jalad taktika alt välja. Selle asemel otsustasid nad lingide spämmimises süüdi olevaid saite aktiivselt karistada – ilma suurema hoiatamiseta.

Karistus oli kohene, pühkides selle pärast kõikvõimalikke inimesi.

Üleöö kaotasid paljud ettevõtted oma veebisaitidele liikluse, häirides olulist tuluallikat. Ja õigeaegseks taastamiseks polnud teed – Google ei paku uuesti läbivaatamistaotluse esitamise meetodit. Ainus viis Penguini tabamuse järel tagasitulekuks on rämpsposti eemaldamine tagasilingi auditi kaudu ja seejärel uue pingviini värskenduse ootamine. Lisaks – erinevalt manuaalsest karistusest – ei olnud ega saa kuidagi öelda 100%, kas Penguin karistas mõnda veebisaiti. Ainus viis kontrollimiseks on kaevata orgaanilise liikluse langustesse ja vaadata, kas see on korrelatsioonis Penguini värskendusega.

Ehkki Penguin toimis puhtalt digitaalses valdkonnas, oli Google’i otsingu algoritmis selle tagajärg väga reaalne. Mõjutatud ettevõtted olid sunnitud leidma uusi tuluallikaid, vähendama personali või isegi täielikult sulgema. Google reageeris laialt levinud väidetele, et kaasnev kahju on avaldada tagasiside vorm. Vorm andis inimestele võimaluse väita, et Penguin karistas nende saiti ekslikult.

Paljud saidiomanikud olid sõlminud küsitavate SEO-de oskused, mõistmata, et neid manipuleerivaid käitumisi nende saitidel kasutatakse.

Nii palju mõjutatud on Penguin sageli Google’i paha tahte allikas. Ettevõtted, karjäär ja perekonnad tundsid Penguini karistavat mõju, paljud mõistmata, miks.

Samuti muutis Penguin paljude jaoks SEO-d. Lingi rämpspost muutus üleöö ebaefektiivseks. Otsingu jaoks optimeerimine muutus palju inimkesksemaks. Enne Penguini oli Google’i indekseerijatele lingi loomine tõhus. Pärast Penguini olid lingid efektiivsuse saavutamiseks vaja keskenduda inimesele.

Nüüd seisid SEO-d valiku ees, kas järgida Google’i juhiseid või riskida raskete karistustega.

Penguin tähistas kohta, kus “valge müts” muutus vajaduse korral palju populaarsemaks.

Selles mõttes oli Penguinil oluline roll linkide loomisel oma häbimärgistatud spämmi juurtest õigustatud turundustaktikaks.

Penguini pärand

Pingviin saatis selge sõnumi – nulltolerantsi – saate oma käest-saad-koos-sõnumi, mis on meile kõigile püsinud kolm kindlat aastat (selles tööstuses igavik).

See oli tõhus rünnak linkide rämpsposti vastu, pärssides tõsiselt manipuleerivat taktikat, mis seni oli olnud nii usaldusväärne. See jättis ka hävingu, mis ärritas ettevõtteid, isegi kui selle omanikud ei teadnud seda paremini või usaldasid oma saidid teistele.

Penguin sisendas kõigile, kes SEOga kokku puutuvad, sügavat ja püsivat paranoia tunnet.

  • Paljud ettevõtete omanikud ja veebimeistrid pööravad suuremat tähelepanu sellele, et otsimootorid saaksid oma elatist (ja on SEO-de suhtes palju ettevaatlikumad)..
  • SEO-d järgivad nüüd Google’i juhiseid kaugemale kui ainult täht, kuid ka vaimus. SEO-d arvestavad otsija kavatsusega, saidi kvaliteediga ja kasutajakogemusega.
  • SEO-d saavad tegutseda ainult taktikaga, mis viib seaduslike linkideni. SEO-d peavad lisaks algoritmilisele küljele keskenduma ka otsingumootorite inimlikule poolele.

Lõpuks, kuigi tegemist oli lubamatu lisakahjuga ja kuigi rämpspost jääb ellu, aitas Penguin rämpsposti tõhusust vähendada. Vaatamata valule ja stressile, mida Penguin nii paljudele põhjustas, on vaieldamatu, et Google suudab oma juhiseid paremini järgida.

Penguini on alates 2012. aastast olnud kuus värskendust, mis kinnitab meile, et Google on võrdselt pühendunud veebisämpsposti ennetamisele nagu kunagi varem. Mõnes mõttes on Penguin elusolend, muutuv ja arenev, just nagu sündmus ja valem.

TL; DR

Penguin on Google’i algoritm, mis on suunatud manipuleerivate linkimise tavadele. Esialgsel värskendusel 2012. aasta aprillis oli tohutu mõju, põhjustades reaalmaailma mõjusid inimestele ja ettevõtetele. Penguin muutis tohutult SEO maastikku ja hoiab SEO-sid pidevalt oma linkide taktikat täiustamas. Penguin oli loodud selleks, et kaitsta Google’i otsingutulemusi linkide kaudu manipuleerimise eest ja hoida Google’i otsingutulemid kvaliteetsena.

Penguin on aidanud kujundada internetti tervikuna. Ja paremaks või halvemaks on Penguin siin, et jääda.

Lisateavet Penguini evolutsiooni kohta leiate sellest põhjalik juhend kokku pannud minu kolleegid Linkaratis.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me