Google Analyticsi kasutamine veebisaidi liikluse mõistmiseks

Siit saate teada, kuidas kasutada Google Analyticsi aruandeid kasutaja käitumise kuvamiseks & saate teada, millised turundustegevused suunavad teie veebisaidile liiklust.


Veebisaidi liikluse mõistmine Google Analyticsi abil

Tänapäeval võib ettevõtetel käepärast olla palju andmeid klientide ja veebisaidi külastajate kohta – andmeid, mis aitavad teha teadlikke turundusotsuseid. Oma 20-aastase turunduskogemuse jooksul olen näinud, kuidas paljud ettevõtted teevad intuitsiooni ja dateeritud teabe põhjal jätkuvalt kulukaid otsuseid. Ehkki need ei pruugi olla halvad valikud, pole need valikud, mis ei põhine mõistlikel andmetel.

Digitaalse turundusstrateegia nõuetekohaseks hindamiseks ja kohandamiseks peate teadma, kuidas teie reklaamitegevused toimivad. Ettevõtjatele, kes alles alustavad veebisaidi analüüsiga, on teie veebisaidi liikluse jälgimine suurepärane koht, kus alustada suurema pildi vaatajaskonna käitumisest ja sisu toimivusest.

Kust tulevad teie veebisaidi külastajad??

Google Analytics saab jälgida teie veebisaidi liiklust järgmistest vaikekanalitest: orgaaniline otsing, otsene, tasuline otsing, muu, suunamine, kuvamine, suhtlus ja e-post.

Veebisaidi liikluse tüübid

Mida need kanalid tähendavad? Liiklusest teatatakse järgmiselt:

Orgaaniline otsing – kui külastaja otsib teie veebisaiti või asjakohast märksõna ja klõpsab teie veebisaidil otsingumootori tulemuste lehel (SERP).

Otse – kui külastaja sisestab teie veebisaidi URL-i otse.

Tasuline otsing – kui külastaja jõuab teie veebisaidile, klõpsates ühel teie otsingureklaamil oleval lingil.

Muu – kui külastaja allikat ei saa kategoriseerida. See võib ilmneda siis, kui allika või keskmise UTM-i parameetreid pole õigesti seadistatud (seda selgitatakse hiljem).

Soovitus – kui külastaja jõuab teie veebisaidile, klõpsates mõne muu veebisaidi lingil (välja arvatud otsingumootorid ja enamus sotsiaalseid võrgustikke).

Kuva – kui külastaja tuleb teie veebisaidile klõpsates ühes teie displeireklaami lingil, siis kajastatakse seda displeiliiklusena.

Suhtlus – kui külastaja klõpsab lingil, mis osutab teie veebisaidile sotsiaalsest võrgust (seda jälgib Google Analytics), siis kajastatakse seda sotsiaalse liiklusena.

E-post – kui külastaja klõpsab meilisisesel lingil, kajastatakse seda e-posti liiklusena.

Google Analyticsi jälgimise seadistamine

Nende erinevate liikluse allikate jälgimiseks ja sügavamasse, detailsemasse jälgimisse sisenemiseks peate esmalt olema seadistatud Google Analyticsi konto ja oma veebisaidile paigutatud kood.

Siin on Google’i artikkel selle kohta Google Analyticsi jälgimise seadistamine. Mul on ka kiire & lihtne Google Analyticsi kursus mis näitab teile samm-sammult juhiseid konto seadistamiseks ja jälgimiseks.

Millised turundusjõupingutused suunavad teie veebisaidile liiklust?

Google Analyticsi abil saate kindlaks teha, kuidas teie turundustegevused ja kampaaniad toimivad. Praeguste kampaaniate investeeringutasuvuse ja üldise väärtuse hindamine võimaldab teie ettevõttel kohandada oma turundusstrateegiat mõõdetavate toimivusmõõdikute alusel. Omandamisaruanded aitavad teil ka kindlaks teha erinevate allikate (nt Twitter, Facebook ja LinkedIn) ning meediumite (nt e-post, sotsiaalne ja digitaalne reklaam) tõhusust.

Lisaks oma uuele allikale ja keskmisele ülevaatele saate tuvastada, millised sisutükid on populaarsed liikluse edendajad JA millistel allikatel ja kandjatel need kõige paremini toimivad. Oletagem näiteks, et olete avastanud, et üks teie ajaveebi postitustest suurendab liiklust ja võtab pidevalt vastu palju lehevaatamisi. Kui olete UTM-i parameetrid jälgimiseks seadnud (selgitatud hiljem), võite ka avastada, et 40% sellest liiklusest pärineb orgaanilisest, 25% Twitterist ja 25% igakuisest meilisõnumitest. Selle teabe abil saate hakata rohkem investeerima nendes konkreetsetes allikates konkreetse sisu või teema jaoks. Enne kui teete selle ühe andmepunkti põhjal liiga palju eeldusi, soovite jätkata kõigi jõudluse tegurite testimist ja hindamist, seejärel kohandada oma turundusstrateegiaid ja taktikaid.

Google Analyticsi liiklusallikate otsimine

Hankearuannete alt leiate peamise liiklusteabe jaotises Ülevaade. Allpool näete vaikekanaleid, kus teie veebisaidi liiklust kajastatakse.

Vaadake Google Analyticsi vaikekanalite ülevaadet

Kogu liiklus > Kanalid

Google Analyticsi kanalite kogu liikluse ülevaade

Kogu liiklus > Allikas / keskmine

Allika / keskmise aruanne on väga oluline, et mõista, kuhu peaksite oma turundustegevused ja eelarve investeerima. Allika / keskmise aruande kasutamise õppimiseks võite vaadata seda minu loodud videoõpetust:

Kui soovite otsida konkreetset sisutüüpi, teemat, lehte või oma veebisaidi jaotist, saate luua teisese mõõtme ja kasutada seejärel märksõna otsimiseks eelfiltri võimalust. Näiteks saate vaadata oma ajaveebi üksikute lehtede allikat / meediumit, luues teisese mõõtme „Lehele” ja täpsema filtri lehtedele, mis sisaldavad URL-is „/ blogi /”. Teine viis selleks on luua käitumise allikale Allikas / meedium sekundaarne mõõde>Saidi sisu>Kõik lehed annavad aru ja lisavad filtri „/ ajaveeb /” jaoks.

Kogu liiklus > Soovitused

Vaadake Google Analyticsi kogu liikluse viitajaid

Sotsiaalne > Ülevaade

Pilk liiklusele Google Analyticsi kanalist Social

Kampaaniad > Kõik kampaaniad

Jaotises Kõik kampaaniad leiate kõik kampaanianimed, mida olete UTM-i kampaaniaparameetriga jälginud. Kui kasutate Google AdWordsi, lisatakse see parameeter teie jaoks nendes kampaaniates automaatselt, välja arvatud juhul, kui teil on kampaania sildistamine välja lülitatud (see on vaikimisi sisse lülitatud).

Võite klõpsata üksikutel kampaaniatel, et näha allikat / keskmist ja seda, kuidas teie kampaaniad eri kanalitel ja meediumitel toimivad. Lehel Kõik kampaaniad saate luua ka teisese mõõtme, et vaadata allikat / keskmist või isegi üksikuid lehti.

Pilk sekundaarsele dimensioonile kõigis kampaaniates Google Analyticsis

Kuidas seadistada kampaania jälgimise / UTM-i parameetreid

Kampaania liikluse jälgimine on sama lihtne kui mõne täiendava teksti lisamine lingitavale URL-ile. Kampaania liikluse jälgimiseks peate lisama UTM-i parameetrid. Vaadake meie varem avaldatud artiklit UTM-i parameetrite kohta, kus on kirjas, kuidas seda teha.

Järeldus

Üldiselt on oluline oma veebisaidi liiklust õigesti jälgida ja analüüsida, kuna see võib teile pakkuda andmeid, mida vajate tõhusate turundusotsuste tegemiseks. Google Analyticsi täieliku kasutamise kohta lisateabe saamiseks võite vaadata minu Google Analyticsi aruanded sügavale sukeldamisele: omandamisaruannete kursus Udemy peal. Võib-olla võite isegi teenida kasu liiklusjuhtidest, kes te ei teadnud, et teil seda oli! Mida on teie liiklus teile öelnud? Mulle meeldiks sellest kuulda! Kommenteerige allpool või pöörduge minu poole Twitteris: @janetdmiller.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me