Blogi pidamine – mida teha vanade blogipostitustega?

Kuidas säilitada oma ajaveebi vanu postitusi. Õppige oma ajaveebi auditeerima, aegunud sisu leidma ja määrama, kas värskendada, uuesti postitada või kustutada vanu postitusi.


kuidas hallata vanu blogipostitusi

Blogi on teie ettevõtte jaoks oluline vara. Eelmises artiklis arutasime, miks teie ettevõttel selline peaks olema. Siin artiklis tahan ma arutada, kuidas oma blogi korralikult hooldada, määrates kindlaks, mida peaksite oma vanade blogipostitustega tegema.

Miks peate säilitama vanu blogipostitusi

Esimesed asjad kõigepealt. Blogipostitused DO vananenud ja vananenud. Lõpuks peate nende jaoks midagi ette võtma.

Paljud ajaveebidega ettevõtted avaldavad lihtsalt oma blogis sisu ja unustavad selle. Neil on mentaliteet, et seni, kuni nad uusi asju postitavad, on kõik hea.

Kuid blogipostitusi ei seata ja unustatakse. Kahjuks on vanade postituste eiramine halb tava ja teie ettevõttele ohtlik. Blogi halvasti hooldatud sisu võib teie ettevõttele tegelikult kahjustada. Siin on mõned põhjused, miks:

  • Brändi pilt: Kujutage ette, et potentsiaalne klient loeb teie blogis vana, aegunud artiklit. See klient on kõige tõenäolisemalt huvitatud teie artikli pealkirjaga seotud teema tundmaõppimisest, kuid seda ei saa teha, kuna see on täidetud vana ja vananenud teabega. Selles artiklis antud nõuanded võivad olla nii vananenud, et need enam isegi ei kehti. Millise pildi see annab teie kliendile teie ja teie ettevõtte kohta?
  • Müügi kaotus: Aegunud blogipostitus ei anna teie ettevõttele mitte ainult halba mainet, vaid maksab ka potentsiaalse müügi. Lugejad ei kavatse osta allikast, mis pakub vana, vananenud teavet. Nad tahavad ettevõtet, kes teaks, millest nad räägivad, ja kedagi, kes oleks usaldusväärne.
  • Vastutus: Teatud juhtudel võidakse teie blogis avaldatud valeandmete eest isegi juriidiliselt vastutada.
  • Kehv SEO & Orgaanilise liikluse kaotus: Vana ja vananenud ajaveebi sisu ei paikne otsingumootorites hästi ja te jätate võimaluse oma ettevõttele uue liikluse suurendamiseks. Tegelikult võib halva sisu olemasolu teie blogis kahjustada teie saidi üldisi SEO jõupingutusi.

ALUMINE JOON: Oluline on hoida oma olemasolevaid blogipostitusi kontrolli all. Blogi nõuab palju tööd ja teie olemasolevate postituste säilitamine on selle osa. Teie postitused pole komplekt ja unustage selline asi.

Kuidas oma blogi pidada?

Nüüd, kui olete aru saanud, miks on nii oluline hoida oma postitusi korras, räägime sellest, kuidas me seda teeme.

Tehke oma postituste õigeaegseid korduvaid auditeid

Esimene samm on oma ajaveebi ülevaatamine. Seda soovite teha regulaarselt. Ma soovitaksin vähemalt kord kuus.

See sõltub aga teie ajaveebi postituste sisust ja sellest, kui kiiresti need aeguma kipuvad.

Näiteks kui olete ajaveebis aiandusalaste nõuannete kohta, jäävad teie artiklid tõenäoliselt asjakohasemaks, kui öeldakse siis, kui ajaveebid otsimootori optimeerimise kohta (mis kipub üsna kiiresti muutuma).

Mõlemal juhul on hea uudis see, et enamik postitusi on tavaliselt asjakohased pikka aega. Nii et isegi kui peate neid kontrollima üks kord kuus, ei pea te suurema osaga tõenäoliselt midagi tegema.

ALUMINE JOON: Oluline sõnum on siin oma postituste regulaarselt auditeerimine (soovitavalt kord kuus) ja vanade või ebaoluliste postituste leidmine.

Aegunud postituse korral määramine

Lõpuks leiate auditite tegemisel oma ajaveebist aegunud postituse. Peate määrama, mida peaksite selle postitusega tegema. Saate seda värskendada, ümber korraldada või kustutada. Siin on mõned asjad, mis aitavad teil otsustada, milline variant on parim:

Kontrollige oma Analyticsit

Esimene samm on teie postituse analüüsi analüüsimine. Kontrollige, kas see postitus on kogu oma elu jooksul saanud palju liiklust. Kui see on olemas, siis on see hea kandidaat, sõltuvalt teemast, mida värskendada või uuesti esitada. Kui seda pole veel tehtud, võiksite selle kustutamiseks märgistada.

Kontrollige sissetulevaid linke

Järgmisena soovite teada saada, kas keegi sellele lingile linkib. Selle analüüsimiseks kasutage head tagasilingi kontrollijat. Te oleksite üllatunud selle üle, mida leiate. Seal võib olla mitu head saiti, mis sellele lingivad. See on suurepärane ja tähendab, et keegi on teie postituse piisavalt linkinud. Selliseid naturaalseid lingid on raskesti kohandatavad ja soovite salvestada postitused nende väärtuslike linkidega! Kui leiate häid lingid, muutke seda alati või tehke seda uuesti.

Kontrollige, kas teie blogis on dubleerivaid teemasid

Järgmisena soovite teada saada, kas teie ajaveebis on mingeid duplikaate või väga sarnaseid teemasid. Näiteks öelge, et kirjutasite just oma aianduse ajaveebis artikli pealkirjaga „Kuidas tomatitaime istutada“ ja meenus siis 3 aastat tagasi kirjutatud artikkel pealkirjaga „5 näpunäidet tomatitaime istutamiseks“. Ehkki mõlemad artiklid võivad heade nõuannetega endiselt asjakohased olla, on teil siiski 2 eraldi artiklit, mis hõlmavad põhimõtteliselt sama teemat. Te peaksite seda vältima ja märkima ühe neist kustutamiseks.

Kontrollige oma postituse teema asjakohasust

Kõige tähtsam on see, et peate kontrollima, kas postituse teema on endiselt asjakohane. Teisisõnu, kas teie lugejaid huvitab ikkagi postituse sisu. Teatud teemadel on lühike eluiga ja need ei pruugi enam olla kohaldatavad. Lõppkokkuvõttes soovite, et iga teie ajaveebi postitus oleks asjakohane ja väärtustaks teie lugejaid. Kui seda pole, märgistage kustutamine.

Postituste kustutamine

Kustutamiseks vajalike postituste jaoks on protsess lihtne. Kustutage postitus lihtsalt oma ajaveebist. See on ülilihtne, kuid peaksite alati säästlikult kustutama ja proovima värskendada või uuesti postitada nii palju postitusi kui võimalik. Kustutage ainult need postitused, mis on pöördumatult valed, vananenud ja kahjustavad teie brändi.

301 Suunamine võimaluse korral

Samuti saate võimaluse korral 301 oma kustutatud postituse URL-i asjakohasele aadressile suunata. Näiteks tomatiartikli duplikaadi näite puhul, mida ma varem mainisin, saate ühe artikli kustutada ja 301 selle teise suunata. See on kasulik nii otsimootoritele kui ka teie lugejatele, kuna see ütleb neile, et olete kustutatud postituse püsivalt sellesse uude URL-i viinud ja see on ametlik artikkel, mida nad peaksid nüüd lugema.

ALUMINE JOON: Üldiselt soovite alati oma postitusi salvestada ja neid ümber paigutada. Kustutage postitus ainult siis, kui see on hädavajalik.

Postituste värskendamine või ümberpaigutamine

Salvestatavate postituste jaoks (ja teie blogis peaks olema suurem osa vananenud postitustest), peate need kas värskendama või uuesti postitama.

Uuendamine

Uuendamist vajavate postituste korral peate sisu uuesti redigeerima, et veenduda selle asjakohasuses ja õigeaegsuses. Otsige viiteid avaliku elu tegelastele, ettevõtetele, tehnoloogiatele ja kultuurivaldkonnale & poliitilised suundumused, kuupäevad ja kõik muu, mis võib olla vananenud. Vaadake ka oma postituse SEO üle ja lisage võimaluse korral uusi asjakohaseid märksõnu.

Pärast postituse värskendamist veenduge, et värskendataks ka postituse avaldamise kuupäeva või mainiksite kuupäeva, millal postitust värskendati. Ärge kartke seda vana sisu kohelda nagu uut. Lõppude lõpuks ei taha te, et lugejad näeksid teie algset avaldamiskuupäeva ja arvaksid, et seda pole pärast seda värskendatud:

Postituse redigeerimisel või uuesti postitamisel pidage meeles, et värskendage oma avaldamiskuupäeva

Kas vaadata nende tulemuste avaldamiskuupäevi? Kumba te tõenäoliselt loete? Praegused kuupäevad annavad psühholoogiliselt rohkem usaldusväärsust kui vanemad.

Ümberpaigutamine

Ametikohad, mida tuleb uuesti kasutada, pole enam asjakohased, kuid neid saab uue eesmärgi saavutamiseks taaskasutada. Tõenäoliselt vajavad need ka URL-i muutmist.

Näiteks tükk aega tagasi soovitati oma veebisaiti SEO-otstarbel Interneti-kataloogidesse saata. Pärast Google’i värskendust saidid saidid karistada ja see kahjustaks teie veebisaidi paremusjärjestust. Nii et põhimõtteliselt ei peetud seda enam heaks ideeks. Kui teil on vana artikkel, mis soovitab oma saidi veebikataloogidesse edastada, siis peate seda uuesti pakkuma uue artikliga, miks te ei peaks veebikataloogidesse esitama. Mõlemad artiklid on teemaga seotud, kuid postitate postitust uue värske teabe abil.

Kirjutage need artiklid ümber millekski uueks ja värskeks. Võimalusel valige teema, mis on igihaljas. Tõenäoliselt peate muutma postituse URL-i, nii et pidage meeles, et peaksite 301 vana ümber suunama uuele.

Järeldus

Blogi postituste pidamine nõuab küll palju tööd, kuid see on oluline ja seda väärt. Peate oma sisu värske ja ajakohasena hoidma. Kontrollige regulaarselt oma ajaveebi ja roogige vanad postitused välja. Proovige neid alati värskendada või ümber sõnastada, kuid kustutage tõeliselt halvad. See suurendab usaldust ja autoriteeti teie ajaveebi ja teie ettevõtte jaoks.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me