B2B vs B2C sisuturundus – mis on erinevus?

Lugege erinevust B2B ja B2C sisuturunduse vahel ja uurige erinevaid strateegiaid oma väljavaadete sihtimiseks teisendava sisuga.


B2B Vs. B2C sisuturundus

Turundusjumal Seth Godin ütles, et sisuturundus on ainus järelejäänud turundusviis. Kuid sõltumata sellest, kas asute B2B või B2C ruumis, on ülimalt oluline, et mõistate B2B ja B2C sisuturunduse erinevusi. Erinevuse tundmine aitab teil luua tugevama kampaania, mis sihib teie väljavaateid sisuga, mis konverteerib.

Mitte ainult seda, vaid teie ROI paraneb.

Selles artiklis vaatleme erinevust B2B ja B2C sisuturunduse vahel ning pakume ka strateegiaid, mis aitavad teil oma kampaaniaid täiustada.

B2B Vs. B2C sisuturundus – peamised erinevused

Prospekti motivatsioon

B2C

B2C-ruumis soovib klient teiega teie sisu kaudu suhte luua. Nad tahavad olla meelelahutatud ja emotsionaalsed. Teisisõnu, nad tahavad midagi tunda.

Sellepärast on jutuvestmine B2C sisuturunduses nii oluline. See vallandab teatud emotsioonid ja ajapikku ajab kliendi tegutsema ja teiega truuks jääma.

Võtke näiteks kaubamärgiga sisu. Bränditud sisu ei puuduta isegi toodet. Selle asemel on see teatud emotsioonide esilekutsumine sihtrühmas, et nad tunneksid kindlat viisi.

Samal ajal peab B2C sisu kasutama mõnda muud ostjat motiveerivat tegurit ja see on see, et ostjal on probleem, mis tuleb lahendada. Seetõttu pöörduvad nad sisu poole, et teha uurimistööd või leida päringule tegelik vastus (ja see päring võib olla ükskõik, alates „kuidas seda lahendada?” Kuni „milline bränd on minu jaoks parim?) ‘

B2B

B2B ruumis otsib klient väärtust. Nad soovivad, et saaksite olla tõhus ekspert, kelle sisu täidetakse statistika ja juhtumianalüüsidega, mis on esitatud nii veenvalt, et ainus, mida nad saavad nüüd teha, on tegutseda.

Usaldus on oluline ka B2B klientide jaoks, kuid eriti oluline on see B2B klientide jaoks. Kaasas on sageli suur raha ja nad peavad nägema, et teie olete siin see võim, kellel on vaja. Selle tulemusel tuleb B2B sisu keskenduda brändi positsioneerimisele oma sektori mõttejuhina.

Sisustrateegia

B2C

B2C sisustrateegia on tavaliselt kõikehõlmav. See sisaldab ajaveebi postitusi, videoid, veebikoopiat, e-kirju ja isegi miniatuurseid, naljakaid säutsu.

See sisaldab ka fännide tehtud sisu, näiteks see, mis pärineb Starbucksi fännidelt:

B2C sisustrateegia näide

Starbucksi rakendatava strateegia abil on kohvigigandid võimelised looma suhteid oma publikuga, resoneerides neid rohkem kui konkurendid.

Brändid loovad sageli sisu, millel on samad väärtused kui nende klientidel või mis reklaamib eesmärki, millest nende vaatajaskond hoolib. Kliendid hoolivad ka kuvandist.

B2C sisustrateegia eesmärk on siis suruda emotsionaalseid nuppe ja olla suhteid oma publikuga. Samal ajal ei tähenda see, et te ei saaks asju segada ka usaldusväärsete andmetega. Kasutage suhete loomiseks oma sisu, kuid ärge unustage, et peate siin olema ekspert. Pidage meeles, et müügi kaudu peate teenima raha ja selleks peavad inimesed usaldama, et teate, mida teete.

Mis kõige tähtsam – ärge unustage luua sisu, mis paneb inimesi end teatud viisil tundma.

Vaadake seda nii. Inimesed, kes valivad Coca Cola Pepsi asemel, ei tee seda, sest Coca Cola teab rohkem kui Pepsi. Juhtumianalüüs või statistika tõenäoliselt ei pane kedagi ühele küljele. Selle asemel teevad inimesed, kes valivad Coca Cola Pepsi asemel (või vastupidi), sageli seetõttu, et nad seostavad end kindla kaubamärgiga rohkem.

Ja see, kuidas kaubamärgid panevad inimesi 2019. aastal oma brändiga seostuma ja samastama, on sisu kaudu.

B2B

Erinevalt B2C-st on B2B sisuturundus suunatud ROI-le laserikeskselt. Selles sfääris on kõige tähtsam numbrite krigistamine ja kindlate andmete kasutamine. Kliendid tahavad teada, mida, miks ja kuidas. Nad ei taha, et te nende emotsionaalseid nuppe vajutate. Selle asemel tahavad nad teada saada, mida saate nende heaks teha ja miks nad peaksid teid valima. Nende otsuseid juhib loogika ja vajadus täita teatud ülesandeid.

Seega on B2B sisu informatiivne, hariv ja otse sisuline.

See ei tähenda, et te ei saaks oma sisus lugusid kasutada. Kuid lugusid tuleb täiendada graafikute, arvude ja külmade faktidega. Seetõttu saate oma sihtrühmaga rääkimiseks kasutada infograafikat, ajaveebi postitusi, artikleid ja veebisaidi koopiaid.

Ostja persoonid

B2C

B2C-ga ostja persona loomine võib olla pisut keeruline, sest seda tüüpi on sageli erinevaid. Seetõttu on segmenteerimine näiteks B2C sfääris nii oluline.

Võtke kulturismi. Kulturismi ajaveeb, mis reklaamib lõppkokkuvõttes valgu toidulisandeid, peab arvestama paljude isiksustega, meestest kuni naisteni, plusse kuni algajateni. Järelikult pole ühtegi reeglit, mis sobib kõigile. Selle asemel peate erinevate vajaduste jaoks looma erineva sisu. See kehtib eriti teie e-posti kampaaniate kohta, kus segmenteerimine osutub kasulikuks.

B2B

B2B on erinev selle poolest, et sihtrühm on keskendunum ja konkreetsem. Nad on lihtsalt ostjad, kes vastutavad oma organisatsiooni ostuotsuste tegemise eest.

Ja see on võti: sihite oma teenuseid – ja seega sisu – konkreetsele organisatsiooni tüübile. Järelikult on teie vaatajaskond väiksem ja täpsem.

Vastukaaluks Coca-Colaga, mille publik on tohutu ja mis hõlmab kõiki erinevat tüüpi isiksusi ja spetsialiste.

Mõnes mõttes hõlbustab sisu loomine ja kohandamine asjaolu, et B2B-publik on täpsem. Oma elu veelgi lihtsamaks muutmiseks võite kasutada ka kanaleid, näiteks LinkedIni sponsoreeritud värskendusi. Ja kuigi B2C-sisu on rohkem kodus teistel sotsiaalmeedia kanalitel, nagu Twitter, Instagram ja Facebook, ei tähenda see, et B2B sisestrateegia peaks neid ignoreerima.

See tähendab, et viis, kuidas loote oma ostja isiksused B2B või B2C väljavaate jaoks, on enam-vähem sama.

Sisu vormingud

B2C

Visuaalid on B2C-sisuturunduse osas ülitähtsad: B2C-turundajaid on 11% rohkem kui B2B-turundajaid (SocialMediaExamineri sõnul), kelle sõnul on visuaalne sisu prioriteetsuse osas esikohal.

Kliendid reageerivad visuaale tõepoolest väga hästi. Eriti nende mobiilseadmetes, kus videoid vaadatakse Veel 10 miljonit korda iga päev, kui nad olid 2017. aastal.

Instagram on platvormidest loomulikult kõige visuaalsem, kuid B2C sisuvormingud on laiaulatuslikud. Nende hulka kuuluvad veebiartiklid, ajaveebid, infograafikad, kaubamärgiga sisu, mobiilirakendused ja veebiseminarid.

Infograafikud on eriti kasulikud, kuna need on suurepärane viis destilleerida palju põhiteavet visuaalselt meeldival viisil.

Kuid just videosisu toimib kõige paremini ettevõtete ja klientide ühendamisel. YouTube on tõusnud maailma suuruselt teiseks otsingumootoriks ja võib-olla ei vajuta ükski teist tüüpi sisu nii palju emotsionaalseid nuppe kui videod. Video võimaldab brändil rääkida oma lugusid kaasahaaraval (ja isegi interaktiivsel viisil, kui arvestada virtuaalreaalsuse tehnoloogiat) ning need näevad ka üsna nutikad välja.

B2B

Ehkki B2B sisu võib siiski sisaldada visuaale, on vähem tõenäoline, et see sisaldab isegi B2C-sisu. Aruande kohaselt, 85% ettevõtetest eelista äriotsuse tegemisel tekstisisu videole või helile.

Sellel võivad olla mitmesugused põhjused. Esiteks võib klient kalduda tööajal blogipostitust lugema, kuid muidugi ei pruugi ta heli kuulata.

Lisaks võivad nad jagada oma aja blogipostituse ja oma töö vahel – midagi, mida on videol raskem teha, kuna hästi vormindatud blogipostitus võimaldab lugejal sisu kiiresti läbi skannida.

Selle tulemusel sisaldab B2B sisu juhtumianalüüse, ajaveebid ja valgeid raamatuid. Kuid see laieneb ka veebiettekannetele, veebiseminaridele ja sotsiaalmeedia turundusele.

Kuidas luua B2C ja B2B sisu?

Sisu loomise osas peate mõistma, miks teie vaatajaskond soovib teie käest osta.

Klõpsake Tweet

Ettevõtted ostavad B2B ettevõtetelt, kuna neil on konkreetne vajadus.

Tarbijad ostavad mõnikord B2C kaubamärkidelt, kuna neil on konkreetne vajadus (näiteks vajavad nad pesu pesemiseks uut pesumasinat).

Mõnikord ostavad tarbijad siiski kergemeelsetel põhjustel. Näiteks kas see San Franciscos elav puusa 21-aastane tudeng vajab täna hommikul tõesti kallist jäätunud mokka? Tõenäoliselt mitte, kuid nad lähevad edasi ja ostavad selle ikkagi.

Tarbijatena juhivad suure osa meie ostud just emotsioonid. Tegelikult otsustab enamuse meie ostuotsustest meie alateadvus.

Ettevõtted on erinevad. Nad ostavad puhtalt loogikast ja vajadusest ülesanne võimalikult tõhusalt ära teha. Nende ostuotsused on lahedad ja arvutatud.

Seega on teie sisu teema erinev sõltuvalt sellest, kas asute B2B või B2C ruumis.

Üldise rusikareeglina peaks B2B sisu alati harima ja informeerima, samas kui B2C sisu peaks erutama ja inspireerima.

See ei tähenda, et öelda, et ka B2C sisu ei saa harida ega teavitada. Seda saab ja enamasti ka saab. Kuid põhitähelepanu tuleb pöörata toote, kaubamärgi ümber levivast suminast ja palju põnevust tekitavast.

Informatiivne sisu

Vaadake allolevat MailChimpi ressursside jaotist.

B2b sisustrateegia näide

MailChimp on B2B organisatsioon, mis loob sisu, mille eesmärk on harida ja teavitada teisi ettevõtteid e-turunduse teemal nii palju kui võimalik.

Ja nad teevad seda päris hästi.

Nad peavad. Vastasel juhul pöörduksid kliendid pigem konkurentide poole.

Vaadake, B2B-sfääri kliendid peavad enne ostuotsuse tegemist olema ettevõttes 100% kindlad. Nad peavad olema 100% kindlad, et see äri kavatseb nende äri efektiivsemaks muuta.

Luues kasulikku sisu sisaldava ressursiosa, tutvustab MailChimp nende teadmisi ja positsioneerib end oma niši ekspertidena.

Mitte ainult, vaid nad loovad sisu, mis näitab ettevõtetele, kuidas oma teenusest ja selle funktsioonidest maksimumi saada. Just selline sisu ajab organisatsioonid müügi suunas, kuna teenuse mittefunktsioneerimise mõistmine on üks põhjusi, miks SaaS-i ettevõtete pakkumise määr võib olla nii kõrge.

Inspireeriv sisu

B2C sisu peab mingil moel inspireerima.

Klõpsake Tweet

See on muidugi teatud nišides tõesem kui teistes.

Võtame näiteks, Madewell Musings, moebrändi Madewell moeblogi. Nende sisu ei keskendu ainult inimestele õigete rõivaste valimisel. Selle asemel sisaldab nende sisustrateegia inspireerivaid artikleid kultuuri, köögi, pühade ja isegi muusika kohta.

Miks? Sest nad saavad aru, et nende ostjaid jagavad need huvid. Neil teemadel inspireerivat sisu luues loob Madewell tiheda kontakti nende publikuga ja paneb nad oma brändi erutama.

Nad ei käi kogu aeg ainult müügil. Selle asemel on nad keskendunud tegelike pikaajaliste suhete loomisele.

Lõppude lõpuks on uuringud näidanud, et see võtab aega 2–8 kontaktpunkti enne ettevõtte müüki. Ärge unustage, et klient suundub teekonnale enne, kui nad teie käest ostavad, ja just teie sisu juhendab teda teekonnal esmasest kontaktist konversioonini.

Mida sõbralikum, isikupärasem ja inspireerivam on teie sisu, seda tõenäolisem on, et klient hoiab ühendust.

Sisu, mis vastab küsimustele

Ükskõik, kas tegutsete B2B või B2C sektoris, peaksite looma sisu, mis vastab küsimustele.

Mõelge sellele, mis on B2B ja B2C väljavaateid ühist? Kui neil on ühist, siis on neil probleem.

Suurepärane viis küsimuste leidmiseks, mida teie sihtrühm küsib, on sellise tööriista kasutamine Vastake avalikkusele või Quora.

Seejärel peaksite läbi viima pika sabaga märksõnade uuringud, et saaksite SERP-de edetabelis ja suunaksite oma veebisaidile kvalifitseeritud liiklust (viiteid)..

Muidugi on sellel veel palju. Teie sisul peab olema võimalikult palju väärtust ja see peab vastama küsimustele võimalikult põhjalikult ja põhjalikult. Teisisõnu, see peab olema parem kui võistlus. Selleks on hea mõte luua pikakujuline sisu (sisu, mis on vähemalt 1000 sõna).

Ja kui te tõesti pingutate, siis võiksite selle rakendada pilvelõhkuja tehnika. See on siis, kui võtate olemasoleva tükikese hästi toimivat sisu (saate seda kasutada BuzzSumo et aidata teil sisu leida), tuvastage nõrgad küljed – ja tehke sellest siis oma sõnade abil suurem ja parem. See tähendab, et lisage rohkem nõuandeid, rohkem teavet, rohkem statistikat, rohkem uuringuid ja nii edasi.

4 viisi eduka sisuturundusstrateegia loomiseks

B2B ja B2C sisuturunduse õnnestumiseks tuleb paika panna õige strateegia. Siin on mõned näpunäited:

Mõistage oma müügilehte

Ükskõik, kas tegutsete B2B või B2C sfääris, satuvad teie väljavaated müügikanalisse.

Müügileht algab teadlikkuse etapist, enne liikumist hindamisetappi ja lõpetades ostuetapiga.

Lehtri ülaosas (teadlikkuse etapp) on teie bränditeadlikkuse sisu. Siin saate kasutada sisu inimeste tähelepanu äratamiseks, usalduse loomiseks ja nende kaasamiseks.

Sellegipoolest on väga oluline, et te õpiksite kuidas luua oma lehtri igale osale sisu.

Kasutage Analyticsit sisuturunduse otsuste juhtimiseks

Hea sisuturunduskampaania on seotud kvaliteediga, mitte kvantiteediga. Püsiv väljund on oluline, kuid see on palju vähem oluline, kui väljund ei jõua teie vaatajaskonna ette.

Alati on hea mõte kasutada oma analüütikat (näiteks Google Analyticsit), et teada saada, mis töötab ja mis mitte. Seejärel saate oma strateegiat täiustada ja täiustada.

See on ka nutikas idee viia sisukorra audit ja SEO audit läbi iga paari kuu tagant, et te püsiksite kursis.

Looge ja avaldage sisu ning analüüsige, näputage ja loputage ning korrake.

Pange oma sisu ümber

Varem mainisime erinevaid sisuvorminguid nii B2B kui ka B2C ettevõtete jaoks.

Hea uudis on see, et saate oma sisu eri kanalites ümber paigutada, nii et te ei pea alati värskeid ideesid pakkuma.

Näiteks võite muuta veebiseminari veebikursuseks või luua infograafiku põhjal lühikeste vidinate seeria.

Võite muuta videod ka kirjalikeks blogipostitusteks (ja vastupidi) või lõigata pika vorminguga videod bituumenisuurusteks lühikesteks videoseeriateks, mille postitate sotsiaalmeediasse.

Käivitage Bloggeri teavituskampaania

Blogijate teavituskampaania ilu seisneb selles, et jõuate palju rohkemate inimesteni.

Kuidas?

Noh, see toimib nii: leiate oma nišist paar tiheda liiklusega ja suure domeeniga veebisaiti, kes võtavad vastu külaliste postitusi ja suunavad neile seejärel paar teemaideed. Kui nad nõustuvad, kirjutate artikli ja lisate lingi oma veebisaidile.

Avaldades vinge sisu teistel veebisaitidel, seate end rohkem silmamunade ette ja kinnitate end oma niši autoriteedina.

Väljapääsemiseks vaadake parimat blogija teavitustööriistad. Või kui teil pole teavitustegemiseks aega, võite alati kasutada Link-võimelisi ja lasta väljastpoolt teile järele tulla.

Järeldus

Loodetavasti mõistate nüüd erinevusi B2B ja B2C sisuturunduse vahel. Ükskõik, millist sisutüüpi loote, ja vaatajaskonna jaoks reklaamige seda kindlasti kogu sotsiaalmeedias, et jõuaksite rohkemate inimesteni.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me