9 viisi veebisaidi laadimiskiiruse parandamiseks

Kas olete aeglasest veebisaidist väsinud? Siit saate teada, kuidas oma veebisaidi toimivust parandada ja parandada, et kiirem lehe laadimise kiirus oleks õnnelikumad vaatajad, & paremad ümberarvestuskursid.


Kuidas parandada aeglase laadimisega veebisaiti?

Võib-olla olete juba kulutanud palju aega oma saidi kasutatavuse ja kasutajakogemuse kallal – mis on tänapäeva veebiettevõtluse jaoks hädavajalik -, kuid ilma saidi lehe laadimiskiirust optimeerimata jätate need mõlemad lõpuks läbi. Kiirus on oluline osa teie saidi kasutatavusest ja kasutajakogemusest ning ilma selleta on teie külastajate kaotamise oht.

Kellelegi ei meeldi aeglane veebisait. Aeglane lehe laadimiskiirus võib kasutajad minema kiiremini kui…. vähemalt vähemalt kiiremini kui lehe laadimiseks kuluv aeg!

KIIRMÄRKUS: Uuringud on näidanud see võtab ühe sekundi et vaataja mõttevool püsiks katkematult. Iga sekund pärast on teie veebisaidil oht kaotada selle vaataja huvi. Teie eesmärk on lasta oma veebisaidil laadida üks sekund või vähem.

Veebisaidi laadimisaeg on oluline!

Veebi algusaegadel olid paljud veebisaidid staatilised HTML-id, põhimõtteliselt lihttekstdokumendid, nii et teoreetiliselt kuluks laadimiseks väga vähe aega. Kuid ka ühenduse kiirus oli väike (kui olete liiga noor, et mäletada 28,8-modemiga veebis sirvimist, on see nagu sunnitud maanteel sõitma 1 miil tunnis). Oli väga oluline arvestada pildi suurust ja graafika arvu veebilehel, rääkimata sellest, et dünaamilised veebisaidid laaditi CGI abil; mis aeglustas asju märkimisväärselt. Nüüd on ribalaius suurenenud. Saame veebis teha palju rohkem ja muidugi teeme ka.

Siiski on oluline meeles pidada, et endiselt kehtivad vanad reeglid.

Vaatamata asjaolule, et meie Interneti kiirus ja seadmed, mida me kasutame (näiteks sülearvutid, tahvelarvutid), & nutitelefonid) muutub iga aastaga üha kiiremaks, tundub, et meie kannatlikkus lüheneb. See on mitte kunagi piisavalt. Me tahame seda, mida tahame, ja tahame seda nüüd. Seetõttu on veebiettevõtete jaoks väga oluline optimeerida oma veebisaidi laadimisaega.

Selles artiklis käsitleme parimaid tavasid ja praeguseid tehnoloogiaid, mida kasutatakse veebisaidi lehe laadimiskiiruse optimeerimiseks, et saaksite neid omaenda veebisaidil rakendada.

LOE KA: Kiirus on oluline ka SEO jaoks.

Testimisriistad

Enne kui alustate midagi, peate omama selle määramise meetodi mida aeglustab teie saidi kasvu ja on teie praeguse veebisaidi kiiruse mõõdupuu, et mõõta parandusi. Allpool loetletud probleemid võivad olla või mitte olla teie peamine probleem, kuid teil pole sellest muud teada, kui te ei saa protsessi jälgida.

Peaksite teadma, et annetusi ja vastuvõtmisi on palju. Mõned allpool toodud lahendused võivad kõlada nii, nagu need oleksid üksteisega vastuolus. Seda seetõttu, et mõnikord võib ühe probleemi lahendus teie saidi teises aspektis kiiruseprobleemi vähendada. Näiteks võib piltpiltide loomine tekitada vajaduse ühe suure pildi laadimiseks, mis vähendab küll paljude teiste piltide laadimise vajadust, kuid võib algset laadimisaega aeglustada (käsitlen neid meetodeid lähemalt hiljem).

Sel põhjusel peaksite mõõtma ühe muudatuse tulemusi teisega, et saaksite kindlaks teha, mis annab parimaid tulemusi.

Siin on mõned kasulikud tööriistad:

 • Google’i lehe kiiruse ülevaade – see Google’i tasuta tööriist kontrollib mis tahes URL-i ja käivitab teie saidil toimivuse testi. See pakub erinevaid tulemusi selle kohta, kuidas teie sait töötab nii lauaarvuti kui ka mobiiliplatvormide jaoks. See hõlmab paljusid selles artiklis käsitletud valdkondi ja annab soovitusi selle kohta, mis võib teie saidi aeglustumist põhjustada. Kuid see tööriist näib olevat väga agressiivne ja mõnikord ebareaalne, nii et pidage seda meeles.
 • Pingdomi veebisaidi kiirustest – Pingdomil on ka mõned suurepärased kiiruse testimise lahendused, mis saavad teie saiti testida mitmest kohast üle maailma (see on üks põhjusi, miks on hea kasutada CDN-i; sellest leiate allpool). See pakub palju praktilisi lahendusi oma kiiruse parandamiseks.
 • Yslow – See on teie brauseri tasuta pistikprogramm, mis annab teile hinde, mis põhineb HTTP-taotluste arvul, pildi suurusel, kas CDN-i kasutatakse jne..
 • Eelarvekalkulaator – See on kasulik väike tööriist, mille abil saate teada saada, millist sisu saate (oma ribalaiuse alusel) endale lubada, et oma saiti optimaalselt töötataks..

CAVEAT: Teine oluline asi, mida tuleks arvesse võtta, on see, milline lähenemisviis parandab kõige paremini kasutajakogemust. Peaksite välja selgitama, kas täiendavad laadimisajad ja järkjärgulised laadimisajad on kõige tõhusamad. Parim viis selleks on kasutatavuse testimine ja spetsiaalselt A / B testimine.

Kuidas muuta oma veebisaidi laadimine kiiremaks

Olgu, nüüd, kui teil on mõned testimisriistad, sukeldugem tegelikesse asjadesse, mida saame oma veebisaitide kiirendamiseks teha!

KASUTAD VASTUVÕTTET?? Pistikprogramme on palju & konkreetsed WordPressi optimeeringud, mis on saadaval paljude siin loetletud ülesannete täitmiseks! Vaadake meie artiklit, mis on mõeldud ainult WordPressi kiiremaks muutmiseks.

1. Teie failid on liiga suured või teil on liiga palju

Mäletate varem, kuidas me rääkisime, kui oluline oli faili suurus veebi algusaegadel? See on ikka oluline. Kuigi see võib tunduda ilmne, tuleb seda siiski öelda. Suurte failide laadimine võtab kauem aega.

Kasutage väiksemaid faile ja vähem neid (ka see võib kasutajakogemust tegelikult suurendada. Ehkki inimestele meeldivad pildid, võivad liiga paljud tekitada teabe ülekoormuse)

Enamasti ei vaja te eriti suuri pilte. Ehkki pildi suurust on CSS-i abil lihtne muuta, kui te seda teete faili väiksemaks muutmiseks, siis raiskate ribalaiust. Muutke piltide suurust enne laadite nad üles. On hämmastav, kui palju väiksemaid saate neid teha.

2. Lülitage GZIP tihendamine sisse

Isegi pärast faili suuruse vähendamist on hea mõte need enne kasutajale saatmist tihendada koos ülejäänud saidiga. Tõenäoliselt olete selle kontseptsiooniga juba tuttav. Mõnikord on teil vaja viisi, kuidas saata palju faile võrgu kaudu, nii et olete pidanud need pakkima „pakkimiseks” nii, et teie teenusepakkuja seda lubaks. Noh, HTTP tihendamine on peaaegu sama asi.

Enamik veebiservereid võimaldab failide tihendamist utiliidiga gzip. Gzip võtab kõik teie saidi failid kokku, tihendab need enne kasutaja brauserisse saatmist palju väiksemaks. See töötab kõigi teie saidi failidega. Siin on ka mõned muud käepärased veebipiltide tihendamise tööriistad, mida saate oma saidil olevate failide tihendamiseks kasutada.

3. Puhverdamine

Samuti saate brauseritele anda juhiseid selle kohta, millal peaks see kasutama teie saidi vahemällu salvestatud versiooni versiooni uue versiooni suhtes. Kasutades Aeguge päised võite käskida kasutajal kasutada vahemällu salvestatud sisu, kui see on staatiline, aga ka võimendada, kui vaja on uue sisu laadimist, näiteks dünaamilise sisuga sisu laadimiseks.

4. Teil on liiga palju serverikõnesid (HTTP-taotlused)

See on üks kõige olulisemaid asju, mida oma saidi kiirendamisel arvestada. Iga kord, kui taotlete uut faili või suunate saidi mis tahes põhjusel ümber, aeglustab see protsessi. Mõlemal juhul peab kasutaja brauser minema teie serverisse, mis seejärel ressursi leiab, ja edastama selle kasutajale tagasi. Kuigi see on väikeste annustena lubatud, aeglustab iga serverikõne (eriti kui need toimuvad samal lehel) teie saiti drastiliselt.

Iga üksik fail, mida taotlete või omate oma saidil, saadab serverile kõne. Kui teie saidil on 20 pilti, tuleb serverile helistada 20 korda. Nende vähendamiseks saate teha mitmeid asju.

 • Kasutage CSS-pildi spreid – need on üksikud pildid, mis sisaldavad kõigi teie saidi piltide kompositsiooni ühe pildina. CSS-i saate kasutada ainult selle osa failist, mida on vaja konkreetses asukohas kuvamiseks. See tähendab, et 20 üleskutse asemel 20 pilti kutsub see ainult ühte suurt pilti. Olge siiski ettevaatlik – kuigi see vähendab db-le helistamiste arvu, mis kindlasti teie saiti kiirendab, võib pildi suurus siiski probleem olla.
 • Parandage oma katkised lingid – iga kord, kui proovite kedagi saata lehele, mida teie saidil enam pole, põhjustab see teie serveri 404 lehe saatmise. Põhimõtteliselt tähendab see seda, et ta otsib lehte, saab teadet, mida ei leitud, ja peab seejärel hankima kohandatud tõrke. Kõik need serverikõned võivad teid aeglustada.
 • Vähendage ümbersuunamisi – proovige vähendada teie serveri saatmise kordade arvu teisele lehele saatmiseks. Ehkki see võib tunduda kasulikuks (näiteks SEO jaoks), kui teil on selleks otstarbeks seadistatud lehti, kui helistate liiga palju serverikõnesid, võib see teie saiti aeglustada ja mõjutada negatiivselt kasutajakogemust.

Näide piltide spriteistKujutise Sprite’i näide. Kujutise allikas

6. Teie veebisaidi kodeerimine vajab optimeerimist

 • Minimeerige oma CSS ja javascript – Tühi ruum tähendab veebibrauserile midagi. See võib teile või mulle tunduda tühi, kuid iga tühik on märk, mida tuleb lugeda ja renderdada. Paljudel juhtudel pole see vajalik, nii et kasutate mõnda minimeerimise tööriista, et need failid tihendada töötavateks, kuid kiiremini komponentide lugemiseks. Google’il on saadaval mõned head tööriistad minimeerige oma JavaScripti ja CSS-i
 • Kasutage PHP asemel HTML-i, kui see pole dünaamiline sisu – Kuigi suur osa teie koodist võib olla dünaamiline, on mõnikord hea minna vanasse kooli ja kasutada lihtsalt lihtsat HTML-koodi. PHP tuleb käivitada läbi protsessori. HTML-i tõlgendab brauser otse. Kui see on lihtsalt staatiline sisu, mida edastate, siis salvestage see staatiliselt.
 • Pange oma CSS ülaossa ja JavaScripti alla – See on vana reegel, kuid kehtib endiselt. Teil on vaja CSS kiiresti renderdada, kuid JavaScripti tuleks käivitada alles pärast seda, kui leht ise laadib. Samuti võiksite mitte sõltuda liiga palju JavaScripti kutsumisest välisest failist. Kui seda pole palju, lisage see otse lehele, kuna seda on vaja teha vähem kui HTTP-taotlust.

Märge: Kui kasutate suuri populaarseid JavaScripti teeke, näiteks JQuery, on nõuanded pisut erinevad. Soovite neid eraldi failina, kuid reaalselt on veelgi parem mõte kasutada jQuery otse CDN-ist. Sellel on paar eelist. Kuna need teegid on populaarsed, on väga tõenäoline, et kasutajal on selle teegi vahemällu salvestatud versioon juba olemas, nii et selle laadimine ei võta üldse aega. Kui teil on server seda pakkuda, on see järjekordne serverikõne ja selle tööks tuleb kogu teek laadida. See võib teie veebisaidi aeglust lisada.

Olgu, nii et olete nüüd üle vaadanud ja fikseerinud nii palju kui saate sisemiselt, kuid see tundub ikkagi aeglane, eriti pikkade vahemaade korral. Vaatame mõnda serveri tööriista.

7. Teie sait on latentsuse tõttu aeglane

Latentsus on termin, mis tähistab aega, mis kulub teie serveril HTTP päringule vastamiseks. Põhjus, miks see on oluline, samal põhjusel, et te ei soovi liiga palju taotlusi esitada. Kui saate seda aega kiirendada, suurendab see teie saidi kiirust järsult. Latentsus suureneb sõltuvalt füüsilisest kaugusest lõppkasutaja ja sisu pakkuva serveri vahel.

Veebisaidi latentsusaja näide

Üks parimatest viisidest selle lahendamiseks on sisu edastamise võrkude ehk CDN-ide kasutamine. Need teie veebisaidi sisu vahemälu koopiad kogu maailma erinevates kohtades, nii et nende asukohtade peiteaeg väheneb. Tuntuimate CDN-i pakkujate hulka kuuluvad Akamai, Cloudflare ja Amazon AWS, kuid neid on ka palju teisi. CDN-i uurimine on väärt oma aega, eriti kui teil on kliente, kes asuvad serveri asukohast kaugel.

8. Teie andmebaas on liiga aeglane

Enamik veebisaite sõltub tänapäeval suuresti andmebaasis talletatud sisust. See kehtib eriti e-kaubanduse saitide kohta. Tõenäoliselt on teil palju tooteid ja peate neid ladustama ja neile klõpsuga pakkuma. Ehkki andmebaasid on suurepärased ja nad on teie sõbrad, võib andmebaas olla ebaefektiivselt korraldatud või võib olla palju halbu päringuid. Pidage meeles, et kui kasutaja peab iga päringu vahel mitu sekundit ootama, loeb see kokku. Kui kasutajad ei leia kohe soovitud toodet või kui see võtab liiga kaua aega, võivad nad lahkuda ostmata. Isegi kui nad midagi leiavad, väheneb tõenäosus, et nad jätkavad sirvimist, iga teise lisa kulumisega.

Siin on hea samm-sammult juhend kuidas sellega MySQL-i andmebaasis alustada.

Märge: Kui teil on suur andmebaas, peate võib-olla palkama teie abistamiseks andmebaasiprofessionaali, kuna see võib mõnevõrra kaasa lüüa.

9. Teie veebimajutusteenuste pakkuja pole lihtsalt piisavalt kiire

Pole tähtis, kui palju näpistamist ja näpistamist oma veebisaidile teete, on see ainult nii kiire kui selle nõrgim lüli – mis sel juhul on teie veebiserver. Kiire veebimajutaja valimine on kiire veebisaidi alus. Tegelikult võiksite kõik oma optimeerimised jagada kaheks põhiosaks – 1) veebisaidi optimeerimiseks ja 2) veebiserveri optimeerimiseks. Veebimajutus on ülioluline ja sellepärast oleme selle kohta põhjalikke juhendeid kirjutanud. Teie veebiserver on tegelikult üsna keeruline ja seal on palju konfigureerimist, mis on vajalik nii füüsilise serveri riistvara kui ka tarkvara jaoks, kuid õnneks hallatakse enamikku veebimajutusplaane, mis tähendab, et veebimajutusettevõte teeb seda teie eest. Mõne hea ettevõtte loendi jaoks oleme selle artikli avaldanud kiireimate veebihostide kohta.

Järeldus

Ehkki kõiki ülalnimetatud kategooriaid saab põhjalikumalt uurida, on teil neid juhiseid järgides väga hea võimalus lühendada veebisaidi laadimisaega pooleks või enamaks ja kindlasti parandate oma veebisaidi kiirust. sait. Kui teil on küsimusi, andke mulle kommentaaride osas teada.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map