9 tõhusat viisi oma veebisaidi põrkemäära parandamiseks

Kas teil on kõrge põrkemäär? Siin on mõned toimingud, mida saate oma veebisaidi külastajate hoidmiseks ja samal ajal konversioonide optimeerimise parandamiseks.


Kuidas parandada põrkemäära

Veebiettevõtte asutamine võtab palju aega ja kannatlikkust. Peate keskenduma töötajatega tõhusa suhtluse loomisele, tagama, et saidi külastajatel oleks suurepärane kasutajakogemus, hoidke silma peal teie analüüsil ja paljudel muudel igapäevastel ülesannetel.

Paljud turundajad ja veebiettevõtete omanikud on aga hädas analüüsi ja konkreetse statistikaga, mis sisaldub veebisaidi andmetes. Üks nende suurimaid valupunkte on nende veebisaidi põrkemäär.

MIS ON KAHJU MÄÄR? Lühidalt – põrkemäär on kasutajate protsent, kes lahkusid teie saidilt pärast ainult ühe lehe külastamist.

Kõrge põrkeprotsent tähendab, et teil puuduvad konversioonivõimalused. Samuti ei saa te luua suurepärast kliendireisi, kui saidi külastajad lahkuvad isegi enne, kui näevad teie pakutavat.

Mis on hea põrkeaste?

Kõrge põrkumismäär tähendab, et kasutajad ei sirviks teie veebisaiti. Nad lihtsalt maanduvad teie saidil ja lahkuvad ilma teie teisi saidi lehti kontrollimata.

Oletame, et teil on ajaveeb ja teie eesmärk on, et inimesed loeksid rohkem kui ühte artiklit. Samamoodi, kui teil on ettevõtte veebisait, soovite, et kasutajad läheksid kaugemale teie avalehest ja siis vaataksid, mida teil pakkuda on.

Mis on hea põrkeaste?

Mõni on nõus, et 80-protsendiline põrkemäär on suurepärane, teised aga peavad seda kahjulikuks. Sellegipoolest sõltub hea põrkeprotsent teie ettevõtte eesmärkidest.

Klõpsake Tweet

Vaatamata sellele soovivad enamik saidiomanikke ja haldajaid seda tülikat arvu võimalikult palju vähendada. Põhjuseks on see, et põrkemäärad on veebisaidi kasutatavuse näitaja, mis tähendab, et see võib mõjutada teie otsingumootori paremusjärjestust.

Just sellepärast peate õppima, kuidas oma põrkemäära parandada. Selles postituses käsitleme sügavamalt üheksa tõhusat viisi, kuidas saate oma saidi põrkemäära parandada:

Kiirendage oma saiti

Teie saidi kiirus mängib tohutut tegurit selle määramisel, kas potentsiaalne müügivihje jääb teie saidile või mitte. Tegelikult võib ühesekundilise viivituse tekitamine müüki märkimisväärselt mõjutada. Näiteks võib selline suur ettevõte nagu Amazon kaotada üle miljardi dollari ühe sekundi viivitusega.

Enamik kasutajaid ootab kiiret ja puhast kogemust. Niisiis, kui te pole piisavalt kindel, kas teie sait on par või mitte, siis peate seda arvestama: kasutajad eeldavad, et sait laaditakse kahe sekundi jooksul. Vastasel juhul lahkuvad enamik neist ja lähevad teie konkurentide juurde.

Samuti on kaks peamist valdkonda, millele peate oma saidi kiirendamiseks keskenduma: meediumielemendid ja animatsioonid.

Meediumielementide hulka kuuluvad videod ja pildid. Kujutiste puhul vähendage nende suurust, vähendamata nende kvaliteeti. Siin on mõned veebitööriistad, mis võiksid teil seda aidata:

Videote puhul ärge hostige neid oma serveris. Selle asemel laadige need üles Vimeo või YouTube’i ja manustage need lihtsalt oma saidile.

Kui olete nende meediumielementide piiramise lõpetanud, on aeg liikuda edasi animatsioonide juurde. Teil peab olema nii vähe kui võimalik. Mida rohkem skripte teie sait peab laadima, seda aeglasemaks see muutub.

Kasutage ainult HTML5-s olevaid animatsioone ja elemente. Eemale neist, mis kasutavad Flashi või Java. Kasutage kindlasti ka kiiret veebi.

Avaldage kvaliteetset sisu

Teine tõhus viis kasutaja lehel veedetud aja suurendamiseks on kvaliteetse sisu meisterdamine.

Kuna sisu loomine on endiselt täiesti erinev teema, tähendab „kvaliteetne” sisu seda, et loote sisu, mida kasutaja otsib. Ideaalis peaks see olema nende otsingute jaoks asjakohane ja see peaks lahendama konkreetse valu punkti või probleemi nende elus.

Teised otsivad lihtsalt lihtsat vastust oma küsimustele. Kui saaksite selle lahendada ja neile väärtust pakkuda, siis on tõenäoline, et nad tulevad tagasi ja jäävad ümber.

Arvestage ka oma sisulünkade ja konkurentidega, nii et teil oleks ettekujutus sisutüübist, mida teie vaatajaskond soovib, kuid mis pole hõlpsasti saadaval.

Kiire näpunäide: Kui jätkate sisu lisamist ja vaatajaskonnale rohkem väärtust, siis näete peagi, et teie põrkeprotsent tõenäoliselt langeb.

Muutke oma veebisait mobiilisõbralikuks

Võimalik, et enamik kasutajaid vaatab teie saiti paljude seadmete abil. Niisiis, kas olete optimeerinud saidi sisu sobivaks nendele erinevatele ekraanidele?

Kui vastus on eitav, siis peate seda tegema.

Keskmiselt valivad inimesed oma telefoni umbes 58 korda päevas. Sellega seoses, 62 protsenti Interneti kaudu oma mobiiltelefonide kaudu juurde pääseda.

Kuna igal aastal suureneb inimeste arv, kes kasutavad oma mobiilseadmete abil Internetti, on teie saidi mobiilside jaoks optimeerimise ebaõnnestumine just nagu see, et kasutajad kerjavad teie lehele põrgatama ja mujalt otsima.

Teie saidi kujundus peaks olema reageeriv, et pakkuda teie veebisaidi külastajatele suurepärast kasutuskogemust.

Maksimeerige kasutajakogemus

Peate tagama optimaalse kasutajakogemuse kõigile, kes teie saidil asuvad. Tähendab, teie sait peaks olema:

  • Suhteliselt lihtne navigeerida
  • Lihtne lugeda
  • Vastab nende vajadustele
  • Tugevalt isikustatud

Elemendid, mida külastajad peaksid teie lehel nägema, peaksid kajastama seda, mida te nendelt teate.

Oletame, et kasutaja on teie saiti varem külastanud. Võite pakkuda sisusoovitusi, mis põhinevad nende varasematel huvidel.

Kas teil on väga asjakohane CTA

Samamoodi peaksite olema spetsiifiline ka nende toimingute suhtes, mida soovite, et kasutajad teie lehel pärast pakutava sisu tarbimist teie lehel kasutaksid.

Kui olete juba teada, mida soovite, et nad teeksid, võite paluda neil tegutseda, pakkudes selget ja täpset CTA-d või üleskutset tegevusele.

Mida rohkem CTA-sid lehele paigutate, seda rohkem saate oma väljavaateid segadusse ajada ja neid üle koormata..

Kuigi on tore, et ühel lehel on palju CTA-sid ja usaldate, et kasutajad hindavad seda enne meetmete võtmist, ei juhtu see sageli.

Teie CTA leidmine ja probleemideta tegutsemine peaks kasutaja jaoks olema vaevatu. Seega, ärge hämmastage neid, pakkudes tosinat CTA-d.

Mõelge oma kasutaja kavatsusele ja sellele, kuidas need lehed saaksid oma eesmärki saavutada või täita. Ja siis lisage asjakohane ja selge üleskutse tegevusele, mis aitab tööd teha.

Kasutage Exit-Extent hüpikaknaid

Hüpikakende abil saab suurendama saidi põrkeprotsent. Miks? Noh, enamjaolt häirivad ja tekitavad hüpikud palju inimesi.

Teisest küljest on veel üks kategooria, mida nimetatakse exit ulatuse hüpikakendeks. Need hüpikaknad vähendavad teadaolevalt põrkemäärasid.

Aga kuidas? Noh, erinevalt nendest tüütutest hüpikakendest ilmuvad väljumise ulatusega hüpikud ainult siis, kui keegi otsustab lehe või veebisaidi lahkuda.

Kuna see inimene juba lahkub, pole teil hüpikakraami viskamisel midagi kaotada.

Kasutage multimeediumisisu kaasamist

On teada, et ka pildid ja videod suurendavad saidi kaasatust. Just seetõttu jagatakse pilte sisaldavaid Facebooki postitusi 2,3x rohkem kui neid, millel seda pole.

Asjakohaste, kvaliteetsete piltide lisamine julgustab kasutajaid teie sisuga täielikult tegelema, ahvatleb neid teie brändi kohta rohkem tundma õppima ja tervislikke põrkumismäärasid saavutab..

Pidage meeles, et lisate need visuaalid, kahjustamata oma veebisaidi lehe laadimiskiirust. Mõelge ka sellele, millist tüüpi faili soovite kasutada, et see ei kahjustaks teie saidi üldist põrkemäära.

Link seotud postitustele ja artiklitele

Kui soovite vältida kasutajate põrkumist teie veebisaidilt, kaaluge oma sisu linkimist oma saidi teiste lehtedega.

See sarnaneb sisemise linkimisega. Kuid selle lähenemisviisi korral kuvatakse teile kindlad postitused, mida teie külastajad järgmisena külastaksid.

Näiteks saate oma blogipostituse lõppu lisada seotud postitusi. See annab kasutajatele pärast teie postituse lugemist midagi teha.

Muljetage külastajatele hämmastava kujundusega

Teine asi, mis ajendab inimesi teie saidilt lahkuma, on saidi halb kujundus. See seletab, miks me rõhutame oma klientide jaoks suurepärase veebidisaini olulisust Sytian lavastused.

Visake hämmastav veebisaidi kujundus ja teie saidi külastajad ei aita sellest muud, kui kleepuvad nagu liim.

Niisiis, kui teie saidi kujundus sobib, siis on viimane aeg investeerida veebisaidi ümberkujundamisse. Nii saate oma saidi silma paista ja see võib aidata vähendada selle põrkemäära.

Sinu kord

Seal sul see on. Nagu arvata võis, on mitmel viisil teie saidi põrkemäära vähendamine kasulik. Pidage ainult meeles, et iga sait on erinev.

Arvestades, kas teie põrkeprotsent on liiga kõrge, peate arvestama ka oma piirangute ja sihtrühmaga.

Teie ettevõtte arenedes hakkate ka tuvastama oma sihtrühma konkreetseid valupunkte. See aitab teil pakkuda kasutajatele kogemust, mis hoiab neid teie saidil palju kauem pärast seda, kui nad on algselt otsingutulemustes klõpsanud.

Kui see juhtub, langevad teie põrkemäärad ja hõivatud kasutajate arv tõuseb kiiresti. Millist neist näpunäidetest rakendate kõigepealt oma saidil?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me