6 tõestatud viisi vabakutselise kirjanikuna oma töötasu suurendamiseks

Huvitav, kuidas kõige paremini tasustatud kirjanikud oma sissetuleku teenivad? Siit saate teada, kuidas nende 6 strateegia abil, mida edukad kirjanikud oma vabakutselise karjääri kasvatamiseks kasutavad, Internetis raha kirjutamiseks raha teenida.


Raha teenimine Internetis kirjutamine

Teie ärevuse hõredad helid lükkavad teid rahulikest unenägudest eemale. Lükkasite käe üle ja vajutasite kordusnuppu kolmandat korda. Pika valuliku müristamisega saate lõpuks aru, et on aeg tõusta. Vähemalt on reede, siis rahustate end. Kui täna on möödas, on teil nädalavahetus mõistuse päästmiseks. See on muidugi see, kuni tüütused ja joodikud jätkuvad esmaspäeval uuesti.

Kunagi olid teil unistused elada oma tingimustel, nautides ihaldatud vabadust olla sülearvuti sõdalane. Aga mis nende eesmärkidega juhtus? Mis peletas teid vabakutselise kirjaniku nomaadi eluviisi järgima? Võib-olla veenis teie peas närune hääl teid, et vabakutseline kirjutamine ei saa kunagi muutuda jätkusuutlikuks karjääriks. Nii et valisite selle asemel korporatiivse töö väärad mugavused ja ohutuse – otsus, mis vaevab teid igal hommikul, kus teie äratus kustub.

Siin võib üllatada: vabakutseline kirjutamine ei saa olla ainult tulus ettevõtmine; see võib potentsiaalselt teenida teile palju suuremat sissetulekut kui see, mida 9-5-aastane töökoht kunagi oskab loota. Fookus, visadus ja paigas olev selge strateegia on küllusliku kirjaniku elu kindlasti teostatav. See artikkel näitab teile, kuidas seda tehakse.

6 viisi vabakutselise kirjanikuna rohkem raha teenimiseks

Kirjanikuna vabakutselisena on palju raha. Ükskõik, kas keskenduda sellele kõrvalhüppele või eesmärgiga minna täiskohaga tööle, on siin kuus põhistrateegiat, mis aitavad teil kõrgemaid tariife anda ja kindlustada rohkem tööd palgatud professionaalse kirjanikuna.

1. Arendage oma kirjutamisoskust

Esimene samm hästi tasustatud vabakutseliseks kirjanikuks saamise alustamiseks on vajalike oskuste ja oskuste arendamine, et saada oma klientidele vajalikke tulemusi.

Kas pole kindel, millistele oskustele keskenduda? Alustage oma kirgedest. Mida sa juba veedad oma päevad uurides? Mis te olete ekspert ja kas saaksite neid teadmisi hõlpsalt publikuga jagada?

Asutuse autoriteediks saamine on palju lihtsam, kui olete armunud sellesse, millest kirjutate. See aitab teil loomulikult paremat tööd teha, kuid see on tegelikult vaid pool võrrandist. Et tõeliselt silma paista raha teenimises, peab teie valitud kirg vastama ka neile kahele nõudele:

 1. Teie kirjutamine on suunatud turu vajadusele. Kas on tühjust, mida teie teadmised ja hääl võivad täita? Kas on piisavalt inimesi, kes otsivad lahendusi või nõuandeid, mis on praegu kättesaamatud?
 2. Teie kirjutamine pakub väärtust. Kui olete turu vajaduse kindlaks teinud, pakub teie pakutav kirjutus lahenduse, mille eest inimesed on nõus raha maksma?

Lihtsamalt öeldes: olge puuduv lüli probleemini, mis on piisavalt valus, et inimesed saaksid raha lahendamiseks.

Ole konkreetne

Keegi ei löö üldistusena kulda – rikkused on niššides. Otsustamine olla lihtsalt kirjanik on liiga ebamäärane idee; selle asemel mõelge, mis tüüpi kirjanik soovite olla, ja valdkonna, mida peamiselt teenite.

Kuigi see on kindlasti pluss, kui teil on juba kirjutamiskogemus, kaaluge, kuidas saaksite oma andeid rakendada viisil, mida kliendid näevad väärtusliku investeeringuna. Vananenud proosa ja muljetavaldav sõnavara võivad muuta teid paremaks romaanikirjutajaks, kuid need ei tähenda midagi, kui nad ei tõlgiks ühte absoluuti: kasum.

Ettevõtted maksavad kõrget dollarit kirjanike jaoks, kes saavad müüki tuua. Näiteks konversioonile keskendunud copywriters aitab ettevõtetel tõlkida oma väärtust tarbijatele kaasahaaraval viisil, mis julgustab tegutsema (nimelt ostma). Kujutage ette, kui väärtuslikuks näete neile klientidele, kui olete nende niši ekspert, teate, kuidas nende publikuga rääkida ja oskate veenvalt kirjutada, kasutades täpsustatud sõnastust.

PÕHISUUND: Kui saate keskenduda sellele, mida armastate, konkreetses valdkonnas, kus on suur probleem, osutades teenust, mille eest inimesed maksavad raha – siis on teil väga viljakas vabakutselise kirjaniku karjäär.

2. Koostage oma portfoolio

Jutu rääkimine on üks asi; see on teine, kui tegelikult kõndida. Enne kui oodata kõrgete määrade saavutamist, peate kõigepealt tõestama, et olete osav kirjanik. Ainus kindel viis selleks on lasta oma tööl enda eest rääkida.

Muljetavaldava portfelli koostamine on algajatele kirjutajatele üks olulisemaid takistusi. Ehkki alustamisel on natuke saak 22 – selleks, et saada tööd, peate esmalt olema juba töö teinud -, ei tähenda see, et te ei leia sellest aukus loovaid võimalusi..

Tasuta proovid

Kui üritate leida võimalusi, on ehk aeg see ise luua. Kas on sügelus artikleid kirjutada isiklikest rahaasjadest? Ärge oodake, et keegi teid selle palkaks; kirjutage näidisteos ja avaldage see ise. Kas loodate olla tellitav müügiartikkel? Nagu enamus oskusi, pääseb professionaalsele tasemele ainult praktika kaudu. Oma varase portfelli asutamine oma enda loodud tööga on suurepärane viis tõestada teistele – ja mis kõige tähtsam – iseendale – et teil on kapid konkurentsivõimeliseks kirjutamiseks..

Teine viis praktika saamiseks on pakkuda oma teenuseid klientidele tasuta. Ehkki pole soovitatav töötada tasustamata pärast esimest või teist esinemist, on sellel lähenemisel mitu eelist: teenite samal ajal särituse omandamise ajal kogemusi ja teie esialgne “testisõit” koos kliendiga võib tõenäoliselt viia pikaajalise tasustatud teenuseni. töötage, kui nad on tulemusega rahul. Lihtsalt olge ettevaatlik, et te ei alahindaks oma väärtust, viibides tasustamata kokkuleppega kauem kui vajalik.

Soovitused & Iseloomustused

Lõplik tükk knockout-portfellist on teie iseloomustusosa. Suurepärased ülevaated ja soovitused on ülim valuuta; kui saate näidata, et olete kauba teistele kätte toimetanud, on teie järgmine töö oluliselt lihtsam maanduda. Klanitud portfell ja pikk resümee on tore omada, kuid kõik potentsiaalsed kliendid, kellest tõesti hooli, on siiski tulemused. Tõestage, et saate need kätte ja te ei söö enam kunagi Ramenit õhtusöögiks.

3. Külaliste ajaveeb kõrge profiiliga saitidele

Teenige veebikülastuste kaudu raha, kirjutades külaliste ajaveebide kaudu

Külaliste ajaveebide loomine on veel üks hea viis nähtavuse suurendamiseks, oma portfelli lisamiseks ja vaatajaskonna loomiseks. Mõnikord pakuvad kõrgetasemelised saidid, mille jaoks kirjutate, isegi mõõdukat hüvitist teie kirjutamise eest – kuigi see võib tavaliselt piirduda umbes 100 dollariga. Arvestades kvaliteetse teose valmistamiseks kuluvat aega ja energiat ning pidades kinni ka väljaande rangetest toimetusjuhistest, võite end vabade blogide kaudu kiiresti tõsiselt raha teenida heita..

Mõnevõrra vastupidiselt sellele, et paljud autorid teevad oma teose avaldamise kõrge profiiliga saitidel, on palju kulusid, kuid sageli ei saa nad saitidelt peenraha. Kuidas nad siis oma raha teenivad? Kas need kirjanikud petavad süsteemi kuidagi? Muidugi mitte! Nad teenivad raha nn lingidelt.

Lingid

SEO on moodsa ajastu kullapalavik. Kõigi kasumlike veebisaitide peamine eesmärk on tavaliselt otsingumootori algoritmide kõrge positsioon – ja lingid on üks 3 parimat tegurit Google kasutab neid paremusjärjestusi. Just sel põhjusel on paljud ettevõtted valmis maksma autoritele suuremat lisatasu nende tagasilingi ehitamise eest, selle asemel, et neile otse blogipostitust kirjutada.

Tagasi link on siis, kui veebisait osutab asjakohasele artiklile, mis on olemas teisel saidil. Mida kõrgem on veebisaidi autoriteet, seda suurem on lingitud veebisaidi SEO hoog. Nii et kui kiropraktik soovib oma veebisaidi liiklust suurendada oma praktika veebisaidile, on otsene link talle New York Timesi artiklist kiropraktikute kohta nagu taevast saadetud kingitus. Niisugune õnnelik matš on ehk pisut fantastiline; tegelikult võtab nii autori kui ka ettevõtte jaoks vastastikustel tingimustel ühenduse loomine pisut jalu ja otsusekindlust.

Kirjanike jaoks võib lingide vajamist vajavate ettevõtete leidmine olla aeganõudev protsess, mis hõlmab sageli päevi otsest teavitustööd ja e-kirju. Ehkki see on üks lähenemisviis, on autorite jaoks ka palju lihtsam meetod, et luua ühenduse lingid vajavate asjakohaste veebisaitidega – ja see tuleb mõlemale poolele võrdselt kasuks.

Vabakutselised kirjanikud, kes on võimelised kvaliteetsetel veebisaitidel külalisartiklite kaastööd tegema, saavad kasutada oma kirjutamisoskust ettevõtete lingide loomiseks, mõnel juhul teenides ühe lingi loomiseks kuni 1000 dollarit.

Klõpsake Tweet

Kasutades linkide loomise tööplatvormi nagu Lingivõimeline võimaldab nišiblogi autoritel suhelda ja teenida suurt palka asjaomastelt ettevõtetelt, kes otsivad aktiivselt oma saidile lingid. Näiteks võite ühe lingi ehitamisega teenida 200–1000 dollarit. Saak on see, et peate omandama oma külaliste blogimise võimalused kvaliteetsetel veebisaitidel. Kui olete aga kokku pannud mitu sellist kokkulepet linkide jaoks, mille tavaliselt oma artiklisse lisate, siis on lihtne mõista, kuidas lingide müümine võib olla vabakutseliste kirjanike jaoks äärmiselt tulus protsess! Selle kaasamise ilu seisneb selles, et ettevõte saab väärtusliku SEO-tõuke ja teenite fantastilisi tulusid – lisaks saate luua oma portfelli ja veelgi tugevdada oma autoriteeti kirjanikuna. See ei ole aju!

4. Looge oma veebisait või ajaveeb

Muidugi pole kasu portfellist, kui seda kuskil pole! Oma veebisaidi omamine on oluline vabakutseliste, eriti kirjanike, töövahend. See pole midagi enamat kui lihtsalt teie kõnekaart; see on platvorm teie mõtetele, häälele ja loovusele, et teenida ülemaailmset publikut.

Isegi kui teil puuduvad tehnilised oskused, on DIY-lähenemise kasutamine oma veebisaidil õnneks tänapäeval üsna lihtne protsess. Veebisaidi koostajad on hindamatu vahend veebisaidi kiireks seadistamiseks; Kui vajate abi otsustamiseks, milline neist on teie jaoks parim, lugege meie artiklit siin.

Lihtsamalt öeldes on oma veebisaidi omamine teie veebiettevõtte hindamatu väärtus. Ilma selleta on teie usaldusväärsuse kinnitamine või võimalike klientide leidmise hõlbustamine teie jaoks peaaegu võimatu. Kuid see, et teil on veebisait, ei tähenda, et see toob garanteeritud tulu, mis viib meid järgmise teema juurde:

5. monetiseeri oma veebisaiti

Nüüd, kui olete oma veebisaidi üles seadnud, ärge alahinnake selle raha teenimise potentsiaali tervikuna. Väljapaistvate artiklitega populaarse nišiblogi ehitamine on tõesti vaid pool võitlust; järgmine samm kasumliku veebisaidi loomisel on nuputamine, mida saate selle kaudu müüa.

Sidusettevõtte turundus

Sidusettevõtte turundus on sisuliselt oma lugejatele toote või teenuse tutvustamine, kingituste kasutamine kirjanikuna, et need üles ehitada kui midagi vastupandamatut, ja seejärel teenimine kasumiga, kui teie lugejad selle tegelikult ostavad. Seal on palju sidusprogramme – kõige populaarsem neist Amazon—Ja võimalus praktikast head raha teenida on praktiliselt piiramatu.

On ilmne, et mida rohkem teie veebisaidi liiklust päevas juhtida, seda suuremaid potentsiaalseid dollarimärke te näete. Sellise liikluse suure ribalaiusega ehitamine võtab muidugi aega, kuid kõige olulisem, millele peate praegu keskenduma, on pakkuda oma vaatajaskonnale ausat ja väärtuslikku abi.

Lükake ainult tooteid, millesse te tõesti usute ja olete ideaalis ise kasutanud. Kõigepealt hinnake, kas toode teenib tõepoolest teie niši ja pakub midagi väärtuslikku. Kui kogu asi tundub isegi kõige vähem sunnituna, nuusutab teie publik selle välja ja kohe kinni. Seetõttu seisavad sidusettevõtte lingid, mis on orgaaniliselt seotud teie enda teenusega või toetavad seda, kõige suuremad võimalused stardiks.

Sidusreklaamimisega alustamiseks mõelge välja mõni toode, mille vastu olete kirglik, ja käivitage seejärel Google’i otsing, et näha, kas see toode pakub sidusprogrammi või on see osa sidusettevõtete võrk. Kui leiate hea vaste, uurige natuke, kuidas selle komisjonid töötavad. Kui olete sidusettevõtteks saanud, kasutage oma veenva kirjanikuna oma volitusi, et tutvustada toodet oma publikule huvitaval ja vestlusväärsel viisil.

PRO NÕUANNE: Pidage meeles, et inimesed on alati pärast muudetud seisundi tulemusi. Kui saate nende peadesse maalida erksa pildi sellest, kui imeline saab olema nende elu pärast teatud toote või teenuse saamist, ladistavad nad siis innukalt sularaha, et muuta see muudetud riik reaalsuseks.

Digitaalsed tooted

Kui teil on teiste toodete müümisel hea, kujutage ette, kui palju raha võiksite oma toodete müümisega teenida!

E-raamatud, veebikursused, ja muud allalaaditavad ressursid saab arukalt vabakutseliselt kirjanikult teenida väga kopsakaid passiivseid sissetulekuid, e-õppe valdkonnaga on see võimalus ületanud 300 miljardit dollarit. Nii et peaksite kõigest koos viskama ja visata oma kodulehele, lootes parimat? Või on mõni süsteem, mida saate järgida, mis aitab saavutada paremaid tulemusi? Kuigi see pole täppisteadus, leidsin pärast paariaastast põhjalikku ettevõtlusuuringut, et on olemas optimaalne toimingute jada, mis tagab paremad konversioonid. See jada on järgmine:

Looge e-raamat

Te ei püüa siin tingimata saada enimmüüdud Kindle’i raamatu autoriks. Mõelge sellele rohkem kui laiendatud ajaveebiartiklile – maksimaalselt 10 000 sõna -, mis keeb üks teema kergesti seeditavaks sisuks, mis pakub väärtust. Valige teema, millele saate pakkuda ainulaadset ja asjatundlikku vaatenurka, ja õpetage seejärel oma publikule midagi kasulikku, mis sobib teie nišiteenusega.

Eesmärk ei ole selle e-raamatu müümisega raha teenida; selle asemel on säritus saada ja luua järgmine. Soovite auhinda vaadata – pakkuge seda tasuta ja suunake link allalaadimislehele kogu veebisaidi ja sotsiaalmeedia platvormide vahel. Põhjus, miks te selle millegi eest ära annate, on seotud järgmise sammuga:

Koostage meililisti

Selleks, et keegi saaks teie e-raamatu alla laadida, peab ta sisestama oma e-posti aadressi. Miks? E-kirjade koristamine on üks võimsamaid toiminguid, mida ettevõte saab teha, eriti kirjanike jaoks.

See on teie võimalus rääkida otse oma publikuga ja luua ühendus. Uuringud näitavad, et e-posti teel levitamine on peaaegu kaks korda tõhusam kui sotsiaalmeedia postitused sõidu omandamise ja kinnipidamise osas. E-post on platvorm, millele inimesed pööravad regulaarselt tähelepanu, nii et soovite oma abonentide loendi koostada oma ettevõttes võimalikult varakult. Kui saabub aeg uue toote või teenuse turustamiseks kogu veebis, siis kahtlemata moodustavad teie usaldusväärsed e-posti tellijad valdava enamuse selle müügist.

Pakkuge oma tellijatele väärtust

Inimesed, kes püsivad teie e-posti nimekirjas, on tõelised teie öeldu fännid, nii et ärge kartke nendega regulaarselt rääkida. Järjepidevate nõuannete ja teadmiste edastamine on usalduse ja usaldusväärsuse loomisel pikk tee. Natuke iga päev ja varsti on teil superfännide leegion.

Oma teenustesse investeerimiseks ei pea iga e-kiri olema müügiheitlus või nipp. Kui teie sõnum pärineb ehtsast abikohast, tunneb teie publik ära ja hindab seda meelt. See puudutab tõesti seemnete istutamist. Pärast oma noorte seemikute hooldamist ja hooldamist on lõpuks aeg saaki koristada.

Pigi neile oma veebikursus

Nüüd on kohtuprotsess tasunud. Aeg on välja käia suured piletitooted: veebikursused, mida saab müüa kuni 4 või isegi 5, on popp.

Kõige pühendunumate lugejate jaoks, kes söövad ära kõiki nõuandeid, mida olete siiani jaganud, on paljud innukad ja valmis maksma suuri dollareid, et jätkata koolitust kellegagi, kellele nad usaldavad.

Eduka veebikursuse loomise üksikasjad jäävad selle artikli raamest välja, kuid pidage seda praegu meeles: hind, mida inimesed kursuse eest maksavad, on otseses seoses väärtus see pakub neile, mitte tingimata toodangu väärtusi. Teie esimene veebikursus ei pea olema täiuslik. Samuti ei pea te olema maailma suurim sihtlehe copywriter; oluline on ainult see, et saate õpetada kedagi looma oma eduka sihtlehe ja nad maksavad tulemuste eest rõõmsalt parima dollari.

Mis saab reklaamidest?

Lõpuks peaksime lühidalt rääkima reklaamituludele loomisest kui elujõulisest viisist oma veebisaidilt rohkem raha teenida. Kuigi Ma võin olla erapoolik Kuna ma ei soovi reklaame tähendusliku sisu asendajana, on tõsiasi, et tarbijad on üha enam pahased reklaamide ebameeldiva taktika pärast. halb reklaam.

Ehkki ribareklaamid võivad samuti olla nähtamatud, on veelgi kaalukam põhjus, miks nad pole tõenäoliselt teie aega väärt: te ei teeni lihtsalt piisavalt raha, et need oluliseks läheksid. Kui te ei kasuta päevas sadu tuhandeid vaatamisi, kogute reklaamitulust reaalselt dollari murdosa. Võrreldes sellega, mida on võimalik saavutada näiteks sidusreklaamide kaudu, tehke lihtsalt maailmale teene ja loovutage reklaamid.

6. Leidke vabakutselistel platvormidel töötamise kirjutamine

Mõned elukutselised kirjanikud võivad pilkata ideed läbida vabakutseline platvorm kvaliteetse töö jaoks. Nende väide on, et enamik seal olevaid kliente on soodsama hinnaga jahimehed, kes otsivad kõige madalama pakkumisega pakkumisi – ja ühes osas on nende oletused kahjuks õiged. Kui vabakutseline kirjanik soovib oma sissetulekuid suurendada, peaks ta siiski mõtlema, kuidas neil platvormidel head raha teenida, kui nad saavad aru, kuidas süsteemi enda kasuks kasutada.

Vaatame seal olevat populaarseimat platvormi, Üles. Kas suurem osa töökohtadest otsib barrelimäärasid? Jep. Kas sellest võib loobuda kirjatöö otsimine, kui kõik, mida näete, on kliendid, kes küsivad kulda, kuid on nõus maksma ainult mustuse eest? Looda sa. Miks siis pidada Upworkit elujõuliseks rahateenimise ettevõtmiseks? Kuna varitsemine varitseb, on olemas väike protsent väärt kliente, kes on nõus teile maksma teie unistuste tunnitasu. Nende hinnatud klientide saamiseks peate neid meelitama nagu mesilased mett.

Kuigi ma isiklikult ei pühenda Upworkile palju aega, olen sellegipoolest platvormi klientidelt teeninud kindlat 5-kohalist sissetulekut. Huvitav on see, et vähem kui 10% sellest rahast on tulnud töökohtadelt, kuhu olen otseselt kandideerinud; pigem otsisid mind kliendid. Uskuge või mitte, paljud premium-kliendid otsivad aktiivselt kandidaate, kes vastavad nende vajadustele, või maksavad Upwork neile vabakutseliste leidmise eest tasu. Niisiis, kuidas tagada, et kuvatakse nende otsingus? See puudutab kõike teie profiili.

Olen üllatunud paljude kirjanike profiilide üle, mida Upworkis näen. Need vabakutselised jätkavad oma isiklikel reisidel kirjanikuks saamise ajal või miks nad armastavad kirjutamist nii palju, et unustavad sageli rääkida kõige tähtsamast: kliendist. Pidage jälle meeles, et kliendid kõige rohkem hoolivad tulemustest. Kui potentsiaalne klient loeb teie profiili, peab ta kohe ja selgelt aru saama, kuidas saate tema vajadusi rahuldada ja kuidas saadavad tulemused loovad väga soovitava teisendatud oleku.

Täiusliku profiili kujundamine eeldab paljusid samu strateegiaid, mida oleme ka eespool käsitlenud. Siit saate teada, kuidas neid rakenduses Upwork suurepäraseid kliente meelitada:

 • Generalistid on need, kes takerduvad madalapalgalistesse esinemistesse. Unistuste kliendiga õige närvi löömiseks peate oma teenuse kitsendama nišivälja konkreetse pakkumiseni.
 • Jaotis „Oskused” peaks loetlema olulised märksõnad, mis ühendavad teie kire turu vajadusega, mille eest inimesed on nõus maksma.
 • Tulemuste lubamiseks kasutage oma pealkirja. Ärge raisake seda ruumi üldisele ametinimetusele; rääkige klientidele täpselt sõnastatud aktiivses lauses, mida saate nende heaks teha.

Lõpuks lubage mul veel kord rõhutada, et tõesti on võimalik teenida palju raha sellistelt pakkumissaitidelt nagu Upwork. Ärge saage selle vähese mõtteviisi saagiks, mis vaevab paljusid seal tegutsevaid vabakutselisi. Seadke oma hinnad kõrgeks ja ärge kartke neist kinni pidada. Nõmeda kliendi heaks töötamine võib mõjutada negatiivselt mitte ainult teie sissetulekuid; see võib hajutada uhkust, mis teil on oma annete pärast, mis pole kirjanikule kunagi hea koht.

Järeldus

Kes usub, et vabakutseline kirjutamine ei suuda arveid maksta, pole lihtsalt pööranud tähelepanu hiljutistele tööstuse muutustele. Võimalus teenida mitte ainult piisavat sissetulekut, vaid rikkus pole sihikindla kirjaniku jaoks kunagi olnud nii kättesaadav. Olenemata sellest, kas soovite oma varbad vabakutseliste maailma kasta või olete valmis kaalutlema ja oma päevast töö ära jätma, loodame, et see artikkel annab teile selguse ja enesekindluse, et võtta oma kirjutamiskarjääri üle kontrolli ja saavutada suur eesmärk töötasu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map