6 näpunäidet negatiivsete klientide arvustuste käsitlemiseks ja käsitlemiseks

Negatiivsed arvustused ei pea olema teie ettevõtte lõpp. Selle asemel võtke need omaks, tehke nendega hakkama, & pöörake neid ümber, et neid ära kasutada.


Kuidas käsitleda negatiivseid ülevaateid

Veebisaidi ja veebis viibimisega väikeettevõtte omanikuna saate tõenäoliselt mingil ajal negatiivseid ülevaateid. Lõppude lõpuks on võimatu kõigile meeldida.

Kuid mõned neist negatiivsetest arvustustest võivad tõesti koju jõuda ja võivad tunda valulikkust ja pettumust. Nad ütlevad, et kliendil on alati õigus, kuid mõnikord võivad nad olla täiesti mõistlikud. Kui olete saanud negatiivse arvustuse, peate sellega kiiresti tegelema, et see ei kahjustaks teie alumist rida. Kui te seda ei tee, on kaalul teie ettevõtte usaldusväärsus ja maine.

Suurema osa tarbijate sõnul aitavad positiivsed klientide hinnangud usaldada kohalikku ettevõtet.

Klõpsake Tweet

Aga kuidas sa tead, millised ülevaated teie ettevõtte kohta on olemas? Seal võib olla palju kohti, kus tarbijad saavad arvustusi jätta. Rusikareeglina külastage Google’i ja tehke otsing oma ettevõtte nime järgi. Käituge nii, nagu oleksite potentsiaalne klient, ja proovige näha kõike nende vaatenurgast. See annab teile palju selgema ülevaate sellest, mida teie kliendid näevad ja kuidas nad teie veebisaiti tajuvad.

Kiire näpunäide: Pea üle Google’i teavitused ja seadke märguanne, nii et igal ajal, kui teie ettevõtet veebis mainitakse (kui keegi arvustuse jätab), saate sellekohase teatise, et saaksite selle lahendada kohe, kui see on üles laaditud!

Kuidas käsitleda negatiivseid ülevaateid

Mida te teete, kui olete leidnud negatiivse arvustuse? Alustamiseks on mul 6 meetodit, mille abil saate nendele negatiivsetele arvustustele professionaalselt läheneda ja neid käsitleda. See aitab teil säilitada oma veebisaidi professionaalsust ja tagab, et ainult hea tuleb halvast.

1. Vastake igale negatiivsele ülevaatele & Paku privaatset resolutsiooni

Põhiprobleem, millega tuleb veebipõhiste ülevaadete abil tegeleda, on asjaolu, et need on avalikud. See on võrgus, kus kõik saavad teie veebisaiti näha ja seda hinnata.

Kui peaksite probleemiga tegelema ülevaatussaidil koos kliendiga, näiteks Usalda pilooti või Saidi Jabber, kõik nägid, kuidas vestlus avaneb, ja kui kliendil pole midagi sellist, mida teil öelda on, võiksite teha rohkem kahju kui kasu.

Negatiivse arvustusega tegelemisel pöörduge kindlasti arvustuse poole veebis, et teised veebikasutajad näeksid, et teete seda, kuid paluge siis kliendil ühendust võtta teie e-posti aadressiga, et saaksite probleemi privaatselt võrguühenduseta lahendada.

Lahendage privaatselt negatiivseid ülevaateidSiin on suurepärane näide negatiivsest arvustusest, kus ettevõtte omanik pöördub arvustuse poole, kuid pakub probleemi lahendamiseks privaatset lahendust. See näitab teistele, et hoolite oma klientidest ja on kahju, et sellel oli negatiivne kogemus ja et te isiklikult kavatsete nende jaoks selle parandada.

2. Vastake kõigile klientide arvustustele

Koos ülaltoodud kaalutlustega on samuti oluline, et eraldaksite igal nädalal aega kõigile oma headele ja halbadele arvustustele vastamiseks. See näitab, et hoolite oma klientidest ka pärast ostu sooritamist.

See on eriti oluline halbadele arvustustele vastamise korral. Kui te ei vasta ja kliendid näevad seda positiivsetele arvustustele vastates, võib ta saata kaks sõnumit:

 • Te ei hooli oma klientidest
 • Te kardate lahendada probleeme, mis teie ettevõttel on

Muidugi, enamasti pole see nii. Kuid teie kliendid näevad teid nii. Seega peate neile pöörduma!

Hoidke oma vastused lühikesed ja asjalikud. Püüdke neid hoida alla 100 sõna.

Igale arvustusele vastates näitate tulevastele klientidele, et olete nende jaoks olemas, nii müügi eel kui ka järel.

Vastake kõigile arvustustele

Kiire näpunäide: Mõelge keelele, mida arvustuse koostamisel kasutate. Kui klient on õnnelik ja tal on hea kogemus, sobitage see emotikonidega emotikonide abil ja öelge, et loodate neid varsti näha. Kui teie klient on aga ärritunud, ärge puutuge kokku nii sarkastiliste kui emotsionaalsete teemadega patroonivana. Jääge professionaalseks ja neutraalseks.

3. Kata halb heaga

Üks taktika, mille abil saate negatiivsetest arvustustest lahti saada, on julgustada oma õnnelikke kliente kirjutama häid arvustusi, et teie halbu arvustusi lahjendada.

Kahjuks ei kirjuta enamik õnnelikke kliente arvustusi ise. Kui kliendil oli teie ettevõttega hea kogemus ja teenus oli selline, nagu ta ootas, kõnnib ta tavaliselt õnnelikuna ja ongi kõik. Õnnetud kliendid lahkuvad arvustuse tõenäolisemalt, kuna neil oli negatiivne kogemus.

Nii et pöörduge alati õnnelike klientide poole ja paluge neil arvustus jätta. Võite julgustada neid seda tegema e-turundussõnumite abil või pakkuda stiimuleid, näiteks allahindlusi klientidele, kes jätavad ausa ülevaate.

KAS SA TEADSID? Kui klient jätab hea arvustuse, peate meeles pidama, et tal on teie toote / teenusega head kogemused ja et tema kliendireis on lõppenud – seega lähevad nad teile tagasiside andmiseks endast välja. Tehke see neile võimalikult lihtsaks!

Proovige, et teie head arvustused ületaksid teie halbu arvust 10 kuni 1. Näiteks kui potentsiaalne klient vaatab teie veebisaidi arvustusi läbi ja näeb, et teil on 100 arvustust – millest 90 on head ja 10 halvad – olete endiselt tõenäoline teda võita.

4. SERP-de kasutamine negatiivsete arvustuste vastu

Sarnaselt ülalloetletud tehnikaga on mõnikord üks arvustuste sait suunatud allapoole ja kõik, mis teile näib saadavat, on negatiivsed arvustused. Isegi kui need on vanad arvustused ja olete oma viise muutnud, tulevad need arvustused ikkagi teid kummitama.

Seda silmas pidades on päris keeruline proovida neid arvustusi heade kommentaaride järgi lahjendada. Mida sa siis teha saad?

Vastus; tõmmake oma fookus teisele veebisaidile.

Kui saate luua ja julgustada inimesi jätma häid ülevaateid teie värskendatud teenusest mõnel teisel veebisaidil, sarnaselt ülaltoodud kaalutlustega, kui teil on üks negatiivsete arvustustega ja üks positiivseid täis veebisait, on see siiski tasakaalustatud vaade uuele veebisaidile klient ja see on palju parem kui lihtsalt see, et veebisaidil on palju negatiivseid ülevaateid.

5. Õppige oma vigadest

Oluline on arvestada sellega, mida arvustused teie ettevõtte kohta tegelikult ütlevad. Võib-olla on teie veebisaidil mõni teenus või funktsioon, mille olete tähelepanuta jätnud, ja sellega tuleb tegeleda.

Õppige oma vigadestKujutise allikas

Võite arvata, et olete oma ettevõtte täiuslikuks teinud, kuid päeva lõpuks pole te enam see, kes seda kasutab. Teie kliendid on ja kui neil on midagi öelda, peaksite neid kuulama.

Otsige teile antud arvustuses tõde ja uurige, kas see on midagi, mida saate muuta. Samuti saate vaadata kasutajat, et näha, kas ta on veebitroll ja kas ta on teiste ettevõtete kohta palju arvustusi jätnud ning kas nende tagasiside on õigustatud.

Siin on kontrollnimekiri asjadest, mida peate negatiivsete arvustuste jälgimisel arvestama.

 • Kas avalduses on tõde??
 • Kas ülevaade on õiglane?
 • Kas arvustaja on õigustatud klient?
 • Kas see on korduv probleem, mida on ülevaadetes märgitud?
 • Kas see on midagi, mida olete tähelepanuta jätnud?

Selle kontrollnimekirja läbimisel peaks olema lihtne näha, kas teie ettevõttes on midagi paremaks muuta või mitte..

Kui kavatsete oma veebisaidil midagi muuta ja kasutaja on tõepoolest leidnud teie veebisaidiga probleeme, siis andke neile kindlasti teada ja tänage neid, et nad teile teada andsid ja olukorda teadvustasid..

Kriitikat võib olla raske võtta, kuid see on väärt võtmist, kuna see võib teid viia uutele edukõrgustele.

Klõpsake Tweet

6. Taotlege negatiivse ülevaate eemaldamist

Kui halvim süveneb, võib-olla tasub ühendust võtta arvustusega tegeleva ettevõttega, et teada saada, kas ta saab ülevaate alla võtta. Muidugi on enamik ülevaatavaid veebisaite avatud platvormid, kus nende kasutajatel on lubatud oma veebisaidiga seotud kogemustest vabalt rääkida, nii et nad võivad seda tõrjuda..

Kui teil on õigustatud vabandus, võib siiski teha erandi. Enamik platvorme eemaldab trollidest kuritahtlikud arvustused või faktiliselt valed arvustused / valed.

On isegi teatatud juhtumitest, kus konkurendid võivad klientidena teie veebisaidile halbu ülevaateid anda, nii et tõelised kliendid lähevad palju suurema tõenäosusega oma veebisaidile üle ja teevad sisseoste.

Veenduge, et arvustus oleks õigustatud ja pärinenud kliendilt. Väikeettevõtte omanikuna mäletate tõenäoliselt ülevaates tegelikku klienti. Kui üks teie töökaaslastest tegeles kliendiga, siis küsige temalt. Kui leiate tõesti, et arvustus on võlts või pärineb konkurendilt, peaksite saama sellest teada anda.

Järeldus

Muidugi teeb teie ettevõtte kohta negatiivse ülevaate saamine õudse tunde, kuid see pole veel maailma lõpp. Vajalikke samme astudes saate halva ülevaate negatiivsetele mõjudele vastu seista ja muuta need teie ettevõtte jaoks positiivseks. Kui suudate negatiivset tagasisidet võtta objektiivselt, mitte isiklikult, õpite ka midagi selle tee ääres ja leiate uusi võimalusi paremaks muutmiseks.

Ärge unustage alati alati tegeleda probleemidega, mis teie veebisaidil kõigepealt võivad olla, ja seejärel tegeleda arvustustega. Kliendikogemus peaks alati olema esikohal.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map