5 parimat tava muljetavaldava veebisaidi jaluse kujundamiseks

Siit saate teada, kuidas kujundada veebisaidi jalus. Näpunäiteid selle kohta, mida peaksite lisama, mida mitte lisama, ja inspiratsiooni saamiseks näiteid heade veebisaidi jaluste kohta.


Veebisaidi jaluse parimad tavad

Kui olete oma veebisaidi jaluse tähelepanuta jätnud ja usute, et see on teie saidi kõige vähemväärtuslik osa, võivad need leiud teie meelt muuta.

 • Kui kasutajatestimine kohandas nende jalust, lisades ettevõtte ja kliendi jaoks sobivate eesmärkide loendi, nende konverteerimise suurenenud 50%.
 • Kui Smart Insights testis luksusliku käekoti veebisaidi uut jaluse kujundust, siis müügi konversioonid kasvas 23,77% ja tulud külastaja kohta suurenesid 15,99%.
 • Vaadates 10 veebisaidi miljoni anonüümse veebikasutaja andmeid, leidis Chartbeat, et külastajad kulutasid rohkem pool (66%) nende hõivatud ajast voldi all. See viitab lehe alumisele osale, allpool seda osa, mida kasutajad kohe saidi avamisel näevad.
 • Võrreldes lauaarvuti külastajatega kerivad mobiilikasutajad lehte veelgi allapoole ja suhtlevad suurema tõenäosusega jaluse abil.

Miks on teie veebisaidi jalus oluline?

Jalad pole kaugeltki mitte teie veebisaidi tarbetu struktuurielement, vaid pakuvad jalgade jaoks külastajatele ja teie ettevõttele mitmeid eeliseid.

Kasu veebisaidi külastajatele

 • Jalused aitavad neil vajalikku teavet leida: On vähemalt kaks põhjust, miks lugejad teie veebilehe alaossa jõuavad: neile meeldis teie sisu ja nad soovivad rohkem sirvida või otsivad midagi, mida nad teie päisemenüüdest ei leia. Neile, kes tunnevad teie ettevõtte vastu huvi, saate jaluste abil juhtida neid saidi muule huvitavale sisule. Saate lisada linke lehtedele, mida teie päise menüüs pole, näiteks partnerlus- ja sidusettevõtte võimalused.
 • See säästab neid päisesse naasmast: Kui teie veebikülastajad saavad teie sisust kinni ja tahavad rohkem teada saada, ei pea nad minema tagasi teie lehe algusesse. Kohe pärast seda, kui teie sisu on jalus, kust nad saavad leida teie kontaktandmeid, tellida teie uudiskirja, jälgida teid sotsiaalmeedias või uurida teie teisi tooteid.

Kasu veebisaidi omanikele

 • See vähendab teie põrkemäära: Suunates oma külastajad muudele kasulikele linkidele, avavad nad suurema tõenäosusega teisi lehti ja püsivad teie saidil kauem. See vähendab teie põrkemäära või inimeste arvu, kes vaatavad ainult ühte teie saidi lehte. See on eriti oluline jaemüügiettevõtete jaoks, kes soovivad, et külastajad jätkaksid lehe ostmist.
 • See võimaldab teil suurendada usaldusväärsust: Mõned ettevõtted pöörduvad jalusesse oma pädevuse tõestamiseks oma akrediteerimise, klientide logode või populaarsete saitide kuvamiseks. Samal ajal aitavad autoriõiguse sümbolid ning lingid juriidilistele üksikasjadele ja privaatsuseeskirjadele suurendada usaldust teie kaubamärgi vastu. Kõik need aitavad mõjutada teie potentsiaalsete klientide otsust uurimise ja lõpuks ostu kohta.
 • See aitab konversiooni kiirendada:Kui esmaklassilised külastajad teie lehele satuvad, võivad nad ülanurgas näha teie sotsiaalmeedia linke. Kuid praegusel ostja teekonna hetkel ei pruugi nad tunda end sunnitud teid võrgus jälgima. Kui teie sisu tõmbab nende uudishimu – ja võib-olla näevad nad teie jaluses teie sertifikaate ja klientide logosid, võivad nad tunda teie abonentidega liitumise soovi. Pannes jalusesse registreerumis- või kontaktvormi, muudate külastajatel mugavaks muuta tellijaid või võimalikke kliente.
 • See on täiendav ettevõtluse edendamise võimalus: Jaluse abil oma ettevõtte tähelepanu juhtimiseks on võimalusi lõputult. Lisaks sotsiaalmeedia kontodele ja registreerumisvormidele võite lisada ka pressiteateid, kontorikohti ja viimaseid pakkumisi.

Veebisaidi jaluse näideVõite isegi linke oma teiste ettevõtete või rakendustega paigutada, nagu teeb Goodreads.

Mida tuleks teie lehe jaluses prioriteediks seada

Arvestades eeliseid, mida hästi planeeritud jalus pakub, soovite selle väärtusliku ruumi arvestada.

Lõppkokkuvõttes on teie otsustada, mida oma saidi jaluse kujunduses esmatähtsaks peate. Kuid siin on mõned elemendid, mida võiksite lisada.

Teie logo tähistab teie ettevõtet ja soovite, et lugejad saaksid seda meeles pidada ja tuvastada teie nime ja teie edastatud väärtusega. Teie logo kasutamine jaluses aitab külastajatel teie ettevõtet meelde jätta ja seostada selle teie sisu ja teenustega, parandades seeläbi kaubamärgi tuntust.

Kontaktinfo

Füüsilise aadressi ja telefoninumbrite paigutamine lehe lõppu tõestab, et olete seaduslik ettevõte, suurendades usaldust oma ettevõtte vastu. Lisaks võimaldab see potentsiaalsetel klientidel hõlpsalt teie poole pöörduda, et uurida, hoides kokku peamenüüsse naasmise või kontaktteabe kaevamisega teie saidile..

Siin on veel mõned näpunäited oma kontaktteabe lisamiseks:

 • Füüsiline aadress – Kui soovite, et inimesed leiaksid teie füüsilise poe hõlpsalt üles, kaaluge kaardi lisamist. Teise võimalusena saate aadressi klõpsatavaks teha, nii et see avab kaardi mõnel muul vahekaardil.
 • Mitu haru – Kui teil on mitu asukohta, saate iga saidi jaoks lisada kontaktteabe. Kui see pole teostatav, sisestage ankrutekst, mis avaneb lehele, kus on kõigi teie harude loend.
 • Helistamisnupp – Kui olete ühe klõpsu kaugusel, lihtsustate kliente teiega ühendust võtma.

Autoriõigused

See kaitseb teie sisu veebisaidi plagiaadi eest. See annab tugeva signaali, et kui keegi teie avaldatud tekstide, piltide või videote eest krediiti võtab, asute seaduslikke samme. Kuigi autoriõiguse nõuded vähemalt riigiti erinev, lisage kindlasti © sümbol, ilmumisaasta ja autoriõiguse omaniku nimi.

Privaatsuspoliitika

Selle juriidilise nõude täitmine aitab teil luua lugejate vahel usalduse, hoides andmete kogumise läbipaistvana. Teie privaatsuspoliitika selgitab külastajatele, millist isiklikku teavet te kogute, kuidas neid hoitakse ja kasutatakse, selged valimis- või loobumisvõimalused ning kolmandate osapoolte teenusepakkujad, kes võivad neid andmeid kasutada.

Kui teil on Euroopa Liidus kliente, tutvuge oma ettevõtte asukoha privaatsuseeskirjadega, näiteks üldise andmekaitse määrusega (GDPR). Kui teie ettevõte kasutab makse töötlemiseks kolmanda osapoole teenusepakkujaid, siis vaadake ka nende nõudeid.

WebMD veebisaidi jaluse näideNäiteks paigutab WebMD lehe jalus oma privaatsuseeskirjad veergu koos teiste oluliste juhistega. Samuti kuvatakse a TRUSTe pitser, tagades kasutajatele, et nad võtavad privaatsustavasid tõsiselt.

Kasutustingimused

Lingi pakkumine teie saidile kasutustingimused leht (viidatud ka kui „kasutustingimused“ või „teenusetingimused“) ei ole juriidiline nõue. Kuid see kaitseb veebisaitide omanikke vastutuse eest ja, määratledes kasutajate kohustused, kaitseb nende saiti autoriõiguse rikkumiste ja muude ebaseaduslike toimingute, näiteks rämpsposti eest.

Tegevusele kutsumine (CTA)

CTA lisamine oma lehe jaluses muudab külastajad abonentideks või jälgijateks, aidates teil konversioone suurendada või suunates kliendid ostja teekonnale sügavamale. CTA-de, eriti sotsiaalmeedia linkide kaasamine aitab ka teie ettevõtet kujundada väljakujunenud ettevõttena ja võimaldab külastajatel teid jälgida, kasutades neile kõige mugavamat platvormi.

Saate lisada mitu CTA-d, näiteks:

 • Liituge oma uudiskirjaga
 • Jälgime teid sotsiaalmeedias
 • Kontaktvormi täitmine
 • Demo taotlemine
 • Registreerumine tasuta prooviversioonile

Ettevõtte üksikasjad

Kui olete lugejatele oma sisuga muljet avaldanud ja nad on jõudnud teie lehe alaossa, tahavad nad tõenäoliselt teie ettevõttest rohkem teada saada.

Kasutage oma jalust, et rõhutada oma ettevõtte üksikasju, mida te võib-olla ei saa päisesse lisada, näiteks linke järgmistele lehtedele:

 • Meist
 • Blogi
 • Karjäär või töö
 • Partnerlus- või partnerlusvõimalused
 • Toodete või teenuste loetelu
 • pressiteated
 • Ülevaated
 • Valged raamatud
 • Üritused

Klienditugi

Üks osa kliendikesksete jaluse kujundamisel on tagada, et lingid lehtedele, mida lugejad võivad vajada – nii potentsiaalse kui ka praeguse kliendina – on hõlpsasti leitavad.Need tugilinkid võivad sisaldada:

 • Abi
 • KKK
 • Teadmiste Keskus
 • Õpetused

E-kaubanduse saidid võivad sisaldada isegi järgmisi ankrutekste:

 • Saatmis- ja kohaletoimetamisteave
 • Tagasisaatmis- ja vahetuspoliitika
 • Makseviisid aktsepteeritud
 • Eripakkumised

Veebisaidi jaluse näide klienditoe pakkumisestSelle asemel, et öelda lihtsalt „Tugi“, on raamatute hoiulevõtja jaluses tekst „Kuidas saaksime aidata?“ ja selle all on ankrutekstid „Kus mu asjad on?“ ja “kuhu te toimetate?” Stiil on mitteametlik, jutukas ja aitab edastada siirast soovi abi osutada.

Lehe jaluse kujundus on neli

1. Sama päise ja jaluse menüü

Mõnikord pöörduvad veebikülastajad jaluse poole, kui nad ei leia teie päisemenüüst mingeid üksikasju. Täpselt samade linkide kasutamine päises ja jaluses ei anna sel juhul lisaväärtust ei teie külastajatele ega teie ettevõttele.

Jagage oma olulised lehed päise ja jaluse vahel, et veebikülastajad ei oleks teksti ülekoormatud. Kasutage oma päist oma suurima väärtusega lehtede jaoks ja reserveerige jalus muude oluliste linkide jaoks.

Apple'i veebisaidi jaluse näidePange tähele, kuidas Apple’i kleepuvas päises oli ainult kuus tootekategooriat. Selle täienduseks on jalus, mis sisaldab pikemat toodete loetelu (vasakpoolseim veerg) kui ka teenuste loetelu.

2. Liiga optimeerimine

Liiga optimeerimine, olgu teie sisu või jalus, ei ole tõhus viis otsingulehte paremusjärjestuse suurendamiseks. Google’i järjestamise algoritm on sellele märksõna täppistehnikale järele jõudnud ja sellel võib olla ainult negatiivne mõju teie SEO tulemustele. Liigse optimeerimise asemel vali käputäis märksõnu ja keskendu neile.

3. Tähtsad lingid

Jalus ei ole teie saidi kõigi lehtede loetlemiseks ruumi. Külastajad, kes on skanninud kogu teie lehe ja kontrollinud teie jalust, on teie pakkumisest tõenäoliselt huvitatud. Ankurdavate tekstide hodgepodge’i asemel looge jalus efektiivseks navigeerimisvahendiks. Viige nad oma toodete või teenuste lehele või abistavatele linkidele, näiteks õppematerjalidele või teie ettevõtte ajaveebile.

4. Ülerahvastatud paigutused

Võib-olla on ahvatlev pakkida oma saidi allosas nii palju kui võimalik. Kuid rahvarohke jalus võib teie külastajad välja lülitada, põhjustades lehe lahkumise või ankrutekstide läikimise. Valige olulised lehed, korraldage need ja kasutage tühikut, et luua kena ja loetav jaluse kujundus.

Kuidas koostada tõhusat jaluse kujundust

Jalakujundus on nii esteetiliselt meeldiv kui ka funktsionaalne. Lisaks ülaltoodud näpunäidetele on siin esitatud viis parimat jaluse kujundamise tava.

1. Pange loetavus esikohale

Kuna jaluse tekstid on sageli väikesed ja veebikülastajad kipuvad neid peitma, vajate kujundust, mis tagab sõnade hõlpsa loetavuse. Jaluse loetavuse tagamiseks saate teha järgmist.

 • Valige lihtsad kirjatüübid, näiteks sans serif.
 • Vältige liiga paljude fondide või värvide kasutamist.
 • Kasutage vaba ruumi ära ja katsetage sälgu ja joonekõrgust.

Teine võimalus jaluse loetavuse suurendamiseks on hea värvide kontrasti kasutamine. See võimaldab külastajatel mugavalt teie ankrutekste lugeda, ilma et peaksite silmi pingutama või pingutama.

Tavaline kombinatsioon on kasutada musta teksti valgel taustal või vastupidi. Kui soovite sellest kõrvale kalduda ja katsetada rohkemate värvidega, siis siin on mõned näpunäited:

 • Valige värvid, mis täiendavad teie kaubamärki ja veebisaidi üldist kujundust.
 • Kujundage oma sihtrühma silmas pidades. Kui teie sait sobib eakatele inimestele, kasutage silmadele õrnaid toone. Kombineerige see piiratud hulga teksti ja helde tühjaga.
 • Valige värvid, mis edastavad emotsiooni või isikupära, mida soovite oma saidile anda. Näiteks valige punane, kui soovite edastada pakilisust ja energiat. Sinine sümboliseerib usaldusväärsust ja rahulikku, roheline – looduse või tervise tähistamiseks.
 • Tehke oma CTA-d lehest välja, kasutades mõnda muud värvi, näiteks The Guardiani sinisel taustal olevaid kollaseid nuppe.

Veebisaidi jaluse näide värviga

2. Jääge oma brändingule truuks

Teie veebisait on teie brändingu peamine komponent. See kehtib eriti e-kaubanduse ettevõtete kohta, kelle peamised kokkupuutepunktid klientidega on võrgus.

Tugev ja järjekindel bränding aitab veebikülastajatel teid meelde jätta ja seostada teie ettevõtte nime teie logo, teenuste või toodetega, väärtustega ning konkreetse tunde või kogemusega.

Jalakujunduse kujundamiseks, mis on kooskõlas teie kaubamärgiga, on mitu viisi. Siin on mõned ideed:

 • Nagu eespool mainitud, valige värvid, mis tähistavad teie väärtusi või toone, mida olete oma logos või turundusmaterjalides kasutanud.
 • Kaasa võtke oma logo, maskott või muud elemendid, mis sümboliseerivad teie brändi.
 • Võtke vastu sarnaseid kujunduselemente, sealhulgas tüpograafiat ja paigutust, mida olete kasutanud teistes reklaammaterjalides.

Veebisaidi jaluse näide, kasutades päise ja jaluse jaoks sama värviPange tähele, kuidas ajakiri Smashing Magazine kasutab päise ja jaluse jaoks sama teksti ja taustavärvi. Illustratsioonid aitavad säilitada mängulist hõngu saidi ülamenüüst kuni selle alajaotiseni.

3. Optimeerige mobiilikasutajate jaoks

Kuna mobiilikasutajad kerivad suurema tõenäosusega teie lehe alaossa kui lauaarvuti külastajad, optimeerides teie saiti erinevad seadmed eriti mobiilis on kohustuslik. See strateegia ületab reageerimisvõimet. Mobiili kasutajatel on teie juurde jõudmine või teie saidi skannimine hõlpsam:

 • Reguleerige jaluse teksti suurust, nii et külastajad saaksid suvandeid hõlpsalt puudutada ilma suumimata.
 • Kaasa klikitav helistamisnupp, et külastajad saaksid teiega hõlpsalt ühendust võtta.
 • Kui soovite julgustada kasutajaid loobuma teie füüsilisest kontorist või müügisaalist, linkige oma aadress kaardiga.
 • Kui teil on rakendusi, lisage nendele lingid.

4. Hoidke see lihtne

Jaluse kujundamise lihtsus viitab nii selle stiilile kui ka sisule. Hoidke oma jalus puhas, pidage kinni mõne värvi ja tüpograafiaga ning vältige keeruka tausta kujundamist. Sisu osas pidage ankrutekste lühikeseks ja piirake kuvatavate üksuste arvu. Lugejate vallandamine dekoratiivsete paigutuste või liiga suure tekstiga võib nende tähelepanu ainult teie CTA-de ja muude väärtuslike linkide juurest eemale juhtida..

5. Ole korraldatud

Hästi korraldatud jalus parandab saidi loetavust, võimaldab lugejatel saada saidilt ja ettevõttest linnulennult ning võimaldab külastajatel hõlpsalt leida vajalikke üksikasju.

Kui soovite lisada mitu ankuriteksti, kuid olete mures, et jalus võib räpane välja näha, kasutage järgmisi tehnikaid:

 • Korraldage seotud menüüd veergudeks ja lisage veeru päis.
 • Sisuhierarhia kuvamiseks katsetage fondi suuruse, rea kõrguse või teksti värvidega. Näiteks kasutage veerupäiste jaoks pisut suuremat fonti ja jätke päise ja selle all oleva ankurteksti vahele rohkem ruumi.
 • Jaluse ühe osa ülejäänud osast eraldamiseks kasutage erinevaid taustavärve.

Veebisaidi jaluse näide, kasutades eri värvi jaotisiAgingCare kasutab jaluse jaotamiseks osadeks kolme taustavärvi. Nende sinisel taustal kuvatav CTA eristub jaluse menüüdest (helehall taustal) ning autoriõiguse, kasutustingimuste ja privaatsuseeskirjade teabe allosas (tumehall taust)..

Pannes kõik kokku: jaluse kujunduse inspiratsioon

Üks viis oma saidi jaoks ideede genereerimiseks on sirvida teisi lehti. Pange tähele, kuidas teised disainerid ühendavad ülalnimetatud kontseptsioonid hästi viimistletud jaluste edastamiseks. Siin on neli kujundust, mis teid inspireerivad.

Sinine poiss

Selle disainistuudio jalus koos animeeritud tausta ja sinise stag-logoga näitab ettevõtte loovust. Karbiväline taust lõbustab ja sinise logo kontrastsed kujutised jäävad teie mällu. See ilus jalus tõstab esile CTA, st ettevõtte kontaktnumbri ja e-posti aadressi, mis mõlemad on klõpsatavad.

Veebisaidi jaluse inspiratsiooni näide

The New York Times

New York Timesi jalus on lihtsa ja puhta kujundusega, kasutades rohkelt valget ruumi ja musta teksti standardset kontrasti heledal taustal. Veergudesse järjestatud ankuritekstid suunavad külastajaid teistele huvitavatele lehtedele ja artiklitele, julgustades neid saidil uurima ja seal püsima. Kujundus kasutab tüpograafilist hierarhiat, et juhtida rohkem tähelepanu vasakul asuvale ettevõtte nimele ja paremale liitumisvõimalustele.

Veebisaidi jaluse inspiratsiooni näide

Sephora

Ilubrändi jalus omandab klassikalise ilme, valge taustal must taust. Õhuke joon jagab jaluse kaheks osaks: ülaservas veergu ankurdatud tekstid ja allosas CTA, sotsiaalmeedia ikoonid, autoriõigused ja privaatsuspoliitika. Brändil on ka rippmenüü, et külastajad saaksid valida oma regiooni või keelt, pakkudes inglise ja prantsuse-Kanada versiooni.

Ankrutekstid on rühmitatud kenasti neljaks veeruks. Kasutades piisavalt vaba ruumi, on Sephora jalus võimeline kaasama palju teavet, ilma et see oleks segaduses.

Samal ajal säilitavad ettevõtte mobiiliversioon veerupealkirjad, registreerumisvaliku ja sotsiaalmeedia ikoonid. Jala kohal otse kuvatakse lingid App Store’i ja Google Playni, kust mobiilikasutajad saavad rakenduse Sephora alla laadida.

Veebisaidi jaluse inspiratsiooni näide

StackSocial

StackSocial pakub uutele klientidele stiimulit oma uudiskirjaga liitumiseks. Samuti kasutab ta CTA jaoks sinist nuppu, võimaldades sellel oma kaubamärgiga kooskõlas olla. Sinine CTA hüppab lehelt välja ka tumeda tausta ja heledate tekstide keskel. Paremal all asuva parema ettevõtluse büroo (BBB) ​​logo aitab luua usaldust kaubamärgi vastu.

Veebisaidi jaluse inspiratsiooni näide

Lõppsõnad

Jaluse kujundamiseks on nii palju võimalusi, mis suurendavad teie konversiooni ja muudavad teie saidi juurdepääsetavaks ja hõlpsaks navigeerimiseks. Jätkake ülaltoodud näpunäidete katsetamist ja rakendamist, kuni leiate jaluse kujunduse, mis vastab teie ettevõtte eesmärkidele ja teie sihtrühma klientide vajadustele.

Kas teil on näpunäiteid, nippe või muljetavaldavaid jaluse kujundusi, mida jagada? Jätke oma mõtted allpool.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map