20 psühholoogilist päästikut, mis võidavad müüki ja mõjutavad kliente

Kuidas kasutada copywriting tehnikat, mis julgustab külastajaid klõpsama & osta psühholoogiliste päästikute abil, mis dikteerivad meie käitumise ja mõttemallid.


psühholoogilised vallandajad copywriting

Vastupidiselt levinud arvamusele ei tähenda copywriting lihtsalt oma veebisaidile mõne juhusliku lõigu ülespanemist ja parimate võimaluste lootmist.

Selles on veel palju muud.

Mõelge juba olemasoleva sisuhulgale. Et silma paista ja inimesi tegutsema saada, peate kasutama põhilisi uskumusi ja inimeste käitumist. Millisesse kohta tuleb psühholoogia.

Psühholoogia ja copywriting on nii läbi põimunud.

Klõpsake Tweet

Kui ühendada kindel kirjutamine veenvate psühholoogiliste päästikutega, luuakse taevasse sobivus, mis toob teile rohkem müüki. Vaatame mõnda edukamat psühholoogilist päästikut, mida saate rakendada.

1. Uudsusfaktor

Mõelge korraks Apple’ile. See tohutu korporatsioon. Nad lasevad igal aastal välja uue mudeli, vaatamata erinevustele vanadega, mis on väiksekujulised. Kuid inimesed loodavad ikka ja jälle tundide kaupa järjekorda, et saada käsile uusim stiil.

Miks? Neuroloogiliste uuringute kohaselt, millegi uue ja uudsega kokkupuude suurendab meie ajusse dopamiini eraldumist.

uudsuse tegurApple teeb uudsuse teguri loomisel suurepärase töö – paneb kliente soovima oma uusimat & suurimad tooted.

Kuidas kasutada uudsusfaktorit:

Lisage oma toodetele iga paari kuu tagant uusi funktsioone, et need oleksid värsked ja ihaldusväärsed. Isegi kui siin on vaid mõned näpunäited, reklaamige neid kindlasti ja lisage tootekirjeldustele.

2. Kasutage sotsiaalset tõestust

Vastavalt Yale hoiaku muutmise mudel, on tõenäolisem, et kliendid muudavad teie reklaamisõnumi vastuseks meelt, kui on usaldusväärsust, mis sellega korreleerub. Üks usaldusväärsuse aspekt on see, mida teised teie sõnumi kohta ütlevad. Selle põhiidee on see, et see on “kes ütles, kellele kellele”. Näiteks aitab teiste klientide iseloomustussõnumite kasutamine teie sõnumit uute klientide jaoks tugevdada.

Kuidas kasutada sotsiaalset tõendit:

Lisage positiivseid klientide iseloomustusi ja muid sotsiaalseid tõendeid, mis tugevdavad teie sõnumit. Näiteks on lihtsalt võimas sotsiaalse tõestuse vorm näidata lihtsalt oma potentsiaalsetele klientidele, et teised kliendid on just teie veebisaidil registreerunud või ostnud. UseProof.com võimaldab teil seda teha, asetades kliendi ekraanile lihtsa hüpikakna, teatades neile, et teised nagu nad ise kasutavad seda teenust.

Kasutage sotsiaalset tõestustUseProof.com on võimas teenus, mis tugevdab sotsiaalset tõestust ja suurendab teadaolevalt müüki keskmiselt 10%.

3. Vastastikkus

Tõenäolisemalt teeme midagi kellegi jaoks, kes on meile tore. See on mõistlik, eks? Dr Robert Cialdini toetas seda naastudesy, mis näitas katsealuseid, hindas teisi sümpaatsemateks, kui need inimesed olid neile purgi sooda ostnud. Lihtne, kuid tõhus. Vastupidavuse idee tekstikirjutamisel tähendab, et inimesed ostavad tõenäolisemalt teie käest, kui teete kõigepealt midagi nende heaks.

Kuidas kasutada vastastikkust:

Te ei pea isegi minema minema, et iga potentsiaalse kliendi jaoks midagi erilist teha. Tegelikult saidid meeldivad Copyblogger pakkuge lihtsalt arvukalt hämmastavat tasuta sisu, enne kui palute lugejatel tellida kuus tellijana 1 dollarit.

Fakt, et lugeja on saanud palju kasulikke näpunäiteid ja väärtust, tähendab juba seda, et nad maksavad suurema tõenäosusega rohkem.

4. Müü midagi väiksemat

Suurte ostude kaalumine võtab aega. Selle asemel, et sukelduda ja kallitele toodetele vaatajaskonna ette tõmmata, alustage väiksematest odavamatest toodetest, mis annavad neile ettekujutuse sellest, millist väärtust saate neile anda ja mida nad võivad sinult kõrgemaga oodata hinnaga toode.

Mõelge sellele, nagu muudate nad suuremaks müügiks. Enamasti jätkavad kliendid toodete ostmist brändidelt, mida nad juba teavad ja on ostnud.

Kuidas müüa midagi väiksemat:

Pakkuge oma toote või teenuse väiksemat ja lahjemat versiooni omamoodi maitsjana, et inimesi huvitada. Teise võimalusena saate luua madalama astme toodete komplekti, mis viivad teie kõrgema hinnaga pakkumiseni.

5. Snobi efekt

Inimestele meeldib tunda end eriliselt. Fakt. Nn Snobi efekt seostub selle ideega, pakkudes piiratud koguses väljaandeid ja spetsiaalseid lisasid inimestele, kes ostavad esimesena või püsiklientidele.

Inimestena meeldib meile end tunda rühmas või kogukonnas ja seda eksklusiivsem on see kogukond, seda parem, õigem?

Kuidas kasutada Snobi efekti:

Lisage oma valikusse piiratud väljalaskega tooteid või andke püsiklientidele ostmisel natuke midagi ekstra, et nad tunneksid end erilisena.

6. Vastavusnähtus

Vastavusnähtus on a suurepärane näide sotsiaalsest tõestusest. Põhimõtteliselt vihjate potentsiaalsele kliendile, et nende eakaaslased, sõbrad ja pere on kõik teie tootesse investeerinud ja nad tunnevad end mahajäetuna, kui nemad seda ka ei tee.

Me vihkame tunne, et meid ei jäeta. Tahame olla osa tegevusest, seetõttu toimib vastavuse mõttes lisamine nii hästi.

Kuidas kasutada vastavusfenomeni:

Jagage, kui palju teisi teie lugejaga sarnaseid kliente on teie toote ostnud. Lihtne lause, nagu näiteks: “40% teistest turundajatest kasutab X-toodet, kas liitute nendega?” teeb imesid.

7. Kognitiivne dissonants

Kognitiivne dissonants tähendab psühholoogilist pinget, mis tekib siis, kui keegi teeb otsuse, mis ei vasta täielikult veendumustele või elustiilile. Näiteks kui keegi ostab kõrge hinnaga toote ja valetab ärkvel, mõeldes sellele, kui palju nad on kulutanud – see on kognitiivne dissonants.

näide kognitiivse dissonantsi kohtaKujutise allikas

Kuidas kasutada kognitiivset dissonantsi:

Tõenäoliselt paned selle mängu pärast keegi on sinult ostnud. Kui klient on ostnud kõrge hinnaga toote, saate tema muret leevendada iseloomustuste ja edukate juhtumianalüüside abil.

8. Kahju vältimine

Uuringute kohaselt tunneme kaotust rohkem kui kasu saamist. Näiteks kui meile öeldakse, et me teenime 2000 dollarit, oleksime õnnelikud, kuid kui meile öeldakse, et meie palka kärbitakse 2000 dollari võrra, oleksime erksad, kurvad ja pettunud. Emotsioonid, mida tunneme kaotada see raha selle asemel, et seda saada, kaaluks üles selle õnne, mida me selle saamisel tunneksime. See on kaotuste vältimise jõud. Midagi kaotamata seistes kipume tegutsema kiiremini ja impulsiivselt.

kahju vältimineKujutise allikas

Kuidas kasutada kahju vältimist:

Soovite luua olukorra, kus teie publik arvab, et ta kavatseb seda teha kaotama midagi, kui nad ei osta teie toodet. Võite kasutada keelt, et näidata, et tarbijal on juba toode, video kellegi kohta muud toodet kasutades või pakkuge lihtsalt piiratud aja jooksul prooviversiooni.

9. Kokkupuute teooria

See viitab mõttele, et mida rohkem kokku puutume millegagi, seda tõenäolisemalt me ​​seda ostame. Mõne uurimistöö kohaselt on see võtab tarbijal ostu sooritamiseks seitse puudutust, seega peate ettevõttena pakkuma neid seitset kontaktpunkti.

Ma mõtlen, kuidas peaksime tahtma midagi osta, kui me ei tea, et see olemas on?

Säritusteooria kasutamine

Veenduge, et teie saidil oleks mitu punkti, kus teie tarbijad saavad teie toodet näha ja sellest teada saada. Ei piisa ainult sellest, kui teave on ainult ühel lehel. Selle asemel soovite seda levitada külgribades, jalustes, kodulehel, sotsiaalmeedias ja mujal.

10. Peibutusefekt

Kas olete kunagi Internetist midagi ostnud ja näinud valikut hinnakujundusastmeid? Seda nimetatakse peibutusefektiks ja siin antakse kolm võimalust, millest kaks on sama kõrgema hinnaga, kuid üks pakub täiendavaid lisasid. Peibutusefekti saab veelgi edasi viia, tuues välja valiku, mille soovite tarbijatelt kasutada.

peibutusefektThe Economist on selle suurepärane näide.

Kuidas kasutada peibutusefekti:

Esitage oma toodet kolmes erinevas hinnatasandis, kus kaks kõrgemat hinda on ühesugused, kuid üks pakub täiendavaid lisasid.

11. Kontekstiefekt

Kui sageli ostate popkorni, kui te pole poodides? Mõelge nüüd sellele, kui tihti kinos käies popkorni ostate. Olen nõus kihla vedama, et olete märkimisväärselt ostate tõenäolisemalt kinos popkorni, sest just see olete teie peaks kinos teha. See on kontekstiefekt.

Kuidas kasutada kontekstiefekti:

Looge oma tarbijatele seade, mis paneb nad ostma või vähemalt satuvad ostmise mõttemaailma. Uuringud näitavad, et näiteks põranda mugavuse tase mõjutab seda, kuidas tarbijad hindavad ostetava toote kvaliteeti. Veebis olles saate luua tarbijatele meeldiva kogemuse tahavad sisse ostma.

12. 100 dollarit versus 98 dollarit

Olete ilmselt näinud seda poodides, kui toodete hind on 9,99 dollarit, mitte 10,00 dollarit. Miks on see? Põhjuseks on see, et alateadlikult arvame, et säästame raha 9,99 dollarise hinnasildiga. Kõlab tobedalt, aga see töötab.

Kuidas kasutada 100 – 98 dollari teooriat:

Kõigi toodete puhul, mille puhul olete hinnanud kindla hinnaga, mille lõpus on null, lülitage see sisse nii, et hind lõppeks 8, 7 või 9, et anda sellele raha säästmise tunne.

13. Kiireloomulisus

Meile ei meeldi tunne, nagu oleksime millestki ilma jäänud, mistõttu on kiireloomulisus oluline psühholoogiline vallandaja tekstikirjutamisel. Põhimõtteliselt on see siis, kui kaubamärgid pakuvad toodet vaid lühikeseks ajaks või madalama hinnaga alates 20 esimesest, 50 või 100 ostjast..

Psühholoogiline päästik - kiireloomulisusBudget Inn Motel teeb suurepärase töö kiireloomulisuse loomisel selles lisas, mille kohaselt on meie saidile jäänud vaid 5 tuba!

Kuidas tekitada kiireloomulisust:

Pidage oma tootel välkmüüki või pakkuge seda mõnele valitud inimesele, kes kõigepealt ostavad, allahindlust. Teise võimalusena saate reklaamida vaid väheseid, nagu paljudel – nii nagu paljud majutus- ja lennuteenuse pakkujad teevad, et kõhklevad ostjad lööksid ostu.

14. Müüge eeliseid, mitte funktsioone

Kasu müüb, mitte funktsioone. Võite arvata, et kõigi teie toote läikivate omaduste jagamine ahvatleb ostjaid, kuid nad ei hooli sellest, mida teie toode helistab ja vilistab. Selle asemel hoolivad nad sellest, kuidas teie toode aitab neil probleeme lahendada ja eesmärkideni jõuda.

eelised vs omadusedKujutise allikas

Kuidas müüa eeliseid, mitte funktsioone:

Iga kord, kui mõtlete mõne toote omaduse üle, kaaluge kuidas mis aitab potentsiaalsetel ostjatel oma eesmärke saavutada. Muutke oma veebisaidi koopiat, et see kajastuks, nii et see on kõik neid pigem kui oma toode.

15. Jutuvestmine

Inimesed armastavad lugusid. Me ühendame nendega nagu ükski teine ​​kirjutamisvorming. Uuringud näitavad et lugude lugemine tekitab meie ajus keeruka füsioloogilise reaktsiooni, aktiveerides kõiki meie neuroloogilisi meeli. See aitab meil mõelda, tunda, näha ja isegi nuusutada, milline oleks toote olemasolu – võimas kontseptsioon.

Kuidas jutuvestmist kasutada:

Kõigil lugudel on algus, keskpunkt ja lõpp. Siduge see oma müügi tekstikirjutamisega, kirjeldades, milline on teie potentsiaalse ostja elu enne, kui neil on oma toode, mida see toode nende heaks teeb ja milline näeb välja nende elu pärast nad on selle ostnud.

16. Segage valu punkte

probleem, agiteeri, lahenda teooria on tohutu müük copywriting maailmas. Põhimõtteliselt viitab see mõttele, et paned välja peamise probleemi, mis teie publikul on, siis agiteerige seda probleemi, et nad oleksid valmis sellega midagi ette võtma, ja lahendage see siis, tutvustades vastusena teie toodet.

Kuidas valupunkte raputada:

Valige välja oma põhiprobleem ja lugege seda. Visandage, milline on nende elu selle probleemiga, ja ärgage seda, öeldes neile, miks see on nende süü, et neil on see probleem. Seejärel tutvustage kiiresti oma toodet selle probleemi püha graalina.

17. Ehitage kogukond

Nagu ma juba varem mainisin, armastavad inimesed tunda end nagu millestki osa. Vaatame taas Apple’i, kes on loonud selle uskumatu fännide grupi, kes ostab ükskõik mida ja kõike nad pakuvad. Teie kaubamärgi ja toote ümber kogukonna loomine on uskumatult võimas, kui seda õigesti teha.

Kuidas luua kogukonda:

Avage dialoog oma publikuga, rääkige otse nendega ja jagage lugusid teiste klientide kohta, kellega nad saavad suhelda. Et tunda end kogukonna osana, peavad nad tunduma, et nad „sobivad”, nii et kasutage kasutatavat keelt ja visandage olukorrad, kus nad võivad viibida.

18. Pakkuge vähem võimalusi

Paljud ettevõtted arvavad, et kui neil on rohkem võimalusi, meelitavad nad rohkem inimesi ja teevad seetõttu rohkem müüki. Tegelikult juhtub vastupidine. Kuna oleme inimesed, kannatame tõsise ülekoormamise käes, kui neile pakutakse liiga palju võimalusi. See viib meid külmetama ja mitte ostma ükskõik mida.

Kuidas pakkuda vähem võimalusi:

Liigutage oma tootepakkumisi mõne peamise võimaluseni ja kirjeldage täpselt, mida iga valik ostjale toob. Proovige neid võimalikult hästi eristada ja liiga sarnased paistavad valikud lahti.

19. Loo uudishimu

Inimesed on uudishimulikud olendid. Mõelge neile klikisööda pealkirjadele, mis lähevad viiruslikuks. Need nagu “See mees küpsetas õhtusööki … Sa ei või kunagi arvata, mis edasi juhtus”. Isegi kui me ei hooli sellest, on kaasasündinud vajadus välja selgitada, mis edasi juhtus. Uudishimu tekitamine on võimas viis inimeste meelitamiseks ja ostmiseks.

Kuidas uudishimu luua:

Kõigepealt soovite teada saada, kus see infolõhe asub – teate, lõhe selle vahel, mida nad teavad ja mida mitte. Seejärel soovite nende ootusi täiustada. Võite seda teha, esitades konkreetsed faktid ja arvandmed, näiteks „Kuidas saada päevas 50% rohkem käivet”.

20. Koputage emotsioonidele

Uuringute kohaselt, inimesed teevad otsuseid oma emotsioonidega, mitte nende loogilised ajud. Kui nad tahavad emotsionaalsel tasemel midagi, siis leiavad nad viisi, kuidas seda saada. Müügil toodete esitlemisel soovite julgustada inimesi muutuma emotsionaalseks, et saada neil klikkida osta.

Kuidas emotsioone kasutada:

Suurendage emotsioone, jagades õnnelikke lugusid, või tekitage viha ja pettumustunne, segades neid peamisi valupunkte. Keel on suurepärane viis panna inimesi asju tundma, nii et kasutage sõnu nagu „hämmastav”, mitte „hea”.

Järeldus

Nagu näete, ei pea psühholoogiliste päästikute rakendamine tekstikirjutamisel olema keeruline.

Puudutades lihtsalt põhilisi inimlikke veendumusi ja käitumist, seate end juba ettevõtete ette, millel seda pole. Sest kuigi me ei pruugi seda teada, on meie igapäevaelu täidetud psühholoogiliste päästikutega, mis dikteerivad meie käitumise ja mõttemallid.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me