15 viisi, kuidas saada rohkem inimesi teie sisu jagama

Siit saate teada, kuidas julgustada rohkem sisu jagamist, kasutades postituses mitmesuguseid psühholoogilisi päästikuid ja tehnilisi optimeerimisi.


Kuidas julgustada rohkem sisu jagamist

Kõik tahavad, et nende sisu läheks viiruslikuks. Lõppude lõpuks veetsite selle nimel palju aega ja vaeva ning nüüd on aeg seda maailmale näidata ja oma raske töö eeliseid ära kasutada.

Nii et kui avaldate oma ajaveebis uue postituse ja jagate seda suhtlusvõrgustikes, võib see osutuda sisikonna löögiks, kui keegi teie asju ei meeldi, ei kommenteeri ega jaga. Rääkimata sellest, et Twitteri ja Facebooki kontodel, mis näevad välja surnuaiad, on pisut piinlik.

Oma elu jaoks eduka postituse loomine hõlmab segu uskumatust sisust, tõsistest reklaamioskustest ja reageerimisvõimelisest vaatajaskonnast.

Klõpsake Tweet

Ehkki saate juhtida kahte esimest, on olemas kunst ja teadus, mis edendab teie publikust soovitud reaktsiooni. Selleks on vaja kahte asja: rahuldada psühholoogilisi tunde, mis sunnivad inimest jagama, ja kontrollida kõiki ruute lehe käegakatsutavamate elementide jaoks, mis muudavad selle lehe väljanägemiseks jagatavaks (st suurepärased pealkirjad, visuaalid ja sotsiaalsed jagamisnupud)..

Selles artiklis arutan, kuidas saate neid tegureid oma blogis suurema sisu jagamise soodustamiseks kasutada.

Mis paneb kedagi teie sisu jagama?

Esiteks uurime, miks inimesed soovivad teie sisu jagada. Suur põhjus, miks jagame seda, mida jagame, taandub psühholoogiale.

1. Inimesed tahavad tunda end õnnelikena

Inimesed jagavad palju tõenäolisemalt positiivset sisu kui negatiivset sisu. Sotsiaalmeedia teadlase Dan Zarella sõnul ei meeldi Debbie Downerile keegi. Pärast 100 000 sotsiaalkonto analüüsimist leidis ta negatiivsed märkused tõid kaasa vähem jälgijaid. Negatiivsed kommentaarid sisaldasid selliseid asju nagu kurbus, agressioon, negatiivsed emotsioonid ja tunded ning morbiidsed kommentaarid.

inimesed jagavad sisu, mis teeb nad õnnelikuksInimesed jagavad suurema tõenäosusega sisu, mis teeb nad õnnelikuks.

2. Inimesed tahavad tunda end inspireerituna, üllatununa, lõbustatuna & Üllatunud

Samuti meeldib inimestele jagada aukartust õhutavat sisu. Interneti-turundaja Noah Kaganil on edasised uuringud selle toetamiseks – ta kaardistas 10 000 kõige enam veebis jagatud artiklit emotsioonidega, sealhulgas lõbustuste, aukartuse ja kurbusega. Kõige rohkem jagatud artiklitega seotud kolm peamist emotsiooni olid: aukartus (25%), naer (17%) ja lõbustus (15%).

3. Inimesed tahavad rikastada nende inimeste elu, kellest nad hoolivad

Üheksa inimest kümnest jagab veebisisu, et aidata kellelgi positiivset kogemust (või vältida negatiivset), ja peaaegu sama palju (89%) jagab seda veebisisu, et aidata teistel raha kokku hoida.

New York Timesi tarbijastrateegia rühm on kogunud mõned kõige täpsemad tõendid motivatsioonide kohta, miks inimesed veebis jagavad. Rühm viis läbi isiklikke küsitlusi, võõrustas nädalase jagamispaneeli ja küsitles oma uuringu käigus 2500 rasket veebiettevõtjat. See leidis peamine põhjus, miks inimesed sisu jagavad eesmärk on parandada nende inimeste elu, kellest me hoolime, ning 94% vastanutest väitis, et nad peavad „väärtust ja kasulikkust, mida nende jagatav teave saaja (te) jaoks.

4. Inimesed tahavad ennast määratleda

New York Timesi teadlased leidsid ka, et 68% inimestest jagab ennast nii teiste kui ka enda jaoks ning sageli aitab jagamine neil „viljeleda idealiseeritud veebipõhist isikut“.

Lisaks selgus uuringust, et jagamine põhines tugeval valideerimise soovil. Paljude vastajate jaoks oli sisu jagamine väga oluline vastuse prognoosimisel ja nautimisel. Üks vastaja kommenteeris, et jagamine tagasisidet saamata oli nagu kõne pidamine, kus keegi ei plaksuta.

5. Inimesed tahavad kasvada & Toida nende suhteid

Neli viiest The New York Timesi uuringus osalenud inimesest ütlesid, et jagavad teistega teavet, et olla ühenduses, kui nad muidu ühendust ei hoia. Ja kolm neljast (73%) jagavad veebisisu, et aidata neil suhelda teistega, kes jagavad nende huve.

6. Inimesed tahavad tunda end eneseteostuna

Inimestele meeldib jagada väärtuslikku teavet teistega ja saada selle eest krediiti. Nagu üks New York Timesi uuringus osalenud inimene kommenteeris: “Mulle meeldib saada kommentaare, et saatsin palju teavet ja et mu sõbrad edastavad seda oma sõpradele, sest see on nii kasulik. See paneb mind end väärtuslikuna tundma. ”

Veebisisu jagamine aitab ka inimestel end ümbritsevatega seotuna tunda – 69% inimestest väitis, et teabe jagamine pani nad tundma end maailmaga rohkem seotuna.

7. Inimesed jagavad, et toetada häid põhjuseid

Neli viiest inimesest jagavad teavet põhjuste ja brändide kohta, millest nad hoolivad, ning mitmed The New York Timesi uuringus osalenud inimesed väitsid, et kui levitada sõna põhjuste kohta, millesse nad uskusid, oli sotsiaalmeedia andnud neile volitused.

Jagatava sisu loomine

Jagatava sisu loomine

Nüüd, kui teate psühholoogilisi tegureid, mis sunnivad inimesi jagama, lähme teie lehe tehnilise optimeerimise juurde nii, et inimestel oleks seda hõlpsalt jagada.

8. Muutke teie sisu jagamine inimestele tõeliselt lihtsaks

Kui teie saidi külastajad peavad postituse jagamiseks kulutama viis minutit ringi klõpsamisele, on tõenäoline, et nad loobuvad. Nii et tehke inimestele teie sisu jagamine võimalikult hõlpsaks, lisades piltidele sotsiaalse jagamise nupud, lingid, säutsuvad tsitaadid ja isegi Pinteresti nupud. Nende paigutamine positsioneerimisel on samuti oluline ja võib vajada mõningast testimist. Üldiselt on kõige parem paigutada sotsiaalse jagamise nupud oma sisu kohale, alla ja / või vasakule küljele.

Lisage sotsiaalse jagamise nupudKui lisate sotsiaalsete jagamisnuppude postituste üla-, ala- ja vasakpoolsesse serva, on inimestel seda hõlpsalt jagada.

Suhtlusnuppude lisamine vasakul küljel (nagu ülaltoodud diagrammil näidatud) pälvib palju tähelepanu, kuna nupud on pidevalt nähtavad, kui lugeja kerib lehte allapoole. Kuna inimesed loevad vasakult paremale, peaksite vasakpoolsed nupud lisama. Väikeste ekraanidega mobiilseadmete jaoks võib see aga võtta liiga palju ruumi ja on kõige parem välja lülitada. Sellegipoolest veenduge, et teie sisu jagamine mobiilseadmetes oleks sama lihtne kui ka töölauaarvuti.

Ärge minge sotsiaalse jagamise nupu paigutustega üle parda. Liiga palju võib rahvahulka tõmmata & mõjutavad negatiivselt kasutajakogemust.

Klõpsake Tweet

Vaata, mida me seal lihtsalt tegime? Ülaltoodud “säutsuv” sisu saab tavaliselt 200% rohkem säutsu kui meie tavaline jagamisnupp allosas. Kui kasutate WordPressi, on olemas mitmesuguseid pistikprogramme, mis klõpsavad piiksumiseks. Üks, mida me ülal kasutame, on TweetDis WordPressi pistikprogramm, mida on väga lihtne kasutada ja mis näeb hea välja. See muudab lugejate jaoks hõlpsaks piiksutamise lihtsalt klõpsamise teel!

9. Paluge inimestel teie sisu jagada

Inimeste lihtsalt palumine teie sisu jagada on võimas mõju. Lugejad võivad olla täiesti nõus ja avatud teie sisu jagamiseks, kuid nad ei tee seda, kui te just ei küsi. Pärast postitust andke üleskutse tegevusele, paludes neil seda otse oma sotsiaalvõrgustikes jagada. Võite soovitada konkreetse jagamise põhjuse – nt „postitage uuesti, kui olete nõus” või „jagage oma sõpradega, kellele meeldib X-toode” – või lihtsalt andke neile üldine kutse. See on kahjutu taotlus, mis tuletab neile meelde, et teie sisu lugemisest võiks teistele kasu olla (ja võib neid hiljem selle eest tänada).

Paluge inimestel jagadaSelle asemel, et lihtsalt loetleda sotsiaalsete jagamisnupud lõpus, paluge inimestel seda sõnumiga jagada. ”

Dan Zarella ka uuris inimeste jagamise küsimise mõju. Pärast 10 000 säutsu analüüsimist leidis ta, et need, kes kasutasid fraase “palun retweet” või “please rt”, on palju tõenäolisem, et uuestisõnastatakse. Pikem fraas “palun retweeti” tõi neli korda rohkem aktsiaid.

10. Julgustage inimesi kommenteerima

Kui inimesed on millessegi panustanud, tunnevad nad end sellesse rohkem investeerinud. Kui kasutate postituste lõpus viipeid, näiteks postituse sisu kohta küsimuse esitamist, julgustatakse lugejaid kommentaari jätma, mis paneb nad end siis rohkem sundima sõpradega jagama..

Julgustage inimesi kommentaari jätmaEhkki inimesi on keeruline kommenteerima panna, paluge neil oma postituse lõpus öelda.

Kommentaarid võivad suurendada artikli väärtust ja asjakohasust paljude lugejate jaoks. Seetõttu ärge kartke paluda oma suhtlusvõrgustikes või isegi mõjukatel külalispostitajatel kommentaari jätta. Mõned inimesed ootavad tegelikult postituse kommentaaride jaotise lugemist, nii et vestluse huvitavad lisandused võivad ajendada neid artiklit uuesti postitama.

11. Kasutage alati pilte

Pildid muudavad sisu hõlpsamini juurdepääsetavaks ja piltidega postitused saavad rohkem jagamist. Kujutiste lisamine postitusse (või isegi väga visuaalse sisutüki, näiteks infograafiku avaldamine) muudab igaühe, kes pilgu üle postituse või graafika pilgu teeb, hõlpsaks, et saada oma sisust kiire ülevaade. New Yorgi ülikooli psühholoogi Jerome Bruneri sõnul, inimesed mäletavad ainult 10% sellest, mida nad kuulevad, ja 20%, mida nad loevad, kuid umbes 80% inimestest mäletab seda, mida nad näevad ja teevad. Kasutage kindlasti oma teemaga seotud kvaliteetseid pilte.

Kiire näpunäide: Facebookis saavad pilte sisaldavatesse postitustesse 104% rohkem kommentaare, 84% parema klikkimise määra ja 54% rohkem meeldimisi!

12. Kirjutage tugevaid pealkirju

Pealkiri on esimene, mida lugejad näevad, kui nad teie sisu lugema hakkavad – ja umbes 80% -le neist on see ainus asi, mida nad näevad.

Valdav enamus lugejaid ei jõua kunagi pealkirjast kaugemale, sest see ei haara neid. Enne täiusliku pealkirja kujundamist mõelge hoolikalt oma sihtrühmale ja sisu atraktiivsusele.

Kiire näpunäide: Pealkirjad peaksid looma lugejaga emotsionaalse ühenduse. Enamik lugejaid vajab seda, et jätkata teie sisu lugemist ja sellega tegelemist ning seejärel selle jagamist. Ärge unustage kasutada oma pealkirjas mõnda psühholoogilist elementi, millest me eespool rääkisime!

Kaaluge selle kasutamist Advanced Marketing Institute pealkirjaanalüsaator, mis määrab teie pealkirja emotsionaalse mõju. Samuti on olemas sellised tööriistad nagu CoSchedule ja KingSumo Headlines, mis aitavad teil pealkirju optimeerida.

13. Avaldage mitmesuguseid sisutüüpe

Sisu avaldamine ei tähenda automaatselt postituste või artiklite avaldamist. Nii et kui teil on keegi, kellel on raske proovida leida teie sisu jaoks õigeid sõnu, kasutage teie jaoks sobivat meediumit. See võib olla midagi visuaalset, näiteks infograafiline, või midagi käegakatsutavamat, näiteks video.

Eri tüüpi sisu meeldib eri tüüpi inimestele. Nii et kui järgmine kord kaalute, millist sisu oma saidil avaldada ja jagada, pidage meeles 6 erinevat tüüpi õpistiile:

 • Visuaalne: Visuaalsed õppijad eelistavad graafikuid, pilte ja diagramme.
 • Auraalne: Foneetiliselt õppivad õppijad õpivad kõige paremini teabe ja vestluste kuulamise kaudu, aga ka muusikat kuulates.
 • Sõnaline: Suulistele õppuritele meeldib kirjutatud sõna ja nad õpivad kõige paremini lugemise ja kirjutamise kaudu.
 • Füüsiline: Füüsiliste õppurite jaoks on kõige mugavam füüsiliselt ülesannet täita või siis, kui nad liiguvad.
 • Loogiline: Need inimesed on matemaatiliselt meeles ja õpivad loogika, mõttekäikude ja süsteemide kaudu.
 • Sotsiaalne: Sotsiaalsed õppijad õpivad kõige paremini rääkimise ja rühmatööna.

Erineva õpistiiliga inimestele meelepärase sisu loomise parim viis on see, et muudate oma saidi laiemale vaatajaskonnale kättesaadavamaks ja tagate, et teie sisu saab jagada kõigis sotsiaalsetes võrgustikes.

Kui teil on vana sisu arhiiv, tasub uurida ka oma sisu uue eesmärgi seadmist. See tähendab pika vorminguga postituste muutmist e-raamatuteks, videote kohandamist netisaadeteks ja olemasoleva sisu avaldamiseks uute viiside leidmist. Puhvril on suurepärane juhend sisse lülitamiseks kuidas hingata uus elu vana sisu juurde.

14. Lisage avatud graafiku metasildid & Optimeerige neid jagamiseks

Kohandatud pealkirjade, kirjelduste ja piltide kasutamine võib dramaatiliselt suurendada teie seotust sotsiaalmeedia platvormidega. Miks? Sest kui inimene kopeerib ja kleepib teie lingi, et jagada seda oma lemmiksuhtlusvõrgustikus, tõmbab see tavaliselt teie lehe vaikepealkirja ja metakirjelduse üles. Sageli on pilt puudu või ebaoluline.

Lisades avatud graafiku metasildid oma postitusele ja põhiliste metaandmete optimeerimise abil saate määrata kuvatava teabe ja juhtida seda, mida kasutajad näevad oma sotsiaalsetes voogudes.

Lisage sotsiaalsed metasildidAvatud graafiku metasiltide lisamine aitab teil kontrollida seda, mida kuvatakse, kui keegi teie sisu jagab. Facebook teeb seda vaikimisi tavaliselt korraliku töö, kuid see on siiski hea mõte lisada.

15. Võtke oma ajastus õigesti

Kuigi inimesed kasutavad sotsiaalmeediat ööpäevaringselt kogu maailmas, on tipptundidel aega, mil rohkem inimesi – ja eriti teie sihtrühm – on sageli võrgus. Kui postitate oma sisu nendel tippaegadel, saate rohkem vaatamisi ja jagamisi.

 • Parim aeg Facebooki postitamiseks on neljapäeval, reedel, laupäeval ja pühapäeval kell 9.00, 13.00 ja 15.00.
 • Parimad ajad piiksumiseks on keskpäeval keskpäeval, kell 15.00, 17.00 ja 18.00.
 • Parimad ajad Instagramis postitamiseks on esmaspäeval ja neljapäeval kell 2.00, 8-9.00 ja 17.00.

Väärib märkimist, et need ajad on üldised, nii et kasutage neid suunistena oma konkreetsete sihtrühmade käitumise uurimisel. Parim koht alustamiseks on Google Analytics, kus saate luua kohandatud aruandeid, et määrata parim päev ja kellaaeg oma sisu jagamiseks sotsiaalmeedias ning mõõta tulemusi.

LÕPPNIPP: Ärge unustage oma tulemusi jälgida selliste tööriistade abil nagu Google Analytics, et saaksite teada, mis töötab ja mis mitte, ning aja jooksul oma sisus muudatusi teha..

Järeldus

Füüsilise sisu loomiseks aega võtmine, mis sunnib inimesi teie sisu jagama, võtab palju tööd, kuid väljamakse on seda väärt, kui teie sisu jagatakse laialdaselt ja saate tagasisidet selle kohta, kui vinge see on.

Postituste optimeerimiseks tasub võtta aega, et sisu oleks hõlpsasti jagatav. Lisage alati pilte ja jagamist vääriv pealkiri ning kaaluge oma sisu ümberpaigutamist, nii et teil oleks alati midagi värsket jagada.

Kas teil on sisu jagamise näpunäiteid või küsimusi? Andke meile allpool kommentaarides teada!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map