11 teeb ja ei pea teie veebisaidi kasutajakogemuse nimel (UX)

Nende 11 kasuliku kasutatavuse juhise abil saate teada, kuidas parandada oma veebisaidi kasutajakogemust (tuntud kui UX), et suurendada oma SEO-d ja ROI-d.


Kuidas parandada oma veebisaidi kasutajakogemust

Kasutaja kogemus või UX, on üsna lihtsalt kogemus, mida teie veebisait pakub teie kasutajale. Kõik veebisaidid pakuvad juba määratluse järgi mingisugust kasutajakogemust – olgu see siis positiivne, negatiivne või neutraalne. UX-lähenemise mõte on veenduda, et teie sait pakub õiget tüüpi kogemusi.

Miks isegi UX-iga vaeva näha?

Veebituru laienedes kasvab ka konkurents. Võite arvata, et teil on ainulaadne toode, kuid on tõenäoline, et ka kellelgi teisel on sama või väga sarnane idee. Mõni võib seda pakkuda isegi odavamalt, kui saate endale lubada. Niisiis, kuidas sa võistled?

Pakute midagi, mida teised ei tee.

Paljud inimesed valivad toote kallimatel põhjustel. Selle toimimise hea mõistmise huvides võime vaadata veebimaailmast väljapoole. Klassikaline näide sellest on Apple.

Apple'i logo

Apple on aastaid valmistanud tooteid, mis meeldivad paljudele inimestele. Ehkki mõnikord on nad olnud väga uuenduslikud, ei jää nende tooted kaua ainulaadseteks. Peaaegu alati leiate sarnase toote kelleltki märkimisväärselt vähem. Ka Apple’i tooted maksavad tavaliselt tunduvalt rohkem ja mõnikord kuni kahekordistuvad. Kas nad on paremad? Võib-olla, kuid kas need on tõesti kaks korda paremad? See on väga ebatõenäoline. Kuid kuidagi on nad välja töötanud äärmise kaubamärgi lojaalsuse.

Niisiis, kuidas nad on seda teinud?

Vastus on, et nad kasutavad mudelit, mis pakub: hea kogemus kasutajale. See on ilmne kõiges alates nende disainilahendusest kuni klienditeeninduse mudelini. Kõik nende tooted on klanitud ja elegantsed. Kui olete kunagi mõnda Apple’i poodi sisse kõndinud, olete võib-olla ka märganud, et kauplusel on konkreetne välimus ja tunne. Isegi seda, kuidas nende klienditeeninduse esindajad (nn Apple Geniuses, mida nad neile kutsuvad) räägivad teiega, hooldatakse hoolikalt ja skripteeritakse.

Apple mõistab klientide kogemuste olulisust mitte ainult toote kasutamisel, vaid ka selles, kuidas nad seda saavad.

MIKS UX? Siin on 13 muljetavaldavat statistikat kasutajakogemuse kohta mis näitab, miks see on nii oluline.

Nüüd viige need ideed oma veebisaidile.

Kasutajakogemus sisaldab:

 • Vaata
 • Tunneta
 • Kasutatavus

Kasutajakogemus - vaata, tunne ja kasutatavus

Vaata

Nii näeb teie veebisait välja või ilmub teie kasutajatele. Saidi ilme edastab teavet teie kasutajatele, sõltumata sellest, kas soovite seda või mitte. Enne oma saidi ilme korraldamist on väga oluline kindlaks teha, kes on teie sihtkasutajad ja kuidas soovite neile ilmuda. Õige lähenemisviis pole igat tüüpi saitide puhul sama. Näiteks peaks kunsti või fotograafiat tutvustaval saidil olema teistsugune ilme kui ärikonsultatsioonide saidil.

Tunneta

See on valdkond, millest kõige enam mõeldakse, kui rääkida kasutajakogemusest. Oluline on mõista ja proovida suunata seda, kuidas kasutajad teie saidi kasutamist tunnevad. Kuidas toimub koostoime? Kas see on passiivne? Kas kutsute neid tegutsema? Kas teie kasutajad on motiveeritud reageerima? Mida tunneb kasutaja saidi kasutamisel? Mis nad sellest välja saavad?

Kasutatavus

Kasutatavus võib olla üks olulisemaid valdkondi kasutajakogemuse mudelis, kuid mõisted pole sünonüümid. Kõige parem on arvata, et see on UX-i muude funktsioonide vajalik eeltingimus. Pole tähtis, kui lahe teie sait välja näeb, kui kasutaja ei suuda välja mõelda, kuidas seda, mida ta soovib teha (või, mis veelgi tähtsam, mida te soovite, et ta teeks), kannatab nende kogemus tõenäoliselt. See võib negatiivselt mõjutada nende suhtumist teie saidi kasutamisse. Kui teie sait pole kasutatav, võib ta minema viia, enne kui saate isegi suhelda või saada positiivse kogemuse.

Kõik need tegurid on kasutajakogemuse mudeli vajalikud osad. Nende suhe on sünergiline. Kui ebaõnnestub ühel, siis võib teistel ebaõnnestuda.

DO-d ja EI UX-i jaoks

See, mille valite teha, sõltub suuresti sellest, millist tüüpi saite teil on. Siiski on mitmeid vajalikke ja mitte, mis kehtivad üldiselt iga saidi puhul. Siin nad on:

1. TEHA midagi tasuta

Pidage meeles, et silmamunade vahel on võrgus palju konkurentsi. Kui kasutaja / klient arvab, et saab midagi kätte ilma selle eest mujalt maksmata, lahkuvad nad. Sel põhjusel on hea mõte anda mingisugune „proov” või „tüürimees”.

See kehtib eriti siis, kui teil on kvaliteetset sisu või toodet, mis paistab silma omaette. Kuidas saavad inimesed teada, kui hea teie toode on teistega võrreldes, ilma mõnda sellest nägemata?

Pole kindel, mida saate kinkida?

2. KAasa sisu

Nii saate pakkuda midagi lugeda inimestele, kes soovivad toote kohta rohkem teada saada. Kõik ei taha, kuid neile, kes seda teevad, annab see teie saidile rohkem volitusi. Positiivne eelis on see, et see aitab SEO-d täiustada.

See ajaveeb on hea näide. Seal on tasuta näpunäiteid ja juhiseid, mida saate tegelikult kasutada. See aitab motiveerida soovi minna edasi ja investeerida veebisaidi avamisse, veebimajutuse leidmisse, arendajate palkamisse jne tasuta tööriistad juba teie käes ja pidevat uue teabe pakkumist. See (teoreetiliselt… lükkamine) hoiab teid siin.

Mõne muu hea näite hulka kuuluvad suuremad ajalehed, näiteks New York Times või Washington Post. Need koos paljude teiste kvaliteetsete uudiste saitidega pakuvad teatud arvu tasuta artikleid kuus enne tellimuse ostmist. Tasuta artiklid näitavad väärtust ja julgustavad ostmist. Tasuta ja kvaliteetsele sisule juurdepääsu kogemus toob inimesi tagasi.

3. ÄRGE Kasutajalt reklaame tõmba & Pildid

Pidage meeles seda olulist reeglit:

See, et saate, ei tähenda, et peaksite.

Ärge unustage tühimikku hästi kasutada. Soovite, et kasutajad keskenduksid teie sisule, mitte mingile muule sisule, mis võib neid eemale tõmmata. Olge ettevaatlik, kui panete reklaame kõikjale. Muidugi, need võivad nende väheste reklaamijate jaoks tekitada paar klõpsu, kuid see võib teie kasutajad suurel määral välja lülitada.

Kasutage sotsiaalset tõestustSuurte tüütute hüpikakende lisamise asemel kasutage väikeseid ja peent reklaame, mis on teie lehe jaoks asjakohased. UseProof.com on suurepärane näide, mis tugevdab sotsiaalset tõestust ja suurendab teadaolevalt müüki keskmiselt 10%. See on väike ja silmapaistmatu ning suurepärane viis konversioonide suurendamiseks, ilma oma UX-d hävitamata.

Kiire näpunäide: Hoidke reklaamijaid välklambi kasutamisest ja kontrollige enne reklaamide ilmumise lubamist oma javascripti. Meil kõigil on olnud kogemusi, kuidas meie arvuti (eriti madalama mäluga sülearvutitel) külmetab või hüppab kogu kohta kohe, kui midagi loete. See on väljalülitamine ja midagi, mis paneb paljud kasutajad teie saidist loobuma ja sellest lahkuma.

Kui teie veebisaidil on palju sisu (mis peaks, nagu eespool mainitud, see peaks), veenduge, et jagate selle väiksemateks hõlpsamini loetavateks / seeditavateks osadeks.

4. ÄRGE kasutage käivitatavaid lauseid

Lühikesed laused paistavad silma.

Lõigud jäävad lühikeseks. Püüdke hoida oma lõikude pikkus kuni kolm või neli lauset. Internetis kipub rohkem inimesi kiiresti lugema ja silmi on lihtsam lühikeseks jätta.

5. DO Kasutage pealkirju, et asjad lahti lüüa

See muudab silmade lugemise palju lihtsamaks ja võimaldab kasutajatel piiratud aja jooksul teie sisu skannida.

6. DO Lingid asjakohase sisuga

See suurendab autoriteeti selle suhtes, mida teil öelda on. Kui inimestel on tunne, et olete oma teemat uurinud, võtavad nad tõenäolisemalt teid tõsiselt.

Veenduge ka, et kui kasutate linki mõnele teisele saidile, siis kasutage seda avage teises aknas või vahekaardil.

Sellel on kaks funktsiooni:

 • See aitab kasutajal oma kohta hoida, kui ta soovib lihtsalt midagi põgusalt kontrollida
 • See tagab, et kasutajad jäävad teie saidile. Pärast selle vahekaardi sulgemist on nad endiselt teie saidil

7. TEGELIGE oma lingid olema tuvastatavad

Tehke need ilmseks. See aitab juhtida kasutajate tähelepanu ja on üleskutse tegevusele. See on eriti oluline juhul, kui proovite kedagi ostu sooritamiseks või mõnda olulist (nt teenusetingimused jne) üles lugeda..

Varem pidi linke olema allajoonimine neid nähtavaks teha, kuid see pole tegelikult enam nii. Kui otsustate siiski sisu alla joonida, peaks see olema ainult linkide jaoks.

KIIRMÄRKUS: Kas proovisite lihtsalt ülaltoodud allajoonitud teksti klõpsata? See on okei, võite seda endale tunnistada. Sellepärast, et allakriipsutatud teksti on minevikus nii sageli linkidena kasutatud, võib see hõlpsasti segadusse ajada kasutajaid, keda on aastaid tingimustega töödeldud, et näha alla joonitud sisu lingina.

Kuigi see võib tunduda ilmne, ärge kasutage sõnu „Kliki siia”Linkide jaoks. Muutke viidatud tekst lihtsalt lingiks.

8. ÄRGE kasutage pilte, kuid ÄRGE kasutage liiga palju

Inimesed reageerivad visuaalsele sisule endiselt hästi. Kas mäletate fraasi „pilt on väärt tuhat sõna”? See on ikka tõsi. Siiski on oluline pöörata tähelepanu sellele, mida soovite edastada. Vale pilt saadab ikkagi sõnumi, kuid mitte tingimata seda, mida soovite: nt ilmselge stock photo ütleb: “geneeriline” ja “ebahuvitav”. Ära näita spagettide retseptil šokolaadikoogi pilti (kui muidugi pole su mõte olla humoorikas).

Kasutage kasutajakogemuse jaoks õigeid pilteSee on lahe välimus, kuid see pole selle artikli jaoks asjakohane ja oleks halb UX (välja arvatud asjaolu, et me kasutame seda halva UX-i näitena, muutes selle seega asjakohaseks!)

9. ÄRGE veenduge, et teie veebisaidil oleks reageeriv disain

Eriti nendel päevadel pidage meeles, et kasutajad pääsevad teie sisule juurde väga erinevatest meediumitest. Mõni võib kasutada telefoni, mõni tahvelarvutis, mõni töölaual, mõni sülearvutis. Veenduge, et teie sait oleks kõigis nendes seadmetes korras. Veelgi parem, kas see on optimeeritud kasutama kõigi nende vormingute eeliseid.

KIIRMÄRKUS: Kui kasutate alglaadimine paigutuse jaoks on teie sait vaikimisi reageeriv!

Üks viga, mida olen palju näinud: saidid, mis pakuvad kiire ühenduse korral töölauale trahvi, võivad hävitada väiksema toitega sülearvuti. *

* Olen varem naljaga pooleks nalja teinud, et veebi kasutatavus paraneks drastiliselt, kui veebidisainerid oleksid sunnitud kasutama väikese kiirusega sülearvuteid. Tavaliselt töötavad esiotsa veebidisainerid väljamõeldud suurtel ekraanidel. Kuna inimloomus on selline, nagu see on, harjume meie keskkonnaga ja kõik hakkab eksisteerima selle konteksti suhtes. Ka esimese klassi istmetel on lihtne unustada, milline on lendamine ülejäänud meist bussis või bussis.

Samamoodi pidage meeles, et mõned kasutajad töötavad suurematel ekraanidel; veenduge, et teie sait näeks ka neile hea. See, mis võib sülearvuti korral hea välja näha, võib suurele venitades tunduda kohmakas. Test, testi ja testi uuesti.

10. Osalege oma kasutajaid

Inimestele meeldib isikupärane tähelepanu. Lihtsalt kommentaarile vastamine või küsimusele või kaebusele vastamine teeb imet ja võib kasvatada kliendilojaalsust nagu miski muu.

11. ÄRGE arvake, et teil on õigus & Testige oma saiti tegelike kasutajate suhtes

Te ei saa teada, kui tõhus on teie sait, enne kui olete testinud, et näha tegelike kasutajate vastuseid. Nad vaatavad teie saiti teisiti, kui võite arvata. Teie instinktid võivad olla õiged, kuid tavaliselt pole see nii, lihtsalt sellepärast erinevad inimesed mõtlevad erinevalt. Eriti oluline – neil on erinevad vajadused ja eesmärgid kui teete saidi loojana.

Kasutatavuse testimisega alustamiseks on siin lühike loetelu mitmest testimismeetodist ja põhjalikum juhend A / B testimise tegemiseks.

Järeldus

See on muidugi kaugel põhjalikust juhendist saidi kasutajakogemuse parendamiseks, kuid see peaks teile alustamiseks pakkuma häid tööriistu. Olen kindel, et teil on juba suurepäraseid ideid. Andke mulle allpool kommentaaride osas teada!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map