11 parimat UX-i tööriista, mida veebisaidi kujundamisel ja arendamisel kasutada

Avastage parimad kasutatavuse testimise tööriistad, mida saate kasutada oma veebisaidi kasutajakogemuse parandamiseks ja külastaja käitumise paremaks mõistmiseks.


Parimad UX eksamitööriistad

Ettevõtte jaoks veebisaidi loomine pole väike ettevõtmine; kaaluda on palju punkte. Sait peab teatud viisil funktsioneerima, olema kasutajatele nähtav ja olema kindla niši, toote või teenuse otsimisel hõlpsasti leitav..

Võib-olla on olemas täielikult töötav ja professionaalse ilmega veebisait. Üks, kus on suur netoarv ja palju külastajaid, kuid madalad konversioonimäärad. Mõni võib arvata, et pakutaval teenusel või tootel puudub või on see mingil moel ebasoovitav, kuid see ei ole tavaliselt madala müügi põhjus. Inimene, kes on klõpsanud kindla veebisaidi, teeb seda seetõttu, et tegutseb konkreetse toote või teenuse turul. Madalat konversiooni saab paremini selgitada halva kasutajakogemusega (UX). UX-i parendamine on üks parimaid viise kasutajamäära tõstmiseks. Siin vaatleme täpselt seda, alustades UX-i ja disaini lühike selgitusest ning järgides parimaid UX-i eksamivahendeid.

Mis on UX??

Kasutajakogemus on veebilehtede kujundamise aspekt, mis käsitleb seda, kuidas kasutajad veebisaidiga suhtlevad. See puudutab inimeste ja veebilehtede funktsioonide suhet. Paljud inimesed võrdsustavad UX-i valesti veebisaidi väljanägemise, selle esteetiliste omadustega, kuid see pole täiesti tõsi. Saidi paigutuse, värvi, struktuuri ja üldise ilme kirjeldamiseks kasutatud terminit nimetatakse kasutajaliideseks (UI). UX ja UI on veebidisaini kaks peamist aspekti ja neid ei saa lahutada. Need kaks mõjutavad üksteist. Näiteks võib kerimiskast liikuda üles ja alla või vasakule ja paremale. Mõlemad on kasutajaliidese valikud, kuid UX põhimõtted ütlevad meile, et kasutajad eelistavad kerida üles ja alla. UI on puhtalt digitaalne kaalutlus ja UX tegeleb sellega, kuidas digitaalne funktsioneerib inimese kasutajakogemusega.

UX-i peamised põhimõtted

UX-i põhiprintsiipide tundmine aitab mõista UX-i ja selle erinevust UI-st. UX-i esimene peamine põhimõte on selge olemasolu Hierarhiline struktuur veebilehtede infovoogudes. Näiteks rippmenüüdel peaksid olema üldised kategooriapäised ja kui need on valitud, kuvatakse täpsem teave või suvandid. Veebisait peaks ka olema Lihtne navigeerida. Kui kasutaja soovib toote või teenuse kohta rohkem teada saada, peaks ta seda hõlpsalt leidma. Veebisaite skannitakse ja neid ei loeta, seega ei tohiks loota, et kasutaja läheb teavet jahtima, sest tõenäoliselt põhjustab see nende klõpsamise. Lõpuks peaks lehe kõrge tase olema Juhitavus. Kasutaja tuleks kaasa võtta väikesele teekonnale, mis teavitab teda pakutavast tootest või teenusest, miks nad seda vajavad, ja lõpetades ostmise võimalusega..

11 parimat UX-i eksamivahendit, mida proovida

Nüüd, kui põhiteadmised UX-ist on saavutatud, vaatleme mõnda kõige kasulikumat UX-i eksamivahendit, mida üksikisikud saavad ära kasutada.

1. Kasutajatestimine

Kasutajatestimine pakub tõeliste kasutajate ausat tagasisidet. See sait toimib, makstes kontrollitud isikutele veebisaidiga suhelda ja selle kohta tagasisidet anda. See pakub tagasisidet ka kogenud UX-i disainispetsialistidelt. See meeldib paljudele inimestele, kuna see annab tagasisidet nii eksperdilt kui ka tavakasutajalt.

2. Teisenda

Teisenda ekraanipilt

Teisenda on spetsialiseerunud A / B testimisele, mis on analüütiline ülevaade kahest veebisaidist või rakendusest ja nende toimimisest üksteise suhtes. Kui ettevõttel või eraisikul on kaks lõplikku kavandit, kuid pole kindel, kumb on parem, saab teisendada ka teisendaja, et teha kindlaks, kumb töötab paremini. Konverteerimine kasutab Google Analyticsi integratsiooni, mis paljude arvates on abistav ja mõistlik./

3. Hull muna

Hullu muna munakaardi ekraanipilt

Hull muna pakub saidiomanikele visuaalseid andmeid kasutajate tegevuse kohta veebilehel. See tööriist kasutab selliseid võimsaid funktsioone nagu HeatMap, ScrollMap, Overlay ja Confetti, et jälgida näiteks seda, kuhu inimesed kõige sagedamini klõpsavad, kui kaugele nad kerivad ja kui palju aega nad teatud lehtedel veedavad. See tööriist võib olla väga kasulik UX-le lisatavate funktsioonide määramiseks ja millised aspektid lihtsalt võtavad ruumi.

4. SessionCam

SessionCam aitab konkreetsete analüütiliste tööriistade abil konversioonimäärasid parandada. Selles töötab vigade tuvastamise tarkvara, mille eesmärk on leida veebilehelt kõige sagedamini esinevaid vigu. Samuti otsitakse punkte, kus kasutajad võitlevad kõige rohkem. Kui täheldatakse, et kasutajad kulutavad veebisaidi konkreetsele osale rohkem aega kui vaja, võib see tähendada, et UX-i saab sel hetkel paremaks muuta. Üks parimatest funktsioonidest on seanside kordus. Siin saavad saidi omanikud vaadata üksikute kasutajate tegevust, et näha, kuidas nad veebisaidiga suhtlevad. Inimesed ei suhtle veebisaidiga alati nii, nagu disainer pidas, nii et see võib olla võimas ülevaade. Kasutajakogemus võib olla väga erinev sellest, mida disainer kavandas luua. Üks parimaid meetodeid selle nägemiseks, kas visioon vastab tegelikkusele, on selle nägemine, kuidas kasutajad veebisaidiga suhtlevad ja selle funktsioone kasutavad.

5. HotJar

HotJari lehtri ekraanipilt

Täpselt nagu eelpool nimetatud eksamivahend, HotJar pakub ka kvaliteetseid seansisalvestusi saidiomanikele ja kujundajatele. HotJar on palju analüütikapõhisem ning kasutab ka uuringute ja kasutajate tagasiside kasutamist. HotJar peab kasutaja kogemust veebisaidil teekonnaks, mis peaks lõppkokkuvõttes viima nad ostma.

6. Terve lugu

Terve lugu pakub samu reaalajas sessioonide salvestamise tööriistu nagu kaks eelmist UX-i kontrollimisriista, kuid keskendub vigade ja krahhide tuvastamisele. Vigad, jookseb kokku või tõrgetest (nt lõputud silmused või lehe laadimise aegumine) põhjustavad kasutajad tõenäoliselt suure tõenäosuse. Sellise konkurentsihulga korral pole niššides kõigil kasutajatel kannatust halvasti töötava veebilehe jaoks. Isegi kui UX on täielikult optimeeritud, kui veebisaidil on vigu või see sageli jookseb kokku, on see kõik asjatu.

7. LookBack

Vaata tagasi erineb teistest selle poolest, et keskendub mobiilsele UX-le. Üha rohkem inimesi sooritab suuri või kõiki veebiostude osi oma mobiilseadmetes. Selle põhjuseks on lihtsalt mugavus ja ajakulu, mida inimesed veedavad väljaspool oma maja või arvutilaualt eemal. Halvasti töötava, mitte kasutajasõbraliku mobiilisaidi tulemuseks on tõenäoliselt halb konversioonimäär nende jaoks, kes vaatavad veebisaiti mobiilseadmes.

8. Taotleja

Sobilik ekraanipilt

Erinevalt viimastest mainitud rakendustest Taotlev on rohkem keskendunud kasutajate tagasisidele, mitte kasutaja tegevuste andmetele. See teeb seda nutikalt, selgitades välja parima aja kasutaja tagasiside kogumiseks, mis põhineb kasutajate aktiivsusel, asukohal ja käitumisel. Apptentive kasutab reitinguvõimalusi, uuringuid ja kasutajate kirjalikku tagasisidet, et aidata veebisaitide omanikke UX-i parendamisel.

9. Kasutajaaruanne

Kasutajaaruande ekraanipilt

Mõnikord on töö jaoks parimad lihtsamad tööriistad. Kasutajaaruanne keskendub elegantsile liiga keerulisele analüütikale ja mõõdikutele. See pakub põhilisi, kuid võimsaid tööriistu – küsitlus ja kirjalik tagasiside. Parim osa UserReportist on see, et põhifunktsioonid on tasuta. Uuendused, näiteks analüüsiaruanded ja NPS-i skoor, on saadaval tasuliste versiooniuuendustena.

10. Usabilla

Usabilla pakub laia valikut teenuseid, kuid on tuntud peamiselt oma põhjaliku analüütilise analüüsi tõttu. Usabilla poole võivad pöörduda need, kes soovivad oma saidiga suhtlemise kasutajakogemust paremini mõista paljude erinevate andmepunktide kaudu. Rakendus on saadaval ka mobiilseadmete jaoks ja seda on kasutanud sellised ettevõtted nagu Toyota ja Tommy Hilfiger.

11. Aplaus

Aplaus juhtpaneeli ekraanipilt

Aplaus on keskendunud rahvahulga testimise põhimõttele. Sellel on üks maailma suurimaid UX / UI testijate kogukondi ja see pakub suurt hulka tagasisidet, mis pole konkurentide jaoks võrreldav. Testijate suur võrk võimaldab veebisaiti testida peaaegu kõigis seadmetes kogu maailmas – sülearvutites, lauaarvutites, tahvelarvutites, nutitelefonides jne. Samuti jaotab tagasiside konkreetsete demograafiliste kriteeriumide alusel, mis võivad saidi omanikule kasulikud olla. Näiteks kui mõnda toodet või teenust turustatakse peamiselt teatud vanuserühmale, oleks väärtuslikum teada, kuidas see rühm seda saiti teistega võrreldes hindas. Need, kes soovivad, et nende saiti katsetaks võimalikult palju inimesi, peaksid kaaluma aplausi kasutamist.

Järeldus

Kvaliteetse kasutajakogemuse loomine pole lihtne. See nõuab kujundajalt palju mõtlemisainet ja kavandamist. Isegi sellegipoolest ei mõõdeta edu mitte mingil määral kavandamise ega kujundamisega, vaid pigem kogemustega, mis reaalainete kasutajatel on veebisaidi ja selle funktsionaalsusega suheldes. Ülaltoodud tööriistade kasutamine on vajalik samm UX-kvaliteedi arendamisel.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map