10 vinge Google’i fondikombinatsiooni, mis on trendikad 2020. aastal

Google Fontide käsitsi valitud trendikate fontide loend, mis sobivad omavahel hästi kokku, ja kuidas neid oma veebisaidile installida.

Parimad Google Fontide kombinatsioonid

Veebisaidi tüpograafia oli tavapärasest müstilisem kujunduspraktika. Kohandatud fondidega veebilehe kaunistamise keeruline protsess nõudis kasutaja serveris hostitavate fondifailide teisendamist ja manustamist ning saadaolevate fondide valik piirdus kasutaja enda kollektsiooni või tüpograafia tundmisega väljaspool standardset fonti. Selle tulemusel nägi enamik veebisaite oma sisuvormingus peaaegu identsed, mis tugines paljudele ülekasutatud ja ilmalikele veebis turvalised fondid.

See kõik muutus 2010. Aastal koos Google’i fondid, avatud lähtekoodiga projekt, mis võimaldab kohandatud fontide kasutamist veebisaitidel palju hõlpsamini rakendada. Nende fontide installimine oma veebisaidile on õnneks kiire ja lihtne protsess, kuid peaksite teadma, et mitte iga fondi kombinatsioon Google’i raamatukogus ei ole tüpograafilise edu retsept. Õigete fontide sidumise ja kasutamisega seotud kaalutluste korral suudab teie veebibränd aga professionaalsust, ilu ja lugejasõbralikkust esile kutsuda, ilma et oleks vaja kalleid kohandatud fonte. Selles artiklis näitan teile, kuidas seda kõike saavutada.

10 populaarseima Google’i fondikombinatsiooni loend

Läheme selle juurde! Siin pole 10 parimat praegu populaarsust koguvat Google Font-i kombinatsiooni:

1. Open Sans Condensed + Open Sans

Google'i fontide kombinatsioon - suletud lühike ja avatud sans

Siin on lihtne kombinatsioon, mis teeb imet peaaegu igaks kasutamiseks. Avatud Sans on üks mitmekülgsematest fontidest kogu Google Fontide kollektsioonis. See on äärmiselt hõlpsasti loetav suurtes tekstiplokkides, olles samal ajal pealkirjade jaoks piisavalt silmatorkav.

Lihtne. Keerukas. Tuttav. Te ei saa valesti minna!

Reaalajas kasutamine

Ma ei oska ette näha ühtegi stsenaariumi Avatud Sans oleks vilets valik. Kui te ei otsi spetsiaalselt serif-fonti, teenib see minu arvates kõige ideaalsemalt kõiki ettevõtteid, blogisid, sihtlehti või veebirakendusi.

2. Oswald + EB Garamond

Google'i fontide trendikas kombinatsioon - Oswald ja EB Garamond

Oswald on suurepärane font pealkirjade jaoks, sõltumata fondi kaalust või suurtähtede kasutamisest. Selle lühendatud olemus aitab tal tähelepanu ja poppi haarata, kuid see teeb ka teie põhikeha fontiks meeldivalt ainulaadse teksti..

EB Garamond on klassikalise Garamondi fondi elegantne värskendus. Koheselt äratuntav ja ajatu välimusega see kirjatüüp eristab teie tüpograafias omapärast professionaalsust.

Reaalajas kasutamine

See sidumine sobib hästi professionaalidele, kes tegelevad tipptasemel klientuuriga, näiteks advokaadid, kinnisvarabürood või isegi kallihinnalised butiigid. Mitmekülgsus Oswald ja klassikaline ilme EB Garamond looge suurepärase tootekirjelduse teksti jaoks, kus on oluline rõhutada esmaklassilist toodet.

3. Montserrat + Merriweather

Google'i fontide trendikas kombinatsioon - Montserrat koos Merriweatheriga

Montserrat on disainerite lemmik oma mitmekülgsuse ja lihtsuse poolest ning Merriweather paarub imeliselt oma kontrastse stiili ja lihtsa loetavusega. Võite neid vahetada pealkirjade või lõigutekstina – mõlemad töötavad suurepäraselt!

Reaalajas kasutamine

See konkreetne kombinatsioon on kena tasakaal kaasaegse ja klassikalise disaini vahel. Seetõttu võiks selle mitmekesine kasutusviis toetada mitut tüüpi ettevõtteid. Isiklikult arvan, et need fondid sobiksid igat tüüpi veebiuudiste või kirjastusagentuuride jaoks.

4. Roboto õhuke + tavaline robot

Populaarsed Google Fontide kombinatsioonid - õhuke robot Roboto Regulariga

Roboto font-family on isiklik lemmik ja see on ka üks, mida me kasutame siin saidil How to Online. Äärmiselt mitmekülgne ja paljude fondiraskustega pole praktiliselt mingeid piiranguid selle jaoks, milleks fonti võiks kasutada. Kaasaegne ja geomeetriline, kuid siiski kuidagi sõbralik ja töökindel Roboto on imeline vorm ja funktsioon.

Reaalajas kasutamine

Siin on veel üks sidumine, mille jaoks oleksite rasked, et leida halba kasutamist. Kuigi Roboto töötab peaaegu kõige jaoks, arvan, et see sobib eriti hästi alustavatele tehnoloogiaettevõtjatele, kaasaegsetele väikeettevõtetele või mis tahes tüüpi brändidele, millel on tulevikku silmas pidades.

5. Raleway + Roboto plaat

Google'i fontide trendikad kombinatsioonid - Raleway koos Roboto Plaadiga

See on meie sõber Roboto jälle! Seekord vaatame aga serifi variatsiooni, Roboto plaat. See on font, mis on sama mitmekülgne kui tema nõbu, kuid samas natuke klassikalisem stiil. Kui luua paar koos eristatava ja julgega Raleway, meil on hämmastav vaste puhas ja rafineeritud tüpograafia.

Reaalajas kasutamine

Raleway on üks neist fontidest, mis karjub rafineeritumalt. Kõigi korkide pealkirjana kasutamisel sobib see minu arvates suurepäraselt luksuskaupadele, näiteks ehetele, disainerrõivastele või sarnaselt kalli hinnaga poodtoodetele. Roboto plaat toetab seda hästi lihtsa ja juurdepääsetava kirjeldava tekstiga.

Mõlemad töötavad ka vaheldumisi. Proovige nii pealkirjade kui ka põhiteksti erinevaid fonte kaalu variatsioonide osas ja vaadake, milline sidumine haarab teie brändi kõige paremini.

6. Playfair kuvar + Source Sans Pro

Google'i fontide trendikas kombinatsioon - Playfairi kuva koos Source Sans Pro-ga

Selle kujundaja sõnul, Playfair väljapanek oli inspireeritud 18. sajandi kirjavormidest ülemineku ajal künkadest terasest otstega sulepeadele. Pole siis üllatus, et see font kiirgab vana maailma võlu, kuid moodsa keerutusega.

Allikas Sans Pro lükkab asjad veelgi kaugemale tulevikku, luues intrigeeriva kombinatsiooni, mis on ehitav, kuid on siiski utilitaarne.

Reaalajas kasutamine

Playfair väljapanek lisab isikupära millelegi nagu sildiliin või tootekirjeldus. Kui teil on võimalus kasutada selle sümbolit või valuutasümbolit, näete kohe, miks see on ideaalne valik toote või teenuse jaoks, mille keskmes on luksus ja esinemised. Allikas Sans Pro hoiab teksti maandatud moodsa ja puhta esitusviisiga.

7. Fjalla One + Noto Sans

Trendikas Google'i fontide kombinatsioon - Fjalla One koos Noto Sansiga

Fjalla Üks ei pruugi olla kõige mitmekülgsemad fondid, kuid üks asi, mis tal eriti hästi sobib, on tähelepanu nõudvate pealkirjade loomine. Väikesed või suured, väiketähtede või suurtähtedega tähed on hüpnootilised, hoolimata sellest, mida te nendega teete.

Noto Sans eesmärk on olla tõeliselt universaalne font, kus seda saab keelest sõltumata kuvada ilma kogu maailmas kasutatavate vormindamisvigadeta. Sobivalt on fondi esteetika sama mitmekülgne kui ka selle kasulikkus.

Reaalajas kasutamine

Ajaveebid või maandumislehed sobiksid selle sidumise jaoks – või tõesti kõik, millel on pikk tekstikeel ja mille sisu lahkamiseks on vaja märgatavaid alapealkirju. Noto Sansi universaalne kohanemisvõime teeb sellest ka hea valiku, kus prioriteediks on jõuda rahvusvahelise publikuni.

8. Alegreya + Lato

Google'i fontide trendikas kombinatsioon - Alegreya koos Latoga

Alegreya on teatud veetlusega, mis on minu jaoks väga “mullane” ja sõbralik. Tema isiksuse suhtes pole pretensioone; mida sa näed selle sa ka saad.

Lato võiks anda Avatud Sans koguda oma raha eest Google’i raamatukogu universaalsete fondide meister.

Koos loovad nad kombinatsiooni, mis on lõbus, hõlpsasti loetav ja pragmaatiline.

9. PT Sans kitsas + PT Sans

Google'i fontide trendikas kombinatsioon - PT Sans kitsas ja PT Sans

Veel üks moodne moodustab vana maailma stiili, PT Sans ja selle vennad, PT Sans kitsas, tehke paarituna kohene ja eksimatu avaldus.

Reaalajas kasutamine

Kumbki font töötab võrdselt hästi nii pealkirja kui ka põhitekstiga; konkreetne teie valitud sidumine sõltub teie sõnade olemusest – kuigi ma kipun eelistama lühemate seeriatena PT Sans Narrow.

Kavandatud „tänapäevase digitaalse kommunikatsiooni väga oluliseks tööriistaks”, tundub see kõige sobivam – kuid kindlasti mitte ainult – kasutada neid fonte tehnoloogia alustavatel ettevõtetel, tarkvararakendustes või muudes digitaalsetes ettevõtetes.

10. Amaatiline SC + Josefin Sans

Google'i fontide trendikas kombinatsioon - Amatic SC koos Josefiniga

Olgu, see on kindlasti rohkem kergemeelne pool. Ilmselt ei sobi see kombinatsioon kõigile, kuid mõlema veidrik Amaatiline SC ja Josefin Sans looge midagi, mis kindlasti silma paistab – niikaua kui olete ettevaatlik!

Reaalajas kasutamine

Kui olete lõbus meeleolukas kunstnik, muusik või meelelahutaja, võib see font olla oluline teie ainulaadse isiksuse jäädvustamiseks. Sõltuvalt üldisest toonist ja teemast võiks see kombinatsioon töötada ka nišiblogis.

Nõuanne: mitte kasutada Amaatiline SC kui teie põhitekst. Te ajate oma lugejad meeletuks.

Boonus: 5 meie lemmikklassi fonti

Teame, et see artikkel räägib parimatest ja trendikamatest Google’i fondidest, kuid soovisime boonusena mainida ka mõnda meie lemmik premium-fonti. Lisatasu fontid pole muidugi tasuta – kuid need annavad teie veebisaidile ainulaadsema ja kohandatud kujunduse. Need fondid pole populaarsed ega trendikad ning on ülaltoodud tõenditest vastupidised. Need sobivad aga suurepäraselt neile, kes soovivad oma brändile kohandatud ja isikupärast kujundust ning lähevad hästi logode või isegi loominguliste pealkirjade jaoks kasutamiseks:

Boonus 1: Mega käsitöökimp X

2. boonus: sõbrapäeva kimp

3. boonus: lahe fondikomplekt

Boonus 4: väike graafikakimp

Boonus 5: Armukade

Kiire näpunäide: Kvaliteetsed fondid pakuvad disaineritele võimalust saavutada ajatu kujundus ja on tungivalt soovitatav logode ja kaubamärgi identiteedi jaoks.

Miks peaksite kasutama Google Fonte??

Tere tulemast selle juurde, mida paljud veebidisainerid peavad oma parimaks sõbraks. Kogemustest rääkides võin öelda, et manustan kohandatud fontfaile veebisaitidele harva. Google Fonts on nüüd peaaegu eranditult esimene ja viimane koht, kuhu pöördun veebisaidi tüpograafia poole. Selle põhjused:

  • On küll täiesti tasuta. Pole tähtis, mitu fonti valite või kui paljudel veebisaitidel neid kasutate. Te ei maksa kunagi peenraha.
  • 2018. aasta märtsi seisuga on olemas üle 850 fondi raamatukogus. Võimalik, et leiate oma brändile sobiva stiili.
  • On küll kiire. Kuna fonte hostitakse Google’i serverites, on failid intelligentselt tihendatud ja mõeldud kiireks laadimiseks.
  • On küll lihtne. Lihtne HTML-faili kopeerimine ja kleepimine on valmis.
  • On küll organiseeritud. Kõik fondid on kategooriatesse liigitatud ja ühes andmebaasis otsitavad. Selle täiusliku fondi leidmiseks pole vaja enam arvutist läbi räpaseid alamkaustu sirvida.
  • Kas ma mainisin, et see on tasuta? See on tasuta!

Google’i fontide installimine

Peavalusid pole siin vaja. Mine lihtsalt Google’i fondid ja leidke vajalik font (id).

Oma fontide valimisel lisatakse need kumulatiivselt lehe allosas olevasse kogusse. Kui olete otsingu lõpetanud, klõpsake sellel alumisel vahekaardil ja ilmub manustamisjuhistega aken.

Stiilide lisamine

Siit saate valida, kas lisada täiendavaid stiile nagu kaldkiri, paks, kaldkirjas ja nii edasi. Klõpsake lihtsalt nuppu KOHALDAGE ja valige stiilid, mida peate vajalikuks.

Näiteks valiksin mõlemad välja näiteks siin korrapärane ja julge teksti font Khula.

Google Fontsis fondi stiili lisamine

Standardi või @Importi manustamine?

Võite märgata, et fontide manustamiseks oma veebisaidile on kaks võimalust: standardi kasutamine kasutamiseks teie saidil HTML fail või @import url teie saidi kaasamiseks CSS faili. Millist neist peaksite kasutama??

Üldiselt on parim viis kopeerida ja kleepida rida oma HTML-faili. Teie font laaditakse tavaliselt sel viisil kiiremini, mitte ei oodata CSS-faili laadimist, ja see meetod toetab ka (väga) vanu brausereid natuke paremini.

Kuhu kood panna

Kopeerite ja kleepite koodirea, mille Google teile annab HTML-faili jaotist. Nii et kasutades ülal valitud Khula fonti, näeb see välja järgmine:

Kiire näpunäide: Fondi stiile saab ka täpsustada, kirjutades need URL-is komadega eraldatuna. Näiteks: “https://fonts.googleapis.com/css?family=Khula:paks, kaldkiri, paksus kirjas

Fondi kasutamine oma stiililehel

Nüüd kutsute fonti lihtsalt nagu tavaliselt CSS kood. Demonstratsiooni eesmärgil võiks teie peamine pealkiri ja lõigu tekst välja näha järgmiselt:

h1 {
fondiperekond: ‘Khula’, sans-serif;
kirjasuurus: 700;
kirjasuurus: 48 pikslit;
}
p {
fondiperekond: ‘Khula’, sans-serif;
kirjasuurus: 400;
kirjasuurus: 16 pikslit;
}

Kiire näpunäide: Lisage kindlasti varufont, näiteks „serif”, „sans-serif” või muu sarnane veebiturvaline font, harva juhul, kui teie Google’i fonti ei õnnestu laadida.

Nõuanded fontide sidumiseks

Otsustada, milliseid fonte omavahel grupeerida, võib mõnikord olla keeruline kunstiline tasakaal. Ühelt poolt on teie fondi valik kõige tõhusam, kui stiilides on piisavalt kontrasti; iga teie saidi font peab teistest eristuma ja selle kasutamise eest selgitusi saama. Teisest küljest ei taha te oma fonte stiililiselt liiga kaugel üksteisest hajuda, mis võib jätta mulje, et nad valiti juhuslikult.

Kiire näpunäide: Mõelge, milliseid emotsioone või ideid konkreetne font tekitab. Proovige seda siduda mõne muu fondiga, mis kutsub esile sama emotsiooni või idee. See puudutab kõige õigemate fondide leidmist, mis räägivad teie ainulaadsest kaubamärgist. Tead seda oma olemuselt siis, kui font sobib teie kaubamärgiga või annab see segaseid signaale.

Serif ja Sans-Serif

Proovitud ja tõene meetod on serifi fondi sidumine sans-serif-fondiga. Nende stiilid kipuvad omavahel hästi vastandama, pakkudes pealkirjade ja lõikude vahel hõlpsat vahet.

Eksperimenteerimine on peamine

Uue veebisaidi fontide valimisel meeldib mulle laadida arvutisse kõik võimalikud Google’i fondi suvandid ja mängida nendega tekstitöötlusdokumendis. Erineva suuruse ja raskusega fidgeting ja kombinatsioonide võrdlus üksteisega on tõhus viis parima võimaliku sidumise määramiseks. Võttes aega katsetamiseks, võite isegi avastada, et kasutades a õhuke Antud fondi variatsioon tagab parema pealkirja teksti kui siis, kui kasutaksite täiesti eraldi fonti. (Lihtsaim lahendus on sageli parim.)

Järeldus

Google Fonts on võimas ressurss meisterdajate jaoks, kes ei soovi oma veebisaidil kallite kohandatud fondide eest maksta. Kuid suure jõuga kaasneb suur vastutus: tüpograafia korralikuks muutmiseks on vaja hoolikalt läbi mõelda ja mitte kõik fondid pole võitjad. Loodame, et see juhend aitab teid õiges suunas suunata, innustades teid leidma selle täiusliku fondi sidumise, et hõivata teie brändi isiksus.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me