Vytvoření silné hodnoty pro váš web

Zjistěte, co je hodnota návrh a jak vytvořit dobrý pro vaše online podnikání, které zvýší konverzi webových stránek & odbyt.


Vytvoření hodnotové nabídky

Jako copywriter a sociální média guru, vytváření jasné a hodnotově zaměřené zprávy je zásadní pro jakékoli online podnikání. Už jste někdy navštívili webové stránky, na kterých jste si kdysi užili, nejste si jisti, kde hledat jako první? Tento typ záměny může být jednoduše způsoben špatným rozvržením nebo designem webových stránek, ale častěji než ne, je to obvykle proto, že firma chce být pro všechny.

Všechno to začíná vaší cílovou skupinou

Už jste viděli majitele firmy, který nejen prodává špičkové výrobky pro osobní péči, ale také prodává aromaterapeutické svíčky a výrobky pro úpravu vlasů? Jaká je jejich specialita? Kdo ví! Tím, že se snažíte nabídnout spotřebiteli všechno, nakonec nenabízí nic skutečně jedinečného. Zahlcujete zprávu, kterou se snažíte sdělit na svém webu, a nakonec dostanete míru okamžitého opuštění, která je přes střechu.

Ale odbočuji…. zadejte … návrh hodnoty!

Co je hodnota Proposition?

Mnoho webových stránek účinně nekomunikuje jediný konečný argument, který od nich koupit, oproti jejich konkurentům. Cenová nabídka není promo, speciální nabídka ani slogan. To je důvod, proč by si měl zákazník s vámi vytvořit vztah. Proč by měl někdo koupit od vás přes všechny ostatní? Musíte to sdělit nejméně 20 slovy.

Pamatovat: Cenová nabídka je důvodem, proč by vás zákazník měl vybrat před někým jiným.

Chci předem upřesnit, že návrh hodnoty by neměl být zaměňován s heslem nebo sloganem. nedávno jsem napsal článek o tomto tématu a jako příklady použili Nike, McDonald’s a Apple.

A heslo se používá pro kampaně nebo konkrétní produkty. McDonald’s ‘I Lovm” It’ je slogan. Říká vám tento slogan něco konkrétního o tom, co vám McDonald’s nabízí? Ne. Tento slogan byl použit ve spojení s dalšími marketingovými snahami a obrovskou reklamní kampaní. Ale oddělte to a nemáte ponětí, co tato tři slova znamenají.

Taglines zůstat u společnosti navždy. Nikeův „Just Do It“ je navždy zakořeněn v našich mozcích a nezáleží na tom, jaký produkt propagují, ten slogan s ním zůstane.

Hodnota Proposition – Jak bylo uvedeno výše, z tohoto důvodu jsem si vybral vás před konkurencí. Takže v tomto příkladu, proč bych si vybral Apple vs. Microsoft.

Slogan společnosti Apple je Think Differentually. Pro jejich propagaci MacBook Air bylo jejich sloganem Světelné roky dopředu. Když jste se chtěli dozvědět více o tom, proč byla tato MacBook největší věcí od krájení chleba, Apple vás přivedl na svou informační stránku, kde byl představen jejich hodnotový návrh pro MacBook:

Naším cílem s MacBookem bylo udělat nemožné: vytvořit zážitek v plné velikosti do nejlehčího a nejkompaktnějšího notebooku Mac všech dob.

Výše je jejich hodnotová nabídka (23 slov!)

Proč potřebuji jeden?

Návrh s vysokou hodnotou zvýší míru konverze na vašem webu a zvýší prodej. Pomáhá vám při výběru správných pracovních možností a zaměřuje se na produktivní činnosti pro vaši firmu a zároveň pomáhá vašim zákazníkům při výběru správných nákupů. Samotný příjem z 50 000 $ jsem vygeneroval pouze pro jednoho z mých klientů poté, co jsem s nimi spolupracoval na vytvoření silné hodnoty! Jiný klient uvedl, že když jsem přidal viceprezidenta, začal se tolik obchodovat, museli prozatím přestat s marketingem.

Rychlá poznámka: Silná hodnota nabídky zvýší prodej. Krátce poté, co jsem do svého klienta přidal viceprezidenta, generoval jsem tržby 50 000 $!

Proč mnoho firem nevyvíjí hodnotový návrh?

Jak se říká, pokud by to bylo snadné, každý by to udělal. Mnoho podniků nevypracovává návrh hodnot, protože si nemyslí, že je potřebují, nebo jen předpokládají, že již mají jasný. Vývoj silné hodnoty však znamená kopat hluboko, abych zjistil, co je jedna věc, ten „IT“ faktor, který můžete nabídnout a nechat se od sebe oddělit. Jakmile zjistíte, co to je, bude to mít vliv na veškeré vaše marketingové úsilí.

Pamatovat: Cenová nabídka vyžaduje mnoho času a úsilí na rozvoj!

Můžete vždy vytvořit hodnotový návrh?

Bohužel ne. Zde je příklad. Jedním z nejnáročnějších odvětví, ve kterém je možné navrhnout hodnotovou nabídku, je průmysl Executive / Business Coaching. Toto je obrovský průmysl a extrémně konkurenceschopný. Když k nám tito odborníci přicházejí, abychom rozvíjeli jejich hodnotovou nabídku, častěji než ne, nakonec jsme museli napsat velmi obecný návrh nebo jsme jim dali vědět, že nemá smysl tento proces projít. Pracovali jsme s jedním klientem, kde jsme jí navrhli, aby zúžila výklenek, takže měla opravdu něco jedinečného, ​​co může nabídnout (např. Zaměřit se pouze na rozvedené ženy, které hledají druhou kariéru), ale měla strach, že by to bylo příliš úzké. Naopak, jedná se o obrovský trh a přesto velmi specifické a jedinečné cílové publikum. Mám na mysli to, nebojte se zúžit své cílové publikum.

Jak se vyvíjí hodnotový návrh?

Ne přes noc, můžu ti to říct. To vás žádným způsobem neodradí, ale existuje metoda k šílenství a vyžaduje soustředění a trpělivost.

Krok 1 – Souborný dotazník

Prvním krokem při vývoji hodnotové nabídky je odpovědět na následující:

  1. Jaký je cíl vašeho webu?
  2. Jaké potřeby potkáte v komunitě? Jaké jsou vaše služby / produkty? Proč jsi začal podnikat??
  3. Jaké jsou současné trendy ve vašem oboru?
  4. Jaký je váš ideální zákazník a můžete to podrobně popsat.
  5. Proč by měl váš ideální zákazník najmout nebo koupit od vás spíše než jiné možnosti, včetně nedělat nic? Co vás dělá jedinečným? Pokud jste spustili reklamu v hodnotě 1 milionu dolarů s jediným úspěchem, jaký by byl váš nejdůležitější důvod, proč bych si měl vybrat?

Každá otázka by měla vyžadovat hodně přemýšlení a reflexe o vaší firmě. Otázka č. 5 je pro většinu klientů největší výzvou. Vím, že je těžké tomu uvěřit, ale neumím vám říci, kolikrát klienti na tuto otázku odpoví „Protože jsme v oboru nejlepší!“ Um, říká mi to, jakou hodnotu nabízíte s vaším produktem nebo službou? Ne. Říká mi to, proč jsi jedinečný? Ne. Tyhle otázky si musíte opravdu promyslet.

Krok 2 – Vyhodnocení vašeho webu & Vaše konkurence

Toto je přinejmenším skutečně poučný krok v procesu navrhování hodnot. Kontrola vašeho webu spolu s výběrem konkurentů může být docela vzdělávací. S mými klienty prozkoumám hlavní prodejní body, celkový design webových stránek, hlavní sdělení, které je zprostředkováno na webu, a snadné použití (uživatelský dojem).

Hlavním účelem konkurenční analýzy je vyhnout se budování vašeho webu na základě toho, co vaši konkurenti dělají, ale spíše zjistit, kde konkurenti chybí, a určit, jak vynikáte nebo můžete být exkluzivní. Někdy marketingové úsilí selže, protože podniky se navzájem kopírují nebo nerozlišují.

Krok 3 – Identifikace top 5 nároků na hodnotu, které v současné době nabízíte svému ideálnímu klientovi

Na základě odpovědí na dotazník a analýzy konkurenta můžete určit, jakou „hodnotu“ můžete svým zákazníkům nabídnout. Tyto otázky použiji s vlastními klienty k ohodnocení těchto hodnotových nároků podle odvolání a exkluzivity na základě intuice obchodníka (hodnocení 1 až 5). Pokud mají dostatečně atraktivní a exkluzivní nabídku, lze vyvinout hodnotovou nabídku.

Krok 4 – Prohlášení nebo důkazy

Nakonec budete muset prokázat, že můžete podpořit svou hodnotovou nabídku. Jaký důkaz nebo důkaz máte, že můžete plnit služby, plnit potřeby nebo poskytovat výhody? Například recyklační společnost může tvrdit, že pomáhá životnímu prostředí, a důkazem je, že nedávno aktualizovali veškerou svou přepravu tak, aby zahrnovala hybridní nákladní automobily, které se podle US News dostaly na první místo mezi nejlepší hybridní SUV. Mohli také neustále růst tři roky, od vlastnictví jednoho nákladního vozidla k vlastnictví 12, které denně přemísťují stovky tun nevyžádané pošty.

Tipy pro případ, že uvíznete

Snažit se být pro všechny lidi všechno. Zúžení vaší cílové skupiny (ideální klient) je rozhodující pro silnou hodnotovou nabídku. Když se pokusíte oslovit příliš mnoho skupin kupujících, může to být omezeno na návrh hodnoty.

Tunelové vidění. Jste nejlepším přínosem pro úspěšný projekt, protože o své společnosti toho víte nejvíce. Můžete však být také tak blízko projektu, že to může bránit úspěšnému výsledku. Mezi hlavní překážky, se kterými se setkáváme s majiteli stránek, patří:

  • Omezující hledisko (není otevřeno novým nápadům nebo jiným způsobům, jak dělat věci nebo „kopírovat“ konkurenty)
  • Příliš zaměřeno na společnost (například chcete, aby se název vaší společnosti omítal na celém webu)
  • Nedostatek oka pro design (to, co shledáte esteticky přijatelné, není vždy lákavé obecně)
  • Příliš podrobně zabořený, aby se posunul vpřed (tj. Uvízl ve „smyčce“, která není pro velký obrázek relevantní)
  • Příliš technická (součást odvolání na webu je snadno srozumitelná zpráva)

Jídlo s sebou

Abych to zopakoval, návrh hodnoty není chytlavý slogan, tagline nebo titulek. Odpovídá na otázku: „Pokud jsem váš ideální klient, proč bych si měl vybrat vás versus konkurenty?“ Aby byla vaše efektivita co nejefektivnější, musí být vaše nabídka hodnot vysoce přitažlivá vůči ideálnímu klientovi a vysoká exkluzivita vaší společnosti. To je hlavní důvod, proč zákazníci navazují vztah s vámi. Pokud je vaše hodnotová nabídka příliš obecná, bude kopie také příliš obecná. Navíc je méně pravděpodobné, že vyčníváte z davu.

Zjistil jsem, že mnozí z mých klientů očekávají, že cenová nabídka bude jako prodejní hřiště nebo titulek. Místo toho je hodnotový návrh psán v každodenním, věcném jazyce. Žádné chmýří.

Nyní, když víte, co je to hodnotná nabídka a jak ji rozvíjet, je čas začít pracovat na vlastní pěst! Silná hodnota nabídky zvýší váš prodej a povede vaše podnikání k úspěchu. Neváhejte a zanechte komentář níže nebo mě oslovte, pokud potřebujete pomoc s jejím vytvořením.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me