Výběr geolokace vašeho dalšího webového hostitele

Proč je umístění datového centra vašeho webového hostitele důležité a jak najít webhosting založený na umístění serveru pro lepší výkon webových stránek.


umístění webhostingového serveru

Většina lidí přemýšlí o obřím oblaku vznášejícím se na obloze, když si představí, kde je web uložen, ale váš web je ve skutečnosti umístěn na fyzickém místě. Poskytovatel webhostingu uloží vaše webové stránky na server, který je umístěn v datovém centru. Kdekoli je toto datové centrum geograficky umístěno, nachází se zde také váš web.

Podívejte se na datové centrum Hosting InMotionPohled do datového centra InMotion Hosting v Los Angeles v Kalifornii, kde jsou webové stránky fyzicky ukládány.

V tomto článku si probereme, proč je umístění datového centra důležité, jak může vzdálenost ovlivnit rychlost vašeho webu a jaký poskytovatel webhostingu je nejlepší pro vaši geografickou polohu..

Proč by mě mělo zajímat, kde je můj web uložen?

Geolokace vašeho webu je důležitým faktorem webhostingu jako kratší vzdálenosti přispívat k vyšší rychlosti. Přestože existuje mnoho faktorů, geografická poloha datového centra je jedním z nejvýznamnějších faktorů, které ovlivní rychlost přenosu vašeho webu do počítače návštěvníka. Pokud se návštěvníci nacházejí geograficky blíže datovému centru vaší hostitelské společnosti, váš web se načte rychleji. Pokud se od nich budou nacházet dále, bude muset váš web projít další vzdálenost přes internet, což vyžaduje více „chmele“ mezi sítěmi, což způsobí pomalejší načítání stránek. Řekněme například, že váš web je hostován v New Yorku. Návštěvník v New Yorku bude moci načíst váš web rychleji než návštěvník v Kalifornii, jednoduše kvůli jejich blízkosti od datového centra..

Jak ovlivňuje rychlost rychlost?

Vaše webové stránky jsou přenášeny z webového serveru do počítače návštěvníka průchodem propojených sítí, které společně nazýváme internet. První síť, kterou musí váš web projít, je vlastní síť datových center na vašem webu. Poté je váš web směrován a přenesen nejefektivnější cestou sítí v Internetu, aby se dostal do osobní sítě návštěvníka a nakonec do osobního počítače návštěvníka.

Ačkoli většina sítí používá kabeláž z optických vláken, která dokáže přenášet data rychlostí světla (přibližně 186,282 mil / s ve vakuu), existuje mnoho faktorů souvisejících s vzdáleností, které tuto rychlost výrazně snižují. Vlákno samotné má index lomu a jakýkoli drsný / nepravidelný povrch uvnitř kabelu může způsobit rozptyl světla, což vše přirozeně snižuje rychlost, zejména na velké vzdálenosti. Ale stále to jde docela rychle! Existuje obecné pravidlo, že na každých 1 000 kilometrů kabelu je 10 milisekund zpoždění. Není to moc. Největším problémem je rychlost opakovačů a směrovačů a všech komponent v různých sítích, kterými musí data projít. Zde dochází ke skutečnému úzkému místu a proč vzdálenost může výrazně ovlivnit rychlost.

Rychlá poznámka: Dopady na výkon související s umístěním datového centra jsou zaznamenány nejvýrazněji u větších souborů, jako jsou média (obrázky, filmy atd.).

Vyberte datové centrum v blízkosti cílového publika

Přestože o tom v tuto chvíli mnoho lidí nemyslí, umístění je důležitým faktorem při výběru webhostingu. Vyberte datové centrum v blízkosti cílového publika bez ohledu na to, kde se nacházíte jako vlastník firmy.

Geolokace datových center pro známé webové hostitele

Jak je vidět z obrázku výše, každý z těchto webhostingů má datová centra umístěná na různých místech a je v této oblasti nejrychlejší. Například hosting InMotion je schůdným řešením, pokud jsou vaši návštěvníci soustředěni v jižní Kalifornii nebo na východním pobřeží poblíž Virginie. Bluehost je schůdnou volbou pro návštěvníky, kteří se nacházejí v Utahu a okolí, kde je HostGator nejlepší pro ty, kteří se nacházejí v Texasu. Upozorňujeme, že A2 Hosting je schůdnou volbou pro návštěvníky z oblasti Michigan. Pro více informací o výběru webhostingu si můžete prohlédnout náš seznam nejlepších webhostingových společností.

Rychlý tip: Mějte na paměti, že město sídla hostitelské společnosti není vždy umístěno ve stejném městě jako jejich datové centrum. Například mnoho amerických hostitelů provozuje datová centra také v Evropě a Asii. Zajistěte, aby skutečné datové centrum bylo umístěno v oblasti poblíž cílového publika, bez ohledu na to, kde se nachází sídlo webhostingové společnosti.

Některé společnosti také nabízejí síť pro doručování obsahu (CDN), systém, který ukládá vaše webové stránky do mezipaměti na více serverech po celém světě. Nejefektivnější server pro každého návštěvníka (tj. Nejbližší server) bude použit k přetažení obsahu vašeho webu. Více o CDN si můžete přečíst zde.

Poloha není všechno

Měli bychom si uvědomit, že umístění zjevně není všechno, co se týká rychlosti vašeho webu. Rychlost zobrazování vašeho webu ovlivňuje také řada dalších faktorů:

  • Specifikace serveru (například množství paměti RAM a výpočetní výkon procesoru)
  • Typ webhostingu & plán (například sdílený, VPS a vyhrazený)
  • Rychlost jednotky na serveru (mnoho hostitelů nyní nabízí disky SSD)
  • Váš skutečný web & jak je to kódováno
  • Množství médií na vašem webu
  • Zdraví databáze
  • Komprese (nebo její nedostatek)
  • Používá se mezipaměť, pokud existuje
  • Použitá síť pro doručování obsahu (CDN), pokud existuje

Rychlá poznámka: Výběr datového centra je pouze jedním krokem v procesu zrychlení vašeho webu; čas načítání ovlivňuje mnoho dalších faktorů.

Závěr

Datová centra jsou velmi důležitým článkem v řetězci poskytování webových stránek a špatně umístěný může výrazně ovlivnit rychlost vašich webových stránek a udržení zákazníků. Vyberte webhostingovou společnost, která používá vysoce kvalitní datové centrum umístěné nejblíže vašim zákazníkům. Umístění datového centra však není všechno. Nezapomeňte si prohlédnout náš článek o tom, jak opravit pomalý web.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me