Uplatňování Paretova principu v eCommerce

Jak můžete pomocí Paretova principu v eCommerce odečíst statistické pravděpodobnosti a zvýšit efektivitu & kvalita vašeho online prodeje.


Paretův princip v eCommerce

Paretův princip (také známý jako Zákon vitálního mála) je teorie, která pro většinu událostí navrhuje, zhruba 80% účinků pochází z 20% příčin. To také vedlo k tomu, že je známo jako pravidlo 80/20, i když v mnoha případech lze pravidlo zobecnit, takže 90/10 je také možné.

Původy a důkazy

První osobou, která si toho všimla, byl Vilfredo Pareto, který poznamenal, že 80% půdy v Itálii vlastnilo 20% lidí, a že 20% hráškových lusků v jeho zahradě vyprodukovalo 80% hrachu. Zdá se, že stejný poměr nebo zákon se objevuje na mnoha místech. Například ekonom Edward N Wolff z University of New York vypočítal, že nejlepších 20% amerických domácností vlastnilo 85% bohatství. Studie Tan a Sessie v roce 2009 použila hodnocení společnosti Netflix jako hrubou metodu pro definování sledovaných filmů (s velikostí vzorku více než 100 milionů filmových titulů) a zjistilo se, že 90% sledovaných filmů představovalo 20% nejlepších filmů. Důkazy o tomto účinku byly nalezeny v celé řadě jevů, včetně četnosti slov v knihách a provozu na stránky na internetu..

Paretův princip v eCommerce

Pokud je Paretův princip nalezen na tolika místech, logicky z toho vyplývá, že musí existovat důsledky pro podnikání a eCommerce. Studie aukcí Yahoo ukázala, že 20% prodejců přitahovalo více pozornosti a prodeje a představovalo 80% aukčního trhu. Další studie byla provedena s použitím údajů skupiny GfK o prodeji knih ve Francii, kde sleduje prodej knih téměř ve všech prodejnách (včetně 3 500 prodejen). Zjistili, že 20% nejprodávanějších prodejců dosáhlo 87% online prodeje a téměř 93% offline prodeje. Když věnujete pozornost svému vlastnímu podnikání, můžete identifikovat podobné vzorce a pomocí těchto poznatků vylepšit své služby. Existuje mnoho tvrzení o důsledcích Paretova principu na eCommerce, ale bylo by špatné aplikovat všechny aspekty. Ne všechny nápady byly validovány (ani neplatné), ale měli byste jim věnovat pozornost, abyste zjistili, zda se vzor v konkrétním případě vašeho obchodu shoduje..

Zde jsou některé aplikace Paretova principu v eCommerce:

  • 80% vašeho prodeje pochází z 20% vašich produktů
  • 20% vašich zákazníků zabere 80% času vašich zákaznických služeb
  • 20% vašeho úsilí přinese 80% vašich výnosů
  • 80% zisku společnosti pochází z 20% času, který zaměstnanci stráví
  • 80% tržeb společnosti tvoří 20% jejích prodejních zaměstnanců

Uplatňování principu

Jedná se o metriky elektronického obchodu, které lze snadno měřit, a pokud se ve vašem konkrétním případě prokáže, mohou být použity ke zvýšení efektivity a kvality vašeho prodeje. Například důkazy naznačují, že nejlepších 20% nejoblíbenějších produktů bude představovat 80% tržeb. Pokud se váš obchod také shoduje s tímto vzorcem, má smysl zajistit, aby tyto produkty byly vždy skladem.

Pokud se ukáže na zákaznický servis, pokud se ukáže, že 20% nebo méně vašich zákazníků zabírá 80% času vašeho zákaznického servisu, stojí za to posoudit, zda jsou dotyční zákazníci vysoce hodnotní. Pokud ano, může být strávený čas odůvodněný. Pokud však trávíte 80% času zákaznické podpory podporou podskupiny zákazníků, kteří nepředstavují velké množství vašich prodejů, může být vhodné zvážit restrukturalizaci způsobu, jakým provozujete své zákaznické služby..

Jak efektivně využívat princip

Paretův princip se objevuje v mnoha aspektech elektronického obchodování, ale nemělo by se s ním zacházet jako s dogmatickým nebo „tvrdým pravidlem“. Moudrým přístupem by bylo nastavení metrik ke sledování dat, která by mohly zachytit takové vztahy, a určení, kde lze zlepšit efektivitu a produktivitu. Například sledování času, který strávíte na svém podnikání, a prozkoumání účinků práce vám poskytne lepší představu o tom, kam byste se měli soustředit. Identifikace zákazníků, kteří odpovídají za většinu vašich prodejů, může znamenat, že jim věnujete více času a věnujete více pozornosti jejich zvyklostem, chování a potřebám. Namísto slepého uplatňování pravidel je zde doporučovaný přístup shromažďovat více údajů o vaší firmě a zjistit, kde se Pareto princip uplatňuje s jistotou, najdete mnoho zmiňovaných vzorců, ale je jisté, že před provedením změn by bylo obezřetné.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me