Údržba blogu – Co dělat se starými příspěvky do blogu?

Jak udržovat staré příspěvky vašeho blogu. Naučte se auditovat svůj blog, vyhledávat zastaralý obsah a určovat, zda staré, aktualizované, znovu určené nebo smazané staré příspěvky.


jak spravovat staré blogové příspěvky

Blog je důležitým aktivem pro vaše podnikání. V předchozím článku jsme diskutovali, proč by měl mít váš podnik. Zde v tomto článku chci diskutovat o tom, jak správně udržovat svůj blog tím, že určím, co byste měli dělat se svými starými příspěvky v blogu.

Proč je třeba udržovat staré blogové příspěvky

Pěkně popořádku. Příspěvky na blogu NENÍ staré a zastaralé. Nakonec s nimi budeš muset něco udělat.

Mnoho podniků s blogy jednoduše publikuje obsah na svém blogu a zapomíná na to. Mají mentalitu, že pokud zveřejňují nové věci, všechno je v pořádku.

Blogové příspěvky však nejsou nastaveny a zapomínají. Bohužel je ignorování vašich starých příspěvků špatnou praxí a může být pro vaše podnikání riskantní. Špatně udržovaný obsah na vašem blogu může skutečně poškodit vaši firmu. Zde je několik důvodů, proč:

 • Obrázek značky: Představte si, že potenciální zákazník čte starý, zastaralý článek na vašem blogu. Tento zákazník se nejspíš zajímá o jakémkoli tématu, které je ve vašem článku uvedeno, ale nemůže, protože je plné starých a zastaralých informací. Doporučení uvedená v tomto článku mohou být tak zastaralé, že již neplatí. Jaký obrázek to dává vašemu zákazníkovi o vás a vaší firmě?
 • Ztráta prodeje: Zastaralý blogový příspěvek nejenže vášmu podniku poskytne špatný obraz, ale také vás bude stát potenciálním prodejem. Čtenáři nebudou nakupovat ze zdroje, který poskytuje staré, zastaralé informace. Chtějí firmu, která ví, o čem mluví, a někoho, kdo je důvěryhodný.
 • Odpovědnost: V některých případech můžete být dokonce zodpovědní za falešné informace zveřejněné na vašem blogu.
 • Špatný SEO & Ztráta organického provozu: Starý a zastaralý obsah blogů nebude ve vyhledávačích dobře hodnocen a vy budete chybět o možnostech navádění nového provozu do vaší firmy. Ve skutečnosti může mít špatný obsah ve vašem blogu skutečně negativní dopad na celkové úsilí SEO o SEO.

BOTTOM LINE: Je důležité, abyste své stávající příspěvky v blogu udržovali pod kontrolou. Blog vyžaduje hodně práce a údržba vašich stávajících příspěvků je jeho součástí. Vaše příspěvky nejsou nastaveny a zapomínají na něco.

Jak postupovat při údržbě vašeho blogu

Nyní, když víte, proč je tak důležité udržovat vaše příspěvky udržované, pojďme mluvit o tom, jak to děláme.

Proveďte včasné opakování auditů vašich příspěvků

Prvním krokem je kontrola vašeho blogu. Budete to chtít dělat pravidelně. Doporučil bych alespoň jednou za měsíc.

To však záleží na předmětu vašich příspěvků na blogu a na tom, jak rychle jsou zastaralé.

Pokud například blogujete o poradenství v oblasti zahradnictví, vaše články zůstanou relevantnější než řekněme, pokud blogujete o optimalizaci pro vyhledávače (která se obvykle mění poměrně rychle).

Ať tak či onak, dobrou zprávou je, že většina příspěvků je obvykle po určitou dobu relevantní. Takže i když je musíte zkontrolovat jednou za měsíc, s většinou z nich pravděpodobně nebudete muset nic dělat.

BOTTOM LINE: Důležitou zprávou je pravidelné auditování vašich příspěvků (pokud možno měsíčně) a nalezení těch, které jsou zastaralé nebo irelevantní.

Určení, co dělat s zastaralým příspěvkem

Nakonec při provádění auditů najdete příspěvek, který je na vašem blogu zastaralý. Budete muset určit, co byste s tímto příspěvkem měli dělat. Můžete jej aktualizovat, znovu použít nebo smazat. Zde je několik věcí, které vám pomohou při rozhodování, která možnost je nejlepší:

Zkontrolujte svůj účet Analytics

Prvním krokem je analýza analýzy vašeho příspěvku. Zkontrolujte, zda tento příspěvek po celou dobu své existence získal velký provoz. Pokud ano, je to dobrý kandidát, který si můžete nechat aktualizovat nebo znovu použít, v závislosti na tématu. Pokud tomu tak není, možná budete chtít toto označení označit k odstranění.

Zkontrolujte příchozí odkazy

Dále byste chtěli zjistit, zda na tento příspěvek odkazuje někdo. Analyzujte to pomocí dobré kontroly zpětného odkazu. To, co najdete, by vás překvapilo. Tam může být několik dobrých stránek, které na to odkazují. To je skvělé a znamená to, že někdo našel váš příspěvek natolik užitečný, aby na něj mohl odkazovat. Přirozené zpětné odkazy, jako je tento, se obtížně vyskytují a budete chtít ukládat příspěvky pomocí těchto cenných odkazů! Pokud najdete dobré zpětné odkazy, vždy je upravte nebo znovu použijte.

Zkontrolujte, zda ve vašem blogu nejsou duplicitní témata

Dále budete chtít zjistit, zda máte ve svém blogu duplicitní nebo velmi podobná témata. Řekněme například, že jste právě napsali článek o svém zahradnickém blogu s názvem „Jak pěstovat rajčatovou rostlinu“ a pak si vzpomněli na článek, který jste napsali před 3 lety s názvem „5 tipů pro pěstování rostlin rajčete“. Přestože oba články mohou být stále dobré s dobrou radou, stále máte 2 samostatné články, které v zásadě pokrývají stejné téma. Tomu byste se měli vyhnout a jeden z nich nahlásit k odstranění.

Zkontrolujte relevanci tématu vašeho příspěvku

Nejdůležitější je, abyste zkontrolovali, zda je téma příspěvku stále relevantní. Jinými slovy, budou vaši čtenáři stále zajímat, o čem tento příspěvek je. Některá témata mají krátkou životnost a nemusí být nadále použitelná. Nakonec chcete, aby každý příspěvek na vašem blogu byl relevantní a přínosný pro vaše čtenáře. Pokud tomu tak není, pak příznak k odstranění.

Mazání příspěvků

U příspěvků, které je třeba odstranit, je tento postup jednoduchý. Jednoduše smažte příspěvek a odeberte jej ze svého blogu. Je to super snadné, přesto byste se měli vždy střídmě mazat a pokusit se aktualizovat nebo znovu použít tolik příspěvků, kolik jen můžete. Smažte pouze příspěvky, které jsou nenávratně nesprávné, zastaralé a poškozují vaši značku.

301 Přesměrování tam, kde je to možné

Pokud je to možné, můžete také přesměrovat adresu URL smazaného příspěvku na relevantní. Například v případě duplikátu příkladu rajčatového článku, který jsem zmínil dříve, můžete jeden z článků odstranit a 301 jej přesměrovat na druhý. To je výhodné pro vyhledávače i pro čtenáře, protože jim říká, že jste trvale odstranili smazaný příspěvek na tuto novou adresu URL a že je to oficiální článek, který by si nyní měli přečíst..

BOTTOM LINE: Obecně platí, že vždy chcete své příspěvky uložit a znovu použít. Příspěvek smažte pouze v nezbytných případech.

Aktualizovat nebo znovu použít příspěvky

U příspěvků, které lze uložit (a měla by být velká většina zastaralých příspěvků na vašem blogu), je třeba je aktualizovat nebo znovu použít.

Aktualizace

U příspěvků, které je třeba aktualizovat, budete muset obsah znovu upravit, aby byl znovu relevantní a včasný. Hledejte odkazy na veřejné osobnosti, podniky, technologie, kulturu & politické trendy, data a cokoli jiného, ​​co by mohlo být zastaralé. Zkontrolujte také SEO svého příspěvku a pokud je to možné, přidejte nová relevantní klíčová slova.

Po aktualizaci příspěvku se ujistěte, že je také aktualizováno datum zveřejnění příspěvku nebo zda jste uvedli datum aktualizace příspěvku. Nebojte se zacházet s tímto starým obsahem jako s novým. Koneckonců nechcete, aby čtenáři viděli vaše původní datum zveřejnění, a domníváte se, že od té doby nebylo aktualizováno:

Nezapomeňte aktualizovat datum zveřejnění vždy, když upravujete nebo znovu vkládáte příspěvek

Podívejte se na data zveřejnění těchto výsledků? Který z nich si pravděpodobněji přečtete? Aktuální data psychologicky vyjadřují větší důvěryhodnost než ta starší.

Opakované použití

Příspěvky, které je třeba znovu použít, jsou ty, které již nejsou relevantní, přesto je lze recyklovat, aby vyhovovaly novému účelu. Tyto budou pravděpodobně vyžadovat také změnu adresy URL.

Například před dlouhou dobou bylo doporučeno odeslat váš web do online adresářů pro účely SEO. Po aktualizaci Google byly stránky penalizovány a ve skutečnosti by to poškodilo hodnocení vašich webových stránek. Takže v zásadě to už nebylo považováno za dobrý nápad. Pokud máte starý článek, který doporučuje odesílat váš web do online adresářů, pak jej budete chtít znovu použít s novým článkem o tom, proč byste se do online adresářů neměli přihlásit. Oba články jsou tematicky související, přesto příspěvek přidáváte novými, čerstvými informacemi.

Přepište tyto články do něčeho nového a čerstvého. Pokud je to možné, vyberte téma, které je vždy zelené. Pravděpodobně budete muset změnit adresu URL příspěvku, takže nezapomeňte přesměrovat starý na nový.

Závěr

Udržování blogových příspěvků vyžaduje hodně práce, ale je důležité a stojí za to. Musíte udržovat svůj obsah svěží a aktuální. Pravidelně kontrolujte svůj blog a odstraňujte staré příspěvky. Snažte se je vždy aktualizovat nebo znovu použít, ale smažte ty opravdu špatné. Tím vytvoříte důvěru a autoritu pro svůj blog a vaši firmu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map