Top 9 bezplatných a placených prototypovacích nástrojů pro návrháře UX / UI

Objevte nejlepší prototypovací nástroje pro UX & Návrháři uživatelského rozhraní, díky nimž bude tvorba vašeho produktu rychlejší a efektivnější.


Nejlepší protoypingové nástroje pro návrháře UX / UI

Prototyp funguje lépe než tisíc schůzek.

Konec konců je to něco, co vaši budoucí uživatelé a zúčastněné strany uvidí a prokliknou. Což je skvělý způsob, jak shromáždit zpětnou vazbu a vylepšit váš produkt – v rané fázi, nikoliv po dokončení.

To je důvod, proč se designéři v této fázi snaží dělat maximum, a ty správné nástroje vám jistě pomohou.

Je však těžké ztratit se v tomto obrovském počtu aplikací – bezplatných, placených, webových a stolních.

Abychom vám pomohli vybrat správný software, uvedl jsem 9 nejlepších prototypovacích nástrojů pro rok 2020, a to jak trendových, tak efektivních.

Pojďme je zkontrolovat.

Nejlepší bezplatné prototypovací nástroje

Jaký je smysl utrácení stovek za software, když můžete používat bezplatné prototypovací nástroje?

Ale je tu háček – nástroje jsou většinou jednoduché a mají omezenou funkčnost. Nebudou fungovat, pokud pracujete na designu UI / UX s velkým týmem vývojářů.

Pokud však pracujete na jediném projektu, jako je firemní web, mohou být bezplatné nástroje víc než dost.

Shromáždil jsem několik prototypovacích nástrojů, které byste mohli vyzkoušet – a nestojí vás to ani cent.

Adobe XD

Platformy: macOS, Windows

Snímek obrazovky nástroje Adobe XD Prototyping

Adobe XD přichází s pozoruhodně jednoduchým, ale snadno použitelným rozhraním, které odpovídá ostatním aplikacím Creative Cloud.

V sekci Prototype mohou návrháři propojit kreslicí plátna nebo obrazovky, prohlížet hotové prototypy a sdílet je pro kontrolu klientů..

Základní vlastnosti:

 • Prototypy drátu. Návrháři mohou přepnout z návrhového režimu na prototyp a připojit kreslicí plátna. Pomáhá jim komunikovat tok aplikací pro více obrazovek a přepínat mezi různými scénáři.
 • Hlasové prototypování. Tvůrci interagují se svými prototypy pomocí hlasových spouště a přehrávání řeči. Jednoduše řečeno, mohou designéři Adobe XD používat jako spouštěč hlasové příkazy.
 • Náhledy na zařízeních iOS a Android v zařízení. Při vytváření prototypů pro aplikace pro iOS nebo Android mohou návrháři vidět náhled své práce na kompatibilních zařízeních pomocí mobilní aplikace XD. Mohou tak zobrazit náhled a otestovat aplikaci současně.
 • Import souboru Skica, Photoshop a Illustrator. Nástroje pro návrh Adobe jsou vzájemně kompatibilní, takže můžete v Illustratoru zkopírovat jeden prvek a vložit jej do Adobe XD. Kromě nástrojů Adobe je k dispozici také plugin pro aplikaci Sketch.

Startovací plán uživatelé mají přístup k neomezenému sdílení dokumentů, editorů a sdílených odkazů (do dubna 2020).

InVision

Platformy: na webu

Snímek obrazovky nástroje prototypu Invision

InVision je zdaleka nejoblíbenějším nástrojem pro wireframing, prototypování a makety.

Základní vlastnosti:

 • Vytváření bohatých interaktivních prototypů. Hlavní funkce, která pomáhá návrhářům efektivně řešit InVision a vytvářet nové elegantní prototypy.
 • Zanechávání komentářů. Designový tým může psát své připomínky týkající se různých prototypů. Navíc si mohou prohlédnout historii změn – soubory se aktualizují, jakmile jsou upraveny.
 • Synchronizace. Projekty se synchronizují s cloudovými úložišti, jako je Disk Google nebo Dropbox. InVision má také systém řízení projektů pro efektivní organizaci pracovního postupu.
 • Pluginy. Některé doplňky, které umožňují uživatelům odesílat návrhy do aplikace InVision z aplikace Sketch and Photoshop.

Plán zdarma nabízí jeden prototyp s neomezeným počtem obrazovek, což může stačit pro jednotlivé designéry.

Zázrak

Platformy: web, iOS, Android

Snímek obrazovky prototypu zázračného prototypu

Zázrak je další prototypovací nástroj s předinstalovanými prvky (tlačítka, nabídky) pro různé platformy.

Základní vlastnosti:

 • Budování realistických prototypů. Návrháři mohou během několika minut transformovat návrhové makety na interaktivní mobilní nebo webové prototypy. Bez zápisu jediného řádku kódu.
 • Uživatelské testování. Jelikož UX hraje klíčovou roli při tvorbě jakéhokoli digitálního produktu, mohou návrháři během testování beta získat zpětnou vazbu od uživatelů a provádět změny, aby vyhovovaly potřebám zákazníků..
 • Automatizované vytváření specifikací návrhu. Marvel má integrovaný Handoff nástroj, který umožňuje návrhářům předat jejich návrh vývojářům zasláním URL.

Používání aplikace Marvel je velmi snadné – její rozhraní je jasné, takže se s tím mohou vyrovnat i začátečníci.

Kromě toho má Marvel plugin pro Sketch pro lepší interakce a produktivní práci.

Obr

Platformy: na webu

Snímek obrazovky prototypu nástroje Figma

Obr je cloudový návrhový nástroj podobný aplikaci Sketch, ale ještě lepší pro týmovou spolupráci.

Firma usnadňuje vytváření prototypů pomocí přechodů a za tím účelem nemusíte stahovat jednu aplikaci třetí strany.

Základní vlastnosti:

 • Hladké předání. Všechno, co musí UI / UX tým udělat, je sdílet spojení s devs a budou mít přístup ke všem informacím – readlines, grafické prvky, měření připravená k exportu.
 • Platforma all-in-one. Návrháři mohou snadno přepínat mezi souborem návrhu a živým prototypem. Úpravy se okamžitě objeví v prototypu.
 • Spolupráce. Členové týmu, včetně klientů, mohou snadno zkontrolovat hotové návrhy, nechat zpětnou vazbu v reálném čase a komunikovat prostřednictvím Slacku integrovaného do Figmy.
 • Pluginy. Návrháři mohou rozšířit základní funkce Figmy pomocí pluginů jako Unsplash, Figmotion, Color Bling atd. – nyní více než 100.

Figma je zdarma pro jednotlivé designéry – až 2 editory a 3 projekty.

Webflow

Platformy: na webu

Snímek obrazovky prototypu nástroje Webflow

Webflow je víceúčelový nástroj a pokud to chcete zjistit, bude to nejlepší volba jak vytvořit webdesign – a hodně cvičím.

S Webflow vytvoříte webové rozhraní, animace a rozvržení a jejich další publikování.

Základní vlastnosti:

 • Rozvíjet&design. Návrháři převádějí svůj design do čistého kódu, který splňuje všechny požadované standardy. Vývojář se zase stává vývojářem.
 • 3D animace / transformace. Tým UI / UX vytváří 3D CSS transformace bez nutnosti psát kód.
 • Široká škála komponent. Webflow obsahuje přizpůsobitelné formuláře, rozbalovací nabídky, karty, responzivní navigaci na webových stránkách atd.
 • Webflow CMS. Webflow CMS umožňuje majitelům webových stránek spravovat své stránky – v libovolném prohlížeči nebo zařízení.
 • Integrace. Jako plnohodnotný tvůrce webových stránek má Webflow integrace s Google Analytics, Google Optimize, MailChimp, Zapier.

Webflow je tedy skvělou volbou pro designéry, kteří potřebují dělat všechno sami.

Nejlepší placené prototypovací nástroje

U placeného softwaru můžete očekávat výhody, jako je neomezený prostor na disku, nové užitečné funkce, soukromé pluginy a písma a mnoho dalších.

Pojďme zjistit, jaké prototypingové nástroje stojí za své peníze v roce 2020.

Skica

Platformy: Operační Systém Mac

Skica snímku prototypu nástroje

Pokud jste se někdy přiblížili navrhování uživatelského rozhraní, určitě jste o tomto slyšeli. Dnes, Skica je jedním z nejpopulárnějších – a výkonných – prototypovacích nástrojů.

Skica umožňuje uživatelům vytvářet drátové modely, makety a prototypy a díky několika zásuvným modulům interagovat s jinými prototypovacími nástroji. 

Základní vlastnosti:

 • Prototypování. Uživatelé vytvářejí interaktivní a robustní prototypy pomocí aplikace Sketch a zobrazují náhled jejich návrhu, aby viděli, jak fungují v akci.
 • Vektorové úpravy. Protože Sketch je vektorový návrhový nástroj, tým uživatelského rozhraní používá k vytváření a úpravám existujících tvarů funkce úpravy vektorů.
 • Předvolby přidávání, ukládání, exportování. Návrháři vytvářejí oblíbené předvolby a ukládají je do aplikace Skica. Poté mohou exportovat tato předvolby a sdílet je se členy týmu.
 • Export kódu. Design lze exportovat jako kód. Přispívá tak ke spolupráci mezi designéry a vývojáři.
 • Stovky pluginů. Skica poskytuje mnoho užitečných doplňků, které zjednodušují proces navrhování a zlepšují celkový dojem.

Náklady: 99 $ za osobní licenci

Zásada

Platformy: Operační Systém Mac

Snímek obrazovky nástroje prototypu

Zásada populárnější prototypovací nástroj pro vytváření animovaných a interaktivních rozhraní.

Základní vlastnosti:

 • Vytváření animovaných rozhraní. Princip umožňuje návrhářům vytvářet interaktivní a animovaná uživatelská rozhraní.
 • Export a prohlížení prototypů. Pokud designéři potřebují vidět, jak prototyp vypadá v telefonu, mohou si stáhnout aplikaci Principle pro iPhone a připojit svůj smartphone k počítači Mac a otestovat náhled.
 • Více obrazovek. Můžete vytvořit více obrazovek pro aplikaci pro více obrazovek.
 • Import. Návrháři importují soubory skici a jsou animované, pokud jsou statické.

Náklady: 129 $

Axure

Platformy: macOS, Windows

Snímek obrazovky nástroje prototypu Axure

Axure je progresivní nástroj pro vytváření prototypů UX, který pomáhá návrhářům vytvářet prototypy pro webové i mobilní platformy.

Základní vlastnosti:

 • Prototypování. Nejnovější verze Axure (RP 9) přichází s mobilním režimem s dotykovými kurzory a pohyblivými posuvníky, které vylepšují zážitek z mobilu, možnosti změny měřítka, zkratky pro další / předchozí stránky atd..
 • Widgety formuláře. Axure nabízí vlastní styling, včetně typografie, ohraničení a výplní, efektů stylů, které umožňují návrhářům přidat vlastní prvky.
 • Přidávání dokumentace. Návrháři mohou do svých prototypů a diagramů zahrnout dokumentaci. Pomáhá psát podrobné informace o každém prototypu nebo diagramu – jak prototyp funguje, hlavní součásti aplikace a další.
 • Spolupráce na vysoké úrovni. Návrháři pracují v Axure na stejném prototypu společně se svými kolegy. Je snadné sdílet návrhy s akcionáři nebo potenciálními uživateli a získat zpětnou vazbu.

Náklady: 29 $ za verzi Axure RP 9 Pro za měsíc (495 $ – trvale)

JustInMind

Platformy: macOS, Windows

Snímek obrazovky prototypu Just In Mind

Jednou z nejlepších výhod JustInMind prototyping tool je jeho desktopová verze. Můžete jej nainstalovat do počítače a pracovat v režimu offline, i když právě nemáte připojení k internetu.

Základní vlastnosti:

 • Předinstalované sady uživatelského rozhraní. JustInMind obsahuje soupravy uživatelského rozhraní, které usnadňují a zrychlují prototypování webových i mobilních verzí.
 • Řízení požadavků. Návrháři mohou do procesu prototypování a textu odkazu přidat všechny požadavky projektu. Tímto způsobem řídí všechny požadavky a ujišťují se, že jsou splněny všechny požadavky.
 • Integrace. JustInMind může být integrován do Sketch, Adobe Suite, JIRA pro rozšíření procesů spolupráce.
 • Spolupráce. Designéři sdílejí svou práci se členy týmu, rychle spolupracují a zanechávají komentáře.

Náklady: 29 $ měsíčně (228 $ ročně)

A je to! Jak vidíte, existuje velký výběr prototypovacích nástrojů – pro jednotlivé designéry a týmové hráče.

A je jen na vás, které použití použijete, takže si zvolte moudře.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map