Pse Duhet të Shmangni Web Hosting Falas

Pritja falas nuk është një praktikë e mirë për një faqe interneti të ligjshme të biznesit. Mësoni pse nuk duhet të përdorni pritjen falas në internet & si të gjesh një alternative më të mirë.


Pse duhet të shmangni pritjen falas në internet

Për shumë pronarë të afarizmave të vegjël, mbajtja e një faqe në internet është një strategji e rëndësishme për sukses. Fatkeqësisht, të zotëroni një faqe në internet mund të jetë e shtrenjtë. Edhe nëse vendosni të ndërtoni vetë një uebfaqe dhe të zvogëloni shpenzimet e punësimit të një projektuesi profesional në internet, ju ende duhet të paguani për mbajtjen në internet dhe një emër domain. Web hosting nuk është shumë i kushtueshëm, por është një shërbim i vazhdueshëm për të cilin duhet të paguani vazhdimisht. Shumica e hostëve në internet paguajnë rreth 5 deri në 10 dollarë në muaj; përveç nëse, ju zgjidhni një prej atyre hosteve në internet që tingëllon “shumë mirë për të qenë i vërtetë” duke ofruar plotësisht një pritje falas në internet.

Freeshtë vërtet e vlefshme vërtet?

Prit një minutë. Hosting falas? Kjo tingëllon shkëlqyeshëm, apo jo? Para se të tërhiqeni dhe të ngarkoni skedarët e faqes tuaj në ndonjë server falas, është e rëndësishme të mbani mend që asgjë nuk është me të vërtetë falas. Nëse jeni serioz në lidhje me biznesin tuaj në internet dhe dëshironi një uebfaqe profesionale, atëherë duhet të rishikoni dhe lexoni këto arsye pse nuk duhet të përdorni web hosting falas:

Virus / Malware / Hacking

Shumë prej këtyre kompanive të ashtuquajtura “web hosting falas” injektojnë malware në faqen tuaj të internetit ose madje ndajnë informacionin tuaj personal me të tjerët. Disa madje përdorin “mbajtjen falas” si një front për vjedhjen e identitetit. Për shkak të modelit “të lirë” të biznesit, kjo do të thotë se ata nuk kanë burimet financiare për t’ju mbrojtur nga hakerat e vendosur. Faqja juaj mund të defaktohet ose fshihet edhe për shkak të praktikave të dobëta të sigurisë.

Kufizimet e përmbajtjes

Kur merrni diçka falas, gjithmonë do të ketë një kufizim drastik. Ju mund të kufizoheni në vetëm 20MB hapësirë ​​për vetëm disa foto ose imazhe dhe tekst. Ato mund të kufizojnë gjerësinë e bandës suaj në sasi të pamundshme. Ju mund të keni fat, kur bëhet fjalë për numrin e blogjeve që mund të keni ose email që mund të dërgoni, ose ndonjë numër tjetër të gjërave që mund të dëmtojnë biznesin tuaj ose përdorimin personal.

Performance e dobet

Pritja falas është shpesh jo e besueshme dhe është shumë joprofesionale për një faqe interneti të ligjshme të biznesit. Hosting falas mund të ketë shpejtësi ekstremisht të ngadalta të faqes, prandaj ki kujdes!

Mbështetje e dobët e klientit … ose Asnjë!

Pritja falas në internet shpesh nuk ka mbështetje të mirë për klientët. Disa madje nuk mund të ofrojnë asistencë të klientit fare. Nëse keni një problem, ju në thelb jeni vetë.

Reklamimi Spam

Kompanitë falas të mbajtjes së faqes në internet duhet të bëjnë para disi. Shumë prej tyre do të injektojnë faqen tuaj te internetit me reklama të paguara, në mënyrë që të mund të bëjnë disa dollarë shtesë. Fatkeqësisht, kjo mund ta bëjë faqen tuaj të internetit të duket si spam dhe madje mund të dëmtojë renditjen tuaj në motorët e kërkimit.

Ështjet e pronësisë së faqes në internet

Disa pritës të lirë të uebit janë njohur që fshijnë faqen e internetit të anëtarëve të tyre pa asnjë arsye. Kjo mund të jetë shumë zhgënjyese nëse keni shpenzuar shumë kohë në ndërtimin e faqes tuaj të internetit. Imagjinoni të kaloni një javë në ndërtim dhe të personalizoni uebfaqen tuaj saktësisht se si dëshironi, vetëm për ta gjetur që është fshirë ditën tjetër pa asnjë arsye. Dhe, sipas shumë kushteve të shërbimit të hostit falas, ju nuk keni në pronësi të plotë faqen tuaj për sa kohë që është i pritur me ta.

e quajtur

Cili duket më profesional për klientët tuaj: Shembull.com ose Shembull.SuperCoolFreeHost.com? Nëse doni një pritje falas në internet, ka shumë të ngjarë që nuk do të merrni me vete një konfigurim falas të emrit të domainit të nivelit të lartë. Nëse e bëni, shkëlqyeshëm, por paralajmërimet e mësipërme ende zbatohen.

Optimizimi i motorit të kërkimit

Optimizimi i mirë i motorit të kërkimit mund të jetë ndryshimi midis të qenit në faqen 42 të faqeve të rezultateve të kërkimit të Google (SERP) ose të qenit në faqen 1. Cilin dëshironi të keni? Nëse jeni përgjigjur “faqja 1”, atëherë doni të largoni sa më shumë që të keni mundësi nga mbajtja në internet falas. Në fakt, ju do të dëshironi të paguani një premium në mënyrë që të siguroheni se pritja juaj është e sigurt, e besueshme, e shpejtë dhe jo pjesë e një “lagje të keqe” të pritjes së përbashkët. Free web hosting nuk plotëson asnjë nga këto kërkesa kritike.

Një alternativë më e mirë për Web Hosting Free

Një pronar serioz biznesi nuk duhet të përdorë një shërbim falas të mbajtjes në internet. Pritja me pagesë është mënyra më e mirë për të shkuar. Po në lidhje me kostot e larta të një hosti të paguar në ueb? Nëse jeni me një buxhet me të vërtetë të ngushtë, atëherë mund të dëshironi të shikoni një llogari të lirë, të përbashkët të mbajtjes në internet. Ekzistojnë fjalë për fjalë qindra ofrues të web hosting që ofrojnë pritje të përbashkët në internet. Shtë gjithashtu një praktikë plotësisht e ligjshme dhe e sigurt për bizneset e vogla që kanë nevojë për mbajtje në internet. Një nga kompanitë më të mira dhe më të përballueshme për ndarjen në internet është iPage. Ata janë një ofrues legjitim i mbajtjes së faqes në internet që ofron web hosting të sigurt dhe të besueshëm me një çmim të përballueshëm. Ju mund të gjeni në faqen e internetit të tyre në www.ipage.com dhe të blini një llogari të mbajtjes në internet për rreth 2 dollarë në muaj. Për të mësuar më shumë rreth iPage, lexoni përmbledhjen tonë të plotë për iPage.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map