Průvodce pro začátečníky k algoritmu tučňáků Google

Vše, co potřebujete vědět o Google Penguin a proč je Penguin tak důležité pro optimalizaci vyhledávače.


Průvodce algoritmem tučňáka Google

„Tučňák“ není slovo obvykle spojené se strachem a úzkostí – konec konců, co je chytřejší než tučňák? Pokud ovšem nemluvíte o optimalizaci vyhledávačů (SEO). Slovo „tučňák“ v SEO často způsobuje, že se lidé trápí.

Je to proto, že v SEO je „Penguin“ algoritmus Google. Penguin byl poprvé propuštěn v dubnu 2012 a jeho účelem bylo potrestat používání stránek manipulativní schémata propojení uměle nafouknout jejich hodnocení v žebříčku.

Penguin je jemná a komplikovaná událost v historii internetu. Proto jsem tady. Budu destilovat složité věci do něčeho snadno srozumitelného. Představím vám, proč byl Penguin nezbytný a jaký to měl dopad na internet obecně.

Proč Google vytvořil tučňák

Abychom pochopili, proč Google vytvořil tučňák, musíte vědět něco o jejich neustálém boji proti spamu. A skutečnost, že Google ne vždy vyhrál.

Za prvé, (téměř) nikdo opravdu nevyužívá spam. Spam se však stal populárním, protože fungoval. Link spam je široce definován jako vytváření velkého množství odkazů – stovky nebo tisíce – na jiných webech, aby bylo možné manipulovat s algoritmy vyhledávače, které používají odkazy jako signál důvěry a autority. Tyto odkazy nejsou určeny pro lidi, ale pouze pro vyhledávače. Jsou nízké kvality a lidskému oku vypadají jako spam.

V roce 2012 bohužel odkaz spam skutečně zlepšil hodnocení stránek ve výsledcích vyhledávání Google. Takže lidé přirozeně začali spamovat odkazy, aby buď dostali náskok před svými konkurenty, nebo alespoň drželi krok.

Skutečnost, že odkazový spam fungoval tak dobře, ztěžovala odolávání skákání na přenosovém voze s spamovým odkazem. Méně pečliví členové SEO průmyslu používali nejrůznější taktiku spamu, od odkazů na boty po komentáře blogů až po vytváření celých sítí webů, jejichž jediným účelem bylo vytvářet odkazy zpět na klientské stránky..

Na konci Google se objevovaly irelevantní weby pro oblíbená klíčová slova, které tlačily stránky produktů nad informace, které by uživatelé mohli považovat za užitečné. To se na Googlu projevilo špatně, protože poskytovalo výsledky, které lidem, kteří používají jejich vyhledávač, nepřinesli hodnotu.

Tato bezostyšná manipulace s jejich výsledky přivedla Google do rohu. Nakonec se jednalo o existenciální hrozbu pro jejich podnikání – ohrozilo to jejich hlavní produkt. Většina příjmů společnosti Google je získávána z vyhledávání a špatné výsledky vyhledávání ohrožují jejich společnost.

Pro Google to byla hrozná situace. Pokud během tohoto věku spamu povstal konkurenční vyhledávací stroj, možná bychom měli další sloveso pro vyhledávání na internetu..

Google samozřejmě proti tomuto chování bojoval od svého vzniku, v té době téměř deset let. Odešli po maskovaných odkazech a doplňování klíčových slov od roku 2003 s časnými aktualizacemi, jako jsou Cassandra a Florida. Vyvinuli se Jagger v roce 2005 řešit taktiku jako placené a vzájemné vazby. Google neustále vylepšuje svůj vyhledávací algoritmus a zaměřuje se na jakýkoli problém, který je v té době nejnaléhavější.

V roce 2012 nebyl pro Google větší problém než odkazovat spam. Link spam přetrvával zásadním způsobem – protože to stále fungovalo. Aby společnost Google převzala kontrolu nad výsledky vyhledávání, 26. dubna 2012 uvolnila tučňák.

Co dělá tučňák?

Tučňák je určen k potrestání manipulativních praktik propojení.

Z Oznámení společnosti Google o tučňákovi:

„I když nemůžeme prozradit konkrétní signály, protože nechceme dát lidem způsob, jak si zahrát naše výsledky vyhledávání a zhoršovat zážitek pro uživatele, naše doporučení pro webmastery je zaměřit se na vytváření vysoce kvalitních webů, které vytvářejí dobrý uživatelský dojem. a místo toho, aby se zapojili do agresivní taktiky webového spamu, využívali metody SEO s bílými klobouky. “

Cílem Google bylo potrestat stránky umisťováním uměle pomocí manipulativních odkazů.

Zde je příklad toho, z čeho se Google pokoušel vymýtit:

Příklad odkazu na spam

Všimněte si manipulativních odkazů s texty kotevních textů bohatých na klíčová slova.

Tento příklad příspěvku obsahuje spřádaný obsah, slovo salát, plněné klíčové slovo, ukotvený text s přesnou shodou. Neposkytuje žádnou hodnotu pro čtenáře a byl nepopiratelně postaven pro manipulaci s vyhledáváním. Odkazy nejsou ani pro obsah irelevantní, protože neexistuje žádný obsah, o kterém by se dalo mluvit. Je navržen tak, aby vypadal jako skutečná syntaxe a oklamal vyhledávače, aby je identifikovaly jako relevantní informace.

Google neprozradí přesně, jak funguje jejich vyhledávací algoritmus (ačkoli tvrdili téměř deset let, že věnují pozornost více než 200 hodnotícím faktorům), ale Penguin dal jasně najevo, že mají nulovou toleranci pro jakoukoli manipulaci, zejména pokud jde o Odkazy.

Penguin v žebříčku nejen snížil počet stránek. Přetahovali stránky téměř do všech vyhledávání. Ovlivněno bylo pouze asi 3% dotazů (více o tom, co to znamená) tady), ale vzhledem k tomu, že se ročně provádí více než jeden bilion vyhledávání Google, je to stále obrovské číslo. Tisíce webů byly penalizovány a byly prakticky neviditelné pro většinu webu.

Téměř každý SEO znal někoho s webovou stránkou zasaženou Penguinem. To houpalo odvětví SEO tak, že žádný algoritmus Google nemá dříve nebo od té doby.

Penguinovy ​​následky

Tučňák byl atomová bomba aktualizací alga.

Tučňák má extrémně represivní povahu a zasáhne každého, kdo se zabývá odkazovým spamem, který byl při prvním vydání všudypřítomný. Google mohl navrhnout tučňáka, aby pouze znehodnocoval odkazový spam a odřízl nohy pod taktiku. Místo toho se rozhodli aktivně potrestat stránky, které se provinily spamováním odkazů – bez většího varování.

Trest byl okamžitý a zametl všechny druhy lidí.

Přes noc mnoho firem ztratilo provoz na svých webových stránkách a narušilo důležitý zdroj příjmů. A neexistovala žádná cesta pro včasné zotavení – Google nenabízí způsob odeslání žádosti o přehodnocení. Jediným způsobem, jak se vrátit po zásahu Penguinem, je odstranit spam prostřednictvím auditu zpětného odkazu a pak počkat na další aktualizaci tučňáka. Na rozdíl od toho, na rozdíl od manuálního trestu, existoval a neexistuje způsob, jak říct 100%, pokud byl web potrestán Penguinem. Jediným způsobem, jak zkontrolovat, je kopat do organických poklesů provozu a zjistit, zda to koreluje s aktualizací tučňáků.

Přestože tučňák fungoval čistě v digitální sféře, v rámci vyhledávacího algoritmu Google to mělo velmi reálné důsledky. Postižené společnosti byly nuceny hledat nové zdroje příjmů, snižovat počet zaměstnanců, nebo dokonce být úplně blízko. Reakce společnosti Google na široce rozšířené nároky na kolaterální poškození spočívala v uvolnění formuláře zpětné vazby. Formulář dala lidem šanci tvrdit, že Penguin omylem potrestal své stránky.

Mnoho majitelů stránek si najalo dovednosti pochybných SEO, aniž by si uvědomilo, že tato manipulativní chování budou použita na jejich stránkách..

S tolika postiženými je tučňák často zdrojem špatné vůle vůči společnosti Google. Podniky, kariéra a rodiny pocítily Penguinovy ​​represivní účinky, mnohé bez pochopení proč.

Tučňák také změnil SEO pro mnoho. Odkazový spam se stal neúčinným přes noc. Optimalizace pro vyhledávání se více zaměřila na člověka. Před tučňákem bylo efektivní vytvořit odkaz pro prohledávače Google. Po tučňákovi musely být odkazy zaměřeny na člověka, aby byly efektivní.

Nyní se SEO potýkají s výběrem, zda se budou řídit pokyny Google, nebo riskovat přísný trest.

Tučňák označil bod, kde se „bílý klobouk“ stal nezbytně mnohem populárnějším.

V tomto smyslu byl Penguin nápomocný ve vývoji budování odkazů z jeho stigmatizovaných spamových kořenů na legitimní marketingovou taktiku.

Penguinovo dědictví

Penguin poslal jasnou zprávu, „nulovou toleranci“, zprávu „get-your-act-together“, která uvízla u nás po tři solidní roky (věčnost v tomto odvětví).

Byl to účinný úder proti linkovému spamu, který vážně odradil manipulativní taktiku, která byla do té doby tak spolehlivá. Také zanechal po dešti ničení, které ochromilo podniky, i když jeho majitelé nevěděli lépe nebo svěřili své stránky ostatním..

Penguin také vštípil hluboký a trvalý pocit paranoie do každého, kdo přichází do styku se SEO.

 • Mnoho majitelů firem a webmasterů věnuje více pozornosti síle, kterou mají vyhledávače nad jejich živobytím (a mnohem více se obává SEO).
 • SEO nyní dodržují pokyny společnosti Google i mimo tento dopis, ale také v duchu. SEO zvažují záměr vyhledávače, kvalitu stránek a uživatelský dojem.
 • SEO mohou provádět pouze taktiku, která vede k legitimním vazbám. SEO se musí kromě algoritmické stránky zaměřit na lidskou stránku vyhledávačů.

Nakonec, i když došlo k nepřijatelnému poškození kolaterálu a přestože spam přežívá, Penguin pomohl snížit účinnost spamu. I přes bolest a stres, které Penguin způsobil tolik, je nezvratné, že Google je schopen lépe dodržovat své pokyny.

Od roku 2012 došlo k šesti aktualizacím tučňáků, což nás ujišťuje, že Google je stejně odhodlaný zabránit webovým spamům jako vždy. V některých ohledech je tučňák živou bytostí, která se mění a vyvíjí, stejně jako událost a vzorec.

TL; DR

Penguin je algoritmus Google, který se zaměřuje na manipulativní postupy propojení. Počáteční aktualizace v dubnu 2012 měla obrovský dopad a způsobila skutečné efekty pro skutečné lidi a podniky. Tučňák obrovsky změnil SEO krajinu a neustále udržuje SEO vylepšování taktiky jejich odkazů. Penguin byl navržen tak, aby bránil výsledky vyhledávání Google před manipulací prostřednictvím odkazů a udržoval výsledky vyhledávání Google ve vysoké kvalitě.

Tučňák pomohl utvářet internet jako celek. A k lepšímu nebo horšímu, Penguin je tu, aby zůstal.

Chcete-li se dozvědět více podrobností o vývoji tučňáků, podívejte se na toto komplexní průvodce dát dohromady moji kolegové v Linkarati.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map