Proč byste se měli vyvarovat bezplatného webhostingu

Bezplatný hosting není dobrým postupem pro legitimní obchodní web. Zjistěte, proč byste NEMĚLI používat bezplatný webhosting & jak najít lepší alternativu.


Proč byste se měli vyhnout bezplatnému webhostingu

Pro mnoho majitelů malých podniků je vlastnění webové stránky důležitou strategií úspěchu. Vlastnictví webové stránky může být bohužel drahé. I když se rozhodnete vytvořit webovou stránku sami a snížit náklady na pronájem profesionálního webdesignéra, stále musíte platit za webhosting a doménové jméno. Web hosting není příliš nákladný, ale je to nepřetržitá služba, za kterou musíte neustále platit. Většina webových hostitelů účtuje přibližně 5 až 10 USD měsíčně; pokud si nevyberete některého z těchto webových hostitelů, který zní „příliš dobře na to, aby to byla pravda“ a nabízí zcela zdarma webhosting.

Opravdu to stojí za to?

Počkej chvíli. Zdarma hosting? To zní skvěle, že? Než budete příliš nadšeni a nahrajete soubory svých webových stránek na nějaký bezplatný server, je důležité si pamatovat, že nic není skutečně zdarma. Pokud jste vážně o svém online podnikání a chcete profesionální web, měli byste znovu zvážit a přečíst si tyto důvody, proč byste NEMĚLI používat bezplatný webhosting:

Virus / Malware / Hacking

Mnoho z těchto společností, tzv. „Bezplatného webhostingu“, vkládá na váš web malware nebo dokonce sdílí vaše osobní údaje s ostatními. Někteří dokonce používají „bezplatný hosting“ jako frontu pro krádež identity. Díky „bezplatnému“ obchodnímu modelu to znamená, že nemají finanční zdroje, které by vás ochránily před odhodlanými hackery. Váš web by se mohl poškodit nebo dokonce odstranit kvůli špatným bezpečnostním postupům.

Omezení obsahu

Když něco dostanete zdarma, vždy bude existovat nějaké drastické omezení. Můžete být omezeni na pouhých 20 MB místa pro několik fotografií, obrázků a textu. Mohou omezit vaši šířku pásma na neudržitelné částky. Můžete mít smůlu, pokud jde o počet blogů, které můžete mít, e-maily, které můžete poslat, nebo o jakýkoli jiný počet věcí, které by mohly poškodit vaše podnikání nebo osobní použití.

Slabý výkon

Bezplatný hosting je často nespolehlivý a je pro neprávní obchodní web velmi neprofesionální. Bezplatný hosting může mít extrémně pomalé rychlosti načítání stránky, takže si dejte pozor!

Špatná podpora zákazníků … nebo vůbec žádná!

Bezplatný web hosting často postrádá dobrou zákaznickou podporu. Někteří nemusí vůbec nabízet zákaznickou podporu. Pokud máte problém, jste v zásadě sami.

Spamová reklama

Zdarma webhostingové společnosti musí nějak vydělat peníze. Mnoho z nich vloží váš web pomocí placených reklam, aby mohli vydělat několik dalších dolarů. Bohužel to může způsobit, že váš web bude vypadat jako spam, a dokonce může poškodit vaše hodnocení ve vyhledávačích.

Problémy s vlastnictvím webových stránek

Bylo známo, že někteří bezplatní weboví hostitelé bezdůvodně smazávají web svých členů. To může být velmi frustrující, pokud jste strávili spoustu času budováním vlastního webu. Představte si, že strávíte týden budováním a přizpůsobováním svých webových stránek přesně tak, jak chcete, pouze abyste zjistili, že byly smazány následující den bez důvodu. A podle mnoha bezplatných smluvních podmínek hostitele nemáte ve skutečnosti na svém webu úplné vlastnictví, pokud je s nimi hostováno.

Branding

Který vypadá pro vaše zákazníky profesionálnější: Example.com nebo Example.SuperCoolFreeHost.com? Pokud chcete bezplatný webhosting, pravděpodobně s ním nebudete mít připravené bezplatné nastavení názvu domény nejvyšší úrovně. Pokud ano, skvělé, ale výše uvedená varování stále platí.

Optimalizace pro vyhledávače

Dobrá optimalizace pro vyhledávače může být rozdílem mezi tím, zda jste na stránce 42 stránek s výsledky vyhledávání Google (SERP), nebo na stránce 1. Co byste raději měli? Pokud jste odpověděli „strana 1“, pak chcete běžet co nejdále od webhostingu zdarma. Ve skutečnosti budete chtít platit prémii, abyste si mohli být jisti, že váš hosting je bezpečný, spolehlivý, rychlý a není součástí „špatného sousedství“ sdíleného hostingu. Bezplatný webhosting nesplňuje žádný z těchto kritických požadavků.

Lepší alternativa k bezplatnému webhostingu

Vážný vlastník firmy by neměl používat bezplatnou webhostingovou službu. Placený hosting je nejlepší způsob, jak jít. Ale co vysoké náklady na placeného web hostitele? Pokud máte opravdu omezený rozpočet, možná budete chtít vyzkoušet levný, sdílený web hosting účet. Existují doslova stovky poskytovatelů webhostingu, kteří nabízejí sdílený webhosting. Je to také zcela legitimní a bezpečný postup pro malé podniky, které potřebují webhosting. Jednou z nejlepších a nejdostupnějších sdílených webhostingových společností je iPage. Jsou legitimním poskytovatelem webhostingu, který nabízí bezpečný a spolehlivý webhosting za dostupnou cenu. Jejich webové stránky najdete na adrese www.ipage.com a můžete si zakoupit webhostingový účet za zhruba 2 $ / měsíc. Chcete-li se dozvědět více o iPage, přečtěte si naši úplnou recenzi iPage.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me