Proč byste měli používat Správce značek Google

Přehled Správce značek Google – co to je, proč byste ho měli používat a jak začít.


Proč byste měli používat Správce značek Google
V dnešní době stále více lidí přijímá Správce značek Google jako preferovaný způsob nastavení sledování webu. V tomto článku vám poskytneme přehled toho, co je Správce značek Google, proč byste ho měli používat a jak začít.

Co přesně je Správce značek Google?

Správce značek Google je bezplatný systém správy značek, který vám umožňuje spravovat všechny značky svého webu z jediného webového rozhraní pouhým přidáním jednoho zlomku kódu na váš web. Ale než půjdeme dále do Správce značek, necháme mluvit značky.

Značky jsou úryvky kódu, který přidáte na svůj web, abyste porozuměli chování uživatelů, sledovali online reklamní kampaně nebo měřili provoz na vašem webu. Mezi běžné marketingové systémy, které by vás požádaly o přidání značek na vaše stránky, patří:

 • Google Analytics – Značky Google Analytics sledují návštěvu webu a interakci uživatelů s položkami na vašem webu, jako jsou tlačítka, formuláře a další.
 • Google AdWords – Značky Google AdWords měří, zda uživatelé, kteří inzerujete, dokončují zamýšlené akce, například kupují nebo požadují informace.
 • Facebook reklama – Podobně jako u značek Google AdWords, značky Facebook hodnotí, kolik uživatelů z vašich kampaní na Facebooku dokončilo požadované akce na místě.
 • Remarketing AdRoll – Remarketingové značky, jako jsou ty, které používá AdRoll, umístí do prohlížečů návštěvníka soubor cookie, takže můžete inzerovat návštěvníkům svého webu po celém webu a zůstat na paměti.

Správa všech těchto samostatných značek může být komplikovaná a chaotická. Cue the awesomeness Správce značek Google! Namísto toho, aby vývojář požádal vývojáře o přidání značek webových stránek na své stránky nebo o samotný kód, můžete jednoduše přejít do vizuálně intuitivního rozhraní Správce značek Google a nastavit značky pomocí několika kliknutí. Ano prosím!

Proč byste to měli používat?

 1. Flexibilita – jak je uvedeno výše, základní hodnotou Správce značek je to, že můžete rychle a snadno aktualizovat značky na svém webu, což vám umožní pracovat na zajímavějších věcech souvisejících s vaší firmou!
 2. Zástrčka & Play – Správce značek je dodáván s řadou předdefinovaných šablon, včetně značek pro Google Analytics, konverze AdWords, remarketing a další reklamní sítě..
 3. Posluchače událostí – posluchači událostí usnadňují sledování událostí Google Analytics na vašem webu, jako jsou kliknutí na odkazy, kliknutí na tlačítka a odesílání formulářů..
 4. Vyhněte se redundanci – v průběhu času je pro weby snadné získat mnoho značek z různých zdrojů. Správce značek Google udržuje všechny vaše značky uspořádané na jednom místě.
 5. Správa verzí a řízení procesů – Správce značek vám umožňuje vytvářet snímky stavu proudů vašich značek, takže pokud se něco zhorší, můžete se vždy vrátit zpět k předchozí verzi..

Příklady značek, které můžete nastavit pomocí Správce značek Google

 • Google Analytics
 • Události Google Analytics (několik příkladů zahrnuje kliknutí na odkazy, kliknutí na tlačítka a přehrávání videa)
 • Převodní pixel AdWords
 • Značky Floodlight DoubleClick
 • Remarketing Google
 • Vlastní HTML
 • Vlastní značky obrázků

Pokud vám tyto možnosti nestačí, níže je snímek obrazovky od Správce značek Google, který zvýrazňuje některé z nejlepších značek, které můžete přidat na svůj web..

Nejlépe povolené značky ve Správci značek Goolge

Kdo nepotřebuje Správce značek Google?

Pokud splňujete obě následující podmínky, můžete pravděpodobně přeskočit správce značek Google:

 1. Základní potřeby sledování Google Analytics – máte základní konfiguraci Google Analytics a nemusíte sledovat žádné vlastní události, odesílání formulářů, kliknutí na odkazy, návštěvy napříč více doménami.
 2. Nepoužívejte značky od více dodavatelů –mimo Google Analytics neprovádíte žádné sledování na webu.

Základní instalace Google Analytics i Správce značek Google vyžadují, abyste na svůj web přidali jeden zlomek kódu. Pokud tedy na svůj web nemáte v úmyslu přidat žádný jiný kód, můžete Správce značek Google pravděpodobně přeskočit. Pokud však víte, že nakonec budete muset přidat další značky nebo upravit svou vlastní značku Google Analytics, je pravděpodobně nejlepší správcem značek Google.

Jak nainstalovat Správce značek Google?

Teď, když jste přesvědčeni, že Správce značek Google je pro vás to pravé, je zde přehled na vysoké úrovni, co musíte udělat, abyste mohli začít. V tomto příkladu vám ukážeme, jak vytvořit účet Správce značek Google, nainstalovat jej na svůj web a nastavit základní sledování Google Analytics.

Krok 1: Vytvořte a Účet Správce značek Google na google.com/tagmanager

Vytvořte si účet Správce značek Google

Krok 2: Získejte Správce značek Google kód kontejneru a vložte jej po otevření na vašem webu

zkopírujte kód kontejneru Správce značek Google

Krok 3: Vyberte typ značky chcete sledovat a vyplnit všechny relevantní podrobnosti.

Jakmile vyberete typ značky, kterou chcete přidat, Správce značek vás požádá o všechny související podrobnosti spojené se značkou. V případě Google Analytics vás požádá o vaše ID účtu, aby věděl, kam posílat sledovací údaje.

Vyberte typ značky, kterou chcete sledovat

Krok 4: Přidejte a pravidlo střelby a sdělit Správci značek Google, kdy se má značka spustit.

Přidejte pravidlo spouštění

Krok 5: Publikování značek!

Jakmile vytvoříte značky, stačí kliknout na červené tlačítko publikování a vaše sledovací kódy budou aktivní.

Publikování značek

A je to. Tak na co čekáš? Začněte spravovat tyto značky!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me