Použití Google Analytics k porozumění provozu na webu

Naučte se, jak pomocí přehledů Google Analytics zobrazit chování uživatelů & odhalte, jaké marketingové úsilí řídí provoz vašich webových stránek.


Porozumění provozu na webu pomocí Google Analytics

Dnes mohou podniky mít na dosah ruky velké množství údajů o svých zákaznících a návštěvnících webových stránek – údaje, které mohou pomoci při informovaných marketingových rozhodnutích. Během mých 20 let marketingových zkušeností jsem viděl, že mnoho podniků pokračuje v nákladném rozhodování na základě intuice a datovaných informací. I když to nemusí být špatná rozhodnutí, jsou to rozhodnutí, která nejsou založena na propracovaných údajích.

Abyste mohli správně posoudit a upravit svou strategii digitálního marketingu, musíte vědět, jak se vaše propagační úsilí plní. Pro firmy, které teprve začínají s analýzou webových stránek, je sledování návštěvnosti vašeho webu vynikajícím místem pro začátek vyplňování většího obrazu chování publika a výkonu obsahu.

Odkud pocházejí návštěvníci vašich webových stránek?

Google Analytics může sledovat váš webový provoz pocházející z následujících výchozích kanálů: organické vyhledávání, přímé, placené vyhledávání, jiné, doporučení, zobrazení, sociální sítě a e-mail.

Typy návštěvnosti webových stránek

Co znamenají tyto kanály? Provoz se hlásí jako:

Organické vyhledávání – když návštěvník hledá váš web nebo relevantní klíčové slovo a klikne na váš web na stránce s výsledky vyhledávače (SERP).

Přímo – když návštěvník zadá adresu URL vašeho webu přímo.

Placené vyhledávání – když návštěvník přijde na váš web kliknutím na odkaz v jedné z vašich reklam ve vyhledávání.

Jiný – když nelze zdroj návštěvníka kategorizovat. K tomu může dojít, pokud parametry UTM pro zdroj nebo médium nebyly správně nastaveny (to bude vysvětleno později).

Doporučení – když návštěvník přijde na váš web kliknutím na odkaz na jiném webu (kromě vyhledávačů a většiny sociálních sítí).

Zobrazit – Pokud návštěvník přijde na váš web kliknutím na odkaz v jedné z vašich grafických reklam, bude tento obsah zobrazen jako grafický provoz.

Sociální – když návštěvník klikne na odkaz směřující na váš web ze sociální sítě (ten, který sleduje Google Analytics), bude to hlášeno jako sociální provoz.

E-mailem – když návštěvník klikne na odkaz v e-mailu, bude to hlášeno jako e-mailový provoz.

Nastavení sledování Google Analytics

Abyste mohli sledovat tyto různé zdroje provozu a ponořit se do hlubšího a podrobnějšího sledování, musíte si nejprve nastavit účet Google Analytics a kód umístit na svůj web..

Zde je článek společnosti Google o nastavení sledování Google Analytics. Mám také rychlý & jednoduchý Kurz Google Analytics které vám zobrazí podrobné pokyny k nastavení účtu a sledování.

Jaké marketingové snahy zvyšují návštěvnost vašich webových stránek?

Pomocí Google Analytics můžete určit, jak jsou vaše marketingové úsilí a kampaně výkonné. Díky schopnosti vyhodnotit návratnost investic a celkovou hodnotu stávajících kampaní umožňuje vaší firmě přizpůsobit svou marketingovou strategii na základě měřitelných metrik výkonu. Zprávy o akvizicích vám také pomohou určit účinnost různých zdrojů, jako jsou Twitter, Facebook a LinkedIn, a médií, jako je e-mail, sociální a digitální reklama..

Spolu s novými informacemi o zdroji a médii můžete určit, které části obsahu jsou populární ovladače provozu a které zdroje a média mají nejlepší výkon. Řekněme například, že jste zjistili, že jeden z vašich blogových příspěvků je hnací silou provozu a soustavně přijímá velké množství zobrazení stránek. Pokud jste nastavili parametry UTM pro sledování (vysvětleno později), můžete také zjistit, že 40% této komunikace pochází z organických, 25% z Twitteru a 25% z měsíčního e-mailového zpravodaje. S těmito informacemi můžete začít investovat více do těchto konkrétních zdrojů pro konkrétní typ obsahu nebo tématu. Než na základě jednoho datového bodu učiníte příliš mnoho předpokladů, budete chtít pokračovat v testování a vyhodnocování všech faktorů výkonu a poté upravit marketingové strategie a taktiku.

Hledání zdrojů provozu v Google Analytics

V přehledech Akvizice naleznete hlavní dopravní informace v Přehledu. Níže uvidíte výchozí kanály, ve kterých je hlášen provoz na vašem webu.

Podívejte se na výchozí přehled kanálů v Google Analytics

Celý provoz > Kanály

Podívejte se na kanály ze všech návštěv v Google Analytics

Celý provoz > Zdroj / médium

Přehled Zdroj / médium je velmi důležitý pro pochopení, kam byste měli investovat své marketingové úsilí a rozpočet. Chcete-li se dozvědět, jak používat přehled Zdroj / médium, můžete si prohlédnout tento vytvořený výukové video:

Pokud chcete vyhledat konkrétní typ obsahu, téma, stránku nebo část svého webu, můžete vytvořit sekundární dimenzi a poté pomocí vyhledávacího dotazu vyhledat klíčové slovo. Můžete například zobrazit zdroj / médium pro jednotlivé stránky ve svém blogu vytvořením sekundární dimenze pro stránku a pokročilým filtrem pro stránky obsahující v adresách URL „/ blog /“. Dalším způsobem, jak toho dosáhnout, je vytvořit sekundární dimenzi pro zdroj / médium pod chováním>Obsah webu>Všechny stránky se hlásí a přidají se filtr „/ blog /“.

Celý provoz > Doporučení

Podívejte se na doporučení pro veškerý provoz v Google Analytics

Sociální > Přehled

Pohled na provoz ze sociálního kanálu v Google Analytics

Kampaně > Všechny kampaně

V části Všechny kampaně najdete všechny názvy kampaní, které jste sledovali pomocí parametru kampaně UTM. Pokud používáte Google AdWords, je tento parametr přidán automaticky v těchto kampaních, pokud nemáte označování kampaní vypnuté (ve výchozím nastavení je zapnuto).

Kliknutím na jednotlivé kampaně zobrazíte Zdroj / médium a výkonnost vašich kampaní na různých kanálech a médiích. Na stránce Všechny kampaně můžete také vytvořit sekundární dimenzi pro zobrazení zdrojových / středních nebo dokonce jednotlivých stránek.

Pohled na sekundární dimenzi ve všech kampaních v Google Analytics

Jak nastavit parametry sledování kampaně / UTM

Sledování provozu vaší kampaně je stejně jednoduché jako přidání dalšího textu na adresu URL, na kterou odkazujete. Ke sledování provozu kampaně budete muset přidat parametry UTM. Podívejte se na náš dříve publikovaný článek o parametrech UTM, který popisuje, jak to provést.

Závěr

Celkově je důležité správně sledovat a analyzovat provoz na vašem webu, protože vám může poskytnout data, která potřebujete pro efektivní marketingová rozhodnutí. Chcete-li se dozvědět více o tom, jak používat Google Analytics podrobně, můžete se podívat na moje Google Analytics Reports Deep-Dive: Kurz Acquisition Reports na Udemy. Můžete dokonce vydělat na řidičích provozu, o kterých jste nevěděli, že to máte! Co vám řekl váš provoz? Rád bych o tom slyšel! Neváhejte komentovat níže nebo mě oslovit na Twitteru: @janetdmiller.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map