Optimalizace WordPress pro SEO hned po vybalení

Ve výchozím nastavení není WordPress pro SEO zcela optimalizován. Naučte se, jak optimalizovat novou instalaci WordPress pro vyhledávače pomocí jednoduchých vylepšení a pluginů.


Optimalizace WordPress pro SEO

Právě jste nainstalovali novou kopii aplikace WordPress a jste připraveni začít stavět svůj web. Ale ne tak rychle – než začnete, je důležité nejprve se ujistit, že váš web WordPress je správně optimalizován pro SEO. Proč? Čerstvě nainstalovaná ihned po vybalení WordPress bohužel není nakonfigurován tak, aby váš web měl nejlepší šanci na zobrazení ve vyhledávačích. Než začnete přidávat obsah na nový web WordPress, nastavte svůj web tak, aby byl úspěšný tím, že provedete aktualizace uvedené v této příručce.

Okamžité aktualizace, které můžete provést v nastavení WordPress

Čerstvě nainstalovaný WordPress sám potřebuje nějaké vylepšení. Prvním krokem jsou permalinky:

Změňte výchozí strukturu Permalink

Prvním krokem je úprava struktury permalinku. Slova, která vyhledávací nástroje čtou ve vaší adrese URL, hrají roli při určování pořadí ve vyhledávání, takže je důležité, aby byla nakonfigurována optimálně. Můžete to upravit tak, že přejdete na Nastavení > Permalinky. Doporučujeme vybrat „Název příspěvku“, aby každé slovo v názvu příspěvku bylo možné přečíst pomocí vyhledávačů. Tip: Když se chystáte publikovat příspěvek nebo stránku, můžete permalink ručně upravit, abyste jej ještě více optimalizovali.

Změna nastavení trvalého odkazu na jméno

Výběr adresy WWW nebo jiné adresy než WWW

Musíte určit, zda chcete, aby se vaše stránky zobrazovaly jako „htpp: //www.yoursite.com“ nebo jednoduše „http://yoursite.com“. Buď jeden je v pořádku, ale měli byste si vybrat verzi a ujistěte se, že se jí budete držet. Chcete-li to upravit, přejděte na nastavení > Všeobecné a ujistěte se, že je vybrána preferovaná metoda. Nezapomeňte také upravit a sdělit Googlu, kterou verzi preferujete ve své Konzoli pro vyhledávání Google.

Přidání www na adresu webu

Vypněte komentáře

Ačkoli to není tak důležité, jak tomu bylo dříve, hustota klíčových slov stále hraje faktor v tom, zda se váš web řadí mezi vyhledávané. Komentáře mohou opravdu zkreslit hustotu vašich klíčových slov, takže je důležité je vypnout. Chcete-li to provést, přejděte na nastavení > diskuse a zrušte zaškrtnutí políčka „umožnit lidem zveřejňovat komentáře k novým článkům“. Uvědomte si, že komentáře k příspěvkům mohou být pro web přínosem a mohou vést k zapojení uživatelů. Takže si to dvakrát rozmyslete. Před schválením můžete také jednoduše sledovat své komentáře ohledně „spamových“ odpovědí.

Vypnout komentáře

Instalace zásuvných modulů

Nyní, když jste upravili všechna výchozí nastavení v rámci WordPress, dalším krokem je instalace SEO pluginů, které dále pomohou optimalizovat jakýkoli nový (a existující) obsah, který můžete mít na svém webu. K dispozici je několik skvělých pluginů WordPress SEO. Je to opravdu na osobních preferencích, na kterých si vybrat. Tyto pluginy v zásadě dělají totéž a pomáhají optimalizovat věci, jako jsou popisné značky, tvorba souborů Sitemap, kanonikalizace atd. Abychom zjednodušili proces výběru plug-inu, níže jsme zaokrouhlili naše oblíbené oblíbené pluginy.

Váš SEO

Váš SEO je jedním z nejpopulárnějších SEO pluginů, protože nabízí četné funkce a uživatelsky přívětivé rozhraní. Mezi hlavní funkce patří konfigurace metaznaček, soubory Sitemap XML, konfigurace kanonických značek, úpravy souboru robots.txt, úpravy .htaaccess a strouhanka. Poskytuje také upozornění v reálném čase, když jste přihlášeni k WordPress, pokud identifikuje problém se stránkou.

Vaše konfigurace SEO

Vše v jednom balíčku SEO

Vše v jednom balíčku SEO je jedním z našich oblíbených SEO pluginů, který je již dlouho v komunitě WordPress znám. Mezi hlavní funkce patří konfigurace metaznaček, konfigurace XML sitemap, podpora Google Analytics, kanonické adresy URL, automatizace generování metaznaček a formátování metaznaček.

SEO Ultimate

SEO Ultimate nabízí mnoho funkcí mimo ty, které nabízí průměrný SEO plugin. Mezi hlavní funkce patří konfigurace metaznaček, kanonikalizace, úpravy permalinků, editor robots.txt, bohatí tvůrci úryvků, autorský zvýrazňovač, monitor 404, integrátor integrovaných grafů a hluboký interní propojovací automat..

Celková mezipaměť W3

Celková mezipaměť W3 je plugin pro ukládání do mezipaměti, který pomáhá optimalizovat výkon vašich webových stránek WordPress. Komprimuje a minifikuje soubory vašeho webu, aby se zvýšila rychlost stránky, což je důležité pro SEO.

Různé zásuvné moduly

Existuje také celá řada dalších pluginů, které jsme nechali bez povšimnutí. Mohou provádět složitější funkce, jako je identifikace 404s, nalezení nefunkčních hypertextových odkazů na vašem webu a různé další úkoly. Jakmile bude váš web funkční a funkční, může být dobré testovat několik, abyste zjistili, která je pro vás nejlepší.

Další diskuse

Co jiného si myslíte, že je důležité nakonfigurovat po vybalení z krabice? Máte nějaké oblíbené položky, které zde nebyly uvedeny? Dejte nám vědět v komentáři níže!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map