Kdy upgradovat ze sdíleného webhostingu

Vyrostl váš web ze společného plánu hostování? Přečtěte si další informace o upgradu webhostingového plánu, abyste získali lepší výkon a na co můžete upgradovat.


Upgradujte ze sdíleného webhostingu

Nezatěžuje se váš web tak rychle, jak tomu bylo dříve? Pokud je váš web hostován ve sdíleném účtu hostingu, možná je čas na upgrade. Sdílený hosting je často dočasným opatřením při zahájení webhostingu. Poskytuje řadu výhod novým uživatelům, kteří chtějí rychle a levně spustit web. S tím, jak se vaše webové stránky zvětšují, bude nakonec nutné upgradovat. Sdílené hostování má za cíl zpracovat malé webové stránky, které nejsou náročné na zdroje a mají malý provoz. Jak web roste, bude i nadále získávat větší provoz a postupně sníst více serverových zdrojů, případně přeroste sdílený webhostingový účet.

Jak vím, že je čas na upgrade?

Je čas upgradovat váš hostingový plán, když si všimnete neustálých problémů s výkonem, jako je špatná „doba odezvy“ nebo „doba provedení“. Web jako Pingdom vám může sdělit, kolik času načítání je způsobeno časem potřebným na vrácení odpovědi na server a kolik času se zabere obsluhováním souborů nebo spuštěním JavaScriptu potřebného pro fungování stránky. Pokud byl váš web všemi možnými prostředky plně optimalizován a stále bojuje, znamenalo by to, že váš hostitel je překážkou. Sdílené hostování není v konečném důsledku navrženo s ohledem na velké využití, nýbrž spíše pro nové weby se slabým provozem.

Kontrola serverových prostředků

Většina webových hostitelů vám umožňuje zkontrolovat využití zdrojů vašeho serveru. Zkontrolujte využití procesoru a paměti. Jedná se o populární oblasti, které na serveru často zasáhnou maximální kapacitu.

PROCESOR – Toto je oblast, kde sdílený hosting může často způsobit úzký profil. Když na vašem serveru běží webová aplikace, použije programovací jazyk, jako je PHP a databáze, jako je MySQL, které budou používat CPU serveru. Protože je hostitelské prostředí sdíleno, využití CPU je sdíleno mezi všemi uživateli serveru. I s neomezenou šířkou pásma, pokud k danému okamžiku přistupuje dostatek lidí na dané místo, se zvýší využití procesoru, což potenciálně zasáhne omezení uložené hostitelem a bude mít za následek 500 chyb pro uživatele. Také se můžete setkat s chybou „Maximální doba provádění 30 sekund překročena“, což v podstatě znamená, že fronta nebo počet současných lidí přistupujících k webu je tak dlouhý, že CPU nemůže pracovat dostatečně rychle, aby udržel krok. Mnoho hostitelů poskytuje graf využití CPU, což by mělo pomoci při určování, zda maximalizujete své.

Paměť Pokud provozujete webovou aplikaci, jako je WordPress, a začnete se setkávat s chybami, jako je „Závažná chyba: vyčerpaná velikost paměti 33554432 bajtů“ a váš hostitel neposkytuje možnost zvětšit paměť, kterou váš účet může použít, může být upgrade možnost zvážit. MySQL může také spotřebovávat paměť, a jak roste velikost databáze, zvyšují se také nároky na paměť a CPU.

Na co bych měl upgradovat?

Někteří weboví hostitelé nabízejí pokročilé plány sdíleného hostování, na které můžete upgradovat. Například Web Hosting Hub nabízí 3 různé sdílené hostingové plány (Spark, Nitro, & Dynamo), které nabízejí různé úrovně výkonu. Toto je nejlevnější cesta k aktualizaci a obvykle dočasná oprava. Obvykle je však nejoblíbenější aktualizací ze sdíleného hostovacího účtu účet VPS (Virtual Private Server). Účty VPS nabízejí mnohem lepší výkon a jsou mnohem lépe vybavené pro zpracování většího množství provozu. Účty VPS jsou bohužel podstatně dražší, ale výkon za to může vykompenzovat. Podívejte se na seznam doporučených hostitelů VPS, kteří nabízejí nejlepší výkon.

Závěrečné myšlenky na upgrade

Je důležité vybrat webového hostitele, který nabízí do budoucna celou řadu upgradovatelných plánů, jako je více VPS a specializované hostingové plány. Weboví hostitelé, kteří nabízejí kompletní řešení hostingu, vám mohou pomoci růst s vaším webem a eliminovat frustrující migrace stránek do jiného webového hostitele. Pokud váš aktuální webový host nenabízí hostovací účet VPS, doporučujeme přepnout na jeden. InMotion Hosting je webový hostitel s úplnými službami, který nabízí celou řadu webhostingových plánů a je skvělou volbou pro upgrade na.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me