Je SEO hosting s vyhrazenými IP adresami pro SEO lepší?

Dělá vyhrazená adresa IP, aby váš web byl ve vyhledávačích lepší & Mám používat SEO hosting? Zjistěte více o pravdách & mýty o SEO hosting pro Google.


SEO hosting a vyhrazené IP adresy

Optimalizace pro vyhledávače (SEO) je především o tom, jak Googlu ukázat svou nejlepší stránku. Pokus o triky ve vyhledávačích je nejhorší přístup a poškodí reputaci vašeho webu. Zaměření na zasílání všech správných signálů do vyhledávání je nejlepším přístupem k budování dobré pověsti SEO.

V komunitě SEO přetrvává mýtus příliš dlouho o potřebě vyhrazené adresy IP pro každý web, který vlastníte, a je na čase opravit, že.

Vyhrazené adresy IP se liší od sdílených adres IP hostitelů tím, že první je konstantní, zatímco druhá se postupem času mění.

Některé SEO již dlouhou dobu udržují představu, že Google downranks weby, které jsou ve sdíleném hostitelském prostředí. Předpokládalo se, že sdílený hosting byl běžný u SEO „spammerů“, kteří by registrovali mnoho variant domény nejvyšší úrovně a hostovali stejný obsah na každé z nich, aby se na stránkách s výsledky vyhledávače (SERP) objevil výrazněji.

Mezi těmito bezohlednými majiteli stránek existovalo znepokojení, že byli potrestáni algoritmy vyhledávače za hostování tolika webů na sdíleném hostiteli se stejným obsahem, ale odlišnými názvy domén, takže pro každý web vyhledávali vyhrazené adresy IP. Doufalo se, že každý web bude izolován od sestupu a přiměje Google, aby si myslel, že jsou ve vlastnictví samostatných vlastníků a zcela nesouvisející..

Zaměstnanci společnosti Google, kteří jsou důvěrně obeznámeni s jeho klasifikačním algoritmem, však již v roce 2003 uvedli, že Google neztrácí stránky, které používají sdílený hosting se sdílenými IP. Vůbec.

Craig Silverstein, který byl v roce 2003 ředitelem technologie Google, odpověděl na tuto otázku v rozhovoru pro Slashdot a řekl:

„Google zpracovává virtuálně hostované domény a jejich odkazy stejně jako domény na jedinečných IP adresách. Pokud váš poskytovatel internetových služeb provádí virtuální hostování správně, nikdy mezi těmito dvěma případy neuvidíte rozdíl. Každý měsíc vidíme malé procento poskytovatelů internetových služeb, kteří nesprávně konfigurují jejich virtuální hosting, což by mohlo vysvětlit toto trvalé mylné vnímání – díky za to, že jste mi dali šanci rozptýlit mýtus! “

V roce 2006 to tak bylo znovu potvrzeno zaměstnancem společnosti Google Matt Cutts. Pro každého, kdo neznal Matt Cutts, napsal první verzi Bezpečného vyhledávání, což je rodinný filtr společnosti Google, a byl zapojen do kvality vyhledávání a webového spamu na Googlu posledních několik let..

Potřebujete další důkaz? Google Pokyny pro webmastery nezmiňujte se o použití vyhrazené adresy IP ke zlepšení hodnocení PageRank.

Ale co rychlost webu? Nejde o vyhrazenou IP adresu rychleji než o sdílený hosting? Pravda je, že zatímco rychlost webu ovlivňuje hodnocení SERP, vyhrazené adresy IP neznamenají zvýšenou rychlost webu. Rychlostní část pochází z hardwarových a síťových schopností hostitele. IP adresa je pouze „telefonní číslo“. A jak zákazníci mobilních telefonů vědí, změna telefonního čísla není zárukou lepší kvality hovoru.

Takže tam to máte. Kromě skutečnosti, že vyhrazená adresa IP snižuje riziko, že váš web bude označen jako rizikový kvůli špatnému chování ostatních na sdíleném hostiteli, neexistuje žádná výhoda SEO pro provozování vašeho webu pouze na základě vyhrazené adresy IP..

Nicméně…

Sdílený hosting je skvělý pro většinu webových stránek, když začínají. Postupem času může nastat několik dalších problémů, pokud se budete držet sdíleného hostingu, protože, jak bylo uvedeno výše, sdílíte stejnou IP adresu se všemi ostatními weby hostovanými na tomto serveru. Chování „špatných sousedů“ na vaší IP adrese může ovlivnit SEO.

Vyhrazený vs sdílený hosting

Sdílené hostování vám může nabídnout dvě hlavní oblasti:

  • Možná zjistíte, že váš web je pomalý. Děje se to proto, že na stejném serveru jsou stovky webů a jeden web by mohl prase zdroje a způsobit další zpomalení. To je však nepravděpodobné, protože většina webových hostitelů zavedla protiopatření pro tento druh scénáře.
  • Váš web sdílí stejnou adresu internetového protokolu (IP) jako tyto jiné weby, které by vám mohly způsobit bolesti hlavy, včetně vzácného, ​​ale možného pořadí SEO, pokud se někdo na tomto serveru chová špatně. Většina webových hostitelů však nahlásí zákazníky, kteří se chovají špatně a s největší pravděpodobností deaktivují svůj hostingový účet, než to ovlivní ostatní zákazníky na serveru..

Ve skutečnosti existuje úhledný trik, pomocí kterého zjistíte, zda se na sdíleném serveru nacházíte ve „špatném sousedství“: Pomocí služby zpětného vyhledávání IP zjistěte, kdo je hostitelem vašeho sdíleného hostingu. Existují několik ale http://www.yougetsignal.com/tools/web-sites-on-web-server/ je šikovný. Pokud vám tyto stránky vypadají útržkovitě, bude váš web vypadat útržkovitě pro vyhledávače, protože vaše IP adresa je stejná jako jejich IP adresa.

Navíc, přinejmenším pro weby, které se spoléhají na zabezpečené transakce pro elektronický obchod, je vyhrazená adresa IP stejně normou. Většina hostingových společností bude vyžadovat, když povolíte SSL certifikát pro zpracování bezpečných transakcí.

Vyhrazené IP adresy také pomáhají vašim mobilním zákazníkům, kterým musíte zadat přihlašovací heslo na svůj web. Je to proto, že tito zákazníci ve Starbucks nebo v knihovně pravděpodobně používají veřejné WiFi, které přenáší hesla v jasném textu. Povolte SSL na vyhrazené IP adrese na všech webech, které vyžadují přihlašovací heslo, aby lépe zabezpečili hesla svých zákazníků.

Řešení

Chcete-li zabránit tomu, aby vás chytil špatný dav a lépe sloužit vašim zákazníkům, je nejlepší dát svému webu vlastní IP adresu. Ve většině případů však použití vyhrazené adresy IP neovlivní vaše hodnocení.

Získání vyhrazených adres IP od webového hostitele

Většina hostingových společností nabízí vyhrazené adresy IP jako součást svých hostingových plánů. Někdy dostanete jednu bezplatnou vyhrazenou IP spojenou s vaším hostingovým plánem. Váš hostitel občas poskytne dva zdarma. Je vzácné, že vám bude nabídnuto více bez placení. Zeptejte se svého současného webového hostitele, jak od nich můžete získat vyhrazenou IP adresu. Pokud to neumožní, můžete přepnout svůj hosting na takový, který funguje, jako je například InMotion Hosting. HostGator také poskytuje 1 bezplatnou dedikovanou IP ve svém Business hosting plánu. HostGator má navíc sesterskou stránku SEOHosting.com, která je známá tím, že umožňuje webmasterům hostit desítky webů na jedinečných IP adresách (až 125 vyhrazených IP na 1 sdílený účet).

Závěr

Takže bych měl opravdu získat vyhrazenou IP adresu? Nemusíte, ale měli byste. Víme, že je to matoucí! Sdílená adresa IP nezpůsobí, že se váš web na Googlu dostane nahoru nebo dolů. Teoreticky by tedy měl být váš web na sdílené nebo vyhrazené adrese IP stejný. Pokud se však někdo na stejném serveru opravdu chová a dostane se na černou listinu, sdílení stejné adresy IP by vás mohlo také dostat do potíží, a proto se doporučuje vyhrazená adresa IP..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me