Jak zajistit, aby se váš web WordPress rychle načítal

Nejrychlejší a nejjednodušší způsob, jak zrychlit svůj web WordPress a nabít jej na maximum. Naučte se, jak zrychlit běh WordPress.

Zrychlete běh WordPress

WordPress je skvělý CMS (systém pro správu obsahu), ale jak asi víte, může trpět velkým zpožděním. Rychlost je bohužel s WordPress obrovským problémem a ani nová instalace WordPressu z krabice není tak rychle. Něco jsem dělal Pingdomovy testy rychlosti a zde je ukázka průměrné rychlosti načítání stránky, kterou jsem získal po nové instalaci:

Načíst čas WordPress po nové instalaci

Nyní je jediným faktorem, který v tuto chvíli může ovlivnit rychlost, můj webový hostitel, geolokace testovacích serverů Pingdom a nový web WordPress. Ignorujte ostatní statistiky a prozkoumejte prozatím čas načítání. Načítání téměř prázdného zcela nového webu WordPress trvalo téměř 1 sekundu. Sekunda nemusí znít jako dlouhá doba, ale ve skutečnosti je. A samozřejmě, po instalaci vlastního motivu a pluginů, spolu se všemi obrázky, videami a obsahem vašeho webu se načte ještě pomaleji! Kromě toho několik testů odhalilo rozdíly v rozdílech doby zatížení, včetně mnoha delších časů zatížení, které některé trvalo blíž k 2 sekundám zatížení.

Proč je rychlost tak důležitá?

Věřte tomu nebo ne, stále existují stovky tisíc Američanů (a miliony po celém světě), kteří přistupují k internetu na pomalém připojení, od telefonického připojení až po starý standard 2G telefonů. Dokonce i někteří 3G a 4G operátoři zažívají extrémní zpomalení, když je jejich síť zaplavena požadavky na provoz.

Pro jakékoli online podnikání je nezbytné věnovat čas potřebný k maximalizaci efektivity vašich webových stránek. Jinak byste mohli nakonec ztratit zákazníky. Jen jedna vteřina vteřiny zátěžového provozu dělá ten rozdíl a může vás stát ztraceným příjmem stovky (nebo dokonce tisíce) dolarů.

RYCHLÝ FAKT: Studie prokázaly, že průměrný web má na načtení méně než 2 sekundy, aby upoutal pozornost potenciálního zákazníka.

Webové stránky Sluggish, které se načítají déle, značně zvyšují pravděpodobnost ztráty zákazníka a potenciálního prodeje. Kromě toho je dobře známo, že pomalé weby mají také negativní dopady na SEO a obvykle jsou na nižší úrovni.

Udělejme rychlejší WordPress!

Jak tedy mohu rychle urychlit načítání webu WordPress? Jak jste si pravděpodobně přečetli jinde, existuje celá řada technických vylepšení, úprav a pluginů, které můžete nainstalovat, a to vše proto, aby WordPress běžel trochu rychleji. Po instalaci Celková mezipaměť W3, jeden z nejlépe hodnocených pluginů pro ukládání do mezipaměti WordPress, zjistíte výrazně vyšší rychlosti:

Načíst čas WordPress po nové instalaci s povolenou W3 Total Cache

RYCHLÝ TIP: WP Rocket je můj nejoblíbenější plugin pro ukládání do mezipaměti WordPress. Je to prémiový plugin, což znamená, že za to budete muset zaplatit, ale vyplatí se to. Je rychlejší, má jednodušší uživatelské rozhraní a je mnohem snazší konfigurovat.

Jak vidíte na obrázku výše, doba načítání se výrazně snížila … ale stále by to mohlo být lepší! Je tu ještě pár věcí, které bych mohl vylepšit, abych to zrychlil. Samotná Pingdom vám řekne, jaké další věci můžete dělat, i když jsem většinu z nich našel pouze ve zvýšeném skóre výkonu „Pingdomu“ a skutečně mi nepomohlo zvýšit skutečné skóre „doby načítání“..

Načíst čas s vylepšeným skóre kvality Pingdom Performance Grade

Jak můžete vidět výše, výkonnostní známka společnosti Pingdom se dramaticky zlepšila poté, co se řídila jejich pokyny..

RYCHLÁ POZNÁMKA: Doplňky WordPress pomáhají urychlit práci, ale to nemusí být dostatečně rychlé.

I když všechna tato další vylepšení, která Pingdom doporučuje, pomohla, bohužel všichni potřebují spoustu času na konfiguraci a nakonec nakonec nebyli významnou podporou rychlosti. Stále mohu dělat kompresi obrázků, i když moje nová instalace WordPress zatím žádné obrázky neměla. Co je tedy důležitější vyladění, aby se výrazně zvýšila doba načítání?

Jak výrazně zvýšit rychlost?

Klíčovým klíčem k co nejrychlejšímu běhu WordPress je výběr správného poskytovatele hostingu. Je to velký rozdíl. Když začínáte, většina webmasterů se pochopitelně snaží ušetřit co nejvíce peněz. Často si vyberou levný, sdílený hostingový účet, který se jeví jako dobrý obchod. Ačkoli sdílený hostingový účet může pro jejich aktuální potřeby stačit, pravděpodobně je problém jejich současný webový hostitel. Chtěl jsem otestovat tuto teorii a nainstalovat novou kopii WordPress na řadu různých webhostingových účtů. Po otestování každého z nich byl hlavní výsledek působivý:

Načíst čas nové instalace WordPress pomocí hostování A2

Jednoduše změnou webových hostitelů se rychlost načítání dramaticky zvýšila! To dává smysl, protože váš webhosting je skutečným svalem vašeho webu. Ačkoli existují technické vylepšení a optimalizace, které můžete provést, fyzický server a datové centrum, na kterém je umístěn váš web WordPress, představuje nejvýznamnější rozdíl. Pokud máte v úmyslu brát vážně rychlost své webové stránky, musíte vybrat správného hostitele.

RYCHLÁ POZNÁMKA: Nejvýznamnějším rozdílem je fyzický server a datové centrum, na kterém je umístěn váš web WordPress.

Pomocí A2 Hosting optimalizovaného WordPress Turbo plánu

Abych dosáhl co nejrychlejšího času načítání, používal jsem plán A2Prot WordPress Turbo, který je stále sdílený webhosting, ale optimalizovaný pro WordPress. Je to skvělá volba pro hostování WordPress, protože je předinstalován s optimálně nakonfigurovaným WordPress.

Chcete-li začít, navštivte stránku a2hosting.com/wordpress-hosting a zaregistrujte se ve svém plánu Turbo. Pokud jste vážně o rychlosti, máte možnost ještě zvýšit výkon zdvojnásobením CPU procesorů a přidáním 1 GB RAM, i když jsem to neudělal pro svůj test.

A2 Hosting konfigurovatelné možnosti

Vyplňte pokladnu a A2 Hosting automaticky nainstaluje optimalizovanou verzi WordPress na váš účet. Doporučuji nainstalovat novou kopii, protože takto bude plně optimalizována se správnými konfiguracemi W3 Total Cache, i když vždy můžete migrovat stávající web WordPress bez instalace nové kopie (stačí nainstalovat pluginy) které jsou součástí a poté ručně nakonfigurujte W3). Jak můžete vidět z níže uvedeného snímku obrazovky, přichází s několika dalšími pluginy kromě W3 Total Cache, například EWWW Image Optimizer komprimovat obrázky.

Ukázka výchozích pluginů, které jsou předinstalovány s A2 Hosting

Kromě modulů W3 a EWWW nepřispívají další pluginy k rychlosti a jsou více toho, co považuji za bloatware… Můžete je odstranit nebo ponechat v závislosti na vašich potřebách.

Další vylepšení k provedení

Zde je několik dalších věcí ke kontrole!

Použijte PHP 7

Ujistěte se, že váš webový hostitel používá PHP 7 nebo vyšší. V době psaní tohoto článku jsem používal PHP 5.6, což je nyní pomalejší ani WordPress nedoporučuje. PHP 7 existuje již nějakou dobu, ale na mnoha webech zatím není implementováno. Byl jsem pomalejší, než jsem si měl osvojit. Díky nové verzi je to asi o 2 až 3x rychlejší Zend Engine 3.0. Může také zpracovat 3x tolik požadavků za sekundu, což je velký nárůst výkonu. Sečteno a podtrženo – ujistěte se, že váš hostitel má povolený PHP 7.

RYCHLÁ POZNÁMKA: S existujícím webem musíte být opatrní, protože upgrade verze serveru PHP může způsobit některé problémy. Zkontrolujte svůj pro kompatibilitu kódování motivů a pluginů za prvé!

LazyLoad Images

Protože jsou obrázky poměrně velké, budete je chtít optimalizovat. Jak již bylo zmíněno výše, doplněk EWWW Image Optimizer to provede. Existují také různé další. Dobrou praxí je však kromě optimalizace obrázků „lazyload“, aby se objevily pouze tehdy, pokud uživateli spadají do pohledu prohlížeče. Pokud například máte nad obrázkem dlouhou stránku se spoustou obsahu, obrázek se nenačte, dokud uživatel neposune dolů na místo na stránce, do které je obrázek vložen. Tento mechanismus snižuje počet požadavků HTTP a zlepšuje dobu načítání uživatele.

Závěr

Existuje celá řada technických vylepšení, které můžete provést pro zvýšení doby načítání WordPress, ale nejvýznamnější zvýšení rychlosti, které můžete dát, je pomocí správného webhostingu. Před přenesením stávajícího webu na nového hostitele nejprve přejděte na Nástroj pro testování rychlosti Pingdomu a provést rychlý test na vašem stávajícím webu. Uložte statistiky a po provedení přenosu znovu proveďte test a porovnejte rozdíly v rychlosti. Můžete použít k měření zlepšení vaší nové rychlosti.

Při optimalizaci rychlosti WordPress je vždy nejlepší začít správným směrem. Používání správného hostitele, jako je plán A2Protestování WordPress Turbo, jako výchozí hodnoty a optimalizace odtud zajistí, že váš WordPress bude plně nabitý na maximum!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me