Jak vytvořit ohromující obrázky pro váš web a blog

Naučte se, jak vytvářet obrázky na webových stránkách & grafika bez Photoshopu. Seznam užitečných online nástrojů pro vytváření vizuálů pro vaše webové stránky / blog pro začátečníky.


Vytváření vizuálů pro non-návrháře

Adobe Photoshop je průmyslovým standardem, který většina profesionálních webových designérů používá k vytváření a úpravě všech dokonale navržených obrázků vložených na jejich webové stránky. Průměrný vlastník malé firmy však obvykle nemá předplatné pro PhotoShop ani neumí jej používat. I když máme rádi Adobe Photoshop a doporučujeme vám to vyzkoušet, existuje několik alternativních nástrojů, které můžete (jako začátečník i netvoritel) použít k vytvoření ohromujících obrázků na svém webu a blogu. Vytváření slušných obrázků pro váš web / blog je ve skutečnosti jednodušší, než si myslíte. Nejprve si ale promluvme o důležitosti vizuálů webových stránek (v případě, že jste v pokušení ponechat pouze výchozí obrázky, které přicházejí s šablonou webu, kterou již používáte)!

Význam vizuálů webových stránek

Když projdete náměstí Times Square, není zde žádný obrovský obří pozornost, popadající pozornost, která tančí kolem obrazovek větších než domy některých lidí. Je to proto, že obchodníci vědí, že my lidé jsme vizuální tvorové a že naše mozky zpracovávají obrázky 60 000krát rychleji než text. Kromě našich marketingových rozpočtů se od těchto značek příliš neliší – soutěžíme o podíl spotřebitelů, kteří jsou zaplaveni zprávami a obsahem od okamžiku, kdy se probudí, až do okamžiku, kdy jdou spát.

Jak můžeme zvýšit naše šance vyniknout mezi všemi hluky? Vezměte si stránku ze sešitu obchodníka a použijte vizuální prvky, které sdělí váš bod a oživí obsah vašeho webu. Představte si tento článek bez obrázků! Jsem si jistý, že to bude stále inspirativní žurnalistika, ale mělo by to stejný účinek? Asi ne. Kromě hezkého vzhledu nabízí přidání doprovodných vizuálů k obsahu vašeho webu řadu výhod.

Výhody vizuálních webových stránek

 • Pomozte čtenářům pochopit vaši zprávu – naše mozky zpracovávají obrázky 60 000krát rychleji než text
 • Udržuje čtení lidí – Zvyšuje zapojení a udržuje skimers skimming
 • Zvýšená pravděpodobnost sociálních návštěv – přidání vizuálního znamená, že když je váš obsah sdílen na sociálních sítích, existuje vizuální efekt, který zvyšuje, pravděpodobnost, že lidé kliknou na váš web
 • Další sdílení – dává lidem další důvod ke sdílení vašich webových stránek (prostřednictvím Pinterestu)

To je skvělé, ale co je třeba udělat bez návrháře?

Nyní, když víte, jak důležité jsou vizuální prvky, jak se vám daří vytvářet vlastní vizuální prvky, pokud nejste profesionál, který má šílené dovednosti ve Photoshopu? Naštěstí existuje spousta online nástrojů, které vám mohou pomoci vytvořit atraktivní, profesionálně vypadající vizuální prvky, které můžete použít na svém webu.

4 Populární vizuální nástroje webových stránek pro designéry

Dobře, tak se nyní pojďme podívat na důležitou část – nástroje, které můžete použít k vytvoření svých obrázků! Níže jsme zaokrouhlili některé z našich oblíbených zdrojů nahoru.

1. Canva

Může se pochlubit posudky jako „Canva umožňuje komukoli stát se designérem“ a „Nejjednodušším návrhářským programem na světě“ je snadné pochopit proč Canva je skvělým nástrojem pro designéry. Canva nabízí šablony, které můžete začít, nebo vám umožní začít od nuly. Nabízejí také velký výběr fotografií, designových prvků a písem. Níže je snímek obrazovky ukazující několik předlohových šablon, na které byste mohli snadno skočit a přizpůsobit je pro svůj vlastní web:

Vizuální nástroje webových stránek pro designéry - Canva

2. Pablo

Pablo je rychlejší a efektivnější verze Canvy. Nahrajte svou fotografii, vyberte velikost obrázku, vyberte požadovaný text v horní části obrázku a upravte fotografii, pokud chcete. Konečným výsledkem je rychlý, čistý vzhled obrázku, který lze použít na vašem webu.

Vizuální nástroje webových stránek pro designéry - Pablo

3. Snadno

Snadno je nástroj pro vytváření infographic, který je vysoce přizpůsobitelný a přichází s mnoha šablonami, které vás mohou začít. Je to skvělý způsob, jak vytvářet podpůrné vizuální prvky nebo komunikovat složitý nápad se čtenáři vašich webových stránek.

FotoJet

FotoJet je robustní online nástroj pro grafický design, úpravy fotografií a fotografické koláže. Používání a vytváření vlastní grafiky je velmi snadné. Proveďte tyto kroky:

 1. Otevřete FotoJet a vyberte šablonu v režimu návrhu.
 2. Nahrajte své vlastní fotografie.
 3. Upravte design úpravou obrázků, přidáním textu nebo kliparty atd.
 4. Uložte a použijte.

Je to jednoduchý a efektivní způsob, jak rychle a snadno vytvořit vlastní grafiku bez jakýchkoli profesionálních designových dovedností.

4. Přes

www.madewithover.com je mobilní aplikace, která umožňuje překrývat obrázky a vizuální prvky na vašich obrázcích. Rozhraní je velmi snadno použitelné, což z něj činí skvělý způsob, jak rychle a profesionálně vypadat vizuálně ve špetce. Jedinou nevýhodou je, že budete muset vytvořit své obrázky v telefonu nebo tabletu. Neexistuje žádná verze pro počítače.

Vizuální nástroje webových stránek pro non-návrháře - Over

Použití GIF k posílení vašich vizuálů

Ať už to vyslovujete jako JIF nebo GIF, tyto vizuální animace mohou být opravdu mocné při šíření vaší zprávy. GIF můžete vytvořit kombinací řady fotografií nebo převedením video souboru do formátu GIF. Jakmile je soubor GIF vytvořen, můžete jej umístit do svých blogových příspěvků, webů, příspěvků na sociálních médiích nebo dokonce na stránky svých produktů.

Zde jsou některé přesvědčivé důvody, proč si ve svém obsahu vyberete obrázky GIF:

 • Všeobecně přijímán – Od svého založení v roce 1987 jsou GIF všeobecně podporovány všemi hlavními prohlížeči a zařízeními bez nutnosti dalších doplňků. To znamená, že si můžete být stoprocentně jistí, že je vaše publikum může konzumovat.
 • Skvělé pro vyprávění – GIF jsou skvělé pro vyprávění příběhů, protože mohou shrnout pocit nebo bod, který se snažíte učinit.
 • Legrační & dělitelný – Existuje důvod, proč netizens sdílí každý den miliony GIF. Lze je snadno sdílet na jakémkoli zařízení a navíc mají tendenci být zábavné povahy. Lidé milují sdílení obsahu, který je zábavný a snadno strávitelný. GIF je tím pravým prostředkem.
 • Drž to malé & levný – Poslední věcí, kterou ve svém obsahu chcete, je objemné video, které zpomalí vaše servery nebo pošle návštěvníky na YouTube (po nalezení těchto kočičích videí se na váš web nevrátí!). Místo toho proměňte svá videa v malé GIFy. Jsou malé velikosti, což znamená, že se snadno hostují a konzumují.
 • Snadná výroba – Vytvoření GIF je super snadné a zábavné. Vše, co potřebujete, je řada obrázků nebo youtube klip jako váš zdroj.

Vytvoření animovaného GIF pomocí GIF MakeruSnímek obrazovky představující vytvoření animovaného GIF pomocí GIF Maker, bezplatný online nástroj, který můžete použít k vytvoření vlastních animovaných GIFů.

Nyní, když chápete hodnotu zahrnutí GIF do svého obsahu, je zde několik tipů, které byste měli mít na paměti při jejich vytváření:

 • Drž to krátký – Ideální délka je 3 až 5 sekund.
 • Ať je to smyčka – Upravte posuvníky času začátku a trvání tak, aby byly bez problémů
 • GIF hodnost – Najděte ideální okamžik ve svém videu úpravou času zahájení.
 • Srovnejte to s obsahem – Ať už se jedná o vysokou pětku nebo oční rolku, ujistěte se, že je to reakce, kterou chcete od publika.

Příklad animovaného GIF

Použití fotografií Stock k vylepšení vašich vizuálů

Většina obrázků nalezených na webových stránkách nebo blogech vyžaduje jako základ existující fotografii. Pokud například vytváříte vizuální prvky webových stránek pro své pekárenské podnikání, možná budete chtít pořídit pěknou fotografii svého pekařského obchodu a nahrát ji do jednoho z výše uvedených nástrojů a poté ji začít upravovat. Odtud můžete přidat dokončovací prvky, díky čemuž bude vizuální vzhled dokonalý. V závislosti na tom, co potřebujete, a typu podnikání, které provozujete, však můžete chtít prozkoumat použití fotografií z fotografií, abyste vylepšili vizuální prvky svého webu. Zahrnovali jsme také několik našich oblíbených míst, kde najdete fotografie kvalitních fotografií:

Chybí vám váš oblíbený nástroj? Už jste na svých stránkách použili některý z těchto nástrojů? Dejte nám vědět a sdílejte odkazy v níže uvedených komentářích!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me