Jak vytvořit obsahovou strategii pro váš blog

Blogy potřebují strategický plán obsahu. Naučte se, jak vyvinout obsahovou strategii, která vám pomůže účelně publikovat pomocí těchto 5 jednoduchých kroků.


Jak vytvořit strategii obsahu pro svůj blog

Rozhodli jste se proto, že vaše firma potřebuje blog, který vám pomůže s marketingovým úsilím. Pěkný! Než ale napíšete svůj první příspěvek, musíte nejprve udělat něco, co byste měli udělat: sestavte obsahovou strategii.

Mít solidní obsahovou strategii může být rozdíl mezi dobrým blogem a skvělým blogem – ten, který přitahuje návštěvnost z vyhledávání a konvertuje. Nejen, že bude mít strategie vám pomůže zjistit, co publikovat, ale také vám pomůže stanovit cíle, lépe porozumět vašemu publiku a produkovat články, které rezonují se svými čtenáři a budovat vaši reputaci.

ZVAŽ TOTO: Organizace, které mají zdokumentovanou strategii, jsou účinnější a méně náročné na všechny aspekty marketingu obsahu ve srovnání s těmi, které mají pouze slovní strategii nebo vůbec žádnou strategii, podle Institutu marketingu obsahu. Z těch, kteří mají písemnou strategii, 60% považuje své podnikání za efektivní, zatímco pouze 32% z těch, kteří mají slovní strategii, tvrdí, že jsou efektivní.

Osobně mě tyto statistiky vyznávají. Od roku 2012 profesionálně bloguji a teprve když jsem si udělal čas na výzkum a sestavení obsahové strategie, začal jsem dosahovat solidních výsledků. Teď už neztrácím čas psaní špatných příspěvků, protože chápu své publikum, mám organizovaný a konzistentní redakční kalendář a – hlavně – píšu účelně, protože jsem si stanovil jasné cíle.

5 klíčových kroků pro rozvoj obsahové strategie

V tomto článku se s vámi podělím o pět klíčových kroků, které jsem získal při správě blogů. Na konci tohoto příspěvku budete mít znalosti a nástroje, které potřebujete, abyste si vytvořili vlastní plán pro vytvoření efektivní strategie obsahu blogu..

1. Nastavte SMART cíle & Pochopení účelu vašeho blogu

Zjistili jsme, že chcete založit blog, ale jaký je účel vašeho blogu?

Prvním krokem při vytváření obsahové strategie je stanovení cílů. Jasné cíle vám poskytnou účel blogu a pomohou vám stanovit priority úkolů, které jej nastaví pro úspěch.

Pokud jde o stanovení cílů, jsem velkým fanouškem cílů SMART. Cíle SMART přinášejí strukturu a sledovatelnost do stanovování cílů a zajišťují, že vaše cíle budou pravděpodobně dosažitelné.

Aby byl cíl SMART, musí být konkrétní, měřitelný, dosažitelný, relevantní a aktuální. Zde je skvělý příklad Rovnováha:

Široký cíl: Chci rozvíjet své podnikání.

SMART cíle pro obsahovou strategii

Charakteristický: Získám tři nové klienty pro své poradenské podnikání.

Měřitelný: Budu měřit svůj pokrok podle toho, kolik nových klientů přináším, při zachování stávající klientské základny.

Dosažitelný: Požádám stávající klienty o doporučení, zahájí marketingovou kampaň v sociálních médiích a síť s místními podniky.

Relevantní: Přidání dalších klientů do mé firmy mi umožní růst v mé firmě a zvýšit mé příjmy.

Časově založené: Za dva měsíce budu mít tři nové klienty.

SMART Cíl:

Do dvou měsíců získám tři nové klienty pro své poradenské činnosti vyžádáním doporučení, zahájením marketingové kampaně na sociálních médiích a navázáním kontaktů s místními podniky. To mi umožní rozvíjet podnikání a zvýšit mé příjmy.

Nyní přemýšlejte o tom, čeho chcete pomocí svého blogu dosáhnout. Možná chcete přilákat organický provoz, generovat potenciální zákazníky a zvyšovat počet konverzí? Nebo chcete své zákazníky vzdělávat nebo informovat o nejnovějších nových funkcích vašeho produktu nebo služby? Nebo dokonce budujte pověst vaší značky a důvěryhodně?

Ať už je váš celkový cíl jakýkoli, zapište jej jako široký cíl jako výše a poté jej přepište znovu jako cíl SMART. Nejenže vám bude psát vaše cíle, ale také vám to dá něco zapsat na poznámku a přilepit se k počítači na ty dlouhé noci, kdy trpíte blok spisovatele a přemýšlíte, proč sakra spustili blog v První místo!

RYCHLÝ TIP: Tituly se 6 až 13 slovy a 60 nebo méně znaky přitahují nejvyšší a nejkonzistentnější množství provozu.

2. Pochopte, kdo je vaše publikum

Dalším krokem je zjistit vaše publikum a pochopit, kdo je cílovým publikem pro váš blog. Věci jako:

 • Demografický? Věk, pohlaví, místo atd.
 • Co dělají? Vývojáři, návrháři, obchodníci atd.
 • Jaké webové stránky navštěvují? Kdo jsou vaši potenciální konkurenti?
 • Jaké sociální kanály používají? Twitter, Facebook, Instagram atd.
 • Koho respektují a poslouchají? Proč jsou jejich vlivové?
 • Jaké jsou jejich body bolesti? Jaké problémy mají, že byste mohli pomoci vyřešit?

S ohledem na tento seznam je třeba vytvořit uživatelské personas. Persona uživatele jsou smyšlené, zobecněné postavy, které zahrnují různé potřeby, cíle a vzorce chování vašich ideálních čtenářů blogů..

Facebook prozkoumává analytická dataÚdaje o statistikách Google Analytics a Facebook vám mohou pomoci získat přehled o vašich demografických údajích, například o tom, odkud jsou vaši návštěvníci / sledující, a jejich věk a pohlaví.

Proč vytvářet personas? Pokud chcete, aby lidé čtli váš obsah, musíte vytvořit obsah, který je užitečný pro vaše potenciální čtenáře. Je důležité mít vždy na paměti: „Bude z tohoto článku přínosem pro mé publikum a vyřešení jejich bodů bolesti?“

Chcete-li definovat své osobnosti, zamyslete se nad tím, jaký typ osoby si čtete svůj blog. Jakou práci vykonávají? Pro jakou společnost pracují? Jaké jsou jejich cíle a výzvy? Jaký druh obsahu jim pomůže dosáhnout jejich cílů?

Obecně je nejlepší přijít s nejméně třemi osobami. Pro více informací o tom, jak vytvořit personas, zejména pokud chcete vytvořit blog pro velké firmy, podívejte se na tohoto podrobného průvodce lidmi z Bufferu.

3. Proveďte výzkum klíčových slov

Pokud chcete, aby lidé našli váš blog organicky prostřednictvím vyhledávání, musíte pokrýt témata, která vaše nika hledá.

Nejprve tedy musíte znát své místo. Intimně. Pokud například chcete blogovat o produktech podpory a znalostní báze, začněte hledáním těchto výrazů v Plánovač klíčových slov Google AdWords. Čím více znalostí můžete získat o tom, co vaše potenciální publikum hledá, tím efektivnější budete při vytváření obsahu, který vaše publikum objeví ve vyhledávání.

Poté vytvořte seznam klíčových slov, která jsou oblíbená u vašeho publika. Tato klíčová slova by měla být konkrétní, takže něco jako „Podpora“ nebude fungovat. Místo toho je „podpora WordPress“ specifičtější a v tomto výklenku byste mohli mít „plugin podpory WordPress“ nebo „znalostní báze podpory WordPress“.

Pomocí těchto klíčových slov můžete poté vytvořit seznam blogových článků, které vám pomohou začít a vylepšovat SEO. Například:

 • 10 hlavních pluginů podpory WordPress
 • 12 nejlepších modulů plug-in Knowledge Base pro WordPress
 • Jak nastavit databázi znalostí na svém webu WordPress

4. Napište úžasný obsah

Díky klíčovým slovům na místě a některým příspěvkům v kapse můžete nyní psát úžasný obsah.

Každý řeší psaní jinak. Někteří lidé rádi začínají psát a uvidí, co se stane. Osobně mám rád strukturu. Rád bych měl pevný nápad a přehled toho, co chci napsat, než začnu. Tady je můj postup:

 1. Pojďte s nápadem na příspěvek: Nápad by měl rezonovat s vaší cílovou skupinou. Zkuste hledat svůj nápad a podívejte se, co vaši konkurenti zveřejnili. Pokud můžete zlepšit to, co napsali, skvělé! Pokud ne, přijďte s jiným nápadem.
 2. Proveďte svůj výzkum: Zkoumejte své téma naruby. Obvykle otevírám spoustu karet a vytvářím seznam odkazů a vždy přidávám veškeré informace, které používáte – nikdy nekopíruj.
 3. Napište skvělý nadpis: Vaše titulky by se měly zaměřit na klíčový bod bolesti pro vaše čtenáře. Ujistěte se, že je kratší než 60 znaků a obsahuje nejdůležitější klíčová slova.
 4. Naplánujte strukturu svého příspěvku: Vytvořte seznam odrážek různých sekcí, které chcete do svého příspěvku zahrnout.
 5. Napište svůj úvod: První řádek vašeho příspěvku by měl obsahovat nejdůležitější informace ve vašem příspěvku. Pokud se například váš příspěvek týká nejlepších pluginů znalostní báze pro WordPress, můžete napsat: „Hledáte skvělý plugin znalostní báze pro WordPress? Odvedli jsme těžkou práci a sestavili jsme tento seznam nejlepších bezplatných doplňků. “ Zbytek úvodu by měl shrnout, co budete řešit ve zbývající části vašeho příspěvku.
 6. Napište svůj příspěvek: Pomocí výše vytvořené struktury napište zbytek příspěvku. Najdu psaní seznamů odrážek pro každou sekci, které mi pomohou dostat své myšlenky v pořádku, abych je pak mohl rozšířit na celé věty.

RYCHLÝ TIP: 43% lidí připouští skimming blogu. Aby váš blog vynikl dobře navrženými nadpisy, videy a dalšími vizuálními nástroji, díky nimž si ty nejdůležitější části vašeho článku všimnou a zapamatují si.

5. Nastavte redakční kalendář

Neexistuje nic jako kalendář, který vám pomůže zůstat na dobré cestě – nemluvě o tom, že Google miluje konzistenci.

Miluji psaní seznamů a mít kalendář – zejména redakční kalendář – je jeho přirozeným rozšířením. Kalendář vám nejen umožní získat hezký ptačí pohled na to, co se blíží a co jste již publikovali, ale rychle vám také ukáže, kde jsou mezery v harmonogramu publikování.

Existuje několik vynikajících bezplatných nástrojů jako Trello a Redakční kalendář pro WordPress (které oba osobně používám). Pokud jste po nástroji s trochu více oomph, zkuste CoSchedule. Zahrnuje některé skvělé pokročilé funkce, jako je integrace sociálních médií, týmové pracovní postupy a analytika.

Závěr

Nyní, když jste vyzbrojeni znalostmi, které potřebujete k vytvoření strategie obsahu blogu, vše, co musíte udělat, je začít svůj blog a začít psát! Nezapomeňte, že organizace, které mají blogovou strategii, jsou efektivnější v marketingu obsahu než ty, které mají slovní strategii nebo vůbec žádnou strategii.

Hodně štěstí při spuštění nového blogu!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me