Jak udělat výzkum klíčových slov pro vaši strategii SEO

Průvodce pro začátečníky k výzkumu klíčových slov pro SEO. Naučte se, jak provádět výzkum klíčových slov & analýzu vašeho webu pomocí těchto užitečných tipů a nástrojů.


Jak udělat výzkum klíčových slov pro SEO

Výzkum klíčových slov vytváří seznam vyhledávaných slov ve vyhledávačích. Plánujete, neděláte nic. Stejně jako architekt vytváří plán, aby zajistil, že budova je navržena pro lidi, kteří ji používají, výzkum klíčových slov zajišťuje, aby lidé našli a používali váš web.

Jak zkoumat klíčová slova?

Dokončení následujících 2 kroků bude trvat 1-2 hodiny – myslet si & výzkum

Krok 1. Zamyslete se

Podle mých 10 let zkušeností majitelé podniků, kteří tento krok přeskočí, nejen ztrácí tisíce dolarů ročně a snaží se hledat nesprávná klíčová slova, ale jejich provoz na webových stránkách nikdy neroste. Vyzkoušejte toto cvičení pomocí pera & papír. Žádný počítač. Odpovězte na tyto otázky:

 • Co chci vědět?
 • Jak bych popsal, co s někým dělám?
 • Jaké jsou mé značky?
 • Jaké jsou mé názvy produktů / služeb?
 • Co moji konkurenti nazývají svými výrobky / službami?
 • Co odlišuje můj produkt / službu?
 • Jaké jsou podobné služby / produkty, které NENÍ konkurenty?
 • Jaké jsou moje nejziskovější služby / produkty?

Proč toto cvičení? Pomůže vám soustředit se na to, co ve skutečnosti vaše společnost dělá, a ne pouze na „seznam klíčových slov“. Tímto způsobem můžete později sestavit seznam relevantních klíčových slov. Konečným výsledkem je, že trávíte více času tím, co vám přináší peníze, a vyhýbejte se zbytečným pyšným snahám.

Například, pokud prodáváte ekologický med, který chcete znát pro místní rodinnou firmu, která prodává surový organický med, který má mnoho zdravotních výhod. Nejen hodnocení 1 pro med.

Vytvořit kategorie

Seskupte své odpovědi do kategorií. Toto není váš konečný seznam klíčových slov. Ve skutečnosti se ani nezaměřujte na psaní klíčových slov. Jen seskupte, co jste si zapsali. Zkuste zkrátit odpovědi na fráze a kratší slova. Například, pokud jste místní včelařskou farmu v Alabamě, která prodává med, může to vypadat takto:Představte si příklad vytváření kategorií

 • Naše rodina: příjmení, jména členů rodiny, náš příběh, udržitelné zemědělství, místní
 • Naše včely: Příjmení včel, chov lepší včely, chováme včely dědictví z Ruska místo italských včel, přirozený způsob chovu včel, včelí vosk
 • Náš med: 100% přírodní čistý med, Náš med je organický, není pasterizovaný, není přidána žádná barva, není přidána žádná chuť, veškerý med pochází z Alabamy, nabízíme surový med, Náš med pochází z celého Alabamy, takže chutná jinak, nikdy nic nepřidáváme k našemu medu
 • Výhody zdraví:  syrový med zvyšuje hladinu glykogenu, syrový med pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi, velké množství dobrých bakterií, jako je laktobacil

Krok 2. Výzkum

Dále je zkoumat a transformovat slova / fráze, které jste si zapsali, na tzv. „Klíčová slova“. Stejně jako malé semeno dokáže produkovat tisíce větví, větviček, listů, ovoce a velkého robustního kmene, takže jedno slovo může produkovat 1000 podobných klíčových slov.

Příklad osivových klíčových slov

Vytvořte seznam klíčových slov osiva

Tento krok zahrnuje změnu slov / frází, které jsme si zapsali a které popisují naši firmu, do seznamu počátečních klíčových slov. Na základě výše uvedeného příkladu byla jedna kategorie „Náš med“. Do tohoto seznamu jsme spojili slova / fráze:

 • 100% přírodní čistý med
 • náš med je bio
 • není přidána žádná barva
 • není přidána žádná příchuť
 • veškerý med pochází místně z alabamy
 • nabízíme syrový med
 • náš med pochází z celé Alabamy, takže chutná jinak
 • k našemu medu nikdy nepřidáváme nic

Konečným výsledkem je transformace výše uvedeného seznamu na základní klíčová slova níže:

 • Miláček
 • přírodní med
 • čistý med
 • organický med
 • Surový med
 • med alabama
 • medová farma

K dosažení tohoto konečného výsledku můžete samozřejmě použít svůj vlastní zdravý rozum. Stejně jako v příkladu je snadné zkrátit „náš med je ekologický“ na klíčové slovo „ekologický med“. Kromě toho použijte následující 3 návrhy k vytvoření počátečních klíčových slov:

Zadejte frázi do Google

Výzkum klíčových slov na Googlu

Ve výše uvedeném příkladu jedna věta, která popisuje podnikání, byla „100% přírodní čistý med“. Podívejte se na snímek obrazovky výše, kde je tato věta prohledávána. Jaká slova používá web, který je v Googlu na prvním místě? Přírodní med, čistý med, syrový med. To vám pomůže vytvořit si vlastní klíčová klíčová slova.

Zkoumejte své konkurenty

V našem příkladu je jedním konkurentem v Alabamě Hewett’s Honey. Podívejte se na snímek obrazovky. Všimněte si, že Hewett’s Honey používá tato klíčová slova: Raw, Organic, Pure Local Honey. Opět vám to pomůže velmi rychle vytvořit si vlastní klíčová klíčová slova.

Konkurence klíčových slov na Googlu

Prozkoumejte související klíčová slova

Při vyhledávání klíčového slova v Google v dolní části stránky se nachází sekce nazvaná „Vyhledávací dotazy“. Tento seznam vám také pomůže objevit klíčová klíčová slova. V našem příkladu jedna věta, která popisuje tento podnik, byla „veškerý med pochází z Alabamy místně“. Jedno klíčové slovo se používá ve většině navrhovaných hledaných výrazů: místní med.

Klíčová slova vyhledávání související s Google

RYCHLÝ TIP: Použijte bezplatný nástroj s názvem Soovle rychle prozkoumejte související klíčová slova ve všech vyhledávačích najednou.

Pokud budete postupovat podle těchto kroků, najdete 80% vašich klíčových slov; alespoň ty nejdůležitější. K tomu, abyste se dostali tak daleko, nepotřebujete „nástroje pro výzkum klíčových slov“. Nemusíte najímat společnost se SEO. Ve skutečnosti, pokud jste se zastavil tady, měli byste dostatek výzkumu klíčových slov k vytvoření velmi SEO přátelské webové stránky.

Vytvořte seznam klíčových slov

Nyní je čas sestavit seznam klíčových slov. Existuje mnoho zdarma & placené nástroje k tomu. Základní dvoukrokový proces každého nástroje je:

 1. Zadejte klíčové slovo (tj. Alabama Honey)
 2. Zjistěte, jaká další slova / fráze lidé do Googlu pomocí tohoto klíčového slova zadávají (tj. Kde koupit čistého medu Alabama?)

Doporučuji použít Prohlížeč klíčových slov Moz.  Můžete provádět dvě bezplatná vyhledávání denně nebo se pouze zaregistrovat do 30denní zkušební verze zdarma. Ukazuje, kolikrát měsíčně lidé vyhledávají každé klíčové slovo.

RYCHLÝ TIP: Použití Plánovač klíčových slov Google zdarma jako alternativní výzkumný nástroj. Stačí se zaregistrovat, předstírat, že vytváříte reklamu, Google vám umožní tento nástroj používat zdarma.

Nástroje zdarma pro pokročilý výzkum klíčových slov:

Zde je seznam nejlepších dostupných nástrojů pro výzkum klíčových slov:

 1. Získejte nápady na klíčová slova: Plánovač klíčových slov Google, Nástroj pro návrh klíčových slov Bing, Bing Intelligence Tool, io (50% zdarma), ubersuggest.io
 2. Najděte klíčová slova, která již generují provoz na váš web: Google Search Console (opravdu dobrá šťavnatá data), Nástroje pro webmastery Bing
 3. Související klíčová slova: Soovle, Google Correlate (zadejte jednoduchými slovy)
 4. Dotazy, které lidé zadávají do Googlu: OdpovědětThePublic (skvělý nástroj)
 5. Sezónní trendy klíčových slov: Trendy Google

Na seznamu je několik pokročilých placených nástrojů:

 1. Získejte nápady na klíčová slova: Prohlížeč klíčových slov Moz (30denní zkušební období), SEMRush (bezplatná 14denní zkušební verze), WordTracker (7denní zkušební verze zdarma), LongTailPro (7denní zkušební verze zdarma), Ahrefs Průzkumník klíčových slov (bezplatná 14denní zkušební verze), kwfinder (levnější alternativní verze bez verze), Ferzy (k dispozici také omezená bezplatná verze)
 2. Výzkum konkurenti: SpyFu (30denní záruka vrácení peněz)
 3. Názvy článků průzkumníka: BuzzSumo (14denní zkušební období)

Jak používáte nástroje pro výzkum klíčových slov?

Umožňuje si představit, že se chcete dozvědět, jaké hledané výrazy lidé do Googlu zadávají a obsahují slova containAlabama Honey.„Pokud toto klíčové slovo zadáte do nástroje pro výzkum klíčových slov, zobrazí se vám více než 1 000 souvisejících klíčových slov, která lidé zadají do Googlu, a kolikrát je vyhledávají. Nyní můžete opravdu vytvořit rozsáhlý seznam klíčových slov se všemi vyhledávacími dotazy, které se vztahují k vaší firmě (tj. Každé klíčové slovo „seed“).

Ráda začnu seskupovat klíčová slova, která se vztahují k mé firmě, do skupin. Například:

 • Klíčová slova učení: alabama med ceny, alabama med včely, čistý alabama med, místní alabama Honey, alabama honey bee farms, alabama beekeepers directory, alabama honey bee law, birmingham místní med, pure alabama honey odenville
 • Nákup klíčových slov (med): koupit ekologický med alabama, dodavatelé ekologického medu, výrobci alabamského medu, kde koupit med alabama, volně ložený med na prodej alabama, kde koupit čistý med alabama, místní med huntsville al, kde koupit místní med v birminghamu al, místní med gadden alabama
 • Nákup klíčových slov (včely): alabama včely na prodej, koupit včely alabama, balené včely na prodej v alabamě, královny včely na prodej v alabamě, včelí úly na prodej v alabamě

Proč seskupovat klíčová slova do učení a vsakování klíčových slov?

Pokud někdo vyhledává, „ceny medu alabama“, chtějí informace. Ještě nejsou připraveni na nákup. Proč je to důležité? Když plánujete každou stránku svého webu, chcete použít „nákup klíčových slov“ na prodejních stránkách „učící se klíčová slova“ na jiných stránkách; jako v blogu. Toto je velmi důležitý koncept, pokud chcete umístit číslo 1 a skutečně prodat svůj produkt / službu.

Můžete například napsat blogový příspěvek na „Ceny medu v Alabamě za rok 2017“. V tomto blogovém příspěvku odpovíte na jejich otázku tím, že jim zobrazíte všechny ceny medu v Alabamě; včetně vaší firmy, která právě tak má nejlevnější cenu pro kohokoli v Alabamě.

Jak velký by měl být seznam klíčových slov??

Uveďte všechna klíčová slova, která se týkají vaší firmy. Seznam klíčových slov může být v zásadě bez omezení. Ale pokud jste malý nebo místní podnik, obvykle je tento seznam 50-200 klíčových slov.

Mám zahrnout podobná klíčová slova do mého seznamu?

Nemám. Například musíte zahrnout „včely alabama na prodej“ a „včely na prodej v alabamě“. Ne. Proč? Na tom nezáleží. Google obvykle chápe fráze, které jsou stejné. Pokud zařadíte jedno klíčové slovo, pravděpodobně se zařadíte za druhé.

RYCHLÝ TIP: Klíčová slova jsou důležitá, ale nezapomeňte napsat obsah vaší stránky pro lidi a ne pro vyhledávače.

Měl bych zahrnout pouze krátká klíčová slova, která všichni hledají?

Ne. V seznamu byste měli mít kombinaci krátkých, středních a dlouhých klíčových slov. Krátká klíčová slova jsou dlouhá 1-3 slova. Dlouhé (obchodníci jim říkají „klíčová slova s ​​dlouhým ocasem“) jsou obvykle 5+. Proč? Za prvé, krátká klíčová slova lze velmi těžko hodnotit, klíčová slova s ​​dlouhým ocasem se mnohem snáze hodnotí na první stránce Google. Za druhé, lidé prostě nehledají „místní med“. Podívejte se na obrázek níže, co ještě lidé hledají, když zadáte „místní med:“

answerthepublic.com nápady na klíčová slova

Ve skutečnosti je 70% vyhledávání označeno jako klíčová slova s ​​dlouhým ocasem podle SEOMOZ. Nemá to prostě smysl? Nedávno jsem si koupil ojetý vůz. Volkswagen Polo. Nikdy jsem do Googlu nezadal „koupit použité Volkswagen Polo“. Ale já jsem psal 100 otázek, které jsem měl ohledně supermini automobilů.

Bod? Ať už prodáváte cokoli, chcete být webem, který odpovídá stovkám otázek, které lidé kladou na váš produkt / službu. Chcete také hodnotit klíčová slova, která lidé zadají, jakmile jsou připraveni ke koupi. Obvykle nemůžete hodnotit konkurenční „nákup klíčových slov“, pokud neřadíte stovky „učících se klíčových slov“.

Takže v našem příkladu místní včelí farmy. Když společnost provádí výzkum klíčových slov, je klíčové slovo „rozdíl mezi ekologickým medem a čistým medem“ stejně důležité jako „ekologický med“ nebo „čistý med“.

Závěr

Nakonec není generování klíčových slov pro váš web nebo blog příliš obtížné. Pokud nejprve zastavíte a pomyslíte, trvá to jen pár hodin. Pokud si pamatujete jeden bod z tohoto článku, bylo by třeba zastavit se a zamyslet se před prozkoumáním klíčových slov. Klíčovým slovem je plánování.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map