Jak si vyrobit web kadeřnictví, který zvyšuje rezervace

Zvládli jste umění kosmetologie – ale nemusíte také ovládat umění webdesignu, abyste si vybudovali online přítomnost. Zde je několik užitečných pokynů pro majitele salonu DIY, jak vytvořit ohromující web, který zvyšuje povědomí a vede zákazníky přímo k vašim dveřím.

Jak vytvořit web kadeřnictví

Okouzlující. Stylový. Sofistikovaný. Jednoduše neodolatelné.

Tato slova by mohla popisovat váš nový účes, ale doufáme, že místo toho popisují nový web vašeho kadeřnictví.

Vaše vlasy nebo kosmetický salon potřebuje profesionální online přítomnost, aby se dařilo. Dosáhnout nejlepších výsledků místního vyhledávání a nabídnout zákazníkům bezproblémový rezervační zážitek jsou dvě online potřeby, které jistě povedou k úspěchu vašeho podnikání v oblasti cihel a malty. Chcete-li vytvořit web, který splňuje tyto výkony a další, přečtěte si několik důležitých tipů pro návrh webových stránek, které jsou speciálně přizpůsobeny majitelům salonu..

Pokud byste si měli vytvořit svůj vlastní web pro kadeřnictví?

Absolutně! Dnes dokonce i majitelé firem, kteří zcela postrádají dovednosti v oblasti designu nebo kódování, mohou vytvářet nápadné, profesionální webové stránky s pomocí moderních tvůrců webových stránek pro kutily.

Pokud budete postupovat podle tipů a pokynů uvedených v tomto článku, web vašeho kadeřnického salonu nenabízí nic jiného než to, co by profesionální designová agentura mohla poskytnout vašemu podnikání – a nejlepší ze všeho, ušetříte potenciálně tisíce dolarů vytvořením webové stránky sami!

RYCHLÝ TIP: Zde v HTGO vždy doporučujeme našim čtenářům, aby se vydali cestou pro kutily a vytvořili si vlastní webové stránky. Vytvoření vlastního webu určitě dává ekonomický smysl. Pokud jej však musíte prostě nechat na profesionálovi, je zde užitečný zdroj, který vám pomůže při zadávání zakázky.

Jak začít

Jste připraveni začít ?! Zde je návod, jak si snadno vytvořit svůj vlastní web kadeřnictví se zárukou otočení hlavy:

1. Použijte webový tvůrce – nejlepší kutilský kutil

Existují desítky tvůrců webových stránek, z nichž si můžete vybrat, a tím si svou práci uděláte, ale pokud jde o čirou dostupnost, uživatelské zkušenosti a spolehlivé návrhy, Wix získá náš nejlepší výběr. Přestože WordPress může nabídnout hlubší přizpůsobení a pokročilé funkce, pro účely kadeřnictví nebo kosmetického salonu poskytuje platforma Wix kompletní balíček, díky kterému můžete svou online přítomnost snadno provozovat.

2. Použijte šablony pro zkrácení doby vývoje

To, co dělá Wix tak zřejmou volbou pro majitele kutilů, je knihovna návrhů šablon. Využitím předem vytvořených rozvržení a kódované funkčnosti šablony se výrazně zkrátí váš vývojový čas – a to bez jakéhokoli zásahu do celkové kvality vašeho webu.

Wix nabízí velkorysý výběr šablon speciálně přizpůsobených výklenku krásy a kadeřnictví. Pokud použijete tyto jako startovní místo, můžete dokonce dokončit web svého salonku v rámci práce za den. (Už žádné vytrhávání vlasů z frustrace!)

Sbíráme správnou šablonu

Chcete si vybrat šablonu, která přesně odpovídá osobnosti a stylu vašeho salonu. Například holičství obvykle zobrazuje tlumené nebo monochromatické barevné schéma s prostornějším designem a průmyslovými písmeny. Na druhé straně kosmetický salon může vyvolat svou delikátnější povahu díky designu uklidňujících barev a zdobené typografie..

Nejsou zde žádná tvrdá a rychlá pravidla; používejte svůj nejlepší úsudek ve vyváženém stylu se sofistikovaností, abyste neodcizili své cílové publikum.

Zde je několik příkladů některých šablon Wix, které vám poskytnou 90% cesty tam:

Příklad šablony webové stránky kadeřnictví

Holič Šablona používá elegantní a moderní rozvržení jedné stránky se všemi náležitostmi snadno přístupnými. Hrdina banner je dobrým místem pro vlastní fotografii vaší firmy v akci. Vestavěná mapa Google je povinná pro přivádění místních zákazníků.

Příklad šablony webové stránky kadeřnictví

Kosmetický salon Šablona nabízí podobné rozvržení jako výše, ale s typografií a barevným schématem, které je více zaměřeno na ženský trh. Sekce, která zdůrazňuje týdenní speciály, jakož i místo pro posudky zákazníků, dále zvýší míru konverze.

Příklad šablony webové stránky kadeřnického salonu

Brow Bar Šablona udržuje uživatele v kontaktu se stylovými animacemi založenými na posouvání a rozvržením, které pomáhá zprostředkovat příběh a osobnost vašeho salonu. Sekce pro nejnovější příspěvky na Instagramu udržuje obsah svěží a je dobrým způsobem, jak předvést více své práce.

Šablona webové stránky kadeřnictví # 4

Organic Skin Care Beautician nabízí čistý, prostorný design, který navozuje čistotu a pohodlí. Za povšimnutí stojí jeho hrdinová sekce, která slouží jako jednoduchý a pohodlný CTA pro uživatele, kteří si rezervují schůzky.

Příklad šablony webové stránky pro kadeřnický salon # 5

Konečně, Tattoo vzory může dobře fungovat také pro holičství, s částí na domovské stránce pro zobrazení profilů pro všechny vaše holiče. Síťová galerie portfolia také přitahuje zákazníky s vaší nejlepší prací.

3. Upravte šablonu

Bez ohledu na to, kterou šablonu si vyberete, bude samozřejmě zapotřebí nějaké práce, aby byla vaše vlastní, zejména se snímky. Šablony jsou užitečné jako modely návrhů pro uživatele, kteří nemají designové zázemí, ale nakonec musí být přizpůsobeni, aby zůstali věrní vašemu podnikání. S trochou loketního tuku (nebo pěnou) se tam dostanete.

Také si pamatujte, že Hair and Beauty je kategoricky průmysl zaměřený na vnější vzhled. Vypadá to, že záleží. Tato pravda by měla odrážet estetická kvalita vašeho webu. Možná více než v jiných průmyslových odvětvích, pokud je váš web neohrabaný, šílený nebo nezvyklý, může to poškodit autoritu, kterou váš salon zamýšlí sdělit. Přizpůsobte si moudře.

4. Vyberte doménové jméno, které svítí

URL vašeho webu hraje jeden z největších faktorů v objevitelnosti vaší firmy. Chcete se pečlivě rozhodnout o názvu domény, který zasáhne výsledky vyhledávání správným klíčovým slovem, zprostředkuje podstatu vaší značky a je především nezapomenutelný.

Nejlepší názvy domén jsou krátké, snadno čitelné a okamžitě pochopitelné. Chceš vyhýbejte se symbolům, protože je uživatelé pravděpodobně přehlédnou. (Spojovník v „Teressas-Salon.com“ je zbytečný prvek, který může uživatele vynechat na nesprávný cíl, pokud je vynechán.)

Google nyní klade menší důraz na domény s klíčovým slovem, takže nepředpokládejte, že načtením vysoce vyhledávaných výrazů do vaší domény okamžitě získáte větší provoz. Místo toho zkuste zprostředkovat svou značku nebo službu chytrým a nezapomenutelným způsobem, který stále znamená, co děláte. Například „LookGoodToday.com“ je chytlavá věta, která jemně říká zákazníkům, že jste kosmetický salon, který přináší výsledky.

RYCHLÝ TIP: Přestože „.com“ je zdaleka nejpopulárnější TLD, nezapomeňte, že existují stovky dalších značkových příležitostí. Možná byste měli zvážit registraci doménového jména „.salon“, abyste narazili na klíčové slovo, které je důležité, a přesto ponechte prostor pro jedinečnější branding v adrese URL..

Chcete-li se hlouběji podívat na rozhodování o doméně, která prospívá vaší firmě, podívejte se na náš článek na toto téma.

5. Váš e-mail potřebuje člověka

Nic křičí neprofesionality nebo lepivosti hlasitěji než osobní e-mailová adresa používaná pro podnikání. „[email protected]“ nevyvolává důvěru v zákazníky. I když se nemusíte silně spoléhat na e-mailové korespondence pro podnikání v kadeřnictví, je stále dobré vytvořit profesionální e-mailový účet. „[email protected]“ nebo „[email protected]“ rozšiřuje profesionalitu vašich interakcí s klienty a dále posiluje vaši značku.

Naštěstí každý prémiový plán ve Wixu přichází s personalizovanou poštovní schránkou a můžete přidat tolik vlastních poštovních schránek, kolik potřebujete pro každého zaměstnance. Budete mít také přístup k plnému balíčku G Suite funkce, jako jsou online videokonference, kalendář, dokumenty, listy a 30 GB cloudového úložiště. Nyní není žádná omluva, ale odejměte svou adresu „[email protected]“ a začněte komunikovat jako profesionál!

6. Založte si svůj zápis do služby Moje firma na Googlu (GMB)

Přemýšlejte o tom: Když vyhledáváte konkrétní službu ve vaší oblasti, místní seznamy společnosti Google jsou obvykle vše, co potřebujete, abyste mohli učinit informované rozhodnutí o tom, kterou firmu se věnujete.

I když dobrý web je samozřejmě důležitý, musíte si uvědomit, že většina lidí hledá a začíná u Googlu Místní graf a Map Pack Výsledek. Je proto nezbytné, aby se váš salon promítal na seznamech GMB.

Příklad Google map pack pro místní holičství

Výsledky místního grafu a mapového balíčku Google pro místní kadeřnictvíPříklad výsledků Google Local Graph a Map Pack pro místní holičství.

Začněte tím, že půjdete https://google.com/business a důkladně vyplňte svůj profil. Adresa a telefonní číslo jsou zřejmé, ale nezapomeňte, že zahrnutí přesných pracovních hodin může znamenat rozdíl mezi výběrem zákazníka mezi konkurencí.

Vyžádání zákaznických recenzí by mělo být vaší hlavní prioritou. Připomeňte svým spokojeným klientům, aby na svůj profil GMB napsali pozitivní recenzi, nebo pro ně vytvořili motivaci, aby tak učinili. Potenciální zákazníci budou nejen Pravděpodobnější je 97% důvěřovat své firmě na základě jejího hvězdičkového hodnocení, ale ve výsledcích vyhledávání se vám také bude zdát vyšší a v důsledku toho získáte podporu místního SEO.

Váš záznam GMB je také vhodným místem pro vložení fotografií interiéru vašeho obchodu. Nečekejte, až uživatelé skočí na váš web, aby se blíže podívali na vaši firmu; dejte jim vše, co potřebují, na jednom místě. Poté, co si přečetli recenze a poté namapovali směry do vašeho salonu ze svého domu, poskytnou jim virtuální prohlídku vaší firmy, což je další míle k tomu, aby si vybudovali důvěru v poutavým a interaktivním způsobem..

ZÍSKEJTE VÍCE: Chcete-li získat další tipy, jak zlepšit své působení ve službě Moje firma na Googlu, klikněte sem.

Některé další věci, které by váš web měl mít

Nyní, když máte jasnou představu o tom, co musíte udělat, zde je několik dalších věcí, které by měl mít každý web kadeřnictví. Nezapomeňte je přidat!

Zahrňte online rezervační systém

Tohle je biggie. Jak můžete očekávat, že se na vašem webu vytvoří obchod, pokud nenabízí lidem možnost rezervovat si schůzky?

Wix opět přichází na pomoc se snadnou integrací kalendářů a plánovacích systémů do vašeho webu. Překvapivě bohaté na funkce, Rezervace Wix umožňuje vyplnit časové úseky pro celou řadu služeb a různých zaměstnanců; synchronizuje se s Kalendářem Google pro snadnou organizaci a systém vám dokonce umožňuje přijímat online platby nebo vklady.

Potřebujete-li pokročilejší funkce, doporučujeme software pro plánování třetích stran, například MindBody nebo Booker, oba se specializují na služby ve zdravotnictví, kráse a wellness průmyslu. Přestože přicházejí s prémií, jejich správa zákazníků, hlášení o prodeji a integrace sociálních médií prostě stojí za další náklady pro vaše podnikání. Umístění těchto vlastních rezervačních systémů na váš web je obvykle jednoduchá záležitost vkládání HTML kódu.

8. Představte svůj tým

Profily a snímky členů vašeho týmu, které jsou často přehlíženy, mohou hrát důležitou roli při osobním kontaktu se zákazníky.

Patroni salónu mají tendenci tvořit silné pouto se svými stylisty. Nejenže jim svěřujeme osobní vzhled, ale také s nimi sdílíme podrobnosti o svém osobním životě během 30minutové schůzky. Neměli bychom se s osobou seznámit dříve, než se k této zakázce zavázáme?

První dojmy jdou dlouhou cestou při budování důvěry. Z jediného headshot můžeme odvodit věci, jako je postava, energie a osobnost člověka – a určit, zda to odpovídá našemu vlastnímu.

Pokud se zákazníci rozhodnou domluvit si schůzku s „Kim“, nechávají hodně šancí, aniž by měli k dispozici životopis nebo obrázek stylistky. Představte si šok, který čeká na přímočarou stříbřitou babičku, která se ukáže na její jmenování, jen aby zjistila, že „Kim“ skála růžový mohawk a rukáv tetování!

9. Mít jasnou výzvu k akci

Bez ohledu na to, jak přistupujete k designu svých webových stránek, vždy mějte svůj hlavní cíl na čele vašeho rozhodování. U kadeřnických a kosmetických salonů je tímto cílem téměř vždy zvýšení počtu rezervací.

Vždy, když je to možné, zajistěte, aby uživatelský dojem vašeho webu směřoval k dosažení tohoto cíle. Výzva k akci (CTA) prvky na správném místě a čase mohou pomoci udržet váš plán plně rezervovaný s jemnými motivacemi. Vždy je pro uživatele zřejmé a intuitivní naplánovat schůzku vložením rezervačního widgetu do celého webu, nejen na vyhrazenou plánovací stránku..

Příklad kadeřnického salonu CTAZahrňte CTA kamkoli budete chtít

Sociální angažovanost

Stejně jako může služba Moje firma na Googlu zvýšit povědomí, i vaše přítomnost na sociálních médiích. Ve skutečnosti se výsledky vyhledávání na Facebooku staly stejně důležitými, ne-li více, než výsledky Google pro mnoho uživatelů, kteří se mohou zapojit do malých podniků. Facebooková stránka vašich salonů by měla znovu zahrnovat všechny důležité informace (otevírací dobu, recenze, seznam služeb), které se nacházejí na vašem profilu GMB, ale s přidaným bonusem stálé a přímé komunikace s vašimi následovníky.

Sociální média jsou skvělým výstupem pro oznamování obchodů na omezenou dobu nebo odhalení intimnějšího pohledu na lidi za vaší firmou. Jaká lepší platforma pro prezentaci neustále aktualizovaného portfolia než Instagram? Nemusíte mít pocit, že byste se měli snažit držet krok s každou platformou sociálních médií. Lepší výsledky uvidíte, když se zaměříte na jednu platformu, která je nejvíce uspokojivá k aktualizaci.

Showstopping Photos

Nakonec zvažte investici do služeb profesionálního fotografa (nebo zakupte a Kamera DSLR a osvětlovací souprava sami), abyste zachytili okouzlující úspěchy vašeho salonu. Pro zákazníky, kteří debatují mezi dvěma salony, možná nic lepšího neinformuje o svém rozhodnutí, než aby viděli skutečnou práci, kterou salon poskytuje. Důkazem je nakonec pudink. Zobrazování dobře osvětlených a zářivých fotografií spokojených zákazníků na vašem webu inspiruje klienty, aby klikli na tuto knihu „Rezervujte hned!“ tlačítko bez prodlení. (Fotografie před a po jsou starým prodejním trikem, který dělá zázraky!)

Přestože výše uvedené šablony Wix mohou ve svém designu zahrnovat ohromující obrázky, pro autentickou prezentaci vaší firmy je nejlepší nespoléhat se na fotografie z fotografií. Pokud jsou fotografie příliš dokonalé a čisté, ale také nevýrazné a obecné, jejich skutečný původ je zjevně zřejmý. Uživatel si pak klade otázku, co přesně poskytovatel služeb skrývá. Ukažte pravou věc, pokud chcete navázat důvěru.

Nicméně opatrné: obrázky na vaší domovské stránce, zejména v sekci hrdina, musí být dostatečně vizuálně nápadné, aby vytvořily zamýšlený efekt a vyvolaly důvěru. Pokud vám chybí prostředky na pořízení vysoce kvalitní fotografie, pak je nejlepší obejít se bez celé fotografie. Pamatujte na váhu prvních dojmů.

Závěr

Můžete vidět, že vytváření vlastních webových stránek pro vlasy nebo kosmetický salon je ve skutečnosti jednoduchý proces, který vyžaduje jen málo nebo žádné kódovací nebo návrhové dovednosti. Použití šablon vám ušetří nespočet hodin a frustrace, zatímco různé pluginy a widgety mohou vaši online přítomnost plně funkční a připraveny generovat prodej v žádném okamžiku.

Dodržováním výše uvedených pokynů budete mít firmu, která nejen produkuje stylové a trendy účesy, ale také web s webem, který je stejně přitahující pozornost.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me