Jak si vyrobit vaše videa na YouTube se SEO přátelským

Naučte se, jak hodnotit vaše videa na YouTube na první stránce Google & díky těmto 4 tipům pro SEO na YouTube je můžete přizpůsobit SEO.


Jak hodnotit videa na YouTube

Přestože zasáhnout nejlepší výsledky Google je pro podniky stejně důležité jako vždy, existuje i další vyhledávač, který byste měli zvážit věnovat své úsilí a zdroje – ten, který je v současné době na webu č. 2 (a ke kterému také patří společnost Google… ).

Youtube je velký, velký byznys. Vaše přítomnost v této nesmírně rostoucí souvislosti nyní hraje rozhodující roli v postavení vaší společnosti nebo značky jako autority na internetu. A v závislosti na oblasti nebo výklenku vašeho podnikání může být hodnocení na YouTube ještě důležitější než organické vyhledávání prostřednictvím Google.

YouTube je druhým největším vyhledávačem, ale méně než 10% majitelů malých podniků v USA ho používá pro marketing svých produktů.

Klikněte na Tweet

Již jsme hovořili o tom, jak vložení videa na vaši domovskou stránku může přinést na váš web obrovské pozitivní výsledky. I když často postačuje pro vaši online přítomnost, vyhrazený tok videoobsahu může vaši firmu dále podporovat – nebo dokonce může být sám o sobě plně udržitelným podnikem! Pokud je video hlavním kanálem pro komunikaci s publikem, měla by být vaší prioritou řádně udržovaný kanál YouTube.

Podívejme se nyní na některé z nejlepších způsobů, jak optimalizovat vaše videa na YouTube, aby bylo zaručeno, že se budou zobrazovat v horní části relevantních vyhledávání a dosáhnout jejich maximální sledovanosti.

4 klíčové oblasti YouTube SEO

Pokud jste obeznámeni s obecnými koncepty SEO, budete již mít pevný základ pro to, jak věci fungují s videoobsahem. YouTube však hraje podle poněkud odlišné knihy pravidel, a proto vyžaduje zvláštní zaměření, aby platforma fungovala nejlépe ve váš prospěch.

Za prvé, předpoklad číslo jedna pro vysoce hodnocené video je – jak kdokoli známý s blogováním – závislý na kvalita vašeho obsahu. Nelze obejít skutečnost, že k dosažení špičkové úrovně vyhledávacích nástrojů musí být váš obsah vynikající – nebo konkrétněji splňovat potřebu toho, co lidé hledají. To zase vede ke konečnému faktoru úspěšného SEO vašeho videa: zobrazení. Čím vyšší je počet zobrazení, tím větší je šance, že se rozšíří jako požár (nebo virus).

Ale to je samozřejmé. Konečným cílem je skvělý obsah a miliony názorů; I když to jsou věci, na které byste se měli zaměřovat, produkce vysoce kvalitního obsahu je předmětem sama o sobě a nad rámec tohoto článku. Předpokládejme, že vaše videa již splňují touhy publika a nabízejí užitečný, zajímavý nebo vtipný obsah, který jinde nenajdete. Jak tedy nyní zajistíte, aby se tento skvělý obsah skutečně viděl?

Videa YouTube obecně dosahují vysokých výsledků vyhledávání vlivem čtyř klíčových faktorů SEO. V poněkud důležitém pořadí jsou:

 1. Relevance klíčových slov
 2. Zadržení publika
 3. Interakce publika
 4. Míra prokliku

Pojďme diskutovat o tom, jak je optimalizovat, abyste je mohli použít na svá vlastní videa na YouTube!

1. Cílení na klíčová slova

Nejbezpečnější způsob, jak lidé vaše video najdou, je, zda je to relevantní ke konkrétním slovům, která jej používají, aby ho našli..

Na základě předmětu videa byste pravděpodobně měli mít představu o určitých klíčových slovech, která by se nejlépe dala vyhledávat. Nejjednodušší způsob, jak zúžit tato slova na vaše cílové klíčové slovo znamená, že to YouTube navrhne za vás.

Otevřete nové okno na YouTube a začněte do vyhledávacího pole psát slovo nebo frázi. Okamžitě uvidíte seznam možných slov, která YouTube poskytuje k doplnění věty, na základě nejpopulárnějších vyhledávání, která lidé skutečně dělají. Pokud se jedno z těchto slov týká obsahu vašeho videa, je pravděpodobné, že jej zahrnete, protože vaše klíčové slovo významně pomůže ve výsledcích vyhledávání.

Hledejte na YouTube klíčová slovaKurzy jsou dobré, že webový tutoriál pro začátečníky bude přitahovat velké publikum.

Chcete-li si být jisti, je moudré v SEO provést moudrou metodu detektivní práce: zkontrolovat vaši konkurenci. Zjišťování toho, co se ostatním značkám ve vaší výklenku daří úspěšně, je vynikající (a bezplatný) způsob měření účinnosti klíčových slov.

Najděte si ve svém výklenku oblíbený kanál YouTube. Klikněte na jejich Videa kartu a poté je filtrujte podle nejoblíbenější. Již získáte představu o některých klíčových slovech, která jsou na základě této oblasti nejvíce žádaná. Pokračujte a klikněte na jedno z těchto videí a podívejte se, jak je toto klíčové slovo použito na celé stránce videa.

Seřadit podle nejoblíbenějších na Youtube kanáluNajděte si ve svém výklenku oblíbený kanál a roztřiďte videa podle „Nejoblíbenější“, abyste získali představu o dobrých klíčových slovech.

Ve výše uvedeném příkladu jsem našel oblíbený kanál věnovaný WordPress (což je samo o sobě cílené klíčové slovo), kde z jeho pěti nejoblíbenějších videí se čtyři z nich týkají buď úpravy autorských práv zápatí, nebo přidání SSL certifikátu na web. Při pohledu na první video v seznamu vidíme, že v názvu a popisu je několik opakovaných slov.

V názvu a popisu použijte klíčová slovaNěkolik klíčových slov se záměrně opakuje nebo zaměňuje.

Redundance není náhoda, ani výměna „změnit“ a „upravit“. Tvůrce videa pravděpodobně zjistil, že oba termíny měly při vyhledávání stejnou hodnotu, a proto zahrnovaly oba, aby se maximalizovala úspěšnost videa.

Další test, který můžete provést, pomůže zabránit tomu, aby vaše video bylo spolknuto přeplněným mořem jiných videí na stejné téma. Můžete se vsadit, že většina ostatních má stejnou představu o přizpůsobení obsahu tak, aby odpovídal těmto hlavním klíčovým slovům, což znesnadňuje každému jednotlivému vyčlenit se z balíčku – zejména když soutěžíte proti zavedeným kanálům s tisíci předplatitelů. Chcete-li se odlišit, je nejlepší cílit klíčová slova s ​​nízkou konkurencí.

Znovu otevřete nové vyhledávací pole YouTube a zadejte jednu z vybraných klíčových frází. Podívejte se, kolik výsledků se fráze vrací.

Počet výsledků ukazuje návratnost klíčových slov na YouTubeTato klíčová fráze přinese zhruba 10 000 výsledků.

Výše uvedená věta přinese zhruba 10 000 výsledků – poměrně strmá konkurence o takové konkrétní téma. Co kdybychom však předmět ještě více zúžili a snažili se o přesnější výklenek?

Vyhledejte nižší počet výsledkůZkuste začít s menší konkurencí hledáním nižšího počtu výsledků.

Zadáním oblíbeného tématu Genesis ve WordPressu jsme snížili výsledky vyhledávání o téměř 90%. Existuje mnohem lepší šance, že kdybyste přizpůsobili video související s tímto extrémně zaměřeným tématem, vypadali byste ve výsledcích vyhledávání výše pro toto méně konkurenční pole. Všimněte si také chytrého názvu prvního výsledku: „Genesis / WordPress“ pomáhá udržet video specializované a přitom stále zasáhnout nejoblíbenější klíčová slova.

Nezapomeňte na Google

Proč přestat optimalizovat vyhledávání na YouTube, když můžete cílit na stále důležitá vyhledávání Google? V závislosti na povaze obsahu Google zobrazí na první stránce výsledků vyhledávání užší seznam videí, která odpovídají určitým kritériím. Tyto výsledky jsou vyhrazeny pouze pro klíčová slova videa; v první řadě zahrnují obsah, který je lépe konzumován vizuálně než slovy, například: Jak na to videa, recenze, návody, semináře, fitness a instruktážní videa, a samozřejmě všudypřítomný kočičí video.

Hledejte na Googlu cílovou frázi klíčového slova. Pokud Google poskytuje video výsledky v horní části první stránky, pak jste se svým SEO optimálním způsobem. Pokud se však vrátí nulové výsledky videa, možná budete muset přeformulovat nebo upravit frázi klíčových slov, dokud nezačnete vidět videa, která procházejí branami Google.

Hledání Google pro vaše klíčová slova na YouTubeHledejte na Googlu fráze klíčových slov, které ve výsledcích přinášejí video.

Název, popis, & Značky

Titul vašeho videa na YouTube je nejdůležitějším úkolem SEO. Budete chtít, aby to bylo nejméně 5 slov dlouhé, s vaším cílovým klíčovým slovem co nejblíže začátek jak je to možné. Aniž by to bylo přetíženo, je také vhodné zahrnout některá další hlavní klíčová slova, která jste zkoumali. Z některých předchozích příkladů můžete vidět, že díky chytré strategizaci budete moci zacílit na nika téma, ale také zasáhnout některé z nejpopulárnějších frázování, které lidé hledají.

Popis obsahuje většinu implementace klíčových slov. Stručnost může být duší vtipu – s výjimkou případů, kdy píšete popisy na YouTube. Ať jsou dlouhé. Nejméně 200 slov. Obecně je dobrým zvykem opakovat nadpis v horní části popisu, aby YouTube znovu zachytilo vaše klíčové slovo. Získejte alternativní fráze klíčových slov uvedením obsahu videa způsobem, který vydělává na vyhledávání. Zahrňte odkazy na vaše další videa, pokud jsou relevantní. Vložte tam adresu URL svého webu. Sakra, házej kuchyňský dřez, když jsi u toho.

Značky hrát svou roli také ve video SEO. Jako první značku byste samozřejmě měli zahrnout své cílové klíčové slovo, ale je to příležitost zasáhnout varianty nebo alternativy k tomuto klíčovému slovu, které byste se do názvu nebo popisu nehodili. Největší výhodou značek je to, že pomáhají vašemu videu objevit se na internetu Další seznam souvisejících videí, což by mohlo být místo, kde by se většina kanálů objevila.

2. Udržujte pozornost svého publika

YouTube chce, aby lidé na YouTube zůstali celý den. Pokud tedy váš obsah udržuje publikum po delší dobu, YouTube vás odmění mnohem vyššími výsledky vyhledávání.

Chcete-li zjistit, jak dobře fungují vaše videa, můžete najít své zpráva o udržení publika výběrem v rámci analytika menu vašeho účtu.

Přehled udržení publika YouTube

Ačkoli retence publika hraje důležitý faktor v SEO vašeho videa, není to téma, na které budu trávit hodně času. Jak je uvedeno výše, tajnou složkou vysoce hodnocených videí je jejich úroveň kvalitní– a to do značné míry závisí na vaší popravě.

RYCHLÝ TIP: Nedělejte si starosti s typem fotoaparátu nebo zvukového zařízení, které používáte. Pokud poskytujete užitečný nebo zábavný obsah, mohou diváci snadno přehlédnout produkční hodnoty. Soustřeďte se na to, na čem záleží: Vyvarujete se zbytečnému hraní a ztrácíte čas? Zasahuješ předmět tak, jak bylo uvedeno v Hlavě?

Publikum inklinuje držet se něčeho, pokud vědí hned od netopýra, do čeho se dostávají. Oblíbeným přístupem k videím na YouTube je hned na začátku jasně shrnout, co video zahrnuje. Vlastně mluvení klíčové slovo fráze v rámci tohoto krátkého intro jsou diváci ujištěni, že jsou na správném místě. A co víc, nyní, když YouTube dokáže automaticky přepisovat videa, bude vaše mluvené klíčové slovo zachyceno v další oblasti výsledků vyhledávání.

Udržení zapojení publika také závisí na vaší schopnosti Řekni příběh. Není to žádný malý výkon, který by získal něčí pozornost prostřednictvím správného nastavení, intrik a výplaty. Ačkoli se to týká hlavně webdesignu, náš článek o vyprávění vám může pomoci pochopit základy, jak udržet zájem diváků od začátku do konce..

3. Podporujte interakci

Úroveň interakce uživatele s vašimi videi a kanály výrazně ovlivňuje výkon vyhledávače.

Hlavní mezi těmito interakcemi je počet Komentáře lidé odcházejí. Pokud se video přehraje v tuně komentářů, YouTube zjistí, že je to pravděpodobně obsah, který zajímá zájem lidí, a tak ho zvětšuje ve žebříčku vyhledávání. Nejlepší způsob, jak propagovat diskurz, je položit otevřené otázky ke konci vašeho videa, nebo nechat prostor pro veřejnost, aby poskytla svůj názor. Říká divákům, aby „zanechali komentář níže“ k určitému tématu, je jednoduchá výzva k akci, která přináší skvělé výsledky.

Předplatné jsou obrovské nástroje na podporu SEO – zejména pokud k nim dojde okamžitě poté, co někdo sleduje vaše video. Ale ne každý si myslí, že stiskne tlačítko Přihlásit se k odběru – pokud jim to nebude řečeno. Byli byste ohromeni, kolik dalších předplatných dostanete, pokud jen tak dotázat se pro ně. Na konci každého videa upozorněte diváky, že pokud se jim video líbilo a chtělo by se jim zobrazit více, klikněte na tlačítko Přihlásit se a zůstaňte na svém kanálu aktuální. Kromě toho můžete jít navíc a říct jim, aby klikli na „ikonu zvonku“, takže budou upozorněni, jakmile bude zveřejněno nové video, což může výrazně zvýšit počet zhlédnutí.

Ikona předplatného na YouTubeNa konci každého videa požádejte diváky, aby se přihlásili k odběru vašeho kanálu.

Podobně, Líbí se jsou docela zřejmým ukazatelem popularity videa. A stejně jako předplatné, ptát se protože jdou dlouhou cestou k jejich skládání.

Konečně, Akcie jsou obrovským ovlivňovačem hodnocení vyhledávačů. Typicky však, pokud se nejedná o video roztomilých zvířat nebo něco veselého rozloženého po kanceláři, lidé je nebudou aktivně sdílet. Nejspolehlivější zdroj sdílení musí místo toho pocházet od vás. Vlastní propagace je nezbytné úsilí, které je třeba učinit v počátečních fázích vašeho kanálu, a existuje celá řada vynalézavých přístupů. Online fóra jako Quora nebo úzce specializované komunity jsou skvělým zdrojem pro hledání lidí, kteří mají aktivně hlad po vašem obsahu. Najděte otázku, která se týká vašeho videa, a odpovězte na něj krátkým úvodem k videu a jeho odkazem. Například někdo, kdo přemýšlí o tom, jak změnit text zápatí v tématu WordPress – a všichni ostatní, kdo zjistí, že příspěvek na fóru – je skvělým vestavěným publikem pro vaše video „Jak změnit text zápatí v tématu WordPress“..

Na konci každého videa požádejte diváky, aby se vám líbí, sdíleli a přihlásili se k odběru vašeho kanálu.

Klikněte na Tweet

4. Maximalizujte míru prokliku

Chytří roboti na YouTube pečlivě sledují, na jaká videa uživatelé kliknou ve výsledcích vyhledávání. Procento lidí, kteří si vyberou vaše video, se nazývá míra prokliku (CTR) – a čím vyšší, tím lepší pro SEO. Co tedy nutí někoho kliknout na jedno video a ignorovat jiné?

Více než pravděpodobné je to na vás Náhled obraz. Nejenže by to mělo být esteticky příjemné, ale nejlepší miniatury jednoznačně evokují obsah videa. Toho lze dosáhnout pomocí dobře zvoleného uchopení obrazovky po nahrání videa – nebo ještě lépe, vlastní grafiky vytvořené právě pro tento účel, obvykle s překryvným textem obsahujícím vaše klíčové slovo. Miniatury jsou vynikající příležitostí pro zobrazení konzistence značky; z osobní zkušenosti mám sklon přitahovat se k kanálům, které si vytvořily svůj vlastní vzhled a tón, který mluví k jejich autoritě v terénu.

Použijte dobrý obrázek miniatury videa YouTubePro miniaturu vašeho videa je důležité použít vlastní grafiku. Ve výše uvedeném seznamu, na které video pravděpodobně kliknete?

Nakonec seskupte svá videa Seznamy skladeb dramaticky zvýší vaše názory. Začněte rozdělením videí do sbírek podle předmětu nebo klíčového slova. Pokud máte právě teď jen několik videí, vytvořte pouze jeden obecný seznam skladeb.

Důvodem je to, že videa ve stejném seznamu skladeb se po dokončení automaticky přehrají postupně. Díky tomu bude divák pevně na vašem obsahu upoután, místo aby je nechal unášet na jiný kanál – taktika, která je zvláště užitečná, pokud původně náhodou narazili na vaše video..

Závěr

Výkonný kanál YouTube začíná skvělým obsahem. Poté mohou být záhady video SEO skutečně převedena na několik jednoduchých a praktických kroků, které je třeba podniknout. Díky jednotné strategii bude autorita vaší značky napříč oběma hlavními vyhledávacími nástroji stoupat na zcela nové úrovně.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map