Jak napsat perfektní blogový příspěvek pro vaše podnikání

Naučte se, jak psát perfektní blogový příspěvek, pochopením klíčových prvků příspěvku a využitím efektivního & efektivní psaní vzorec.


Jak napsat blogový příspěvek

Psaní blogových příspěvků pro vaši firmu je časově náročný proces, který vyžaduje spoustu práce a obětavosti. Vím, že mi to trvalo dny. Chtěl bych strávit hodiny zkoumáním tématu, rozrušit se nad mým výběrem slov a nakonec poslat články, se kterými jsem nebyl úplně spokojený. A když píšete pro své vlastní podnikání, je to ještě stresující, protože je nezbytné zveřejnit článek, který odráží kvalitu, kterou vaše firma poskytuje.

Váš blog je odrazem vaší firmy & je nezbytné publikovat kvalitní obsah pro vaše čtenáře.

Klikněte na Tweet

V dnešní době mohu vyřadit dobře prozkoumaný a pečlivě vytvořený 2000slovný článek za méně než čtyři hodiny, a to bez přerušení potu..

Co se změnilo? Zkušenosti. S WordPress profesionálně píšu a bloguji pět let a během této doby jsem vyvinul vzorec, který mi pomáhá rychlejší výzkum a psaní. Už se nedívám na kurzor na obrazovce, zmrzačený spisovatelským blokem. Dokážu se ponořit přímo do svého tématu a jen napsat.

V tomto článku diskutuji o svém vzorci pro psaní perfektního blogového příspěvku a o tom, jak to udělat efektivním a efektivním způsobem. Tak tady to je.

9 klíčových prvků blogového příspěvku

Nejprve je důležité pochopit devět klíčových prvků, které by měl mít každý blogový příspěvek:

Prvky perfektního bloguSchéma klíčových prvků, které by měl mít každý blogový příspěvek.

RYCHLÁ POZNÁMKA: Podnadpis je volitelný a nemusí být nutně nutný. To je něco, co závisí na motivu / šabloně vašeho blogu a vašich vlastních preferencích. Pokud se rozhodnete implementovat jeden, měl by být navržen jako HTML třída a ne HTML nadpis.

Níže budu podrobněji diskutovat o roli, kterou by měl hrát každý prvek.

1. Drobečková navigace

Drobečková navigace pomáhá vašemu úsilí v oblasti SEO a slouží také jako vizuální navigační pomůcka pro vaše čtenáře. Je to nutné a mělo by být přidáno do vašeho příspěvku (a také na celém vašem webu). Pokud používáte WordPress, osobně preferuji formát „Domů“ > Blog > Kategorie blogu > Název příspěvku “v stručné struktuře příspěvků.

2. Nadpis

Většina lidí má online velmi krátkou dobu pozornosti – takže váš nadpis je prvním prvkem, který jim pomůže rozhodnout, zda váš příspěvek stojí za přečtení nebo ne. Nadpis by měl vždy sestávat z Značka HTML h1, používat hlavní klíčová slova a zahrnovat jednoduchý, ale výkonný jazyk. Pokud se pokoušíte psát efektivní titulky, máte v okolí spoustu fantastických zdrojů. doporučuji WordStream.

Psaní nadpisu pro váš perfektní blogový příspěvek

3. Autor & datum

Stále existuje mnoho online blogů, které nikdy nezobrazují informace o autorovi nebo datu v příspěvku. To je jen špatná praxe a měli byste vždy zveřejnit, kdo napsal článek a kdy byl napsán.

4. Úvod

Úvod do vašeho článku je druhým nejdůležitějším prvkem vašeho příspěvku. Je třeba stručně shrnout, o čem tento příspěvek je, a přesvědčit čtenáře, že příspěvek stojí za přečtení až do konce. Existuje mnoho různých stylů úvodu, které byste mohli napsat – vyprávění, humor, kladení otázek nebo uvádění skutečnosti. Ať už půjdete s jakýmkoli přístupem, mělo by to být pro čtenáře přesvědčivé. Pokud jste se snažili psát úvody (je jich tolik strašlivých úvodů!), Důrazně doporučuji začít s nejzajímavějšími nebo překvapivějšími informacemi, které jste se dozvěděli při zkoumání tématu.

5. Hlavní obsah

Toto je tělo vašeho příspěvku. Nezapomeňte zahrnout různé věci jako seznamy s odrážkami a / nebo čísly, blockquotes, obrázky, videa a podokruhy, které pomohou rozbít text a usnadnit jeho čtení. Čtenáři budou lesknout na velké kousky textu a pravděpodobně přestanou číst a zavírají kartu.

6. Podnadpisy

Podnadpisy (technicky nadpisy HTML h2 až h6) jdou za nadpis (h1) a čtenářům nejen usnadní lepší pochopení struktury vašeho článku, ale také usnadní čtenářům skenování a strávení vašich článků obsah.

Podnadpisy jsou prvkem perfektního blogového příspěvku

7. Obrázky

Zvedli jste někdy noviny nebo časopis, že je to jen celý text? Přesně. Snímky jsou rozhodující pro přitahování čtenářů k vašemu obsahu a poskytnutí rychlého kontextu pro vaše slova. Vždy obsahují titulky – jako titulky a podnadpisy, titulky poskytují další prvek, který čtenáři mohou rychle procházet a procházet při procházení článkem.

8. Hlavní obrázek

Dobře zvolený doporučený obrázek bude odrážet to, o čem váš článek je, a poskytne čtenářům zajímavý bod, aby se cítili nuceni číst váš příspěvek..

9. Závěr

Vždy ukončete příspěvky se závěrem, který stručně shrnuje, o čem váš příspěvek je. Možná budete chtít zahrnout zdroje pro další čtení.

VĚDĚL JSI? Na Facebooku se nejčastěji vyskytují nadpisy mezi 12 a 14 slovy, přesto by nadpis ve vašem příspěvku měl mít pro vyhledávače 60 znaků nebo méně. Vytvořte nový / revidovaný titulek při sdílení na sociálních médiích, abyste získali více podílů.

Psaní příspěvku na blogu

Jak psát svůj příspěvek efektivně & Účinně

Každý má jiný přístup k psaní. Někteří lidé rádi začnou psát a uvidí, co se stane. Jiní, jako já, dávají přednost struktuře.

Rád mám jasnou představu o tom, co píšu, než začnu, a na papíře / poznámkách.

To obvykle můj proces zahrnuje:

1. Generování nápadu

Pojďte s nápadem na blogový příspěvek, který rezonuje s vaší cílovou skupinou. Vaše nápady by se měly vždy zaměřovat na řešení problémů vašich čtenářů. To nemohu dostatečně zdůraznit. Pokud píšete o tématu, kterému se vaše publikum nezajímá, nebo již odpověď na tuto otázku znají, přečte si ji. Je to jednoduché. Zkuste vyzkoušet svůj nápad a podívejte se, co vaši konkurenti zveřejnili. Pokud můžete zlepšit to, co napsali, skvělé! Pokud ne, přijďte s jiným nápadem.

2. Výzkum

Přestože byste již měli být velmi dobře informováni o tématu, o kterém píšete, vždy si svá témata důkladně prohlédněte. Cílem při psaní perfektního blogového příspěvku je být autoritou v daném tématu. Jinak o tom nemá smysl psát. Obvykle otevírám spoustu karet a vytvářím velký seznam odkazů a přiděluji veškeré informace, které používáte – nikdy nekopírujte.

3. Klikněte na záhlaví záhlaví

Nemluvím zde o návnadě. Mluvím o titulku, který okamžitě upoutá pozornost čtenáře a zaujme je natolik, aby začal číst. Titulky by se měly zaměřit na klíčový bod bolesti pro vaše čtenáře. Ujistěte se, že je kratší než 60 znaků a obsahuje nejdůležitější klíčová slova.

4. Plánování struktury

Vytvořte obrys seznamu příspěvků. To by mělo zahrnovat nadpis, shrnutí vašeho úvodu a stručné shrnutí každé části vašeho příspěvku. Plánování vašeho příspěvku, jako je tento, vám pomůže vyplnit mezery a vytěsnit váš příspěvek.

RYCHLÝ TIP: Zjistil jsem, že plánování toho, jak chci strukturovat svůj příspěvek, až po psaní titulků, podnadpisů a odrážek pro každý nadpis, mi usnadňuje vylepšení mých příspěvků. Například jsem již napsal shrnutí odrážky pro svůj závěr, že na tomto příspěvku proměníme celé věty. Organizace!

5. Psaní úvodu

V této fázi jste již pro svůj úvod napsali několik poznámek, proto vyplňte podrobnosti. První řádek by měl obsahovat nejdůležitější informace ve vašem příspěvku. Pokud máte potíže s psaní úvodů, pokladna Fantastický průvodce CoSchedule k psaní neodolatelných úvodů.

6. Psaní příspěvku

Pomocí vytvořené struktury vyplňte mezery a napište svůj příspěvek. Když uvíznu v psaní, najdu pomocí odrážkových bodů vyjmenovat své myšlenky, které mi pomohou dostat své myšlení v pořádku, abych je mohl rozšířit na celé věty. Nezapomeňte dokončit svůj příspěvek nezapomenutelným závěrem.

VĚDĚL JSI? ideální délka příspěvku na blogu je zhruba 2 100 slov, ale to se bude lišit v závislosti na vašem tématu.

Další tipy pro další zdokonalování vašich blogových příspěvků

Samotná slova často nestačí. To platí zejména pro psaní online.

Zde je několik obecnějších tipů pro publikování, které byste měli mít na paměti.

1. Krátké odstavce

Důvody, proč jsou odstavce v novinách a časopisech dlouhé jen 1-2 věty, jsou snáze čitelné a strávitelné. Stejně tak byste měli držet krátkých vět online. V opačném případě bude váš obsah vypadat robustní a čtenáři unaví a vzdají čtení.

2. Zaměřte se na 2 100 slov

Podle Hubspot ideální délka příspěvku na blogu je zhruba 2 100 slov. Mezitím, Střední říká, že příspěvky, které čtou 7 minut, získají maximální pozornost a pozornost. Zjistili jsme také, že většina z 10 nejlepších výsledků vyhledávání Google je mezi 2 032 a 2 466 slovy. Vyhněte se proto psaní krátkých příspěvků. Zajistěte, aby každý blog, který píšete, obsahoval toto téma do hloubky.

3. Zahrňte čísla & Statistika

Kdykoli je to možné, zálohujte to, co píšete, s fakty a čísly (stejně jako jsem to dělal v poslední části o délce slova). Nejen, že je informativní pro čtenáře, ale také zvyšuje důvěryhodnost a autoritu vaší práce. A vždy odkazujte na veškerá data a čísla, která uvádíte ve svých příspěvcích na blogu.

4. Interní propojení

Pokud je to možné, odkaz na jiné příspěvky a další čtení na vašem webu. To nejen povzbudí čtenáře, aby prozkoumali váš obsah, ale to znamená, že nemusíte plně vysvětlovat myšlenku pokaždé, když o něm píšete – stačí odkaz a povzbudit čtenáře, aby se dozvěděli více.

5. Použijte kvalitní obrázky

Obrázky jsou důležité pro váš příspěvek a použití relevantních, dobře upravených obrázků zvýší zobrazení vašeho příspěvku. Naše vlastní analytická data ukazují, že příspěvky s více obrázky získávají více zobrazení než příspěvky s pouze jedním nebo žádným obrázkem. Přitáhněte lidi do svého psaní pomocí vysoce kvalitních fotografií a grafiky, které přidají hodnotu příspěvku. A nezapomeňte optimalizovat obrázky tak, aby se načítaly rychle.

6. Formátujte svůj text

V případě potřeby rozdělte text tučnými slovy, odrážkami, uvozovkami a dalšími typy formátování. Použití různých formátů pro psaní usnadní čtení a porozumění na první pohled. Velké kusy nebo text okamžitě čtenáře odvrátí.

7. Čitelné písmo

Používejte dobré písmo, které je snadno čitelné a odpovídá vaší značce. Mělo by být samozřejmé, že byste se měli vyhýbat efektním písmům a kurzívnímu rukopisu – hůl s jednoduchou typografií.

Závěr

Tak to máš, můj vzorec pro psaní blogových příspěvků.

Psaní perfektního blogového příspěvku je o tom, jak mít vzorec & používat to.

Klikněte na Tweet

I když tento vzorec funguje pro mě, nemusí to nutně fungovat pro vás. Při příštím psaní příspěvku na blogu tedy použijte prvky v tomto článku, které s vámi rezonují a vytvořte si vlastní vzorec. Postupem času si vytvoříte vlastní metodu psaní příspěvků, která vám vyhovuje.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map