9 způsobů, jak zlepšit rychlost načítání vašich webových stránek

Už vás nebaví pomalý web? Naučte se, jak opravit a zlepšit výkon svých webových stránek, abyste získali rychlejší načítání stránky, šťastnější diváci, & lepší přepočítací koeficienty.


Jak opravit pomalé načítání webových stránek

Možná už jste strávili spoustu času prací na použitelnosti a uživatelském prostředí svých stránek – což je nezbytné pro dnešní online podnikání – ale bez optimalizace rychlosti načítání stránek na vašem webu nakonec oba tyto problémy zklamáte. Rychlost je důležitou součástí použitelnosti vašeho webu i uživatelského dojmu a bez něj hrozí, že ztratí návštěvníky.

Nikdo nemá rád pomalý web. Pomalé rychlosti načítání stránky mohou uživatele odvést rychleji než…. alespoň rychleji, než je doba načítání stránky!

RYCHLÁ POZNÁMKA: Studie ukázaly trvá JEDNOU sekundu aby divákský tok myšlenek zůstal nepřerušený. Každou vteřinu poté hrozí, že váš web ztratí zájem tohoto diváka. Vaším cílem je přimět váš web k načtení jedné sekundy nebo méně.

Doba načítání webových stránek je důležitá!

V prvních dnech webu bylo mnoho webových stránek statickým HTML, v podstatě prostým textovým dokumentem, takže načítání by teoreticky trvalo jen velmi málo času. Rychlosti připojení však byly také nízké (pokud jste příliš mladí na to, abyste si pamatovali procházení webu na 28,8 modemu, je to jako nucení řídit 1 míli za hodinu na dálnici). Bylo velmi důležité zvážit velikost obrázku a počet grafik na webové stránce, nemluvě o tom, že dynamické weby byly načteny pomocí CGI; což značně zpomalilo věci. Nyní se šířka pásma zvýšila. Na webu můžeme udělat mnohem víc a samozřejmě to uděláme.

Je však důležité si uvědomit, že stará pravidla stále platí.

Přestože naše rychlost internetu a zařízení, která používáme (jako jsou notebooky, tablety), & smartphony) se každým rokem zrychlují a zrychlují, zdá se, že se naše trpělivost zkracuje. Své nikdy dost. Chceme, co chceme, a chceme to Nyní. Z tohoto důvodu je pro podniky online velmi důležité optimalizovat dobu načítání svých webových stránek.

V tomto článku diskutujeme o doporučených postupech a současných technologiích používaných k optimalizaci rychlosti načítání webové stránky, abyste je mohli použít na svůj vlastní web.

PŘEČTĚTE SI také: Rychlost také záleží na SEO.

Testovací nástroje

Než začnete cokoli, musíte mít metodu určování co zpomaluje váš web a porovnává aktuální rychlost vašeho webu s cílem měřit vylepšení. Problémy uvedené níže mohou nebo nemusí být vaším hlavním problémem, ale nebudete mít možnost to vědět, pokud nebudete moci tento proces sledovat.

Měli byste si být vědomi toho, že existuje mnoho darů a brát. Některá z níže uvedených řešení mohou znít, jako by si vzájemně odporovala. Je to proto, že řešení jednoho problému může někdy zvýšit problém s rychlostí v jiném aspektu vašeho webu. Například vytvoření obrazových skřítků by mohlo způsobit potřebu načíst nejprve jeden velký obrázek, který, zatímco se sníží potřeba načíst mnoho dalších obrázků, by mohl zpomalit počáteční dobu načítání (do těchto metod půjdu později).

Z tohoto důvodu byste měli měřit výsledky jedné změny proti druhé, abyste mohli určit, co dává nejlepší výsledky.

Zde je několik užitečných nástrojů:

 • Statistiky rychlosti stránky Google – Tento bezplatný nástroj od společnosti Google zkontroluje jakoukoli adresu URL a provede na vašem webu test na její výkonnost. Poskytuje různé výsledky toho, jak vaše stránky fungují na stolních i mobilních platformách. Pokryje mnoho oblastí diskutovaných v tomto článku a dá návrhy, co by mohlo konkrétně způsobit zpomalení vašeho webu. Zdá se však, že tento nástroj je velmi agresivní a někdy nerealistický, proto mějte na paměti.
 • Rychlostní test webových stránek Pingdom – Pingdom má také některá skvělá řešení pro testování rychlosti, která mohou testovat vaše stránky z více míst po celém světě (to je jeden z důvodů, proč je dobré použít CDN; více o tomto níže). Poskytuje mnoho praktických řešení pro zlepšení vaší rychlosti.
 • Yslow – Jedná se o bezplatný plugin pro váš prohlížeč, který vám poskytne známku na základě počtu požadavků HTTP, velikosti obrázků, zda se používá CDN atd..
 • Kalkulačka rozpočtu výkonu – Toto je užitečný malý nástroj pro zjištění, jaký druh obsahu si můžete „dovolit“ (na základě šířky pásma), aby vaše stránky fungovaly optimálně..

CAVEAT: Další důležitou věcí, kterou je třeba mít na paměti, je to, který přístup nejlépe zlepšuje uživatelský dojem. Měli byste zjistit, zda jsou dodatečné doby zatížení versus postupné doby zatížení nejúčinnější. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je testování použitelnosti a konkrétně testování A / B.

Jak udělat váš web načíst rychleji

Dobře, takže nyní, když máte nějaké testovací nástroje, pojďme se ponořit do skutečných věcí, které můžeme udělat pro zrychlení našich webových stránek!

POUŽÍVÁTE WORDPRESS? Existuje mnoho pluginů & specifické optimalizace WordPress k dispozici pro provádění mnoha úkolů uvedených zde! Podívejte se na náš článek určený výhradně pro zrychlení WordPress.

1. Vaše soubory jsou příliš velké nebo máte příliš mnoho

Pamatujete si, jak jsme dříve mluvili o tom, jak důležitá byla velikost souboru v prvních dnech webu? Je to stále důležité. I když se to může zdát zřejmé, stále je třeba říci. Načítání velkých souborů trvá déle.

Používejte menší soubory a méně z nich (také by to ve skutečnosti mohlo zvýšit uživatelský dojem. Zatímco lidé mají rádi obrázky, příliš mnoho může vytvářet přetížení informací)

Většinu času nepotřebujete příliš velké obrázky. I když je snadné změnit velikost obrázku pomocí CSS, pokud to děláte pro zmenšení souboru, pak ztrácíte šířku pásma. Změňte velikost obrázků před nahrajete je. Je úžasné, jak je můžete menší.

2. Zapněte kompresi GZIP

I poté, co jste zmenšili velikost souboru, je dobré je před odesláním uživateli komprimovat spolu se zbytkem webu. Tento koncept již pravděpodobně znáte. Někdy potřebujete způsob, jak poslat spoustu souborů přes síť, takže je musíte „zip“ převést na velikost, kterou vám povolí váš poskytovatel. Komprese HTTP je téměř stejná věc.

Většina webových serverů umožní kompresi souborů pomocí nástroje nazvaného gzip. Gzip vezme všechny soubory na vašem webu, zkomprimuje je do mnohem menší velikosti před odesláním do prohlížeče uživatele. Toto bude fungovat se všemi soubory na vašem webu. Zde jsou také některé další užitečné nástroje pro kompresi obrázků online, které můžete komprimovat soubory na vašem webu.

3. Ukládání do mezipaměti

Prohlížečům můžete také dát návod, kdy by měla používat verzi vašeho webu v mezipaměti oproti nové verzi. Používáním Vyprší záhlaví můžete uživateli říci, aby používal obsah v mezipaměti, pokud je statický, ale také můžete využít, když potřebuje načíst nový obsah, například s dynamickým obsahem.

4. Máte příliš mnoho hovorů na server (požadavky HTTP)

Toto je jedna z nejdůležitějších věcí, které je třeba zvážit při zrychlování vašeho webu. Pokaždé, když z jakéhokoli důvodu požádáte o nový soubor nebo z jakéhokoli důvodu přesměrujete, zpomalí to proces. S každým z nich musí prohlížeč uživatele podniknout cestu na váš server, který poté najde zdroj a předá jej zpět uživateli. I když je to v malých dávkách v pořádku, každé volání serveru (zejména pokud se děje na stejné stránce) drasticky zpomalí váš web..

Každý jednotlivý soubor, který požadujete nebo máte na svém webu, odešle volání na server. Pokud máte na svém webu 20 obrázků, je třeba zavolat server 20krát. K jejich omezení můžete udělat řadu věcí.

 • Použijte skřítky obrázků CSS – jedná se o jednotlivé obrázky, které obsahují soubor všech obrázků na vašem webu jako jeden obrázek. Pomocí CSS můžete poskytnout pouze část souboru, která je nutná k zobrazení na konkrétním místě. To znamená, že namísto 20 hovorů na 20 obrázků bude volat pouze jeden velký obrázek. Buďte však obezřetní – zatímco tím se sníží počet hovorů do db, což určitě zrychlí váš web, velikost obrázku může být stále problémem.
 • Opravte nefunkční odkazy – pokaždé, když se pokusíte někoho poslat na stránku, která již na vašem webu neexistuje, způsobí to, že váš server zobrazí stránku 404. V podstatě to znamená, že vyhledá stránku, obdrží nenalezenou zprávu a poté musí načíst vlastní chybu. Každé z těchto volání serveru vás může zpomalit.
 • Omezte přesměrování – pokuste se snížit počet případů, kdy se rozhodnete, aby váš server poslal někoho na jinou stránku. I když se to může zdát užitečné (například pro SEO) mít stránky nastavené za tímto účelem, pokud provádíte příliš mnoho serverových volání, může to zpomalit váš web a negativně ovlivnit uživatelský dojem..

Příklad obrázku SpritePříklad obrázku Sprite. Zdroj obrázku

6. Kódování vašich webových stránek vyžaduje optimalizaci

 • Minifikujte svůj CSS a javascript – Prázdné místo znamená něco pro webový prohlížeč. Může to vypadat prázdné pro vás nebo pro mě, ale každé prázdné místo je postava, kterou je třeba přečíst a vykreslit. V mnoha případech to není nutné, takže pomocí komprimačních nástrojů komprimujete tyto soubory do stále fungujícího, ale rychlejšího čtení komponent. Google má k dispozici několik dobrých nástrojů, které vám pomohou minimalizujte JavaScript a CSS
 • Pokud se nejedná o dynamický obsah, použijte HTML místo PHP I když většina vašeho kódu může být dynamická, někdy je v pořádku jít do staré školy a používat pouze obyčejný HTML kód. PHP musí být spuštěno přes procesor. HTML je interpretováno přímo prohlížečem. Pokud doručujete pouze statický obsah, uložte jej staticky.
 • Dejte CSS nahoře a JavaScript dole – Toto je staré pravidlo, ale stále platí. Potřebujete rychle vykreslit CSS, ale JavaScript by měl být spuštěn až po načtení samotné stránky. Také možná nebudete chtít příliš záviset na volání JavaScriptu z externího souboru. Pokud toho není mnoho, přidejte ji přímo na stránku, protože je to jeden menší požadavek HTTP, který je třeba provést.

Poznámka: Pokud používáte velké populární knihovny JavaScriptu, jako je JQuery, rada je trochu jiná. Budete je chtít v samostatném souboru, ale realisticky je ještě lepší použít jQuery přímo z CDN. To má několik výhod. Protože jsou tyto knihovny populární, existuje velmi vysoká pravděpodobnost, že uživatel již má verzi této knihovny v mezipaměti, takže její načtení netrvá vůbec dlouho. Pokud to váš server poskytuje, jedná se o další volání serveru a pro správnou funkci bude nutné načíst celou knihovnu. To může přispět ke zpomalení vašeho webu.

Dobře, takže jste se nyní podívali a opravili, jak můžete, ale stále to vypadá pomalu, zejména z velkých vzdáleností. Pojďme se podívat na některé serverové nástroje.

7. Váš web je pomalý kvůli latenci

Latence je termín, který označuje dobu, kterou váš server potřebuje k odpovědi na požadavek HTTP. Důvod je důležitý ze stejného důvodu, že nechcete podávat příliš mnoho požadavků. Pokud se vám podaří tuto dobu urychlit, výrazně se tím zvýší rychlost vašeho webu. Latence se zvyšuje v závislosti na fyzické vzdálenosti mezi koncovým uživatelem a serverem poskytujícím obsah.

Příklad latence webových stránek

Jedním z nejlepších způsobů řešení tohoto problému je použití sítí pro doručování obsahu nebo CDN. Tyto kopie mezipaměti obsahu vašeho webu na různých místech světa, takže latence pro každé z těchto míst je snížena. Mezi nejznámější poskytovatele CDN patří Akamai, Cloudflare a Amazon AWS, ale existuje mnoho dalších. Výzkum pomocí CDN stojí za váš čas, zvláště pokud máte zákazníky, kteří jsou daleko od umístění vašeho serveru.

8. Vaše databáze je příliš pomalá

Většina webových stránek se dnes silně spoléhá na obsah, který je uložen v databázi. To platí zejména pro weby elektronického obchodu. Pravděpodobně máte mnoho produktů a musíte je uložit a poskytnout jim kliknutí. I když jsou databáze skvělé a jsou vaším přítelem, databáze by mohla být neefektivně uspořádána, nebo by mohlo existovat množství špatných dotazů. Pamatujte, že pokud uživatel musí mezi jednotlivými dotazy čekat několik sekund, sčítá se to. Pokud uživatelé nenajdou přesně požadovaný produkt, který chtějí, nebo pokud to trvá příliš dlouho, mohou odejít bez nákupu. I když něco najdou, pravděpodobnost, že budou pokračovat v prohlížení, se také sníží s každou další vteřinou.

Tady je dobrý průvodce krok za krokem jak začít s tím v databázi MySQL.

Poznámka: Pokud máte rozsáhlou databázi, možná budete muset najmout profesionála databáze, který vám pomůže, protože se to může do určité míry zapojit.

9. Váš poskytovatel webhostingu prostě nestačí

Nezáleží na tom, jak moc se na svých webových stránkách snažíte a vyladíte, je to jen tak rychlé jako jeho nejslabší odkaz – kterým je v tomto případě váš webový server. Výběr rychlého webového hostitele je základem pro rychlý web. Ve skutečnosti byste mohli všechny své optimalizace rozdělit na dvě hlavní části – 1) optimalizaci webových stránek a 2) optimalizaci webového serveru. Webhosting je rozhodující, a proto jsme o něm napsali rozsáhlé průvodce. Váš webový server je ve skutečnosti docela složitý a je zde spousta konfigurací, které jsou nutné pro hardware i software fyzického serveru, ale naštěstí je většina webhostingových plánů spravována, což znamená, že webhostingová společnost to za vás udělá. Pro seznam některých dobrých společností, které máme použít, jsme tento článek publikovali na nejrychlejších webových hostitelích.

Závěr

I když lze každou z výše uvedených kategorií podrobněji rozebrat, pokud budete postupovat podle těchto pokynů, máte velmi dobrou šanci zkrátit dobu načítání webových stránek na polovinu nebo více a určitě zlepšíte rychlost své webové stránky. web. Prosím, dejte mi vědět v sekci komentáře, pokud máte nějaké dotazy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map