9 účinných způsobů, jak zlepšit míru okamžitého opuštění vašeho webu

Máte vysokou míru okamžitého opuštění? Zde je několik kroků, jak udržet návštěvníky na svém webu a současně zlepšit optimalizaci konverze.


Jak zlepšit míru okamžitého opuštění

Zahájení online podnikání vyžaduje hodně času a trpělivosti. Musíte se soustředit na budování efektivní komunikace se zaměstnanci, zajistit, aby návštěvníci webu měli skvělý uživatelský zážitek, sledovali vaši analytiku a mnoho dalších každodenních úkolů.

Mnoho obchodníků a majitelů online firem však bojuje s analytikou a se specifickými statistikami, které jsou obsaženy v datech webové stránky. Jedním z největších bodů bolesti je míra odchodů z jejich webových stránek.

CO JE RYCHLOST BUDOVY? Stručně řečeno, míra okamžitého opuštění je procento uživatelů, kteří opustili váš web poté, co navštívili pouze jednu stránku.

Vysoké míry okamžitého opuštění znamenají, že vám chybí možnosti konverze. Nebudete také moci vytvořit skvělou cestu pro zákazníky, pokud návštěvníci stránek odejdou ještě předtím, než uvidí, co musíte nabídnout.

Co je dobrá míra okamžitého opuštění?

Vysoká míra okamžitého opuštění znamená, že uživatelé váš web neprochází. Jednoduše přistávají na vašem webu a opouštějí, aniž by se odhlašovali vaše další stránky.

Řekněme, že máte blog a vaším cílem je, aby si lidé přečetli více než jeden článek. Stejně tak, pokud máte firemní web, chcete, aby uživatelé šli mimo vaši domovskou stránku a poté se podívali, co nabízíte.

Takže, jaká je dobrá míra okamžitého opuštění?

Někteří se shodují na tom, že 80% míra okamžitého opuštění je skvělá, zatímco ostatní to považují za škodlivé. Dobrá míra okamžitého opuštění však bude záviset na cílech vaší firmy.

Klikněte na Tweet

Bez ohledu na to většina majitelů stránek a manažerů chce toto obtížné číslo co nejvíce snížit. Míra okamžitého opuštění slouží jako indikátor použitelnosti webových stránek, což znamená, že může mít vliv na hodnocení vašeho vyhledávače.

Proto se musíte naučit, jak zlepšit míru okamžitého opuštění. V tomto příspěvku se budeme hlouběji zabývat devíti účinnými způsoby, jak můžete zlepšit míru okamžitého opuštění vašeho webu:

Zrychlete svůj web

Rychlost vašeho webu hraje obrovský faktor při určování, zda potenciální potenciální zákazník na vašem webu zůstane. Ve skutečnosti může mít zpoždění o sekundu významný dopad na prodej. Například velká společnost jako Amazon může ztratit přes miliardu dolarů na jednu sekundu zpoždění.

Většina uživatelů očekává rychlý a čistý zážitek. Pokud si tedy nejste jisti, zda je váš web na stejné úrovni, je třeba zvážit toto: Uživatelé očekávají, že se web načte do dvou sekund. V opačném případě většina z nich odejde a postoupí ke svým konkurentům.

Pokud chcete svůj web zrychlit, musíte se soustředit na dvě hlavní oblasti: mediální prvky a animace.

Mediální prvky zahrnují videa a obrázky. U obrázků zmenšete jejich velikost, aniž byste snížili jejich kvalitu. Zde je několik online nástrojů, které vám mohou pomoci:

Pokud jde o videa, neveďte je na serveru. Místo toho je nahrajte na Vimeo nebo YouTube a jednoduše je vložte na svůj web.

Jakmile omezíte tyto mediální prvky, je čas přejít k animacím. Musíte mít co nejméně. Čím více skriptů se váš web potřebuje načíst, tím pomalejší bude.

Používejte animace a prvky, které jsou pouze v HTML5. Držte se dál od těch, kteří používají Flash nebo Java. Také se ujistěte, že používáte rychlý web hostitele.

Publikovat vysoce kvalitní obsah

Dalším účinným způsobem, jak prodloužit dobu, kterou uživatel stráví na stránce, je vytvoření kvalitního obsahu.

Protože vytváření obsahu je stále zcela odlišným předmětem, „vysoce kvalitní“ obsah znamená, že vytváříte obsah, který uživatel hledá. V ideálním případě by to mělo být relevantní pro jejich hledání a mělo by to vyřešit konkrétní bod bolesti nebo problém v jejich životě.

Jiní jednoduše hledají jednoduchou odpověď na své otázky. Pokud to dokážete vyřešit a poskytnout jim hodnotu, je pravděpodobné, že se vrátí a budou se držet.

Zvažte také mezery v obsahu a konkurenty, abyste měli představu o typu obsahu, který vaše publikum chce, ale není snadno dostupné.

RYCHLÝ TIP: Jak budete i nadále přidávat více obsahu a vytvářet větší hodnotu pro své publikum, brzy zjistíte, že vaše míra okamžitého opuštění se pravděpodobně sníží.

Zajistěte, aby váš web byl mobilní

Je pravděpodobné, že většina uživatelů bude vaše stránky prohlížet z celé řady zařízení. Takže jste optimalizovali obsah webu tak, aby vyhovoval těmto různým obrazovkám?

Pokud odpověď zní ne, pak musíte.

V průměru lidé vyzvedávají své telefony přibližně 58krát denně. V souvislosti s tím, 62 procent přístup k internetu pomocí jejich mobilních telefonů.

S rostoucím počtem lidí, kteří každý rok přistupují k internetu pomocí svých mobilních zařízení, je selhání optimalizace vašeho webu pro mobily jako prakticky prosit uživatele, aby na vaši stránku odešli a hledali jinde..

Váš web by měl mít responzivní design, aby návštěvníkům mobilních stránek poskytoval vynikající uživatelský dojem.

Maximalizujte uživatelský zážitek

Musíte poskytnout každému, kdo přistane na vašem webu, optimální uživatelský dojem. Vaše stránky by tedy měly být:

 • Relativně snadno se naviguje
 • Snadno čitelné
 • Relevantní k jejich potřebám
 • Vysoce osobní

Prvky, které by návštěvníci měli vidět na vaší stránce, by měly odrážet to, co z nich víte.

Řekněme, že uživatel již dříve navštívil váš web. Můžete nabízet návrhy obsahu na základě jejich předchozích zájmů.

Mít vysoce relevantní CTA

Stejným způsobem byste měli být také konkrétní s akciemi, které chcete, aby uživatelé provedli na vaší stránce po konzumaci jakéhokoli obsahu, který nabízíte.

Jakmile už víte, co od nich chcete udělat, můžete je vyzvat, aby podnikli kroky, a to poskytnutím jasné a přesné CTA nebo výzvy k akci.

Čím více CTA však umístíte na stránku, tím více zaměníte své vyhlídky a přemožíte je.

Přestože je skvělé mít na jedné stránce mnoho CTA a věříte uživatelům, že jej před provedením akce vyhodnotí, k tomu často nedochází.

Na straně uživatele by nemělo být snadné najít vaši CTA a jednat bez potíží. Nepřekonejte je tím, že poskytnete tucet CTA.

Přemýšlejte o úmyslu uživatele a o tom, jak by tyto stránky mohly dosáhnout nebo dosáhnout svého cíle. A pak zahrňte relevantní a jasnou výzvu k akci, která pomůže dokončit práci.

Použijte vyskakovací okna s ukončením

Pomocí vyskakovacích oken lze zvýšit míra okamžitého opuštění vašeho webu. Proč? No, z velké části, pop-up obtěžovat a frustrovat mnoho lidí.

Na druhou stranu existuje další kategorie zvaná vyskakovací okna s výstupem. Je známo, že tato vyskakovací okna snižují míru okamžitého opuštění.

Ale jak? No, na rozdíl od těch nepříjemných vyskakovacích oken, vyskakovací okna se zobrazují pouze tehdy, když se někdo rozhodne opustit stránku nebo web.

Vzhledem k tomu, že tato osoba již odchází, nemusíte mít co ztratit, když hodíte vyskakovací okno.

Použijte zajímavý multimediální obsah

Je také známo, že obrázky a videa podporují zapojení stránek. To je přesně důvod, proč jsou příspěvky na Facebooku, které obsahují obrázky, sdíleny 2,3x více než ty, které tak ještě nemají.

Přidání relevantních obrázků ve vysoké kvalitě povzbudí uživatele, aby se plně zapojili do vašeho obsahu, přilákali je, aby se dozvěděli více o vaší značce, a dosáhli zdravé míry okamžitého opuštění.

Nezapomeňte přidat tyto vizuální prvky, aniž by to ohrozilo rychlost načítání stránky vašeho webu. Zvažte také typ souboru, který chcete použít, aby nepoškodil celkovou míru okamžitého opuštění vašeho webu.

Odkaz na související příspěvky a články

Pokud se chcete vyhnout uživatelům, aby se odrazili od vašeho webu, zvažte propojení vašeho obsahu s jinými stránkami na vašem webu.

To je docela podobné vnitřnímu propojení. S tímto přístupem však uvádíte konkrétní příspěvky, které by návštěvníci rádi navštívili příští.

Například můžete přidat související příspěvky na konec svého blogového příspěvku. Uživatelé tak budou mít po přečtení vašeho příspěvku co dělat.

Zapůsobte na návštěvníky úžasným designem

Další věc, která přiměje lidi, aby opustili váš web, je špatný design stránek. To vysvětluje, proč zdůrazňujeme význam vynikajícího webového designu pro naše klienty na adrese Sytian Productions.

Vrhněte úžasný design webových stránek a návštěvníci vašeho webu mu nepomohou, ale přilnou jako lepidlo.

Pokud je tedy návrh vašeho webu v pořádku, je nejvyšší čas investovat do redesign webu. Pokud tak učiníte, bude váš web vyniknout a může pomoci snížit míru okamžitého opuštění.

Před tebou

Tady to máš. Jak jste si možná mysleli, existuje několik způsobů, které vám mohou pomoci snížit míru okamžitého opuštění vašeho webu. Jen mějte na paměti, že každý web je jiný.

Při určování, zda je míra okamžitého opuštění příliš vysoká, musíte také zvážit svá omezení a cílové publikum.

S rozvojem vaší firmy začnete také identifikovat konkrétní body bolesti vaší cílové skupiny. Pomůže vám to uživatelům nabídnout prostředí, které je po vašem proklikání z výsledků vyhledávání udrží na vašem webu mnohem déle.

Když k tomu dojde, vaše míra okamžitého opuštění klesne a počet zapojených uživatelů se prudce zvýší. Který z těchto tipů tedy použijete jako první na svém webu?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map