9 tipů marketingu sociálních médií pro zahájení podnikání

Naučte se, jak začít podnikat se sociálními médii pomocí těchto 9 tipů marketingu sociálních médií, které povedou k provozu a generují prodej.


Tipy pro sociální marketing (SMM) pro vaši firmu

Použití sociálních médií pro vaše podnikání je osvědčená a osvědčená marketingová strategie, která funguje. Nejenže zvyšuje návštěvnost vašich webových stránek, dává vaši obchodní expozici a generuje prodej – je to také skvělý způsob, jak zůstat v kontaktu s vašimi stávajícími zákazníky a shromažďovat zpětnou vazbu, abyste zjistili, jak můžete zlepšit.

VĚDĚL JSI? Lidé, kteří používají sociální média strávit průměrně 135 minut denně na jejich účtech v sociálních médiích. To je každý den více než 2 hodiny!

Pro ty, kdo začínají v marketingu sociálních médií, je rozvoj přítomnosti sociálních médií zdánlivě skličujícím úkolem. Je to víc než jen zveřejnění několika zpráv na vašich účtech v sociálních médiích a pak čekání na magii. Ano, vyžaduje to čas a odhodlání, ale můžete to udělat. Budete muset být aktivní, kdy a jak propagujete své podnikání na sociálních médiích, a přitom zůstat aktivní s čerstvým obsahem a spolupracovat se svými následovníky.

Tipy pro rozvoj přítomnosti sociálních médií

Cílem je získat více sledujících, kliknutí a sdílení – ale dostat se tam vyžaduje úsilí. Zde je několik tipů, které vám pomohou vytáhnout ji.

1. Nastavte dosažitelné cíle

Při prvním spuštění účtu sociálních médií je počet sledujících nulový. Toto číslo vypadá hnusně, ale postupně se můžete pohybovat od nuly k sociálnímu hrdinovi. Neočekávejte, že k tomu dojde najednou, a nenechte se odradit příliš brzy.

Stanovte cíle, které můžete ve skutečnosti dosáhnout, a to jak dlouhodobé, tak krátkodobé. Být konkrétní o tom, co chcete dělat: místo „získejte více sledujících“, uveďte stav, který chcete „získat do 10. června tohoto roku 100 sledujících.“ Každý cíl by měl mít za sebou solidní plán, který zajistí následnou kontrolu. Některé způsoby, jak můžete svůj plán začít, jsou:

  • Pravidelně zveřejňujte příspěvky: Stejně jako u blogů může dojít ke ztrátě účtu sociálních médií, který zboží nepřenáší.
  • Spustit soutěž: Požádejte lidi, aby sledovali vaši stránku nebo se vám líbili, abyste získali šanci na výhru. To je skvělý způsob, jak rychle získat stoupence!
  • Označení a zmínka: Pokud připojíte své příspěvky k jiným stránkám pomocí značkování a zmínek, uvidí vaši značku více lidí. Lidé, kteří sledují tyto stránky, uvidí váš příspěvek, i když vás nesledují (zatím).
  • Použít analytiku: Zkontrolujte, jaký vliv mají určité příspěvky na vaše oblíbené, sdílené položky, zobrazení a následování. Pokud máte úspěch, možná budete chtít udělat víc.

2. Navrhněte rozvrh účtování

Buďte načasování svého obsahu strategičtí. Možná jste nadšení zprávou nadšení, ale načasování je třeba kontrolovat, aby byla zajištěna optimální čtenářství. Posílání příspěvků příliš blízko u sebe je spam. Místo toho publikujte své příspěvky na každé platformě sociálních médií podle včasného rozvrhu.

Při odesílání propagačních příspěvků zveřejňujte jeden příspěvek denně po dobu několika dnů a nechte je, aby vyprávěly tento příběh jiným způsobem. Následující týden pak pošlete několik dalších příspěvků. Udržujte svůj obsah jedinečný, ale nebojte se zdůrazňovat důležité zprávy. Tím je zajištěno, že obsah nepřidáváte nadměrně nebo je nadbytečný, ale nezanedbáváte jeho distribuci všem svým následovníkům..

Určité denní doby jsou lepší pro získání zprávy než jiné, protože lidé mají tendenci kontrolovat sociální média v určitých klíčových bodech svého dne. Různé platformy mají různé optimální časy zveřejnění, i když mají tendenci se překrývat. Nejlepší čas na zveřejnění příspěvku na Facebooku, aby bylo možné co nejvíce sledovat, je mezi 12–2 hodinami odpoledne ve středu a ve čtvrtek, zatímco nejlepší čas pro zveřejnění příspěvků na Instagramu se liší od 15 hodin. ve středu do 17:00 v pátek ráno.

3. Použijte automatizaci

Čas jsou peníze a v každém odvětví je cílem obvykle udělat co nejvíce práce za co nejkratší dobu. Vaše podnikání nebude pro tuto mentalitu cizí a pokud se rozhodnete automatizovat strategii sociálních médií, můžete dosáhnout mnohem více za méně času.

Platformy pro správu sociálních médií jako Hootsuite vám umožní naplánovat příspěvky ve všech vašich sociálních sítích. To znamená, že můžete vytvořit dávku obsahu najednou, přidat je do vybrané platformy pro správu sociálních médií a nechat je zveřejnit v době, kterou jste přidělili ve svém rozvrhu vysílání..

Čas, který ušetříte, můžete použít k vytvoření a nahrání dalších příspěvků – nebo můžete do blogu nahrát další obsah: články, videa, infografiky, pojmenujte je.

Důležité je zapamatovat si, že čím více příspěvků tam umístíte, tím větší je šance, že se vaše publikum s vámi spojí. Ale – a to je důležité – ne na úkor kvality.

4. Příspěvek ve správných časech

Nestačí jednoduše publikovat tečku jednou za hodinu – měli byste také zveřejňovat příspěvky v době, kdy jsou vaši sledující nejaktivnější.

Pomocí analytických funkcí zabudovaných do vašich účtů na sociálních médiích spolu s tím, co je k dispozici na Googlu, můžete analyzovat chování vašich sledujících a zjistit, v kterých regionech jsou umístěny – a v době, kdy čtou vaše příspěvky..

Jakmile budete mít tato data, můžete naplánovat své příspěvky strategicky, aby je vaši sledující pravděpodobně viděli. Čím více lidí, kteří vidí a komunikují s vašimi příspěvky, tím úspěšnější budou při generování provozu.

5. Rozvíjejte hlas vaší značky

Každá značka potřebuje hlas a aby ho našla, nehledejte dále než vaše cílové publikum. Hlas značky je zpráva, kterou dává zákazníkům, a způsob, jakým je dodáván. Pomáhá lidem propojit se s tím, co říkáte, a navázat spojení s vaší značkou, jejími produkty a službami.

Přitahování správných zákazníků závisí na tom, zda mluvíte jejich jazykem. Výzkum ukazuje, že hlas značky přispívá k důvěře a loajalitě zákazníků. Pomáhá také odlišit vás od ostatních značek. Jakmile najdete svůj hlas, používejte jej důsledně ve všech sociálních médiích. Pokud se to změní příliš drasticky, může to zmást a dokonce i vypnout některé zákazníky.

6. Sledujte svůj pokrok

Kdykoli změníte svou strategii sociálních médií, i když jen trochu, měli byste pozorně sledovat, co se stane poté. Zkontrolujte, zda ve své analytice vzrostl nebo neklesl podíl, retweety, kliknutí a další data, která vám řeknou, zda byla změna kladná nebo záporná.

Dalším ukazatelem je jakákoli zpětná vazba zaslaná přímo vám od vašich následovníků. Můžete očekávat, že pokud jste pravidelně zveřejňovali plán bez spamu, váš dosah se zvýšil. Pokud jste dosáhli odlišných výsledků, vezměte data v úvahu a určete, co se má změnit. Může to jen vyžadovat více času.

7. Zkontrolujte soutěž

Facebook používá více než 50 milionů malých podniků, 70 procent z nich je na Twitteru a zatímco pouze 9% je na YouTube, tento počet stále roste. Je pravděpodobné, že alespoň někteří vaši konkurenti jsou na jedné nebo více platformách sociálních médií.

Podívejte se, co společnosti na stejném trhu dělají. Nejenže získáte nějaké nápady, ale budete si také moci zkontrolovat, jak jejich zákazníci na tyto příspěvky reagují. Možná zjistíte, že máte nohu, nebo se dozvíte, že musíte udělat práci, abyste.

8. být relalatable

Lidé se nedostanou na sociální média, aby mohli komunikovat s „podniky“ – chtějí být v kontaktu se skutečnými lidskými bytostmi, s nimiž mohou souviset. Takže pokud chcete zveřejňovat obsah, který propaguje vaše podnikání, musí být v rovnováze s obsahem, který je užitečný, užitečný, zábavný nebo jinak přidává hodnotu pro vaše čtenáře.

Jako první krok k oslovení publika si prohlédněte profily sociálních médií vašich následovníků. Podívejte se, jaké věci je zajímají a jak byste to mohli spojit s vašimi produkty nebo službami.

Zveřejňujte obsah, který se jim líbí a nezabírá příliš mnoho času. Zde je několik účinných strategií, jak oslovit zákazníky:

  • Používejte hashtagy – vaše konkurence je s největší pravděpodobností! 7 z 10 hashtagů na Instagramu je značkových. Taky, příspěvky s hashtagy získají o 12,6 procent více interakcí než příspěvky bez. Podívejte se na trendové hashtagy, abyste si všimli více.
  • Upřednostňujte obrázky a video: vizuální obsah je 40krát častěji sdílen na sociálních médiích než samotný text.
  • Make a meme: Populární memy jsou rozeznatelné a zákazníci z toho dostanou kop, když si na to podniky udělají vlastní rotaci.
  • Přilákejte je speciálními nabídkami: 90 procent zákazníků to říká sledujte podniky na sociálních médiích a získejte nabídky a slevy.

9. Držte se toho

Chcete-li se dostat daleko s marketingem sociálních médií, musíte se do práce zapojit. To znamená být vytrvalý a úmyslný s vašimi příspěvky a pokusy. Pokud chcete získat více kliknutí a zhlédnutí, musíte s tím zůstat.

Dodržujte rozvrh sociální propagace, který rozvíjíte, a buďte konzistentní a vytrvalí s ostatními taktikami v tomto článku, abyste mohli zvýšit svůj provoz.

I když si okamžitě nevšimnete zásadní změny, postačuje, aby se příspěvek stal virovým, jedna sdílení, která se sdílí znovu a znovu. Tento jeden příspěvek navíc může přinést všechny rozdíly a zvýšit návštěvnost vašeho webu, což posune vaši firmu na další úroveň.

Závěr

Zahájení podnikání se sociálními médii je základní marketingovou strategií, ale vyžaduje práci a čas. Použití výše uvedených tipů je skvělý způsob, jak vám pomoci začít a jak podnikat na cestě k rozvoji úspěšné přítomnosti na sociálních médiích.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me