9 důvodů, proč vaše firma potřebuje blog

Průvodce rozhodnutím, jak pomoci majitelům malých podniků pochopit, proč by měli začít blogovat a jak prospěšný může být blog pro jejich podnikání.

Proč by vaše firma měla blogovat

Pokud váš web nemá blog, chybí vám několik příležitostí. Blogování může být užitečnou marketingovou příležitostí, která povede potenciální zákazníky z vyhledávačů a sociálních sítí. Pokud jste přemýšleli o blogu a nemůžete se rozhodnout, zda stojí za váš čas a úsilí, zde je několik důvodů, které by měly vaše rozhodnutí dokončit.

1) Přilákejte potenciální zákazníky a vyhledávače

Než se dostaneme k dalším výhodám, začněme s dalším prodejním potenciálem. Správně, blogové příspěvky jsou jako jídlo pro vyhledávače. Čím autoritivnější a kvalitnější obsah zveřejníte na svém blogu, tím ekologičtější provoz získáte. Blogování je pro vyhledávače pozitivní známkou toho, že váš web je aktivní a aktuální.

To však neznamená, že byste na blogu měli plivat jen jakýkoli obsah. Je lepší mít jeden kvalitní příspěvek než 10 nekvalitních. Nezapomeňte také psát o obsahu souvisejícím s vaší firmou. Každý příspěvek musí být přínosný a relevantní. Mezi generováním obsahu je důležitý rozdíl jen proto, aby obsah byl generován, aby někomu pomohl. Nízká kvalita obsahu může mít opačný účinek a poškodit viditelnost vašeho vyhledávače. Buďte tedy varováni!

2) Zobrazte své odborné znalosti potenciálním a současným zákazníkům

S rostoucím internetem roste vaše konkurence. Jedním ze způsobů, jak vyniknout před svými konkurenty, je ukázat zákazníkům, že jste odborníkem v oboru. Blogování je jedním ze způsobů, jak zprostředkovat své znalosti bez schůzek a telefonních hovorů. Nezapomeňte, že uživatelé vyhledávačů obecně hledají odpovědi na své dotazy. Když odpovíte na tyto dotazy autoritativním hlasem a výzvou k akci, vyvedete potenciální zákazníky z vyhledávačů prostřednictvím prodejní cesty.

Jako odborník byste měli vědět, co zákazníci hledají, a pomocí tohoto můžete psát blogové příspěvky. Řekněme, že jste pokrývač a nápady na brainstorming jsou pro vás obtížnou fází blogů. Na jaké dotazy se vaši zákazníci ptají, když volají? Jaký je typický problém, který vidíte ve své každodenní práci? Jaké odpovědi můžete poskytnout svým zákazníkům? Je pravděpodobné, že váš zákazník nedokáže opravit střechu, ale dotazuje společnost Google na informace o netěsnostech a běžných problémech. Napište obsah na základě tohoto tématu a dovedete kvalifikované potenciální zákazníky přímo do vaší doručené pošty.

3) Je to dlouhodobé úsilí s nepřetržitými výhodami

Přestože psaní kvalitního blogového příspěvku může nějakou dobu trvat, váš příspěvek bude mít i nadále výhody. Jakmile bude publikován a začne se vyhledávat ve vyhledávačích, může i nadále řídit provoz měsíce a měsíce. Nezapomeňte občas zkontrolovat přesnost článku a v případě potřeby jej aktualizovat. Pomocí služby Analytics můžete měřit chování a úspěšnost úspěšného blogového příspěvku, není to však požadavek, pokud nemáte čas.

4) Blogování vytváří konverzaci s vašimi zákazníky

Příspěvek na blogu otevře konverzaci a ponechá vašim zákazníkům příležitost reagovat. Pokud jste někdy viděli úspěšný blogový příspěvek, má často četné komentáře od návštěvníků. Každý návštěvník může také odpovědět na další komentáře a můžete také odpovědět. Jinými slovy, pouze jeden blogový příspěvek může pozvat návštěvníky, aby komentovali svůj web a začali s ním pracovat. Komentáře nemusí být vždy kladné, ale pomocí zpětné vazby můžete vytvořit další blogové příspěvky. Zpětná vazba vám také poskytne informace o vašich zákaznících ao tom, co očekávají od vašich služeb a produktů.

5) Nemusíte být profesionálním spisovatelem

Psaní může být náročný úkol, ale nemusíte být profesionální spisovatel! Musíte být pouze odborníkem ve svém oboru. Jak již bylo řečeno, buďte opatrní, abyste nezveřejňovali špatně psaný obsah, protože to může rozdrtit vaše úsilí v oblasti SEO a způsobit, že vaše firma bude vypadat neprofesionálně. Pokud psaní opravdu není něco, co můžete udělat, můžete vždy požádat editora, aby opravil gramatiku a pravopis. Používáte svou vlastní zprávu a odborné znalosti a zároveň necháte editorovi, aby obsahoval požadavek profesionálního psaní, aby zajistil kvalitní obsah příspěvku.

6) Centrální přistávací bod pro sociální marketing

Možná jste slyšeli, že sociální sítě by měly být součástí vašeho marketingu. Mnoho majitelů firem neví, kde začít, co tweetovat nebo co zveřejnit na své stránce na Facebooku. Pomocí blogu můžete sdílet svůj obsah napříč platformami sociálních médií a řídit provoz přímo na svém webu. Sdílení odborných blogových příspěvků na sociálních médiích je skvělý způsob, jak získat větší pozornost kromě vyhledávačů.

7) Blogování udržuje váš web aktuální s průmyslovými zprávami

Většina podnikatelů bloguje o trendech na svém trhu a nejnovější zprávy v oboru. Tento typ obsahu poskytuje vyhledávacím strojům čerstvý obsah, který již není nasycený. Rovněž udržuje váš web aktuální s nejnovějšími zprávami a trendy, které mohou být pro vaše zákazníky velmi užitečné. Když píšete obsah založený na nejnovějších zprávách, zvyšujete návštěvnost svého webu a máte méně konkurentů. Vždyzelený obsah je dobré mít!

8) Váš web nevypadá opuštěně a buduje důvěru

Už jste někdy narazili na blog, který nebyl aktualizován v měsících? To vám dává pocit, že web je opuštěný. To platí zejména pro majitele stránek, kteří svůj obsah webu neaktualizují. Díky blogu uživatelé vědí, že se staráte o své podnikání a staráte se o svou přítomnost na webu. Ukazuje to, že se chcete spojit se svými zákazníky a buduje důvěru. Důvěra je důležitým faktorem webového marketingu. Se stovkami konkurentů na výběr, návštěvníci chtějí vědět, že jedná s důvěryhodným profesionálem.

9) Je to zábava!

Nikdy to nevíte – ve skutečnosti si můžete blogování opravdu užít. Zabere to práci a má trochu křivku učení, ale jakmile se dostanete na kloub, může se vám to opravdu líbit. Někteří majitelé firem dokonce považují psaní za terapeutické, takže to může být výhodou pro vás osobně a nejen profesionálně.

Jaké jsou nevýhody blogování?

Blogování má své výhody, ale může mít i své nevýhody. Ne každé odvětví má publikum blogů. Pokud vaše průměrná zákaznická základna nepoužívá internet nebo je prostě nezajímá, pak blogování pravděpodobně nestojí za námahu. Nezapomeňte mít na paměti své zákazníky.

Je snadné začít

Pokud již máte web, většina webových hostitelů nabízí skvělé platformy pro blogování zcela zdarma. Pokud nemáte webového hostitele, podívejte se na Malý pomeranč. Je to webový hostitel určený pro malé firmy. Stačí se zaregistrovat a přihlásit se ke svému účtu. Na hlavním panelu cPanel klikněte na ikonu Softaculous a vyberte, kterou blogovací platformu chcete, a poté ji nainstalujte..

Instalace blogu z Softaculous

Small Orange podporuje četné platformy pro blogování, ale nedávno doporučili nové majitele blogů, aby vyzkoušeli Duch, což je trendová, lehká platforma pro blogování, která celý proces zjednodušuje.

Dostupné blogovací platformy na A Small Orange

Závěr

Bez ohledu na to, kterou blogovací platformu používáte, může být blogování užitečnou součástí vaší marketingové strategie. Doufáme, že jste při rozhodování shledali výše uvedené důvody užitečné!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me