9 důvodů, proč váš web potřebuje živý chat (a jak jej přidat)

Chcete na svůj web přidat živé chatovací pole, abyste zlepšili své vztahy se zákazníky? Naučte se, jak integrovat live chat do vašeho webu a jak jej používat.


Jak přidat live chat

Live chat se stal populárním a výkonným nástrojem pro vztahy se zákaznickými službami. Spousta velkých podniků se značkami používá na svých webových stránkách live chat. Živý chat však může být vynikajícím nástrojem i pro malé podniky.

Čísla prostě nelžou. Milénia a více než polovina všech zákazníků tvrdí, že dávají přednost živému chatu před telefonními hovory nebo e-mailem.

Klikněte na Tweet

V této příručce diskutujeme o všem, co potřebujete vědět o nastavení chatboxu a jeho fungování na vašem webu.

Příklad live chatu nainstalovaného na Ahrefové, pomocí interkomu. Tento software lze použít k zodpovězení všech otázek, které mohou návštěvníci mít, a potenciálně na palubě zákazníků.

Proč by vaše firma měla mít živý chat?

Live chat může být velmi užitečnou funkcí na vašem webu a něco, co může zlepšit vaše vztahy s návštěvníky a zákazníky. Přemýšlejte o svých vlastních minulých zkušenostech na jiných webech. Kolikrát jste považovali live chat za užitečný? Níže uvádíme několik důvodů, proč byste na svůj web chtěli přidat chatbox.

1. Zvyšuje míru konverze

Je prokázáno, že aktivní kontakt, který nabízí live chat, pomáhá převádět návštěvníky na potenciální zákazníky. Pokud máte internetový obchod, je to důležitý krok k dosažení většího prodeje. Studie ukázaly že návštěvníci webových stránek, kteří používají živý chat, mají trojnásobnou pravděpodobnost nákupu. Pouhým oslovením a poskytnutím pomoci můžete návštěvníka převést na potenciálního zákazníka a snad na zákazníka. Okamžité spojení, které poskytuje živý chat, pomáhá návštěvníkům rozhodnout se. Člen prodejního týmu může také pomoci přesvědčit zákazníky, kteří jsou na plotě o nákupu. Možnosti jsou v tomto ohledu velmi hmatatelné.

2. Rychle zpracovává dotazy zákazníků & Efektivně

Průměrný podpůrný agent dokáže zpracovat až tři chaty současně. To znamená, že mohou s telefonním hovorem nebo e-mailem pomoci třikrát více zákazníků. Živý chat skutečně poskytuje mnohem rychlejší interakci než tyto jiné formy kontaktu. Komunikace je snazší, rychlejší a efektivnější.

3. Dává vám hranu proti vaší konkurenci

Využití živého chatu vám také poskytne výhodu oproti konkurenci. Živý chat v současné době používá méně než deset procent všech webů. Nejenže můžete poskytovat lepší zákaznický servis prostřednictvím živého chatu, ale můžete také zaujmout zákazníky. Ostatní podniky, které nemají integrovaný živý chat, nebudou schopny konkurovat a ztratí zákazníky díky vaší špičkové službě.

4. Kvalifikuje potenciální zákazníky

Návštěvníci vašeho webu, kteří zahájí živý chat, jsou často zvědaví, zda je pro ně vaše služba / produkt vhodný. Pomocí přímého chatu můžete přímo kvalifikovat své potenciální zákazníky tím, že jim poskytnete okamžité dotazy a odpovědi.

5. Rozšiřuje dosah trhu

V neposlední řadě vám live chat může pomoci rozšířit váš dosah na trhu. Zákazníci mají větší důvěru v podnikání se společnostmi, ke kterým mají snadný přístup. Pouhé webové stránky s internetovým obchodem nestačí k tomu, aby je přesvědčily, aby si je koupili. S živým chatem však mohou noví návštěvníci jednoduchým kliknutím provádět dotazy a následné nákupy. Můžete dokonce začít dostávat dotazy a zákazníky z celého světa.

6. Připojuje se & Buduje důvěru

Jak již bylo zmíněno, živé rozhovory pomáhají kultivovat interakce a zlepšují zážitek zákazníků. Tyto dva faktory také pomáhají budovat důvěru. Zákazníci vědí, že se mohou spolehnout na to, že vaše firma poskytne pomoc, když ji potřebují. Když zákazník aktivně hledá odpovědi a dostane je, bude vděčný. Začnou také považovat vaši firmu za důvěryhodnou.

Budování důvěry a budování loajality zákazníků může připravit půdu pro vaše vztahy se zákazníky. Pokud na váš web vstoupila vyhlídka na nákup nebo získání informací a měla pozitivní zkušenost, pravděpodobně se vrátí. Když dáte svým zákazníkům první místo a poskytnete okamžitou pomoc s živým chatem, budou si to pamatovat. Tímto způsobem posilujete vazbu mezi vaší firmou a vašimi zákazníky. To je něco, co zajistí lepší a delší vztahy se zákazníky.

7. Vylepšuje vaše informace

Je důležité si uvědomit, na co se návštěvníci pravidelně ptají. Pokud zjistíte, že se návštěvníci stále ptají na cenu nebo politiku, využijte tuto příležitost k aktualizaci svého webu. Živý chat je také skvělý způsob, jak získat zpětnou vazbu. Tuto zpětnou vazbu můžete konstruktivně použít k vyplnění jakýchkoli otvorů v informacích. Všechny firmy mohou těžit z pohledu zákazníka.

Schopnost ukládat a archivovat chaty znamená, že tyto informace budou vždy v souboru. Přestože podnik nemusí problém okamžitě objevit, stále má příležitost tak učinit. Body bolesti, jak jsou známy, vždy existují. Aktivní využití živých archivů chatu k nalezení a opravě problémů pomůže podnikům zlepšit jejich postupy. Zákazníci také vezmou na vědomí schopnost vaší firmy změnit se a ocení ji.

8. Zvyšuje spokojenost zákazníků

Zdá se, že malé podniky budou mít z živých chatů větší prospěch. Podniky nejenže získávají větší blízkost zákazníků, ale mohou je snáze udržovat. Bez ohledu na počet zaměstnanců, kteří mají k dispozici, pomůže live chat udržet zákazníky spokojenými. Studie ukázaly, že webové stránky s live chatem mají vyšší míru spokojenosti. To znamená, že se více návštěvníků těší.

Vyšší míra spokojenosti se přímo připojuje k rychlejšímu vyřešení problému. Spousta podniků má školicí dokumenty nebo videa, která zákazníkům pomohou orientovat se na jejich stránkách. Agenti je mohou poskytnout uživatelům, aby zkrátili čas na řešení problémů. Schopnosti sdílení obrazovky navíc umožní agentům dostat se do kořene problému. Tyto druhy schopností nejsou možné při základním telefonování.

BOTTOM LINE: Díky živému chatu je pro návštěvníky výhodnější koupit si vaši firmu. Mohou procházet váš produkt a zároveň rychle požádat o další informace, které potřebují. Nebudou svázáni s telefonem a čekají, až jim agent pomůže.

Jak přidat živý chat na váš web

Nebojte se, fyzická integrace živého chatu do vašeho webu není tak obtížná, jak si možná myslíte. Ve skutečnosti většina společností tento proces zjednodušila. Zatímco někteří používají pouze kód, jiní dávají přednost widgetům. Vše záleží na vašem webu a na tom, co chcete použít.

Screenshoty k LiveChatIncŽivý chat je jedním z nejpopulárnějších chat chat na trhu a nabízí celou řadu funkcí.

Živý chat, například má velmi jednoduchý proces instalace.

 • Nejprve se musíte přihlásit ke službě. Pokud si přejete testovací jízdu, je k dispozici třicetidenní zkušební verze.
 • Přihlaste se ke svému účtu a přejděte na stránku Nastavení. V nastavení najděte kanály a poté widget pro chat.
 • Klikněte a zkopírujte kód, který tato stránka poskytuje.
 • Vložte stejný kód do CSS svého webu před značku.
 • Obnovte stránku. Pokud byl kód úspěšně přidán, měla by se v dolní části stránky zobrazit widget pro live chat.

Pokud je však váš web na platformě, jako je WordPress, Bigcommerce nebo Shopify, budete muset provést několik různých kroků. Totéž platí pro integraci třetích stran. LiveChat vás však prozkoumal. Jejich webové stránky obsahují snadno sledovatelné návody pro instalace všeho druhu. Jednoduše proveďte kopání, abyste našli potřebný postup pro váš web.

Po instalaci živého chatu jej nezapomeňte na svůj web přizpůsobit a optimalizovat tak zážitek. Návštěvníci se budou cítit méně trapně pomocí chatu, pokud to dobře zapadá do zbytku webu. Nezapomeňte také upravit automatické pozvánky na chat a pozdravy. Mělo by to stačit k vyvolání odpovědi, ale ne obtěžovat návštěvníky. Nakonec se dozvíte vše o funkcích, abyste maximalizovali jejich účinnost.

Tipy & Triky, jak používat svůj live chat

Nyní, když jste všichni vedeni v živém chatu a jak to může pomoci vašemu podnikání, je zde spousta věcí, které byste měli mít na paměti. Živý chat není kouzlem. Pouhé umístění na váš web nezlepší vaše prodeje a služby okamžitě. Chcete-li skutečně zlepšit uživatelský dojem, budete muset být inteligentní ohledně nastavení chatu. Pamatujte, že někdy to bude případ pokusu a omylu.

Umístění chatboxu

Jednou z nejdůležitějších věcí, které je třeba zvážit, je, kam umístit chatovací schránku. I když je domovská stránka obvykle nejvíce navštěvovanou stránkou, nemusí být ideálním místem. Opět nechceme přerušit uživatelské prostředí. To platí dvojnásob, pokud se dosud nezabývají komplexními informacemi. Zvažte umístění chatovací schránky na stránku s cenami a na kontaktní stránku.

Na těchto stránkách bude pravděpodobně místo, kde budou mít návštěvníci nejvíce otázek. Takže skočí sem, aby vám pomohl, vás určitě bude zajímat. Pokud vaše firma nabízí zkušební službu, přidejte na tuto stránku také možnost živého chatu. Návštěvníci mohou s větší pravděpodobností zahájit bezplatnou zkušební verzi, když zjistí, že pochází z uživatelsky přívětivého podnikání. Pokud jsou se soudním řízením spokojeni, může to být ze stejného důvodu, že za službu nadále platí.

Při používání předpřipravených zpráv nebo předprogramovaných zpráv můžete pomoci, abyste je nepřiměřili. Cílem používání živého chatu je dát zákazníkovi osobní dojem. Pokud se zákazníci cítí bombardováni zprávami od robota, nebudou si toho vážit. Konzervované zprávy mohou být užitečné, ale v malých dávkách. Přemýšlejte o tom, které stránky vašeho webu by z nich měly prospěch.

Obsah a načasování

Programování interakcí chatbot je složitý proces a je nezbytné, abyste do něj správně investovali nějaký čas a úsilí. Můžete si také najmout kvalitního spisovatele na takových webech Věřte svému papíru, správně naplánovat své interakce nebo mít živou lidskou bytost, která vám zajistí komunikaci.

Pokud jsou agenti online, mohou v pracovní době zdarma pomoci. Odesláním výzvy, která ukazuje, že agenti jsou online, bude lepší odpověď. Někdy jen pohodlí znát pomoc je tam je přidá hodně k zážitku zákazníka. Pokud budou mít návštěvníci nějaké dotazy, budou s větší pravděpodobností oslovit.

I když neexistuje žádný „dokonalý“ časový rámec pro výzvu k chatu, můžete si vyzkoušet různé přístupy. Obecně platí, že čím více času uživatel stráví na stránce, tím více otázek může mít. Nezapomeňte, že návštěvníci chtějí svůj život zjednodušit. Konverzaci nekomplikujte. Zahajte konverzaci pomocí jednoduchých pozdravů.

Věnujte pozornost metrikám

Živý chat má také sledovací a analytickou stránku. Můžete nejen konverzovat, ale také měřit, kolik návštěvníků se jich účastní. Většina služeb umožňuje zjistit, kolik žádostí o chat je ignorováno nebo přijato. Tyto informace vám pomohou zlepšit vaše živé chatové služby. Kromě toho může vašim agentům také pomoci nahlédnout do jejich služeb.

Funkce sledování vám také pomohou vylepšit váš web jako celek. Pomocí těchto funkcí můžete měřit provoz a zjistit, odkud návštěvníci přicházejí. Informace, jako je tato, vám mohou pomoci upravit uživatelský dojem. Nemluvě o tom, že budete moci vymyslet lepší marketingové strategie s těmito informacemi na dosah ruky. Tyto nástroje vám pomohou růst a vylepšovat vaše online služby jako celek.

Závěr

Stručně řečeno, existuje mnoho pozitivních výsledků, které mohou vyplynout z přidání živého chatu na váš web. Nejdůležitější je, že můžete zlepšit své vztahy se zákazníky. Lepší vztahy se zákazníky zvyšují loajalitu zákazníků. Všechny podniky, zejména malé podniky, se spoléhají na věrné zákazníky. Když dodáte, získáte a udržíte důvěru vašich zákazníků.

Analýza vašeho webu a vyplnění mezer v informacích je nezbytným vedlejším produktem živého chatu. Předvedení zákaznické základny, kterou jste ochotni změnit a vylepšit, vás zavede daleko. Žádné podnikání není dokonalé, ale ukázání, že můžete růst, vás odlišuje od ostatních. Tento sklon ke změnám také pomůže budovat důvěru zákazníků. Zákazníci vás uvidí jako na své straně a nejen hledají finanční zisky.

S živým chatem však musí být dosaženo spoustu finančních zisků. Realita je taková, že tato online interakce je to, co pomáhá obrátit návštěvníky na potenciální zákazníky. Toto jemné rozlišení může být to, co dělá nebo přeruší prodej. Pokud návštěvník přemýšlí o nákupu a poté se zobrazí výzva k chatu, může být jeho přijetí rozhodujícím faktorem. Spousta podniků zvýšila svůj prodej zavedením živého chatu.

Kromě zvýšení prodeje můžete snížit své náklady. Zvažte nižší účty za telefon a méně agentů potřebných pro zákaznický servis. Pokud zákazníci vědí, že mohou používat živý chat, budou ho preferovat před dlouhými, nataženými telefonními hovory. To znamená méně telefonů, ale více zákazníků dostává pomoc. Agenti budou moci pomoci více než jednomu zákazníkovi najednou a zkrátit dobu čekání.

Přidáním živého chatu na vaše webové stránky tedy může vzniknout spousta situací. V případě menších podniků se zlepšení vztahů se zákazníky a zákaznických zkušeností vyplatí obrovským způsobem. Snížení nákladů na cestě je další bonus. Kromě toho bude růst prodeje nejdůležitější věcí, kterou vaše společnost může získat ze živých chatů. Prosím, neodkládejte to déle.

Vaši zákazníci budou šťastnější a důvěřují vaší společnosti více. Šance, že budete také o krok napřed před svými konkurenty, což je plus. Udělejte si čas a vyhodnoťte společnosti, které nabízejí živé chatovací služby, a zjistěte, která je pro vás nejpřitažlivější. Zhodnoťte svůj současný web a rozhodněte se, jak do něj integrovat live chat. Neberte si příliš dlouho rozhodnutí, protože internet na nikoho nečeká!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map